باز کردن حساب

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

باز کردن حساب

UNREAD_POSTتوسط Mohammadrezaa » شنبه دي ماه 15, 1397 8:29 pm

سلام من هنوز وارد ترکیه نشدم اما تا بهمن وارد خواهم شد. من برای فرار از سربازی دارم از ایران میرم و 2500 تا 3000 دلار پول دارم. یک سوال با این پول میشه اقامت یک ساله گرفت؟

هزینه زندگی تو ترکیه چقدره برای هر ماه؟ من فریلنسرم و نیاز به حسابی دارم که بشه برام از آمریکا و . .. پول بریزن. به نظرتون میشه چنین حسابی باز کرد؟ و اینکه مدت زمان تایید اقامت چقدره؟ چون شنیدم باید کارت اقامت بگیری تا از این حسابا باز کنن.

من نظرات مختلفی رو شنیدم و برای خروج نیاز به کمک دارم تا مطمئن خارج بشم. آینده ای در ایران وجود نداره و امید دارم با خروج از این کشور و رفتن به آمریکا یا کانادا موفق بشم.
Mohammadrezaa
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
14.3%

تاريخ عضويت: شنبه دي ماه 15, 1397 8:21 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: باز کردن حساب

UNREAD_POSTتوسط kalesi » يکشنبه دي ماه 16, 1397 1:19 pm

شما با این مقدار پول اگر با تورم امروز ترکیه در نظر بگیریم.حداکثر میتونی اگه با کسی هم خونه بشی و در شهر ارزون زندگی کنی .یکسال و نیم میتونی زندگی کنی.من حداقل هزینه برات حساب کردم.که ماهی 800 لیر هست در صورتی که با کسی هم خونه بشی.
الان کسانی که از طریق سازمان ملل مصاحبه و پذیرش شدن از سال 2014 تا الان هنوز نتونستند از ترکیه خارج بشوند.حالا شما حساب کن شمایی که میخوای بیایی اینجا اگه بخوای از طریق اداره مهاجرت ترکیه مصاحبه بشی.خیلی بعید هست که قبولت کنند.
کسی که بخواد در ترکیه اقامت بگیره باید حداقل 300 هزار دلار در بانک سپرده داشته باشه .دوست گرامی پول شما اگر بخوای بعنوان توریست اینجا باشی توی 1ماه تمام میشه.
kalesi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه تير ماه 26, 1396 10:34 pm
تشکر کرده: 9 بار
تشکر شده: 9 بار
امتياز: 180

UNREAD_POSTتوسط aminx64 » يکشنبه دي ماه 16, 1397 5:46 pm

من هم فریلنسر هستم، پیپل چند سال پیش بسته شد تو ترکیه. برای دریافت پول از https://transferwise.com استفاده میکنم که تو چند ساعت مبلغ به حساب بانکی ترکیه واریز میشه یا میتونی ذخیره کنی اونجا (دلار پوند هرچی) و سر فرصت تبدیل کنی.

با بدترین شرایط (بدون پاسپورت) زراعت بانک حساب میتونی باز کنی.

گزینه دیگه هم https://www.payoneer.com هست که کارت PrePaid ارسال میکنه (هزینه سالیانه 25 دلار) و امکان برداشت از عابر بانک کل دنیا یا خرید رو داره اما هزینش خیلی منطقی نیست.

فقط همین دو گزینه هست.
aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Tired
تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد ماه 20, 1395 2:11 pm
تشکر کرده: 34 بار
تشکر شده: 14 بار
امتياز: 280

UNREAD_POSTتوسط aminx64 » يکشنبه دي ماه 16, 1397 5:50 pm

kalesi نوشته است:شما با این مقدار پول اگر با تورم امروز ترکیه در نظر بگیریم.حداکثر میتونی اگه با کسی هم خونه بشی و در شهر ارزون زندگی کنی .یکسال و نیم میتونی زندگی کنی.من حداقل هزینه برات حساب کردم.که ماهی 800 لیر هست در صورتی که با کسی هم خونه بشی.
الان کسانی که از طریق سازمان ملل مصاحبه و پذیرش شدن از سال 2014 تا الان هنوز نتونستند از ترکیه خارج بشوند.حالا شما حساب کن شمایی که میخوای بیایی اینجا اگه بخوای از طریق اداره مهاجرت ترکیه مصاحبه بشی.خیلی بعید هست که قبولت کنند.
کسی که بخواد در ترکیه اقامت بگیره باید حداقل 300 هزار دلار در بانک سپرده داشته باشه .دوست گرامی پول شما اگر بخوای بعنوان توریست اینجا باشی توی 1ماه تمام میشه.

این چیزی که شما گفتید درسته. اما برای "شهروندی" این شهری که من هستم کسی رو میشناسم که برای اقامت یک ساله ازشون نفری 2000 لیر خواستن فکر میکنم. برای بیمه و پول خاک و اینجور خورده ریزها. فکر کنم منظور ایشون اقامت "غیر پناهندگی" هست.

بهترین منبع اینجاست :
http://www.goc.gov.tr/icerik6/%D8%A7%D9 ... 349_icerik
aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط samann » دوشنبه دي ماه 17, 1397 12:18 pm

خطاب به دوست گرامی کاربر محمدرضا

اخذ اقامت ترکیه حتی موقت برای افراد بدون پاسپورت به هیچوجه امکانپذیر نیست فقط میتوانید درخواست پناهندگی دهید

و علت فرار را از شما میپرسن و در صورتی که با دلایل موجه اثبات کنید

که اگر به کشور برگردین درخطرمرگ وشکنجه طبق کنوانسیون ژنو هستید به شما اجازه زندگی موقت در ترکیه

بصورت 6 ماهه که هر 6 ماه تمدید میشود خواهند داد و در غیر اینصورت دیپورت خواهید شد.

