دستگیری تومرزترکیه

مشاور حقوقی - وکیل درجه 2 حقوق بین الملل

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

دستگیری تومرزترکیه

UNREAD_POSTتوسط Arzhang1342 » پنج شنبه آبان ماه 17, 1397 5:15 pm

بادرودوخسته نباشید،یکی ازاقوام حین عبورازمرزتوخاک ترکیه دستگیرشده.میشه روندقانونی وراهکارهای لازموبفرمایین.ممنون
Arzhang1342
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
0%

تاريخ عضويت: پنج شنبه آبان ماه 17, 1397 5:00 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: دستگیری تومرزترکیه

UNREAD_POSTتوسط samann » پنج شنبه آبان ماه 17, 1397 8:51 pm

موقتا به کمپ ارزروم یابه احتمال زیاد یه بازداشتگاه منتقل میشه و پلیس باهاش مصاحبه میکنه و  دلیل ورود به ترکیه و اینکه اگه برگرده به ایران چه اتفاقی براش میپرسه رو ازش میپرسن

و اگه به این نتیجه برسن که دلایلش در چارچوب قوانیین پناهندگیه بهش یه برگه موقت میدن که با اون به یکی از شهرهای باز برای پناهندگی مراجعه کنه برای ثبت نام و بعد از ثبت نام

هم 9 ماه تا یکسال طول میکشه که کیملیک بهش بدن و پرونده ش بر روال پناهندگی میفته.

ویا  اگر هم دلایلش برای ورود به ترکیه کافی نباشه بعد از مدتی بازداشت براش برگه ترک خاک صادر میکنن و اگه طی ده روز خودش بر نگرده به زور برش میگردونن و تحویل پلیس ایران میدن.

بهش بگید هیچ برگه ای رو امضا نکنه

حتما به یو ان آنکارا تماس بگیره و ازشون درخواست کمک کنه که رد مرزش نکنن اگه از داخل ترکیه بخواد زنگ بزنه 009 نیاز نیست بگیره مابقی اعداد رو بگیره و ضمنا پشتیبان فارسی زبان دارن

00903124097000    و یا    00903124444868
samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 8, 1392 12:51 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 19 بار
امتياز: 380

UNREAD_POSTتوسط Developer » شنبه آبان ماه 18, 1397 1:46 am

سلام دوست عزیز در مورد این کیملیک که گفتید  ۹ ماه تا ۱ سال ، اینو از چه منبعی میگید ؟ چون من چهار ماه پیش تو un پیش مصاحبه شدم و برگه un دارم ولی هنوز کیملیک بهم ندادن ، این روال جدیده و برای همه اینطوره که ۸ ۹  ماه طولش بدن؟ یا فقط شامل اونایی میشه که بعد از تعطیلی un اومدن ؟
Developer
کاربر فعال
کاربر فعال
40%

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 19, 1395 6:27 pm
تشکر کرده: 14 بار
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 20

UNREAD_POSTتوسط samann » شنبه آبان ماه 19, 1397 1:36 pm

Developer نوشته است:سلام دوست عزیز در مورد این کیملیک که گفتید  ۹ ماه تا ۱ سال ، اینو از چه منبعی میگید ؟ چون من چهار ماه پیش تو un پیش مصاحبه شدم و برگه un دارم ولی هنوز کیملیک بهم ندادن ، این روال جدیده و برای همه اینطوره که ۸ ۹  ماه طولش بدن؟ یا فقط شامل اونایی میشه که بعد از تعطیلی un اومدن ؟

سلام
اون کسانی که تا سال گذشته در آسام ثبت نام شدند در همون محل آسام مصاحبه پلیس براشون  انجام شد و فقط دوتا سوال سطحی میپرسیدن و همه رو بدون استثنا برای
زندگی موقت در ترکیه قبول میکردن و بعد از مراجعه به اداره مهاجرت شهر انتخاب شده طی 24ساعت بهشون کیملیک داده میشد.

از 8 ماه پیش در دفتر آسام دیگه مصاحبه پلیس انجام نمیشد و فقط پیش مصاحبه یوان رو انجام میدادن و مصاحبه پلیس رو  به اداره مهاجرت شهرها سپردن و شما در این
دسته هستید  بعد از مراجعه به اداره مهاجرت شهرها بستگی به افرادی که در نوبت اون شهر هستن بهشون تاریخ داده شد از یکماه تا 9 ماه. که تازه بیان برای مصاحبه پلیس و
اونجا علت پناهندگی رو میپرسه بعد از این مصاحبه هم به همه اینها کیملیک داده میشه منتها با یه مرحله سخت گیری بیشتر.

حالا از دوماه پیش که کلا آسام تعطیل شد و  ثبت نام به اداره مهاجرت سپرده شده .یه کاغذ به افراد جدید الورود داده میشه که تاریخ و یه شماره روش نوشته.و تاریخها بین 9 ماه
تا یکسال هستن که اون موقع بیان برای مصاحبه اولیه پلیس.و در صورت تایید پناهجو بودن طی چند روز یک کیملیک 6 ماهه داده میشه.

