دستگیری تومرزترکیه

مشاور حقوقی - وکیل درجه 2 حقوق بین الملل

مدیران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare, vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 98
تاریخ عضویت: شنبه 24 تیر 1396, 12:42 pm

Re: دستگیری تومرزترکیه

پست خوانده نشده توسط Anonyme » پنج شنبه 24 آبان 1397, 1:01 am

mehrave نوشته شده:
Anonyme نوشته شده:
samann نوشته شده:کاربر گرامی

در زمانی که کشورها باز بودند زمان کل انتظار ایرانی ها برای اعزام به کشور سوم 18 ماه بود و برای افغانها 6 تا 9 سال

و گاها این زمان به 12 سال میرسیددلیلش هم این بود که هر مرحله برای ایرانی ها 4 تا 6 ماه و برای افغانها 2 تا 3 سال طول میکشید.

به 90 درصد افغانها اصلا تاریخ مصاحبه نمیدادند ولی برای تمام ایرانی ها یک زمان مصاحبه در همان روز ثبت نام تعیین میکردند.

95 درصد افغانها هرگز به کشور سوم منتقل نمیشدند.

حالا در شرایط فعلی قرار بر این شده که حدود 98 درصد افغانهای جدید الورود رو دیپورت کنن.

من بر اساس مشاهده روالی که در نظر گرفته شده با قطعیت عرض میکنم هیچ افغانی که از سال 2016 ثبت نام کرده

امکان اعزام به کشور سوم در مدت زمان کمتر از 9 سال رو نخواهد داشت مگر در موارد بسیار خاص.

هدف من تحقیرکردن برادران زحمتکش افغان نیست فقط ازتون تقاضا میکنم اطلاعات غلط ندین

چون افغانهای ساکن در ایران و افغانستان هم به این فوروم دسترسی دارن..
دوست گرامی

صحبت ما در مورد باز اسکان نبود، خود سازمان ملل اعلام کرده که تنها 1 درصد از پناهندگان باز اسکان داده خواهند شد. مرحله اول محرز شدن ادعای پناهندگی شخص هست( قبولی) و مرحله بعد، اینکه آیا پناهنده نیاز به بازاسکان دارد و یا خیر.

100 درصد افغانها تاریخ مصاحبه ندارند اما برخلاف پناهجویان ایرانی در زمان کمتری مصاحبه اصلی رو انجام میدن و چیزی به اسم ردی در مصاحبه اصلی توسط سازمان ملل برای افغانها وجود ندارد چون واجد شرایط پناهندگی هستند برخلاف پناهندگان ایرانی که باید در مصاحبه اصلی این موضوع رو اثبات کنند در غیر اینصورت ردی میگیرند.

حتی در گذشته زمانی که اختیار تصمیم‌گیری در دست سازمان ملل و قوانین بین المللی بود وقتی پناهجوی ایرانی که به صورت قاچاق وارد ترکیه میشد برای اینکه دیپورت نشه و سریعتر آزاد بشه خودش رو افغان معرفی میکرد و حتی گاها ایرانیانی که غیر قانونی وارد اروپا میشدند برای گرفتن قبولی راحتتر خودشون رو افغان معرفی میکردند.

اینکه ادعا کرده آید افغانها از نظر کنوانسیون ژنو! پناهنده نیستند اشتباهه. شما فکر میکنید اثبات شدن پناهندگی یک شخص به معنای مورد قبول شدن در برنامه بازاسکان هست که صد البته اینطور نیست.

تمام هدف، فکر و نظر شما در مورد موضوع پناهندگی، تنها برنامه بازاسکان و رفتن به آمریکا و کانادا و ،،، هست که البته این طرز فکر و هدف اکثریت پناهجویان ایرانی است و به همین خاطر این ایرانیان هستند که تجارت پناهندگی جعلی و کیس نویسی در ترکیه رو را اندازی کردند و با واژه های مشاوره پناهندگی و کیس خطر و کنوانسیون ژنو و....آشنایی دارند. فریب دادن سازمان ملل و دروغگویی و تهیه کیس و سناریو های پناهندگی و رفتن به آمریکا و کانادا چیزی نیست که شما به آن افتخار کنید.! در هیچ اجتماع آزاد و سالم، دروغگویی و فریب و کلک زدن یک سیستم و نهاد مورد تایید نیست.

شاید شما بتونید از دیپورت افغانها حمایت کنید و یا نتیجه بگیرید که آنها پناهنده نیستند، اما این اخراج ها کاملاً غیرقانونی و غیر انسانی هستند و هیچ نهاد حقوق بشری این روند اخراج پناهجویان رو حمایت نمی‌کند، بلکه از دولت ترکیه خواسته شده که این روند اخراج رو متوقف کند چون از نظر سازمان ملل و نهاد های حقوق بشری که با وضعیت امنیت افغانستان و وضعیت حقوق بشری مهاجرین در ایران آشنا هستند، افغان ها را به عنوان پناهنده میشناسند.

نوشته شما پر از تحقیر و توهین نسبت به افغانها بود که البته تنها مختص شما نیست، این یک نگاه و‌ فرهنگ کلی و جا افتاده در ایرانه. شنیدن چنین صحبت های از کسانی که در ایران هستند و یا شهروندان ترک رو میشه نشنیده گرفت اما کسی که خودش پناهجو هست توقع می‌ره که بتونه شرایط دیگر پناهجویان رو درک کنه.