فرار از خدمت به تنهایی هرگز دلیل موجهی برای اخذ پناهندگی نیست.

دقت کنید اگر قبل از معرفی خودتان به اداره مهاجرت توسط پلیس ترکیه دستگیر شوید

آنها شما را مدتی به بازداشتگاه و یا نزدیکترین کمپ انتقال داده و بعد به نیروهای مرزی ایران تحویل خواهند داد

و طبق قانون موجود در ایران چون سرباز فراری هستید بجز جرم خروج غیرقانونی آنها اتهامات امنیتی و یا جاسوسی را نیز به شما وارد خواهند کرد.

در صورت پذیرش شما از سوی اداره مهاجرت ترکیه برای زندگی موقت در این کشور  بعد از حدود یکسال به شما کیملیک خواهند داد

که با آن میتوانیدفقط در زراعت بانک انواع حساب لیر و دلار و یورو افتتاح کنید و براحتی حوالجات بانکی خود به سراسر دنیا انجام دهید.

در صورتی که بخواهید مستقل زندگی کنید هزینه را ماهی 1500 لیر در نظر بگیرید.

فکر رفتن به آمریکا و کانادا را از ذهنتان بیرون کنید و برنامه ریزی خود را برای زندگی طولانی مدت در ترکیه قرار دهید.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم samann تشکر کرده اند:
aminx64 (دوشنبه دي ماه 17, 1397 11:10 pm)
رتبه: 9.09%

samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 8, 1392 12:51 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 20 بار
امتياز: 400

UNREAD_POSTتوسط Mohammadrezaa » چهارشنبه دي ماه 19, 1397 5:46 pm

مرسی از همگی. یه سوال داشتم امکان افتتاح حساب تنها با هزینه 30 هزار لیر وجود داره؟ شنیدم این مقدار پول رو باید تو حساب داشته باشیم. و سوال بعدی، برای اخذ اقامت شش ماهه یا یک ساله به جز کیملیک راهی وجود نداره؟ جریان اقامت یک ساله از طریق آموزش زبان ترکی چیه؟

من این پول رو فقط برای ماه های اول کنار گذاشتم تا بتونم حساب دلاری باز کنم. من مشتریان خودم رو برای بحث طراحی دارم و از ماه های بعد بودجم افزایش پیدا می‌کند.
Mohammadrezaa
یک بی پناه
یک بی پناه
14.3%

UNREAD_POSTتوسط Mohammadrezaa » چهارشنبه دي ماه 19, 1397 5:47 pm

در ضمن من با وثیقه میام ترکیه و پاسپورت میگیرم. نمیخوام قاچاقی رد شم.
Mohammadrezaa
یک بی پناه
یک بی پناه
14.3%

UNREAD_POSTتوسط aminx64 » جمعه دي ماه 21, 1397 12:53 pm

Mohammadrezaa نوشته است:مرسی از همگی. یه سوال داشتم امکان افتتاح حساب تنها با هزینه 30 هزار لیر وجود داره؟ شنیدم این مقدار پول رو باید تو حساب داشته باشیم. و سوال بعدی، برای اخذ اقامت شش ماهه یا یک ساله به جز کیملیک راهی وجود نداره؟ جریان اقامت یک ساله از طریق آموزش زبان ترکی چیه؟

من این پول رو فقط برای ماه های اول کنار گذاشتم تا بتونم حساب دلاری باز کنم. من مشتریان خودم رو برای بحث طراحی دارم و از ماه های بعد بودجم افزایش پیدا می‌کند.

برای باز کردن حساب دلاری یا لیر نیازی به اقامت یا کیملیک نیست. یه کد مالیاتی از اداره مالیات شهری که میخواین حساب باز کنید میگیرید. (رایگان و با ارائه یه آدرس سکونت، که پیگیری هم نمیشد قبلا الان نمیدونم)

از طریق یادگیری زبان، مراحل خودش رو داره و از ایران باید اقدام کنید و ویزای دانشجویی بگیرید.

اول از همه باید یکAcceptance Letter(نامه پذیرش) از یک موسسه آموزش زبان تومر گرفته شود، که معمولا برای گرفتن این برگه، شما باید مبلغ ۳۵۰ دلار به حساب مرکز تومر موردنظر واریز کنید. این مبلغ پس از ورود شما به ترکیه و ثبت نام قطعی در مرکز تومر به عنوان بخشی از هزینه کلاسها در نظر گرفته خواهد شد.

پس از دریافت این برگه، باید برگه را به سفارت ببرید تا ویزای دانشجویی یک ساله یا شش ماهه بگیرید که بستگی به نوع کلاس و دوره انتخابی تومر شما دارد.

پس از گرفتن ویزا و اعزام به ترکیه، با گرفتن برگه تاییدیه دوم از موسسه زبان و رفتن به امنیت (Emniyet) میتونید برای گرفتن دفترچه اقامت اقدام کنید.

در کل اگر قصد ثبت نام در این کلاسها را دارید پیشنهادات ما برای شما ای است که قبل از خروج از ایران برای این کلاسها اقدام کنید.

عضويت  / ورود

aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

بازگشت به مشکلات پناهجویان

چه کسي حاضر است ؟