سایت پناهجویان ایرانی در ترکیه: بي پناه

جستجو پیرامون این موضوع:    
[ برگشت به صفحه اصلی | انتخاب موضوع جدید ]

پروژه یاری

• بازدید: 4467
  • تاریخ: جمعه، 7 اسفند ماه، 1388
  • موضوع:

کميته وکلاي مجموعه فعالان حقوق بشر در ايران (نهاد بين الملل) در راستاي حمايت و ارتقا وضعيت حقوق بشر در جامعه ايراني، پروژه حمايت حقوقي از طريق قبول رايگان وکالت، مشاوره و ساير خدمات حقوقي که تماماً بدون هيچگونه پرداخت مالي صورت ميگيرد را در خصوص پناهندگان ايراني از ژانوبه 2010 آغاز کرده است.براي بهره مندي از حمايت هاي حقوقي فوق مي توانيد از طرق شرح داده شده در ادامه مطلب با اين کميته تماس حاصل بفرماييد.

ادامه مطلب

توصیه های یک پناهجو

• بازدید: 5462
  • تاریخ: جمعه، 23 بهمن ماه، 1388
  • موضوع:

مواظب ماموران امنیتی رژیم باشید

من سالها قبل در یکی از نهادهای امنیتی رژیم فعالیت داشتم و بعدها با تغییر دینم از ان سیستم بیرون آمدم و الان حدود 2 ماه است در ترکیه هستم در آنکارا و در نوشهیر بارها همکاران قدیم خود را دیده ام حتی یکی از آنها برای احوالپرسی جلو آمد و من خودم را به نشناختن زدم. از هموطنان پناهجو خواهش می کنم که با هرکسي که از راه می رسد درد دل نکنند و حتی اگر کسی آمد و دیدند که خیلی آدم خوب و از رژیم درد و رنج کشیده به او اعتماد نکنند و کیس خود را فاش نکنند. خود شما مسئولین سایت استاد هستید لطفا توصیه های ایمني را به همه خوانندگان خود گوشزد نمایید.

رازدار خسته

ادامه مطلب

حمایت پاپ از مهاجران و پناهجویان در پیام روز کریسمس

• بازدید: 3335
  • تاریخ: جمعه، 4 دي ماه، 1388
  • موضوع:
رهبر کاتولیک های جهان روز جمعه در سخنانی در مراسم کریسمس (میلاد مسیح) از مهاجران و پناهجویان حمایت کرد. چند ساعت پیش از برگزاری این مراسم پاپ از سوی زنی که گفته می شود دچار بیماری روانی است، مورد حمله قرار گرفته بود.به گزارش سی ان ان، پاپ بنديکت شانزدهم،رهبر۸۲ ساله کاتولیک های جهان خواستار پذیرش پناهندگان و مهاجرانی شد که مجبور شده اند کشورهایشان را به دلایل مختلف از جمله گرسنگی ترک کنند.

ادامه مطلب

فیلم:انتقاد امنستی اینترنشنال از رژیم ایران

• بازدید: 3138
  • تاریخ: جمعه، 27 آذر ماه، 1388
  • موضوع:
فیلم: گزارش تلویزیون الجزیره ازانتقاد امنستی اینترنشنال از رژیم ایران برای تجاوز به حقوق بشر و پناهندگی ایرانیان در ترکیه

ادامه مطلب

معاف شدن از پول خاک در ترکیه

• بازدید: 4974
  • تاریخ: يكشنبه، 1 آذر ماه، 1388
  • موضوع:
برای معاف شدن از پول خاک در ترکیه فرمی را که در ادامه مطلب آمده ابتدا طبق الگو پر کرده و آن را به والی (استانداری) شهر محل اقامت خود ببرید که تائید و امضا شود و بعد به پلیس (محلی که برای امضا میروید)تحویل بدهید.بعد از 5-10 روز برای بازرسی و بازپرسی به محل زندگی  شما می آیند و در نهایت با تایید پلیس که به منزل شما مراجعه کرده شما از پرداخت پول خاک معاف می شوید(70% مواقع پلیس تایید می کند)

ادامه مطلب

پناهجویی دیگر دست به اعتصاب زد

• بازدید: 2788
  • تاریخ: جمعه، 15 آبان ماه، 1388
  • موضوع:

رامین رحیمی پناهجوی  سیاسی کرد  در شهر  وان  ترکیه   با توجه به اینکه   پس از گذشت ۳۲ ماه از دفتر سازمان ملل جوابی‌ دریافت نکرده. امروز۰۶/۱۱/۲۰۰۹ در جلوی دربه اصلی این سازمان در وان دست به اعتصاب غذا  زد.آقای رحیمی اعلام کرده تا به طور رسمی‌ از دفتر این سازمان جواب دریافت نکند اعتصاب خود را تحت هیچ شرایطی نخواهد شکست.هم اکنون ۸ ساعت از اعتصاب این پناهجو می‌گذرد  و حتی با توجه به بیماری قلبی آقای رحیمی هنوز هیچ  عمل مثبتی از طرف سازمان ملل مشاهده نشده.از تمامی ارگانهای بشر دوستانه و حقوق بشری  خواستار یاری این پناهجو در رسیدن به حق پناهندگیش هستیم

ادامه مطلب

حمایت از امیره فاضلی نیا

• بازدید: 3372
  • تاریخ: يكشنبه، 22 شهريور ماه، 1388
  • موضوع:

از امیره فاضلی نیا پناهنده ایرانی گرفتار در کشور ترکیه حمایت کنیم

پتیشن در دفاع از حق پناهندگی یک پناهجوی ایرانی و دختر نوجوانش

«نگاهی به اطراف و مشاهده خیل گسترده ایرانیان آواره در جای جای دنیا، خود سندی است بر اعمال کثیف و ننگین دژخیمان جمهوری اسلامی و سلاخی مردم بیگناه در داخل کشور. و تائیدی محکم تر از تمامی قوانین حقوق بشری برای دریافت حق پناهندگی از جانب هم میهنانمان.»

هموطنان گرامی

چندین دهه است که که رژیم خونخوار و جنایتکار جمهوری اسلامی سعی دارد با توسل به اعدام و شکنجه و زندان و... روح و جسم این ملت شریف را در جهنمی به نام جمهوری اسلامی به بند کشیده، و به اعمال کثیف و ننگین خود، همانند دوران سیاه 30 سال گذشته، ادامه دهد.

جهنمی که در این تاریخ کوتاه و گذرا، جوانان و سرمایه های ارزشمند این آب و خاک را به کام خود کشیده. و در عین حال باعث آوارگی میلیون ها تن از هم میهنان عزیزمان گردیده. هم میهنانی که رنج غربت و غم دوری از خانواده و عزیزان را به جان خریده با ترک اجباری خانه و کاشانه و میهن خود مجبور به ترک کشور و آوارگی در سراسر جهان شده اند.

ادامه مطلب

دست نوشته ای از یک پناهجو در وان

• بازدید: 3461
  • تاریخ: جمعه، 12 تير ماه، 1388
  • موضوع:

وقتی که ماموران جمهوری اسلامی در تعقیب تو هستند و میخواهند تو را با دست و پای بسته به سیاهچال های تنگ و تاریک ببرند و شکنجه کنند ، آن زمان شاید فقط بتوانی از تمام زندگیت در ایران ، از تمام آرزوهایت ، از تمام آنچه کا طی سالیان دراز با کوشش و تلاش به دست آوردی ، از همه خانواده و دوستان ، فقط یک دست لباس که به تن داری را میتوانی با خود بیاوری .

ادامه مطلب

نامه یک آزادیخواه بی پناه به سایت بی پناه

• بازدید: 3590
  • تاریخ: يكشنبه، 20 ارديبهشت ماه، 1388
  • موضوع:

دوستان عزیزم نرگس، مانی،علی،ساجو، بابک وسایر دوستان سایت وزین بی پناه. سلام گرم مرا پذیرا باشید. حس نوعدوستی و آزادمنشی شما نه تنها من بلکه میلیون ها امثال من را به تحسین وا می دارد. دست مریزاد. به قول خودمونی دمتون گرم. من (jino) الان ساکن ایرانم و احتمالا به جمع شما خواهم پیوست. مطالب زیر دل نوشته های من در رابطه با وضعیت پناهجویان ترکیه که الان به یک بحران انسانی تبدیل شده می باشد. اگر امکان این را دارد که در سایت بگنجانید ممنون می شوم.

ادامه مطلب

unو مشکلات پناه جویان

• بازدید: 4499
  • تاریخ: شنبه، 19 ارديبهشت ماه، 1388
  • موضوع:

وضعيت کميسارياي عالي پناهندگان در کشور ترکيه

کشور ترکيه به دليل همسايه بودن با ايران خيل عظيمي از پناه جويان را در کشور خود جاي داده است  که در شرايط بسيار بدتري نسبت به پناهندگان در کشور هاي اروپايي و امريکايي قرار دارند .در اين مقوله سعي خواهيم کرد مشکلات پناهندگان ايراني را در ترکيه و بخصوص در شهر وان بررسي کنيم . از تمامي فعالان حقوق بشر و مدافعان حقوق پناهندگان در کشور هاي ديگر خواستار انعکاس و پيگيري وضعيت پناهندگان در ترکيه هستيم ...

ادامه مطلب