این رو بدونید با همین خط کشی که پناهجویان افغان رو قضاوت میکنید، خود شما و دیگر پناهجویان ایرانی هم مورد قضاوت قرار میگیرند.
دوست گرامی
شما و همشهریات تاکی میخواهید ازین ادبیات مظلوم گرایانه و ننه من غریبم گونه دست بردارید؟
صد درصد درسته که پناهندگان ایرانی برای اسکان مجدد در امریکا یا کانادا میان ترکیه..پس فکر کردی میان ترکیه یا کشورهای دیگه که پول حواله کنن به ولایتشون؟
نکنه همشهریای شما برای سفر توریستی میان ترکیه؟
پس چرا یکی در میون توی دریای ترکیه غرق میشن؟ برای ماهیگیری سوار قایقهای قاچاقبرها میشن؟

درمورد دروغ گفتن پناهندههای ایرانی وکیسهای ساختگی هم باید بدانیدکه دلیل اخراج پناهجویان افغان این هست که همه انها از ایران به ترکیه میان نه از افغانستان و اداره مهاجرت ترکیه هم به این مساله کاملا واقف است که 99 درصد پناهجویان افغان به دروغ میگویند که از افغانستان امده اند و جانشان در خطر بوده یا مدعی هستند که با امریکاییهاکار کرده اند یا طالبان دنبالشان بوده و دروغهایی ازین قبیل در حالیکه سالها درایران اقامت داشته اند و الان که ریال سقوط کرده میان ترکیه
دلیل عدم باز اسکان افغانها و عدم پذیرش ایشان توسط کشورهای پناهنده پذیردر سالهای گذشته یا دیپورتشان را هم لازم به توضیح نیست..از عقاید اسلامگرایانه خطرناک و انتحاری بگیر تاهزارو یک دلیل دیگر به گونه ای که حتی دولت ترکیه احساس خطر نموده و عزم خود را جزم کرده تا با دیپورت و ساخت دیوار جلوی این روند را بگیرد و ایران را متهم میکند که افغانهارا به سمت ترکیه سوق میدهد
کجای این کامنتها "پر از تحقیر و توهین" بوده؟ عادت دارید به ننه من غریبم بازی و مظلوم نمایی
" نگاه و فرهنگ جا افتاده در ایران"
به جز برخوردهای پلیس ایران یا برخی افراد با افغانها مگر
کم ایرانیها به افغانها کار دادند؟ جا و مکان در اختیارشان گذاشتند؟ به ایشان اعتماد کردند؟ به ایشان محبت کردند؟ کار و حرفه و شغل یادشان دادند؟ به نام خودشان برایشان سیمکارت و زمین و غیره خریدند؟با ایشان زندگی و رفتوامد و رفاقت کردند و بر عکس ترکها ایشان رادر جامعه خودشان پذیرفتند؟
اغلب افغانهای ساکن در ایران هنوز تجربه پرداخت پول قبض اب و برق و اجاره خانه را ندارند چون اکثرا در محیط های کار یا باغچه ها و ویلاها یا خانه های سرایداری یا گاوداریها و مزارع و تولیدیها و غیره بصورت کاملا رایگان زندگی میکنند و تمام هزینه هایشان را صاحبکار میپرداخته و برایشان سرپناه تامین کرده.نه مانند ترکیه که باید هزاران لیردر ماه پو ل فاکتور و اجاره و غیره بدی
بسیاریشان شدیدا ازینکه ایرانرا ترک کرده اند پشیمانند ولی راه بازگشت ندارند
ولی امثال جنابعالی چهارتا کلمه سوسولی و روشنفکر بازی و لفظ قلم یاد گرفتی و همیشه چه در فضای مجازی یا جاهای دیگر از ایرانیها طلبکار بوده اید و به بدی یاد کرده اید و فحش و ناسزا میدهید انهارا به توهین و غیره متهم میکنید و همه جا حتی در همین ترکیه هم دشمنی خاصی با ایرانیها دارید
و این از فقرفرهنگی ودرصد بالای بیسوادی و درصد بالای عقاید اسلامگرایانه و قومگرایانه در مملکت شما سرچشمه میگیرد که حتی در همین ترکیه خودتان با همشهریان خودتان که از قوم شما نباشند سازش ندارید ودر اصطلاح میخواهید شکم همدیگر را پاره کنید.
ضمناهیچکس از دیپورت پناهنده دیگری خوشحال نمیشود و حمایت نمیکند.این همون تفکر ننه من غریبم شماست
شبخوش

سلام دوست گرامی

جناب سامان گرامی ادعا کردند که افغانهای که در ترکیه هستند بر اساس کنوانسیون ژنو! و طبق قوانین بین المللی به عنوان پناهنده شناخته نمی‌شوند که البته برای این ادعا هیچ سند و مدرک هم ندارند، بغیر از اتکا به دیپورت اجباری عده ای از افغان ها توسط دولت ترکیه. اگر از اخبار آگاه می بودند و از واکنش سازمان های حقوق بشری و سازمان ملل در مورد این اخراج های صورت گرفته اطلاع می داشتند، چنین ادعای بی اساسی نمی کردند، چون همان سازمان ها و نهاد های بین المللی و حقوق بشری و کنوانسیون ژنو!!! این دیپورت ها رو محکوم کردند و دیپورت پناهجویان رو‌ توسط دولت ترکیه کاری غیر انسانی و غیر قانونی میدانند، و دولت ترکیه هم در اکثر موارد در رسانه ها به دروغ برای پوشاندن این موضوع دیپورت پناهجویان رو منکر شده و مدعی شده که تمام این افراد داوطلبانه به کشورشان بازگشته اند.

