راهنمایی برای اخذ گواهینامه رانندگی در ترکیه

مطرح کردن مشکلات

مدیران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare, vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

ارسال پست
Developer
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط Developer » یک شنبه ژولای 21, 2019 12:04 am

سلام
من قصد دارم گواهینامه ایران رو به گواهینامه ترکیه تبدیل کنم
برای ما که پناهنده هستیم امکان دریافت گواهینامه وجود داره یا خیر ؟
میشه با کیملیک های پناهندگی گواهینامه ایران رو به ترک تبدیل کرد ؟
ایا حتما برای ترجمه گواهینامه قبلی باید برم سفارت ایران ؟ یا راه حل دیگه ای داره ؟
aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

Re: راهنمایی برای اخذ گواهینامه رانندگی در ترکیه

پست خوانده نشده توسط aminx64 » سه شنبه ژولای 23, 2019 9:47 am

Developer نوشته شده:
یک شنبه ژولای 21, 2019 12:04 am
سلام
من قصد دارم گواهینامه ایران رو به گواهینامه ترکیه تبدیل کنم
برای ما که پناهنده هستیم امکان دریافت گواهینامه وجود داره یا خیر ؟
میشه با کیملیک های پناهندگی گواهینامه ایران رو به ترک تبدیل کرد ؟
ایا حتما برای ترجمه گواهینامه قبلی باید برم سفارت ایران ؟ یا راه حل دیگه ای داره ؟
من با ترجمه گواهینامه 6 ماهی رانندگی کردم. پلیس هم گیر نمیداد ولی، یه تصادف کوچیک داشتم و بیمه هزینه رو پرداخت نکرد. دلیلش این بود که گواهینامه ترجمه شده تا 6 ماه از تاریخ ورود به کشور معتبر هست فقط.

پس رفتم دنبال تبدیل، که گفتن باید ترجمه رسمی از سفارت ایران بیاری، با یه مشت مدرک (ترجمه مدرک تحصیلی)
یه گزینه دیکه هم بود ، گرفتن گواهینامه ترک از اول. هزینه تبدیل با هزینه گرفتن از اول یکسان بود. من پارسال گرفتم حدود 2000 لیر تموم شد همش.

فقط برای این کار باز هم ترجمه رسمی مدرک تحصیلیتون لازمه. که برای دور زدن این، من رفتم لیسه، دوره خوندن نوشتن ترکی مدرکش رو گرفتم!! به جای اینکه 500 لیر هزینه کنم لیسانس رو ترجمه کنم، رایگان مدرک خوندن نوشتن از لیسه گرفتم. که البته 2 ماه طول میکشه ، ماه اول مرحله اول رو امتحان میدین که 4 تا عکس گاو و گوسفند هست زیرش اسماش رو مینویسید، 10 تا سوال 30 ثانیه ای تموم میشه.

مرحله دوم ماه بعدش هست که 40 تا سوال آبکی، در حد اینکه چه کسی ترکیه رو بزرگ کرد (اتاترک) 2*5 چند میشه. همسایه های ترکیه چه کشورایی هستن و ازین دری وریا. اونم 10 دقیقه ای میدین و وقتی نتیجش اومد. با عکس و برگه گروه خونی و هزینه میبرید تعلیم رانندگی.

10 روز سر کلاس میرید فشرده هر روز 5 ساعت، آیین نامه رو امتحان میدین بعدش. اگر قبول شدین، 5 روز میرید رانندگی، روز آخر امتحان میدین، 4 روز بعد گواهینامه میاد به آدرستون.

هزینه این روش همون اندازه تبدیل ایرانی به ترکی هست. ولی طولانیه 3 ماه طول میکشه تا بیاد دستتون در بهترین حالت. البته من گواهینامه ایرانم تاریخش گذشته بود و عملاً همین یه گزینه رو داشتم.

شما اگر تاریخ دارید و هزینه هم براتون مهم نیست و عجله هم دارید، ایرانی رو ترک تبدیل کنید سریعتره. ولی باید یه بار برید انکارا برای ترجمه رسمی از سفارت. بعدش هم برید دنبال کاراش تو شهر خودتون (امنیت)
Developer
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط Developer » دو شنبه ژولای 29, 2019 10:29 pm

تشکر از راهنمایی کامل شما
گواهینامه ایرانم اعتبار داره
فقط من مدارک تحصیلی همراهم نیست . سفارت این کار رو انجام میده و استعلام میگیره ؟
و میشه بجای خودم کسی رو بفرستم سفارت برای ترجمه و استعلام ؟
Developer
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط Developer » چهار شنبه آگوست 07, 2019 11:04 pm

اگه لطف کنی در مورد نحوه ثبت نام لیسه یه توضیحی بدی ممنون میشم .
kghnet
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط kghnet » سه شنبه سپتامبر 24, 2019 4:42 pm

دوست گرامی aminx من خودم گواهینامه ترک دارم اما شما بقدری واضح و روشن مراحل رو توضیح دادی که لازم دونستم یه تشکر مخصوص بکنم موفق باشی
ارسال پست