دست اداره مهاجرت برای رد درخواست و صدور ترک خاک کاملا بازه.و خیلی راحت اکثریت پناهجویان تازه وارد رو ریجکت میکنن و یه برگه ترک خاک ده روزه صادر میکنن یعنی اختیار

تام به اداره مهاجرت داده شده و بعد از صدور ترک خاک پناهجو فقط میتونه اعتراض کنه هم به دادگاه هم به یوان.

بد اوضاعی شده بعضی شهرها اصلا ثبت نام نمیکنن بعضیها تاریخ 1 ساله میدن. تصور کنید یکسال زندگی بدون کیملیک و بدون هویت.

بعضی شهرها هم با صفهای طول برای ثبت نام اولیه مواجه هستن.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم samann تشکر کرده اند:
Developer (شنبه آبان ماه 19, 1397 4:58 pm)
رتبه: 9.09%

samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Developer » يکشنبه آبان ماه 19, 1397 2:01 am

تشکر از اطلاعات مفیدت ، فقط یه سوال ، کیملیک من هم 6 ماهه میدن یا مثل سری اوله !!؟ کیملیک ها قبلا تاریخ انقضا نداشتن ؟
Developer
کاربر فعال
کاربر فعال
40%

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 19, 1395 6:27 pm
تشکر کرده: 14 بار
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 20

UNREAD_POSTتوسط samann » يکشنبه آبان ماه 20, 1397 12:30 pm

Developer نوشته است:تشکر از اطلاعات مفیدت ، فقط یه سوال ، کیملیک من هم 6 ماهه میدن یا مثل سری اوله !!؟ کیملیک ها قبلا تاریخ انقضا نداشتن ؟

چندین ساله که به تمام پناهجویان چه قدیمی و چه جدید کیملیک با اعتبار 6 ماهه داده میشه.

در این مورد هیچ فرقی بین پناهجویان قدیم و جدید وجود نداره.منتها سخت گیری اصلی برای تشخیص پناهجو بودن و اجازه زندگی موقت در ترکیه اعمال میشه.

این هم بخاطر سیل ورود پناهجویان افغان ساکن در ایرانه. که با پایین اومدن ارزش پول ایران به فکر مهاجرت ازایران افتادن از دید سازمان ملل 98 درصد و یعنی همشون پناهجویان  

اقتصادی هستن که شامل کنوانسیون ژنو نمیشن حالا دیگه تغریبا همشون رو دیپورت میکنن. وگرنه تعداد پناهجویان ایرانی در ترکیه زیاد نیست.

Developer (يکشنبه آبان ماه 20, 1397 9:31 pm)

samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » يکشنبه آبان ماه 20, 1397 7:13 pm

samann نوشته است:
Developer نوشته است:تشکر از اطلاعات مفیدت ، فقط یه سوال ، کیملیک من هم 6 ماهه میدن یا مثل سری اوله !!؟ کیملیک ها قبلا تاریخ انقضا نداشتن ؟

چندین ساله که به تمام پناهجویان چه قدیمی و چه جدید کیملیک با اعتبار 6 ماهه داده میشه.

در این مورد هیچ فرقی بین پناهجویان قدیم و جدید وجود نداره.منتها سخت گیری اصلی برای تشخیص پناهجو بودن و اجازه زندگی موقت در ترکیه اعمال میشه.

این هم بخاطر سیل ورود پناهجویان افغان ساکن در ایرانه. که با پایین اومدن ارزش پول ایران به فکر مهاجرت ازایران افتادن از دید سازمان ملل 98 درصد و یعنی همشون پناهجویان  

اقتصادی هستن که شامل کنوانسیون ژنو نمیشن حالا دیگه تغریبا همشون رو دیپورت میکنن. وگرنه تعداد پناهجویان ایرانی در ترکیه زیاد نیست.

سلام دوست گرامی

اگر به آمار بازاسکان و سهمیه پذیرش ها و اخبار مهاجرت  نگاه کنید متوجه میشید که این پناهجویان ایرانی هستند که به عنوان پناهجویان اقتصادی و  مهاجر شناخته می شوند و در همین حال سهمیه بازاسکان افغان ها افزایش داشته  و همچنان پناهندگان سوری و عراقی و بعد افغان در اولویت بازاسکان قرار دارند.‌

در ضمن این تغییرات در چند ماه بوجود نیامده بلکه از سال ها پیش برای انجام این تغییرات در پروسه پناهندگی سازمان ملل در ترکیه برنامه ریزی شده بوده‌.

حدودا 40,000 پناهجوی ایرانی در خاک ترکیه وجود داره که بیشتر آنها هم در همین اواخر بعد از تحریم ها وارد شده اند ، چه اتفاق جدیدی در ایران افتاد که جمعیت چند هزار نفری پناهجویان ایرانی به 40,000 هزار نفر افزایش پیدا کرد؟ غیر از اینکه قریب به اکثریت آنها پناهندگان اقتصادی و یا با هدف مهاجرت به آمریکا و کانادا وارد پروسه پناهندگی شده اند.
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 24, 1396 12:42 pm
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 13 بار
امتياز: 270