کسی منکر این نمیشه که شاید دیگر ملیت ها مثل عراقی ها سوریه ای ها و یا پاکستانی ها و یا افغانها هم با تغییر دادن واقعیت ها سعی در قرار گرفتن در برنامه بازاسکان داشته باشند اما متوجه باشید که این ملیت ها برای پناهنده شناخته شدن نیازی به تهیه کیس و داستان سرایی و غیر برای اثبات پناهندگی خودشان ندارند ، شما نمیتوانید پیدا کنید پناهجوی افغان و یا عراقی و یا سوری که در مصاحبه اصلی از سازمان ملل ردی گرفته باشه ، برخلاف ایرانیان که نخست باید پناهنده بودن خودشون رو اثبات کنند و بعد برای قبول شدن در برنامه بازاسکان تلاش کنند. ما اینجا در مورد پناهندگی صحبت میکنیم نه بازاسکان. سخته برای پناهجویان ایرانی که این دو موضوع رو از هم تفکیک بدند، به همین خاطر پس از ناموفق بودن برمیگردند برخلاف دیگر پناهندگان که سالها در ترکیه ماندگار میشوند چون برای برنامه بازاسکان وارد ترکیه نشده اند.

خودتون اعتراف کردید که ایرانیان برای رفتن به آمریکا و کانادا وارد ترکیه میشوند این جمله خود شماست. و دقیقا به همین دلیل ایرانیان دارای سایت و گروه های تلگرامی و یوتیوپ و‌،،،کیس نویسی هستند و نحوه انجام مصاحبه و تمرین و آماده سازی سوالات مصاحبه و طریقه فریب و دور زدن کشور ها و نهاد های حقوق بشری رو آموزش می‌بینند تا بعنوان پناهنده قبول شوند.

بزرگوار شخصی که بخاطر رفتن به آمریکا و یا کانادا وارد ترکیه میشود، پناهنده محسوب نمی‌شود فرقی هم نمیکند که از چه ملیتی باشد.

برای توهین ها و تحقیر های شما پاسخی ندارم. هر موقع توانستید بدور از توهین و‌ افترا صحبت کنید بنده حاضر با شما در مورد هر موضوع بحث کنم و وضعیت افغانها و‌ قوانین غیر انسانی که حتم دارم از آنها آگاه نیستید رو توضیح بدم، همانطور که همیشه سعی میکنم به شهروندان ترکی که پناهجویان رو تحقیر میکنند و بدون دانستن واقعیت ها گزاف گویی میکنند، توضیح بدم.


قضاوت و نگاه شما به دیگر ملیت ها و‌ صحبت های که مطرح کردید بر اساس یک سری پیش داوری ها و بی اطلاعی شما از واقعیت هاست ، دقیقا جمله به جمله از تحقیر و توهین و قضاوت های شما رو بنده از زبان شهروندان ترک در مورد ایرانی ها هم شنیدم!

همانطور که یک شهروند ترک از قوانین و محدودیت های پناهجویان در ترکیه آگاهی ندارد شما هم از قوانین غیر انسانی و محدودیت های افغانها در ایران که چه بسا صد ها بار بیشتره آگاهی ندارید.

متاسفانه شما شخصا خیلی درگیر ملیت گرایی از نوع مخربش هستید. من هم از ایرانیان و هم از ترک ها و افغانها و آمریکایی ها و هم از مسلمان و مسیحی و اتیئست و ،،، در زمانی که یک شخص بر اساس اطلاعات غلط و پیش داوری ها به یک ملیت و یا باوری حمله کرده دفاع کردم.

اصولاً ما فارسی زبانان بحث نمیکنم تا همدیگر رو درک کنیم و از حال هم آگاه بشیم ، به قول یک دوستی، بحث میکنم تا همدیگر رو ""جِر"" بدیم.!
عذر میخواهم بابت استفاده این کلمه.

شبِ ارام.


samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 64
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 فروردین 1392, 12:51 pm

Re: دستگیری تومرزترکیه

پست خوانده نشده توسط samann » پنج شنبه 24 آبان 1397, 1:59 pm

آقا یا خانم بی نام

تمام پناهجویان از همه ملیتها نیاز به کیس خطر دارند شما اصلا معنی کیس خطر رو میدونید؟؟این کیس خطر ممکنه فرار از جنگ باشه مثل پناهجویان سوریه ای .

افغانها هم باید مصاحبه بشن و در خطر بودن اونها اثبات بشه.قبلا براساس پیش مصاحبه ای که انجام میشد برای بین 5تا10درصد افغانها وقت مصاحبه اصلی در نظر میگرفتند

و مابقی یا باید بر میگشتند و یا در ترکیه زندگی میکردندو هرگز حتی مصاحبه هم نمیشدند این آمار الان به یک الی دو درصد رسیده.

هیچ افغانی که قبلا ساکن در ایران بوده بعد از اعلام پناهندگی در ترکیه شامل قوانین پناهندگی نمیشه به این خاطر که ایران یک کشور امن برای اونها به حساب میاد

و علت ورود افغانها به ترکیه کاملا اقتصادیست ورود سیل افغانها به ترکیه بخاطر ضعیف شدن پول ایران و کاهش قدرت خرید خانواده آنها با این پول بوده.

یعنی درآمد اونها طی مدت کوتاهی از حدود 500 دلار به 150 دلار رسیده و باعث خروج اونها از ایران و جایگزین کردن یه کشور دیگه شده

بسیاری از افغانها ترکیه رو یک بهشت میدونن و اصلا نیاز به کشور سوم ندارند چون انتظارات و شکل زندگی ایرانیها و افغانها با هم بسیار متفاوته.

سازمان ملل هم بخوبی این رو میدونه اما دولت ترکیه این اجازه رو نمیده و همین الان کارگران افغان

در بسیاری از مراکز صنعتی جای کارگران ترک رو گرفتند چون با هر مبلغی حاضر به کارگری هستند و این به ضرر اقتصاد ترکیه هست.

