سایت پناهجویان ایرانی در ترکیه: بي پناه

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

به سازمان ملل چه بگوییم؟

• بازدید: 3672
  • تاریخ: پنجشنبه، 10 ارديبهشت ماه، 1388
  • موضوع:

امروز از طریق یکی از دوستانم خبری به بنده رسیده که واقعا خیلی ازآن خبر متاثر شدم و وقتی به اصل موضوع پناهندگی خود می اندیشم ،بیزار میشوم تفکراتم به هم می خورد اول اجازه بدهید تا حال و جریان را برای خوانندگان محترم بنویسم  بعد نتیجه و تصمیم کار را به عهدی خودتان می گذارمدر روز 27/4/2009 فردی بنام آقای حسن آذان چی دست به اعتصاب زد اما با بدترین شیوه با او برخورد شد.

ادامه مطلب

از حرف تا عمل سازمان ملل!!!!!

• بازدید: 17124
  • تاریخ: شنبه، 15 فروردين ماه، 1388
  • موضوع:
کميساريای عالی امور پناهندگان که مرکز آن در شهر ژنو است و در ايران نيز دفاتر متعددی در شهرهای مختلف ايران برای کمک به پناهنده گان عراقی، افغان و ساير کشورها دارد با انتشار گزارش سالانه خود در ۱۰ فروردین ماه (۳۰ ماه مارس) وضعيت حقوق بشر در ايران را در سال گذشته، پريشان کننده توصيف کرده است.کميساريای عالی امور پناهنده گان سازمان ملل متحد سالانه در مورد کشورهایی که توليد کننده بيشترين پناهنده در جهان هستند گزارشی در رابطه با وضعيت حقوق بشر در اين کشورها تهيه می کند. ايرانيان مانند سالهای گذشته در ليست بالاترين پناه جويان از کشورهای مختلف جهان در سال ۲۰۰۸ قرار گرفته اند.

ادامه مطلب

نوروزتان پیروز

• بازدید: 2485
  • تاریخ: پنجشنبه، 29 اسفند ماه، 1387
  • موضوع:

نوروز 1388

یادم باشد که زیبایی های کوچک را دوست بدارم حتی اگر در میان زشتی های بزرگ باشند
یادم باشد که دیگران را دوست بدارم آن گونه که هستند ، نه آن گونه که می خواهم باشند
یادم باشد که هرگز خود را از دریچه نگاه دیگران ننگرم
که من اگر خود با خویشتن آشتی نکنم هیچ شخصی نمی تواند مرا با خود آشتی دهد
یادم باشد که خودم با خودم مهربان باشم
چرا که شخصی که با خود مهربان نیست نمی تواند با دیگران مهربان باشد.

با سلام و عرض ادب خدمت همگی بی پناهان عزیز
بدین وسیله فرا رسیدن نوروز 1388 را خدمت همگی دوستان عزیزم تبریک عرض می کنم.انشالله سال خوب و پر برکتی برای همه عزیزان باشه و همیشه مثل الان شاد و خرم در کنار خانواده محترمتان روزای خوبی را سپری کنید.
عیدتون مبارک
دلاتون پر از شادی

ادامه مطلب

اعتصاب غذایی حسن آذان چی صالح

• بازدید: 2610
  • تاریخ: پنجشنبه، 10 بهمن ماه، 1387
  • موضوع:
امروز از طریق ایمیلی که برایم فرستاده شد مطلع شدم که فردی بی پناه در خواست کمک و همیاری نموده و من نیز به عنوان یک انسان وظیفه خود دانسته که حداقل کارهای مربوطه را انجام دهم .
طبق خبری که به من رسیده فردی به نام آقای حسن آذان چی صالح بعد از اینکه به ناچار و از روی اجبار مملکت خویش را ترک می نماید .

http://www.freeimagehosting.net/uploads/4bd204d66d.jpg

ادامه مطلب

نامه یک پناهجو به سایت بی پناه

• بازدید: 7558
  • تاریخ: شنبه، 7 دي ماه، 1387
  • موضوع:

دوست عزیز که این مطالب را نوشتی اولا ادب اقتضا میکنه که به شما سلام بدم وگرنه اینقدر عصبانی هستم از مطالبی که نوشتید هیچوقت حاضر به این کار نمیشدم شما اگر پناهجو هستید چرا از گفتن واقعییاتی که هست واهمه دارید و مطلبتون به شکل محطاتانه نوشته میشه بذار ببندن سایت را. اگه وابسته به خود سازمان ملل نیستید مثل حامی پناهند‌ه هایی که اینجا تو وان هستن یا شایدم این سایت کار خود سازمان ملال و دفترش که باعث ننگ شده واسه اون سازمان که در اون صورتم من باز خوشحالم که حرف خودمو بزنم ای کاش که این سایت متعلق به خود سازمان ملل باشه