UNREAD_POSTتوسط Ehsanlili » دوشنبه آبان ماه 21, 1397 3:46 am

سلام.
من تازه قصد خروج از کشور و ورود به ترکیه رو دارم به همین خاطر با دقت داشتم مطالبتون رو میخوندم.
میخوام راحت حرف بزنم.
یه سوال رو میخوام راحت ازتون بپرسم و هرکسی که الان تو ترکیه اس و مطلب من رو میخونه خواهش میکنم کامل برام توضیح بده چون دوست دارم از تجربیات دیگران استفاده کنم نه اینکه خودم تجربه کنم.
الان اگر کسی واقعا مشکلی داشته باشه و به ترکیه بیاد بخواد کارای پناهندگیش رو انجام بده امیدی هست به جواب گرفتنش؟
چقدر طول میکشه تا جواب کامل بگیره؟
یکم پول باهام هست که بتونم چند ماهی رو بگذرونم ولی میخوام نگهشون دارم برای مبادا و بنظرتون درآوردن پول اونجا خیلی سخته و مثل ایران هی باید بگردم دنبال کار؟
ممنون میشم جواب بدین عزیزان
Ehsanlili
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: يکشنبه مهر ماه 28, 1397 2:44 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

UNREAD_POSTتوسط mehrave » دوشنبه آبان ماه 21, 1397 12:00 pm

Anonyme نوشته است:
samann نوشته است:

سلام دوست گرامی

اگر به آمار بازاسکان و سهمیه پذیرش ها و اخبار مهاجرت  نگاه کنید متوجه میشید که این پناهجویان ایرانی هستند که به عنوان پناهجویان اقتصادی و  مهاجر شناخته می شوند و در همین حال سهمیه بازاسکان افغان ها افزایش داشته  و همچنان پناهندگان سوری و عراقی و بعد افغان در اولویت بازاسکان قرار دارند.‌

در ضمن این تغییرات در چند ماه بوجود نیامده بلکه از سال ها پیش برای انجام این تغییرات در پروسه پناهندگی سازمان ملل در ترکیه برنامه ریزی شده بوده‌.

حدودا 40,000 پناهجوی ایرانی در خاک ترکیه وجود داره که بیشتر آنها هم در همین اواخر بعد از تحریم ها وارد شده اند ، چه اتفاق جدیدی در ایران افتاد که جمعیت چند هزار نفری پناهجویان ایرانی به 40,000 هزار نفر افزایش پیدا کرد؟ غیر از اینکه قریب به اکثریت آنها پناهندگان اقتصادی و یا با هدف مهاجرت به آمریکا و کانادا وارد پروسه پناهندگی شده اند.

دوست گرامی پارسی زبانanonym
در اینکه بیش از 90 درصد ازپناهندگان ایرانی بخصوص پس از سال2015 پناهنده اقتصادی هستند و به علت رکود اقتصادی شدید دوران حسن روحانی از ایران خارج شده اند شکی نیست و البته ارتباطی به تحریمهایی که 10 روز پیش شروع شده نداشته
تعدادپناهندگان ایرانی هم با توجه به بازگشت بسیاری از ایرانیها  روند کاهشی داشته و به حدود کمتر از 30 تا 35هزار رسیده  
این هم که امریکا سهمیه ایرانیان را بسیار کاهش داده و حدود 1000 تا 2000 نفر در سال را به افغانها اختصاص داده هم کاملا درسته
البته اگر سری به سایتهای ترکیه بزنید متوجه نکاتی میشی که با توجه به اینکه الان در ترکیه هستیم و اختیار کامل به دست اداره مهاجرت افتاده باید مد نظر قراربدی
ترکیه از بابت تحریمهای ایران میلیاردها دلار سود میکند

بسیاری از شهرهای ترکیه با گاز ایران گرم میشود
بسیاری از شهرهای ترکیه با برق وارداتی از ایران روشن میشود
بسیاری از هتلهای ترکیه با توریست ایرانی پر میشود
بیش از نیمی از پوشاک ترکیه به ایران صادر میشود
ایرانیها پس از روسها دومین  توریستهای ترکیه هستند
ایرانیها پس از عراقیها دومین خریدار ملک و اپارتمان در ترکیه هستند
بسیاری از همین پناهنده های ایرانی ماهانه از ایران پول تبدیل میکنند تا اینجا خرج کنند
ایرانیان حتی پس ازمهاجرت به امریکا و کانادا از ایران پول به انجا برده و خانه یا ملک میخرند
تفاوت بزرگ ایرانیان اقتصادی با افغانیها این هست ایرانیان که برای اقتصاد کشورها ضرر محسوب نمیشوند
پول و ارز کشورها رابه مملکت خود حواله نمیکنند
ایرانیها تند و تند بچه پس نمی اندازندو به کشورهای همسایه جهت عملگی و بازگشت پول ارسال نمیکنند..مثلا شش تا به ایران..سه تا به پاکستان..دوتا به ترکیه

بسیاری از ایرانیهای پناهنده به دنبال ازادیهای فردی و اجتماعی به امریکا یا کانادا مهاجرت میکنند نه اینکه توی همین ترکیه اقدام به به تشکیل و برگزاری کلاس قران و احکام یا سینه زنی محرم و ازین کثافتکاریها بکنند