ضمنا آشنا بودن به کنوانسیون ژنو و قوانین پناهندگی برای هر پناهجویی لازمه و در کشورهای غربی به تمام پناهجویان یک راهنمای پناهندگی


و قوانین مربوطه داده میشه تا اونها با حقوق خودشون آشنا بشن و حتی وکیل رایگان هم در اختیار پناهجو قرار میدن.

کیسهای ساختگی و دروغین در بین پناهجویان افغان هم کمتر از ایرانی ها نیست
من میخوام ادامه ندم ولی میبینم شما اینجا اطلاعات اشتباه میدین از مهراوه خانم و شما تقاضا دارم بحث رو بیهوده ادامه ندین.
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 98
تاریخ عضویت: شنبه 24 تیر 1396, 12:42 pm

Re: دستگیری تومرزترکیه

پست خوانده نشده توسط Anonyme » پنج شنبه 24 آبان 1397, 6:11 pm

دوست گرامی samann

تمام پناهجویان مصاحبه میشوند حتی سوریه ای ها، اما این به این معنی نیست که ممکنه در مصاحبه درخواست پناهندگی شأن رد شود. برای بعضی از دولت ها مثلا کانادا اگر شما از ملیت سوری و یا عراقی ساکن در ترکیه و یا لبنان باشید نیار به اثبات شرایط دریافت پناهندگی ندارید، و از قبل بعنوان پناهنده شناخته شده آید بدون هیچ پیش شرطی, و دقیقا چنین چیزی در سالهای قبل در اروپا در مورد افغان ها وجود داشت که البته الان در اروپا تغییر کرده اما در ترکیه و سازمان ملل هنوز هم به همین صورته . به همین خاطر دلیل خروج ( کیس خطر) افغانها و سوریه ها و ،،، جنگ و نا امنی و قوانین و وضعیت غیر انسانی افغان ها در ایران است. و خبری از کیس های مسیحیت و بهایی و آتئیست، انواع کیس های جنسیتی گِی، لزبینی، ال جی بی تی، و انواع کیس های سیاسی و تبلیغ برعلیه حجاب و ،،، و دها کیس دیگر نیست. ( هستند افرادی که براستی چنین مشکلاتی در ایران دارند)
ایران کشور امنی هست مگر اینکه خلافش رو با ارائه کیس ثابت کنید.


گفته آید: بسیاری از افغانها ترکیه رو یک بهشت میدونن و اصلا نیاز به کشور سوم ندارند چون انتظارات و شکل زندگی ایرانیها و افغانها با هم بسیار متفاوته. باز هم خودتون اعتراف کرده آید که ایرانیان با هدف مهاجرت به آمریکا و کانادا به سازمان ملل مراجعه میکنند و صد درصد چنین اشخاصی پناهنده محسوب نمی‌شوند مگر اینکه بتوانند سازمان ملل رو فریب دهند.


هیچ‌ پناهجوی افغان تاریخ مصاحبه ندارد میتوانید از سازمان ملل این موضوع رو بپرسید، سالها انتظار یک امر طبیعیست، و فقط مختص افغانها نیست، هستند سوریه ای ها و عراقی های که هنوز بعد از گذشت بیش از سه سال مصاحبه اصلی رو انجام ندادن و این به دلیل حجم کاری بالای سازمان ملل و اولویت نخست سازمان ملل یعنی سوریه ای ها.

ایا شما می‌دانستید که تقریبا 18 سال هست که روند ثبت نام و دادن کارت اقامت ( مثل کیملیک) و بررسی درخواست پناهندگی در ایران برای افغانها متوقف شده؟ شما اطلاع ندارید اما سازمان ملل از این مسئله آگاه هست و میداند که یک پناهجوی افغان که در خطره در ایران حق و فرصت طرح درخواست پناهندگی را ندارد به همین خاطر وارد ترکیه میشود. در صورتی کشور ایران برای افغانها امن محسوب میشود که حق درخواست پناهندگی رو پس از ورود داشته باشند و ثبت نام صورت بگیره و کارت شناسایی و برخوردار از حقوق اولیه انسانی باشند و‌ برای خرید سیم کارت و یا مالکیت یک‌ موتور سیکلت مزاحم دوست گرامی مان کاربر مهراوه نشوند!. مثل پناهجویان در ترکیه که تا حدودی از این حقوق اولیه در ترکیه برخوردار هستند مثل کارت شناسایی ( کیملیک) تحصیل و خدمات پزشکی رایگان، خرید ماشین و ملک ، افتتاح حساب بانکی و دسترسی به پلیس و سیستم قضایی، البته میدانم که ترکیه ایده ال نیست و نابرابری های بسیاری هم وجود دارد.

مگر فقط پناهجویان افغان هستند که کار میکنند، سه نیم میلیون سوری و صد و شصت هزار عراقی و چهل هزار ایرانی که اکثریت به صورت غیر قانونی با دستمزد پایین کار میکنند. در هر جمله شما بغض و کینه و نفرت شما از دیگر ملیت ها را به وضوح میشود دید.

اخراج عده ای از افغان ها به روابط سیاسی هم ربط دارد، بعد از یک سری از ملاقات های مقامات افغانستان با مسئولین ترکیه این اخراج ها شروع شد، دولت ترکیه رابط خوبی با ج ا ا دارد و تمام اختیارات پناهجویی هم به ترکیه واگذار شده، پس منتظر اتفاقات جدید و تغییر رویه و وضعیت پناهجویان ایرانی هم باشیم.!