ادامه مطلب

اطلاعات جهت پناهندگی در کشور ترکیه(1)

• بازدید: 5510
  • تاریخ: پنجشنبه، 5 دي ماه، 1387
  • موضوع:

ـ آیا من یک پناهنده می‌باشم؟

به جهت پناهنده بودن افراد باید مشمول شرایط زیر باشند : 

Ø       باید خارج از کشور مبدأ ( یعنی کشوری که درآن اقامت دارید) باشید.

Ø       باید دارای مدرکی موجه و مستند مبنی بر آزار و اذیت باشید

Ø       به دلایلی از قبیل قومیت (نژاد) ، مذهب ، ملیت ، عقیده سیاسی و عضویت در گروه خاص اجتماعی

Ø       و بخاطر ترس ، شما ناتوان و یا بی میل به جهت داشتن امنیت در کشور خودتان هستید  

ادامه مطلب

اطلاعات جهت پناهندگی در کشور ترکیه(2)

• بازدید: 11730
  • تاریخ: پنجشنبه، 5 دي ماه، 1387
  • موضوع:

اگر با دعوی( درخواست پناهندگی) من پذیرفته نشود چه کاری باید انجام دهم؟ اگر کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل درخواست شما را نپذیرد، باید به شما نامه‌ای با اشاره به دلیلی که پرونده  شما را مردود نموده است فرستاده شود، در آن نامه همچنین نیز توضیح داده می‌شود که شما این حق را دارید که درخواست استیناف نمایئد، شما 30 روز از لحظه‌ای که مردود شدن شما را به شما اطلاع می‌دهند فرصت دارید که در‌‌‌‌‌خواست استیناف بدهید.

ادامه مطلب

مصاحبه با فاطمه توکلی پناهجو در ترکيه

• بازدید: 3710
  • تاریخ: جمعه، 3 آبان ماه، 1387
  • موضوع:

مصاحبه با فاطمه توکلی پناهجو در ترکيه، پيرامون وضعيت ناگوار پناهجويان ايرانی

ادامه مطلب

گزارش بهناز جلالی پور دربارۀ قاچاق انسان

• بازدید: 9609
  • تاریخ: دوشنبه، 18 شهريور ماه، 1387
  • موضوع:
برگرفته از سایت پژواک ایران

آدم‌ پران"، اصطلاحی‌ است که مسافران قاچاق به خوبی با آن آشنا هستند و می ‌دانند کجا سراغ آنان را بگیرند. ایرانیان محله آق سرای استانبول، اغلب چند "آدم پران" و قیمت های آنان را می ‌شناسند و می‌ دانند."محمد" یک آدم پران است.  یکی از آژِانس‌ های مسافربری ایرانی او را به مسافران معرفی می ‌کند. قیمت این سفر پر مخاطره  ۳۵۰۰ دلار یا سه هزار یورو است، آن هم با کشتی. محمد بابت هر مسافر ۱۰۰ تا ۲۰۰ دلار به عنوان حق واسطه‌ گری به آژانس ها می ‌پردازد.

ادامه مطلب

اعلامیه جهانی حقوق بشر

• بازدید: 2006
  • تاریخ: پنجشنبه، 23 خرداد ماه، 1387
  • موضوع:

د يباچه

از آن جا كه شناسايی حيثيت و كرامت ذاتی تمام اعضای خانواده بشری و حقوق برابر و سلب ناپذير آنان اساس آزادی ، عدالت و صلح در جهان است؛ از آن جا كه ناديده گرفتن و تحقير حقوق بشر به اقدامات وحشيانه ای انجاميده كه وجدان بشر را برآشفته‌اند و پيدايش جهانی كه در آن افراد بشر در بيان و عقيده، آزاد و از ترس و فقر فارغ باشند، عالی ترين آرزوی بشر اعلا م شده است؛ از آن جا كه ضروری است كه از حقوق بشر با حاكميت قانون حمايت شود تا انسان به عنوان آخرين چاره به طغيان بر ضد بيداد و ستم مجبور نگردد؛ از آن جا كه گسترش روابط دوستانه ميان ملت‌ها بايد تشويق شود؛

ادامه مطلب