نکته اصلی که شما یادت رفته اینه که دولت ترکیه بسیار با مدیریت تر و برنامه دارتر از دولت ایران است و اجازه نخواهد داد بلاییکه 30 سال است در اثر ورود غیرقانونی مهاجران سر اوضاع  اشتغال در ایران امده سر ترکیه هم بیاید و اگر دقت کنی 99/99 درصد دیپورتیهای اداره مهاجرت افغانیها هستند
بنابر این شما دلتون را به افزایش 1000 نفری پذیرش امریکا باتوجه به امار 200 هزار نفری افغانهای ترکیه  خوش نکنید چون از دید دولت ترکیه که امروز اختیار کامل پروسه را در دست گرفته این مساله بارز است که هر افغانی که به سن 14 و بالاتر رسید ساکش را برداشته و راهی ایران میشود و چندسال بعد به  ترکیه و بعد یونان و غیره  و همزمان هم پول به افغانستان حواله میکندو پناهندگان 100 در 100 اقتصادی و پرجمعیت که باید دیپورت بشوند افغانیها هستند نه ایرانیها و اگر سری به کمپها و بازداشتگاهها و شهرهای شرقی ترکیه بزنید میتوانید شاهد اقدامات دولت ترکیه در این راستا باشید
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 27, 1396 12:00 am
تشکر کرده: 41 بار
تشکر شده: 64 بار
امتياز: 1310
اعتبار: 29

UNREAD_POSTتوسط mehrave » دوشنبه آبان ماه 21, 1397 12:38 pm

Ehsanlili نوشته است:سلام.
من تازه قصد خروج از کشور و ورود به ترکیه رو دارم به همین خاطر با دقت داشتم مطالبتون رو میخوندم.
میخوام راحت حرف بزنم.
یه سوال رو میخوام راحت ازتون بپرسم و هرکسی که الان تو ترکیه اس و مطلب من رو میخونه خواهش میکنم کامل برام توضیح بده چون دوست دارم از تجربیات دیگران استفاده کنم نه اینکه خودم تجربه کنم.
الان اگر کسی واقعا مشکلی داشته باشه و به ترکیه بیاد بخواد کارای پناهندگیش رو انجام بده امیدی هست به جواب گرفتنش؟
یکم پول باهام هست که بتونم چند ماهی رو بگذرونم ولی میخوام نگهشون دارم برای مبادا و بنظرتون درآوردن پول اونجا خیلی سخته و مثل ایران هی باید بگردم دنبال کار؟

دوست گرامی
"واقعا مشکل دارم" به چه معنی هست؟
ایا جانت در خطر هست؟
ایا ممکنه حبس بلندمدت و شکنجه و غیره درانتظارت باشه؟
اگر واقعا مشکل داری  بنابراین به عنوان چاره اخر میتونی بیای ترکیه و بری یکی از شهزها به اداره مهاجرت درخواست پناهندگی بدی
جواب گرفتن درسالهای قبل به معنیه ارسال به کشورهای پناهنده پذیر بود ولی الان جواب گرفتن یعنی خیلی شانس بیاری وقت کمتر از یکسال برای ثبت نام اولیه در اداره مهاجرت و دریافت کیملیک به شما بدهند
انتقال به کشور سوم هم غیر ممکن و تعطیل شده
تازمانیکه به اصطلاح جا بیفتی و ترکی یاد بگیری و بتونی کار پیدا کنی حد اقل نیاز به اووردن 10000 تا 15000 لیر پول نقد داری چون تا قبل از دریافت شماره کیملیک اتباع بیگانه شما بیمه پزشکی هم نخواهی داشت و برای یک معاینه باید 50 تا 100 لیر پول بدی یعنی یک سرماخورگی برای شما بیش از 100 لیر هزینه داره..اجاره خونه و هزینه های اولیه و لوازم خونه و غیره هم هست و ممکنه تا یکسال برای دریافت کیملیک معطل بشی..بسته به شانس یا شهری که مراجعه میکنی
کیملیک هم بگیری معلوم نیست که چندماه یا چندسال بعدش با شما مصاحبه کنن که ببینن کیملیکتو باید تمدید کنن یا دیپورتت کنن
کار هم شانسی هست..ممکنه یک هفته ای پیدا کنی..ممکنه شش ماه هم پیدا نکنی..بسگی به شهر یا شغلی که شما بلدی داره
البته پیشنهاد میشه که یک نفر دیگه هم مثل خودت که با خطر اعدام و تعقیب و شکنجه و غیره مواجه هست تو اطرافیان یا محله و رفقا و غیره به عنوان همسفر و همخانه پیدا کنی تا هزینه هاتون به صرفه تر باشه
کار بدرد بخور بلد باشی شانس بیشتری برای پیدا کردن کار داری
موفق باشی
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط samann » دوشنبه آبان ماه 21, 1397 12:50 pm

Ehsanlili نوشته است:سلام.
میخوام راحت حرف بزنم.

اگه میتونید به یکی  از کشورهای اتحادیه اروپا خودتون رو برسونید ولی اگه نمیتونید ترکیه رو به عنوان راه حل نهایی انتخاب کنید.

فعلا تمام کشورها بسته هستند فقط کانادا کسانی رو که چند سال درترکیه هستن و قبولی دارن به شرط داشتن اقوام درجه1در کانادا پذیرش میکنه.