من هم میتوانم یک طومار از فقر فرهنگی ایرانیان و لیستی از رفتار و آداب سنت های نادرست ایرانیان رو برای شما بنویسم، اما بغیر از بیشتر کردن کینه و نفرت چیزی رو در شما تغییر نمی‌دهد، موضوع در مورد فرهنگ و سنت ها نبود بلکه ادعای بی پشتوانه شما که تغییرات جدید روند پناهندگی رو با ورود افغان ها مرتبط دانستید .
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 147
تاریخ عضویت: پنج شنبه 28 اردیبهشت 1396, 12:00 am

Re: دستگیری تومرزترکیه

پست خوانده نشده توسط mehrave » جمعه 25 آبان 1397, 10:55 pm

Anonyme نوشته شده:دوست گرامی samann

تمام پناهجویان مصاحبه میشوند حتی سوریه ای ها، اما این به این معنی نیست که ممکنه در مصاحبه درخواست پناهندگی شأن رد شود. برای بعضی از دولت ها مثلا کانادا اگر شما از ملیت سوری و یا عراقی ساکن در ترکیه و یا لبنان باشید نیار به اثبات شرایط دریافت پناهندگی ندارید، و از قبل بعنوان پناهنده شناخته شده آید بدون هیچ پیش شرطی, و دقیقا چنین چیزی در سالهای قبل در اروپا در مورد افغان ها وجود داشت که البته الان در اروپا تغییر کرده اما در ترکیه و سازمان ملل هنوز هم به همین صورته . به همین خاطر دلیل خروج ( کیس خطر) افغانها و سوریه ها و ،،، جنگ و نا امنی و قوانین و وضعیت غیر انسانی افغان ها در ایران است. و خبری از کیس های مسیحیت و بهایی و آتئیست، انواع کیس های جنسیتی گِی، لزبینی، ال جی بی تی، و انواع کیس های سیاسی و تبلیغ برعلیه حجاب و ،،، و دها کیس دیگر نیست. ( هستند افرادی که براستی چنین مشکلاتی در ایران دارند)
ایران کشور امنی هست مگر اینکه خلافش رو با ارائه کیس ثابت کنید.


گفته آید: بسیاری از افغانها ترکیه رو یک بهشت میدونن و اصلا نیاز به کشور سوم ندارند چون انتظارات و شکل زندگی ایرانیها و افغانها با هم بسیار متفاوته. باز هم خودتون اعتراف کرده آید که ایرانیان با هدف مهاجرت به آمریکا و کانادا به سازمان ملل مراجعه میکنند و صد درصد چنین اشخاصی پناهنده محسوب نمی‌شوند مگر اینکه بتوانند سازمان ملل رو فریب دهند.


هیچ‌ پناهجوی افغان تاریخ مصاحبه ندارد میتوانید از سازمان ملل این موضوع رو بپرسید، سالها انتظار یک امر طبیعیست، و فقط مختص افغانها نیست، هستند سوریه ای ها و عراقی های که هنوز بعد از گذشت بیش از سه سال مصاحبه اصلی رو انجام ندادن و این به دلیل حجم کاری بالای سازمان ملل و اولویت نخست سازمان ملل یعنی سوریه ای ها.

ایا شما می‌دانستید که تقریبا 18 سال هست که روند ثبت نام و دادن کارت اقامت ( مثل کیملیک) و بررسی درخواست پناهندگی در ایران برای افغانها متوقف شده؟ شما اطلاع ندارید اما سازمان ملل از این مسئله آگاه هست و میداند که یک پناهجوی افغان که در خطره در ایران حق و فرصت طرح درخواست پناهندگی را ندارد به همین خاطر وارد ترکیه میشود. در صورتی کشور ایران برای افغانها امن محسوب میشود که حق درخواست پناهندگی رو پس از ورود داشته باشند و ثبت نام صورت بگیره و کارت شناسایی و برخوردار از حقوق اولیه انسانی باشند و‌ برای خرید سیم کارت و یا مالکیت یک‌ موتور سیکلت مزاحم دوست گرامی مان کاربر مهراوه نشوند!. مثل پناهجویان در ترکیه که تا حدودی از این حقوق اولیه در ترکیه برخوردار هستند مثل کارت شناسایی ( کیملیک) تحصیل و خدمات پزشکی رایگان، خرید ماشین و ملک ، افتتاح حساب بانکی و دسترسی به پلیس و سیستم قضایی، البته میدانم که ترکیه ایده ال نیست و نابرابری های بسیاری هم وجود دارد.

مگر فقط پناهجویان افغان هستند که کار میکنند، سه نیم میلیون سوری و صد و شصت هزار عراقی و چهل هزار ایرانی که اکثریت به صورت غیر قانونی با دستمزد پایین کار میکنند. در هر جمله شما بغض و کینه و نفرت شما از دیگر ملیت ها را به وضوح میشود دید.

اخراج عده ای از افغان ها به روابط سیاسی هم ربط دارد، بعد از یک سری از ملاقات های مقامات افغانستان با مسئولین ترکیه این اخراج ها شروع شد، دولت ترکیه رابط خوبی با ج ا ا دارد و تمام اختیارات پناهجویی هم به ترکیه واگذار شده، پس منتظر اتفاقات جدید و تغییر رویه و وضعیت پناهجویان ایرانی هم باشیم.!


من هم میتوانم یک طومار از فقر فرهنگی ایرانیان و لیستی از رفتار و آداب سنت های نادرست ایرانیان رو برای شما بنویسم، اما بغیر از بیشتر کردن کینه و نفرت چیزی رو در شما تغییر نمی‌دهد، موضوع در مورد فرهنگ و سنت ها نبود بلکه ادعای بی پشتوانه شما که تغییرات جدید روند پناهندگی رو با ورود افغان ها مرتبط دانستید .
دوست گرامی anonym
شما که سعی میکنی اخلاق مدار باشی سعی کن کمی واقعگرا هم باشی
اداب و رسوم نادرست در بین ایرانیان و هرملتی بخصوص مسلمانان جاهل و عقب افتاده خاورمیانه وجود دارد و غیرقابل انکار است
ولی بعید میدانم در حدی باشد که قشر جوان یک کشور دختر بیگناه مردم را زنده زنده در پایتخت اون کشور مانند یک سگ بکشند و جنازه اش را اتش بزنند و پلیس هم نظاره کند با این اتهام که قران را اتش زده
بعید میدانم در ایران اذری ها جلوی اتوبوس کرمانیها را بگیرند و چون انها اذری نیستند سرشان را ببرند
یا بندریها خودشان را وسط جمعیت مشهدی ها منفجر کنند
یا زنان را سنگسار کنند یا به دستور رییس قبیله سرش راببرند
دایما بحث از تحقیر و توهین و نفرت میکنید که این هم ناشی از ادبیات "ننه من غریبم" افغانها که همیشه انتظار دارند کشورهای همسایه اعم از ایران وترکیه و پاکستان و همه دنیا و غیره خدمات به ایشان ارایه کنند هست
ضمنا در همین لحظه طبق امارسازمان ملل 50000 افغان در ایران در انتظار اسکان مجدد هستند و پناهنده های افغان که ثبت نام و قانونی هستند از دفترچه بیمه سلامت برخوردار هستند و کارت شناسایی اتباع بیگانه دارند و حتی کارت هوشمند مربوط به کار دارند
بیش از 15 سال است که دولت ایران که تحت تحریم و عدم توانایی در تامین لوازم الکترونیکی هست کارت شناسایی هوشمند در اختیار اتباع بیگانه میگذارند در حالیکه دولت ترکیه در سال 2018 علیرغم پول کلانی که از سازمان ملل و اروپا میگیرد هنوز نتوانسته یک برگ کیملیک کوچک ابرومند دیجیتال یا هوشمند به پناهندگان بدهد واگر قیافه کیملیک را به کسی نشان بدهید خنده اش میگیرد
هرکس که در هر کشوری قاچاقی وارد شود و کار کند و ثبت نام نباشد قطعا نمیتواند حتی یک سیمکارت بخرد ..انتظار شما بسیار بچگانه هست که یک فرد که هیچ جا اسمش ثبت نیست بتواند از خدمات برخوردار باشد..و توسط پلیس هر کشور برخورد خواهد شدحتی در امریکا و اروپا !
شما اگر در ترکیه قاچاق باشید و ثبت نام نباشید میتوانید نفس بکشید؟
مساله اینست که دولت ایران مدیریت و برنامه خاصی برای مهاجران ندارد فاقد قرار داد با اروپاو امریکا و سازمان ملل هست و مانند دولت ترکیه شارلاتان نیست که از اب کره بگیرد و در ازای دادن یک کیملیک خنده دار و اجاره افتتاح حساب بانک و خرید سیمکارت شمارا حسابی اینجا به حمالی میکشدکه کار کنید و پول اب و برق و کومور وبدهید و خانه هایی که قبلا 150 لیر بود را 500 لیر اجاره کنید
ضمنا بیش از 500 میلیون نفر از ملتهای جهان در نواحی درگیریهای قومی یاسیاسی و نظامی زندگی میکنند
مگر دلیل میشه که همشون راه بیفتن و سرازیر کشورهای دیگه بشن؟و با خانوارهایی با ده تا بچه انتظار خدمات و اغوش باز و شهروندی ازکشورهای دیگه داشته باشن؟
در 8 سال که صدام به نمایندگی از عربها و امریکا وانگلیس و فرانسه و غیره هر روز تمام شهرها و مدارس و بیمارستانهای ایران را بمباران و موشکباران میکرد کمتر از 100 هزار نفر از ایران خارج شدند..خب همه 80میلیون میرفتن پناهنده میشدند!!
این چه توقع بیجایی هست شماها دارید که به بهانه جنگ سالهاست وقتی پشت لبتان سبز شد ساکتان را برمیدارید و راه میفتید که به اقوامتان ملحق شوید؟
و خودتان را اولویت و محق تر از همه میدانید؟!
ایرانیان پناهنده میشوند..به راست یا دروغ
..اگر دقت کنید 99 درصد پناهندگان ایرانی ترکیه حجاب ندارند و از اسلام و حکومت اسلامی متنفرند.و به دنبال ازادی عقیدتی و فردی هستند..مسیحی میشوند یا اتئیست یا غیره
نه اینکه بگویند در کشور ما جنگ قومی و مذهبی هست ولی بیاییند در ترکیه کلاس قران و ذین راه بیندازند
البته در بین همشهریان شما هم اخیرا گی و لزبین و کیس تجاوز و مسیحی و مذکرهای گوشواره به گوش و اقایون با موهای رنگ شده کم پیدا نمیشه .....
Saam83
یک بی پناه
یک بی پناه
پست: 3
تاریخ عضویت: شنبه 26 آبان 1397, 1:28 am

Re: دستگیری تومرزترکیه

پست خوانده نشده توسط Saam83 » شنبه 26 آبان 1397, 1:32 am

سلام به همه
خواستم بپرسم اگه با پاس شباهتی تو فرود گاه دستگیر بشیم
بعدش چه اتفاقی می افتد
و اینکه چکار میتونیم بکنیم که به ایران دیپورت نشیم
آیا میتونیم ارمنستان یا گرجستان بریم
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 98
تاریخ عضویت: شنبه 24 تیر 1396, 12:42 pm

Re: دستگیری تومرزترکیه

پست خوانده نشده توسط Anonyme » شنبه 26 آبان 1397, 2:59 am

دوست گرامی mehrave

مواردی خشونتی که مطرح کردید دلایل قوی میتوانند باشند برای پناهنده محسوب شدن افغانهایی که فرار کرده اند و به همین دلیل دیپورت افغانها توسط ترکیه از طرف نهاد های حقوق بشری محکوم شده، و رد ادعای کذب پناهنده نبودن افغانها!