باید تا انتخابات 2020 آمریکا منتظر ماند و امیدوار باشیم که دموکراتها پیروز بشن تا دوبار آمریکا رو  باز کننن و شاید هم تاانتخابات 2024

وضعیت کار در نیمه دوم سال به شدت اسفناکه و خود ترکها اکثرا در نیمه دوم بیکار هستن و در نیمه اول سال هم در رستورانها و هتلها

به عنوان گارسون و نظافتچی و ظرفشور میشه کار پیدا کرد اونهم به شرط تسلط نسبی به زبان ترکی.

با درآمد روزانه بین 50 تا 80 لیر.و معمولا در هتل و رستورانها بهتون غذا هم میدن.
ولی چون اجازه کار ندارید اگه پولتون رو ندن دستتون به هیچ جا بند نیست از این رو پناهجویان بصورت روزانه یا هفتگی تسویه حساب میکنن.

در این موارد قبلا توی فوروم بحث زیاد شده بگردید پیدا میکنید

خطاب به کاربر مهراوه:

با اینکه با عمده صحبتهای شما موافقم ولی نوع گفتار شما باعث ایجادجنگ در فوروم میشه و درعجبم این آمار بیش از 90 درصدروازکجا میاریدهی تکرار میکنید
از زمانی که در ایران انقلاب شد و جنایتهای پس از اون شروع شدهمیشه یوان ترکیه پرازایرانی بود

درسته که درسالهای اخیراین آمار بیشتر شدولی آماری  که شما هی تکرار میکنید کاملا اشتباست.

از وضع زندگی و تحمل شرایط بسیار سخت در ترکیه توسط ایرانیان و شرایطی که حتی روستاهای دورافتاده در ایران ندارند.

خیلیها در ایران فکر میکنن ترکیه یعنی آنتالیا و استانبول . نمیدونن که پناهجویان ایرانی به سبک دهه 60 ایران دارن توی ترکیه زندگی میکنن

shaghayegh14 (دوشنبه آبان ماه 21, 1397 6:28 pm)

samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » دوشنبه آبان ماه 21, 1397 3:46 pm

mehrave نوشته است:
Anonyme نوشته است:
samann نوشته است:

سلام دوست گرامی

دوست گرامی پارسی زبانanonym
در اینکه بیش از 90 درصد ازپناهندگان ایرانی بخصوص پس از سال2015 پناهنده اقتصادی هستند و به علت رکود اقتصادی شدید دوران حسن روحانی از ایران خارج شده اند شکی نیست و البته ارتباطی به تحریمهایی که 10 روز پیش شروع شده نداشته
تعدادپناهندگان ایرانی هم با توجه به بازگشت بسیاری از ایرانیها  روند کاهشی داشته و به حدود کمتر از 30 تا 35هزار رسیده  
این هم که امریکا سهمیه ایرانیان را بسیار کاهش داده و حدود 1000 تا 2000 نفر در سال را به افغانها اختصاص داده هم کاملا درسته
البته اگر سری به سایتهای ترکیه بزنید متوجه نکاتی میشی که با توجه به اینکه الان در ترکیه هستیم و اختیار کامل به دست اداره مهاجرت افتاده باید مد نظر قراربدی
ترکیه از بابت تحریمهای ایران میلیاردها دلار سود میکند

بسیاری از شهرهای ترکیه با گاز ایران گرم میشود
بسیاری از شهرهای ترکیه با برق وارداتی از ایران روشن میشود
بسیاری از هتلهای ترکیه با توریست ایرانی پر میشود
بیش از نیمی از پوشاک ترکیه به ایران صادر میشود
ایرانیها پس از روسها دومین  توریستهای ترکیه هستند
ایرانیها پس از عراقیها دومین خریدار ملک و اپارتمان در ترکیه هستند
بسیاری از همین پناهنده های ایرانی ماهانه از ایران پول تبدیل میکنند تا اینجا خرج کنند
ایرانیان حتی پس ازمهاجرت به امریکا و کانادا از ایران پول به انجا برده و خانه یا ملک میخرند
تفاوت بزرگ ایرانیان اقتصادی با افغانیها این هست ایرانیان که برای اقتصاد کشورها ضرر محسوب نمیشوند
پول و ارز کشورها رابه مملکت خود حواله نمیکنند
ایرانیها تند و تند بچه پس نمی اندازندو به کشورهای همسایه جهت عملگی و بازگشت پول ارسال نمیکنند..مثلا شش تا به ایران..سه تا به پاکستان..دوتا به ترکیه

بسیاری از ایرانیهای پناهنده به دنبال ازادیهای فردی و اجتماعی به امریکا یا کانادا مهاجرت میکنند نه اینکه توی همین ترکیه اقدام به به تشکیل و برگزاری کلاس قران و احکام یا سینه زنی محرم و ازین کثافتکاریها بکنند

نکته اصلی که شما یادت رفته اینه که دولت ترکیه بسیار با مدیریت تر و برنامه دارتر از دولت ایران است و اجازه نخواهد داد بلاییکه 30 سال است در اثر ورود غیرقانونی مهاجران سر اوضاع  اشتغال در ایران امده سر ترکیه هم بیاید و اگر دقت کنی 99/99 درصد دیپورتیهای اداره مهاجرت افغانیها هستند
بنابر این شما دلتون را به افزایش 1000 نفری پذیرش امریکا باتوجه به امار 200 هزار نفری افغانهای ترکیه  خوش نکنید چون از دید دولت ترکیه که امروز اختیار کامل پروسه را در دست گرفته این مساله بارز است که هر افغانی که به سن 14 و بالاتر رسید ساکش را برداشته و راهی ایران میشود و چندسال بعد به  ترکیه و بعد یونان و غیره  و همزمان هم پول به افغانستان حواله میکندو پناهندگان 100 در 100 اقتصادی و پرجمعیت که باید دیپورت بشوند افغانیها هستند نه ایرانیها و اگر سری به کمپها و بازداشتگاهها و شهرهای شرقی ترکیه بزنید میتوانید شاهد اقدامات دولت ترکیه در این راستا باشید

سلام دوست گرامی
پاسخی برای توهین ها و‌ نگاه تحقیر آمیز شما به افغان ها ندارم. خودبرتربینی  شما باعث میشه واقعیت ها رو نبینید. طرز فکر و قضاوت های نادرست شما در مورد افغانها دقیقا مثل قضاوت های بعضی از شهروندان ترک در مورد پناهجویان ترکیه هست.

ادعا کردید که افغانها پناهندگان اقتصادی هستند و شامل کنوانسیون ژنو و شرایط پناهندگی نمی‌شوند، برخلاف نظر شما پناهجویان افغان بدون هرگونه مشکلی در مصاحبه اصلی سازمان ملل به راحتی قبولی میگیرند و پناهنده بودن آنها برای سازمان ملل محرزه.( شرایط بازاسکان یک موضوع جداگانست) برخلاف پناهندگان ایرانی که باید این رو اثبات کنند.

به  گفته خودتون  اکثریت ایرانیان در زمان شرایط بد اقتصادی کشور رو ترک کردند و پناهنده شده‌اند و با انواع کیس های جعلی و ادعای خلاف واقع در تلاش به رسیدن به اقامت قانونی در کشوری دیگر هستند. پناهندگان قلابی! ( لفظ پناهندگان قلابی برای توهین استفاده نشده)

دلیل اخراج افغان هم این است که مجبورند، غیر قانونی وارد ترکیه بشوند و برخلاف قریب به اکثریت پناهندگان ایرانی شرایط دسترسی به دها سایت و گروه تلگرامی برای تهیه کیس خطر، و پرواز همراه با چند ساک و چمدان پر از سبزی خشک و زعفران و زرشک رو ندارند ، و البته این اخراج ها هم توسط بسیاری از ارگان ها و  نهاد های حقوق بشری محکوم شده و غیر قانونی هستش و دولت ترکیه هم منکر اخراج کردن پناهندگان افغان شده و بسیاری از دیپورتها رو اخراج داوطلبانه اعلام می‌کنه.! چرا؟ پس این اخراج ها نه یک‌ کار قانونی بلکه غیر انسانی و غیر قانونیه، چون بدون دادن فرصت دفاع و  بررسی کردن ادعای پناهجویان آنها رو اخراج کرده اند.‌

صحبت های خود شما دقیقا به وضوح نشان میدهد که پناهندگان افغان  به دلیل مشکلات و آسیب های که در کشور خودشون وجود دارد تمام مشکلات و‌ شرایط سخت رو تحمل میکنند ،  اما پناهجویان ایرانی با کوچک ترین مشکلی سریعا به ایران برمیگردند، و این رو هم سازمان ملل و هم کشور های پناهنده پذیر متوجه شده‌اند و به همین خاطر پناهجویان ایرانی از اولویت باز اسکان کشور های امریکا، کانادا , استرالیا، و اروپایی خارج شده اند و‌ سهمیه آنها به ملیت افغان داده شده.

این ها تماما بر اساس اخبار و امارها و سهمیه های کشور ها و سازمان های بین المللی و منابع معتبر هستش. شما مختار هستید که این واقعیت ها رو بپذیرید و یا  نادیده بگیرید و همچنان به توهین و تحقیر افغان ها و دیگر ملیت ها ادامه بدید.

نکته اخر: دوست بزرگوار که به دنبال آزادی های فردی و اجتماعی هستید!  در خود آمریکا و کانادا و اروپا هم برگزار کردن کلاس قرآن و انجام مراسم دینی از آزادی های فردی و اجتماعی شهروندان محسوب میشود.

دگم های فکری خودمان رو رفع کنیم تا  یک اجتماع آزاد داشته باشیم.
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط samann » دوشنبه آبان ماه 21, 1397 5:32 pm

ادعا کردید که افغانها پناهندگان اقتصادی هستند و شامل کنوانسیون ژنو و شرایط پناهندگی نمی‌شوند، برخلاف نظر شما پناهجویان افغان بدون هرگونه مشکلی در مصاحبه اصلی سازمان ملل به راحتی قبولی میگیرند و پناهنده بودن آنها برای سازمان ملل محرزه.( شرایط بازاسکان یک موضوع جداگانست) برخلاف پناهندگان ایرانی که باید این رو اثبات کنند.