قتل عام و خشونت بر علیه شیعیان افغان( همان توقف اتوبوسی که شما گفتید) در شهر های ارزگان، جاغوری و مالستان توسط گروه تروریستی طالبان که حمایت و پشتیبانی ایران رو هم دارد باعث فرار عده زیادی شده است. پس مقایسه شما بین این مورد و مثال اذری ها و کرمانشاهی ها از نااگاهی شماست و‌یا مطلع هستید و اخبار رو تحریف میکنید.

در تعجبم که چطور از قتل فجیع دختر افغان آگاه هستید اما از قتل خیابانی یک‌ خانواده سنی مذهب توسط مردم در یکی از شب های محرم در اطراف شهر تهران مطلع نیستید، که البته با محدودیت اینترنت و وجود سانسور گسترده و نبود خبرنگار و خبرگذاری های آزاد و مستقل در ایران تقصیری هم ندارید که از آتش زدن خانه های افغانها و اعدام های خیابانی در تهران، تبریز، مشهد، اهواز خبری نداشته باشید.

سنگسار و سربریدن توسط مردم و حکومت افغانستان صورت نمیگیرد بلکه توسط گروه تروریستی طالبان که یکی از حامیان ان ایران هست صورت میگیرد. رفتار شما مثل این هست که من اقدامات گروه مجاهدین خلق و یا جندالله و‌ ،، رو مرتبط کنم با فرهنگ و رفتار روزانه ایرانیان. شما دولت و مجلس و‌ قوانین خودتان را که هر دوره چهل میلیون ایرانی به ان رای میدهند رو نماینده ایرانیان نمیدانید چطور حال رفتار یک گروه تروریستی در حال جنگ با مردم و حکومت افغانستان رو نشانگر رفتار و‌باور افغانها میدانید؟

سنگسار، قطع عضو و‌شلاق جزء قوانین کشور ایران است نه افغانستان، گروه های فعال حقوق بشری افغان و‌ خارجی جلوی گنجاندن حکم سنگسار و قطع عضو و شلاق را در قوانین جزایی افغانستان گرفتند.

ایا از سنگسار دختر نوجوان در شهر زاهدان توسط خانواده اش، اطلاع دارید؟ گذارش نهادهای حقوق بشری ‌و عفو بین الملل رو‌ در رابطه با سنگسار در ایران بخوانید متوجه حقیقت میشوید. حداقل ده سنگسار در سال هفتاده و‌چهار، و شش سنگسار در بین سالهای هشتاد و یک و هشتاد و پنج.

بنده قصد توجیه اتفاقاتی که گفتید رو ندارم اما این اتفاقات نمی‌تواند ملاک قضاوت یک ملیت و برخوردهای شما با افغانها باشد، چون در غیر اینصورت قضاوت من هم از شما میتواند از روی یک‌ طومار از آن اتفاقات فجیع و قوانین شنیع و‌ضد انسانی و سنت و باور های نابخردانه حاکم در ایران و ایرانیان باشد، که صد البته اینطور نخواهد بود.
آخرین ويرايش توسط 3 on Anonyme, ويرايش شده در 0.
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 98
تاریخ عضویت: شنبه 24 تیر 1396, 12:42 pm

Re: دستگیری تومرزترکیه

پست خوانده نشده توسط Anonyme » شنبه 26 آبان 1397, 3:02 am

دوست گرامی mehrave

بزرگوار پاسخ بنده رو با دقت بخوانید و شتاب زده جواب ندید. دوباره تکرار میکنم: ایران کشور امنی برای پناهجوی افغان نیست و به همین خاطر وارد ترکیه میشوند، چرا چون از هیچ پناهجویی چه غیرقانونی و چه با ویزا، که از حدودا سال 2000 برای پناهندگی وارد ایران شده ثبت نامی توسط ایران صورت نگرفته تا این اشخاص بتوانند قانونی زندگی کنند و درخواست پناهندگی انها توسط کمیساریای پناهندگی در ایران بررسی شود. شما در کشوری که بتوانید درخواست پناهندگی بدهید کشور امن شما محسوب میشود نه در کشوری که حق درخواست پناهندگی ندارید، پس ادعای دوستمان نادرست است.

هزینه تمدید کارت های امایش( کیملیک) توسط کمیساریا به ایران پرداخت میشود اما افغانها مجبور به پرداخت دوباره این وجه، به حکومت ایران هستند ( متاسفانه خود اففانها هم از این امر اطلاع ندارند!). با کارت امایش شما حق مالکیت ندارید حتی سیم کارت، وضعیت پذیرش کودکان افغان دارای کارت امایش برای تحصیل بستگی به نظر رییس جمهوری و‌ دولت ان دوره بود! بدون بیمه و دسترسی به خدمات پزشکی عمومی، کافیست مثلا به بیمارستان فارابی مراجعه میکردید، اتباع خارجی پذیرش نمیشدند. نصب بنر منع ورود پناهندگان افغان به مراکز تفریحی ، فرهنگی، کتابخانه و اموزشی توسط مقامات شهری, خوب دقت کنید این منع توسط مقامات دولتی صورت میگرفت و قابل مقایسه با اتفاقی که در یکی از شهرهای ترکیه توسط یک شهروند ترک که بعدا توسط پلیس برخورد شد نیست.