[/quote]

کاربر گرامی

در زمانی که کشورها باز بودند  زمان کل انتظار ایرانی ها برای اعزام به کشور سوم 18 ماه بود و برای  افغانها 6 تا 9 سال

و گاها این زمان به 12 سال میرسیددلیلش هم این بود که هر مرحله برای ایرانی ها 4 تا 6 ماه و برای افغانها 2 تا 3 سال طول میکشید.

به 90 درصد افغانها اصلا تاریخ مصاحبه نمیدادند ولی برای تمام ایرانی ها یک زمان مصاحبه در همان روز ثبت نام تعیین میکردند.

95 درصد افغانها هرگز به کشور سوم منتقل نمیشدند.

حالا در شرایط فعلی قرار بر این شده که حدود 98 درصد افغانهای جدید الورود رو دیپورت کنن.

من بر اساس مشاهده روالی که در نظر گرفته شده با قطعیت عرض میکنم هیچ افغانی که از سال 2016 ثبت نام کرده

امکان اعزام به کشور سوم در مدت زمان کمتر از 9 سال رو نخواهد داشت مگر در موارد بسیار خاص.

هدف من تحقیرکردن برادران زحمتکش افغان نیست فقط ازتون تقاضا میکنم اطلاعات غلط ندین

چون افغانهای ساکن در ایران و افغانستان  هم به این فوروم دسترسی دارن.
samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » دوشنبه آبان ماه 21, 1397 7:08 pm

samann نوشته است:کاربر گرامی

در زمانی که کشورها باز بودند  زمان کل انتظار ایرانی ها برای اعزام به کشور سوم 18 ماه بود و برای  افغانها 6 تا 9 سال

و گاها این زمان به 12 سال میرسیددلیلش هم این بود که هر مرحله برای ایرانی ها 4 تا 6 ماه و برای افغانها 2 تا 3 سال طول میکشید.

به 90 درصد افغانها اصلا تاریخ مصاحبه نمیدادند ولی برای تمام ایرانی ها یک زمان مصاحبه در همان روز ثبت نام تعیین میکردند.

حالا در شرایط فعلی قرار بر این شده که حدود 98 درصد افغانهای جدید الورود رو دیپورت کنن.

من بر اساس مشاهده روالی که در نظر گرفته شده با قطعیت عرض میکنم هیچ افغانی که از سال 2016 ثبت نام کرده

امکان اعزام به کشور سوم در مدت زمان کمتر از 9 سال رو نخواهد داشت مگر در موارد بسیار خاص.

هدف من تحقیرکردن برادران زحمتکش افغان نیست فقط ازتون تقاضا میکنم اطلاعات غلط ندین

چون افغانهای ساکن در ایران و افغانستان  هم به این فوروم دسترسی دارن..

دوست گرامی

صحبت ما در مورد باز اسکان نبود، خود سازمان ملل اعلام کرده که تنها 1 درصد از پناهندگان باز اسکان داده خواهند شد.  مرحله اول محرز شدن ادعای پناهندگی شخص هست( قبولی) و مرحله بعد، اینکه آیا پناهنده نیاز به بازاسکان دارد و یا خیر.

100 درصد افغانها تاریخ مصاحبه ندارند اما برخلاف پناهجویان ایرانی در زمان کمتری مصاحبه اصلی رو انجام میدن و چیزی به اسم ردی در مصاحبه اصلی توسط سازمان ملل برای افغانها وجود ندارد چون واجد شرایط پناهندگی هستند برخلاف پناهندگان ایرانی که باید در مصاحبه اصلی این موضوع رو اثبات کنند در غیر اینصورت ردی میگیرند.

حتی در گذشته زمانی که اختیار تصمیم‌گیری در دست سازمان ملل و قوانین بین المللی بود وقتی پناهجوی ایرانی که به صورت قاچاق وارد ترکیه میشد برای اینکه دیپورت نشه و سریعتر آزاد بشه خودش رو افغان معرفی میکرد و حتی گاها ایرانیانی که غیر قانونی وارد اروپا میشدند برای گرفتن قبولی راحتتر خودشون رو افغان معرفی میکردند.

اینکه ادعا کرده آید  افغانها از نظر کنوانسیون ژنو!  پناهنده نیستند اشتباهه. شما فکر میکنید اثبات شدن پناهندگی یک شخص به معنای مورد قبول شدن در برنامه بازاسکان هست که صد البته اینطور نیست.

تمام هدف، فکر و نظر شما در مورد موضوع پناهندگی، تنها برنامه بازاسکان و رفتن به آمریکا و کانادا و ،،، هست که البته این طرز فکر و هدف  اکثریت پناهجویان ایرانی است و به همین خاطر این ایرانیان هستند که تجارت پناهندگی جعلی و کیس نویسی  در ترکیه رو را اندازی کردند و با واژه های مشاوره پناهندگی و کیس خطر و کنوانسیون ژنو و....آشنایی دارند.  فریب دادن سازمان ملل و دروغگویی و تهیه کیس و سناریو های پناهندگی و رفتن به آمریکا و کانادا چیزی نیست که شما به آن افتخار کنید.! در هیچ اجتماع آزاد و سالم، دروغگویی و فریب و کلک زدن یک سیستم و نهاد مورد تایید نیست.