نام بردن انواع کیس خطر رایج در بین ایرانیان به هیچ وجهی با قصد توهین و‌تحقیر این اقلیت های مذهبی و افراد با تمایلات جنسی متفاوت، نبوده، من حتی ذکر کردم که استفاده از لفظ پناهندگان قلابی و‌جعلی برای توهین نیست بلکه توضیح در مورد اینکه دلیل خروج( کیس خطر) سوریه ای و عراقی ها و‌ افغانها جنگ و نا امنی و گروه های تروریستی و نداشتن حق درخواست حمایت بین المللی در ایران بوده که این موارد برای کمیساریایی عالی پناهندگی اشکاره و مطلع هستند اما چون در ایران جنگی وجود ندارد دلایل خروج ایرانیان متفاوته و هر کیس نیاز به اثبات موردی و جداگانه دارد تا پناهنده شناخته شود.
Saam83
یک بی پناه
یک بی پناه
پست: 3
تاریخ عضویت: شنبه 26 آبان 1397, 1:28 am

Re: دستگیری تومرزترکیه

پست خوانده نشده توسط Saam83 » شنبه 26 آبان 1397, 4:48 pm

[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]سلام به همه[/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]خواستم بپرسم اگه با پاس شباهتی تو فرود گاه دستگیر بشیم [/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]بعدش چه اتفاقی می افتد [/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]و اینکه چکار میتونیم بکنیم که به ایران دیپورت نشیم [/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]آیا میتونیم ارمنستان یا گرجستان بریم[/HIGHLIGHT][/FONT]
samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 64
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 فروردین 1392, 12:51 pm

Re: دستگیری تومرزترکیه

پست خوانده نشده توسط samann » شنبه 26 آبان 1397, 6:20 pm

Saam83 نوشته شده:[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]سلام به همه[/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]خواستم بپرسم اگه با پاس شباهتی تو فرود گاه دستگیر بشیم [/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]بعدش چه اتفاقی می افتد [/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]و اینکه چکار میتونیم بکنیم که به ایران دیپورت نشیم [/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]آیا میتونیم ارمنستان یا گرجستان بریم[/HIGHLIGHT][/FONT]

توی فرودگاه کدوم کشور دستگیر بشید؟؟؟بستگی به کشورش داره

ارمنستان شمارو دادگاهی و سریعا به ایران دیپورت میکنه


ترکیه موقتا بازداشتتون میکنه و درصورت تماس با یوان و ثابت شدن در خطر بودن جونتون موقتافقط دریک شهر ترکیه آزاد میشید.

در گرجستان موقتا به کمپ منتقل میشید و یا باید از دولت گرجستان درخواست پناهندگی کنید و یا اینکه برگردین.
مالزی فیلیپین اندونزی سریلانکا 3 ماه تا 6 ماه در شرایط سخت زندانیتون میکنن و بعد دیپورتتون میکنن.

البته با پرداخت 5000 یورو در این کشورها دیگه زندان نمیرید و سریع دیپورت میشید.

اگر هم در کشورهای اروپایی بازداشت بشید که میتونید همونجا درخواست پناهندگی بدین

سوالتون واضح نیست
آخرین ويرايش توسط 1 on samann, ويرايش شده در 0.
Saam83
یک بی پناه
یک بی پناه
پست: 3
تاریخ عضویت: شنبه 26 آبان 1397, 1:28 am

Re: دستگیری تومرزترکیه

پست خوانده نشده توسط Saam83 » شنبه 26 آبان 1397, 6:34 pm

samann نوشته شده:
Saam83 نوشته شده:[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]سلام به همه[/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]خواستم بپرسم اگه با پاس شباهتی تو فرود گاه دستگیر بشیم [/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]بعدش چه اتفاقی می افتد [/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]و اینکه چکار میتونیم بکنیم که به ایران دیپورت نشیم [/HIGHLIGHT][/FONT]
[FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]آیا میتونیم ارمنستان یا گرجستان بریم[/HIGHLIGHT][/FONT]

توی فرودگاه کدوم کشور دستگیر بشید؟؟؟بستگی به کشورش داره

ارمنستان شمارو دادگاهی و سریعا به ایران دیپورت میکنه

ترکیه موقتا بازداشتتون میکنه و درصورت تماس با یوان و ثابت شدن در خطر بودن جونتون موقتافقط دریک شهر ترکیه آزاد میشید.

مالزی فیلیپین اندونزی سریلانکا 3 ماه تا 6 ماه در شرایط سخت زندانیتون میکنن و بعد دیپورتتون میکنن.

البته با پرداخت 5000 یورو در این کشورها دیگه زندان نمیرید و سریع دیپورت میشید.

اگر هم در کشورهای اروپایی بازداشت بشید که میتونید همونجا درخواست پناهندگی بدین

سوالتون واضح نیست
تو ترکیه منظورم بود
یعنی نمیتونم بلیط بگیرم با پاس اصل خودم برم کشور دیگه که ایران نیام
samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 64
تاریخ عضویت: پنج شنبه 8 فروردین 1392, 12:51 pm

Re: دستگیری تومرزترکیه

پست خوانده نشده توسط samann » شنبه 26 آبان 1397, 6:39 pm

نه نمیشه کلیه مدارک رو تا وقت دادگاه ضبط میکنن.شمادر این حالت قانون ترکیه رو زیر پا گذاشتین

در خوشبینانه ترین حالت به شما اجازه داده میشه به عنوان پناهجو در ترکیه بمونید و چند سال در یک شهر ترکیه باید زندگی کنید

و یا اینکه برگردین و تا 5 سال هم در لیست سیاه قرار میگیرید.
موضوع جدید ارسال پست