شاید شما بتونید از دیپورت افغانها حمایت کنید و یا نتیجه بگیرید که آنها پناهنده نیستند، اما این اخراج ها کاملاً غیرقانونی و غیر انسانی هستند و هیچ نهاد حقوق بشری این روند اخراج پناهجویان رو حمایت نمی‌کند، بلکه از دولت ترکیه خواسته شده که این روند اخراج رو متوقف کند چون از نظر سازمان ملل و  نهاد های حقوق بشری  که با وضعیت امنیت افغانستان و وضعیت حقوق بشری مهاجرین در ایران آشنا هستند، افغان ها را به عنوان پناهنده میشناسند.

نوشته شما پر از تحقیر و توهین نسبت به افغانها بود که البته تنها مختص شما نیست، این یک  نگاه و‌ فرهنگ کلی و جا افتاده در ایرانه. شنیدن چنین صحبت های از کسانی که در ایران هستند و یا شهروندان ترک رو میشه نشنیده گرفت اما  کسی که خودش پناهجو هست توقع می‌ره که بتونه شرایط دیگر پناهجویان رو درک کنه.

این رو بدونید با همین خط کشی که پناهجویان افغان رو قضاوت میکنید، خود شما و دیگر پناهجویان ایرانی هم مورد قضاوت قرار میگیرند.
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط mehrave » چهارشنبه آبان ماه 23, 1397 10:10 pm

Anonyme نوشته است:
samann نوشته است:کاربر گرامی

چون افغانهای ساکن در ایران و افغانستان  هم به این فوروم دسترسی دارن..

دوست گرامی

صحبت ما در مورد باز اسکان نبود، خود سازمان ملل اعلام کرده که تنها 1 درصد از پناهندگان باز اسکان داده خواهند شد.  مرحله اول محرز شدن ادعای پناهندگی شخص هست( قبولی) و مرحله بعد، اینکه آیا پناهنده نیاز به بازاسکان دارد و یا خیر.

100 درصد افغانها تاریخ مصاحبه ندارند اما برخلاف پناهجویان ایرانی در زمان کمتری مصاحبه اصلی رو انجام میدن و چیزی به اسم ردی در مصاحبه اصلی توسط سازمان ملل برای افغانها وجود ندارد چون واجد شرایط پناهندگی هستند برخلاف پناهندگان ایرانی که باید در مصاحبه اصلی این موضوع رو اثبات کنند در غیر اینصورت ردی میگیرند.

حتی در گذشته زمانی که اختیار تصمیم‌گیری در دست سازمان ملل و قوانین بین المللی بود وقتی پناهجوی ایرانی که به صورت قاچاق وارد ترکیه میشد برای اینکه دیپورت نشه و سریعتر آزاد بشه خودش رو افغان معرفی میکرد و حتی گاها ایرانیانی که غیر قانونی وارد اروپا میشدند برای گرفتن قبولی راحتتر خودشون رو افغان معرفی میکردند.

اینکه ادعا کرده آید  افغانها از نظر کنوانسیون ژنو!  پناهنده نیستند اشتباهه. شما فکر میکنید اثبات شدن پناهندگی یک شخص به معنای مورد قبول شدن در برنامه بازاسکان هست که صد البته اینطور نیست.

تمام هدف، فکر و نظر شما در مورد موضوع پناهندگی، تنها برنامه بازاسکان و رفتن به آمریکا و کانادا و ،،، هست که البته این طرز فکر و هدف  اکثریت پناهجویان ایرانی است و به همین خاطر این ایرانیان هستند که تجارت پناهندگی جعلی و کیس نویسی  در ترکیه رو را اندازی کردند و با واژه های مشاوره پناهندگی و کیس خطر و کنوانسیون ژنو و....آشنایی دارند.  فریب دادن سازمان ملل و دروغگویی و تهیه کیس و سناریو های پناهندگی و رفتن به آمریکا و کانادا چیزی نیست که شما به آن افتخار کنید.! در هیچ اجتماع آزاد و سالم، دروغگویی و فریب و کلک زدن یک سیستم و نهاد مورد تایید نیست.

شاید شما بتونید از دیپورت افغانها حمایت کنید و یا نتیجه بگیرید که آنها پناهنده نیستند، اما این اخراج ها کاملاً غیرقانونی و غیر انسانی هستند و هیچ نهاد حقوق بشری این روند اخراج پناهجویان رو حمایت نمی‌کند، بلکه از دولت ترکیه خواسته شده که این روند اخراج رو متوقف کند چون از نظر سازمان ملل و  نهاد های حقوق بشری  که با وضعیت امنیت افغانستان و وضعیت حقوق بشری مهاجرین در ایران آشنا هستند، افغان ها را به عنوان پناهنده میشناسند.

نوشته شما پر از تحقیر و توهین نسبت به افغانها بود که البته تنها مختص شما نیست، این یک  نگاه و‌ فرهنگ کلی و جا افتاده در ایرانه. شنیدن چنین صحبت های از کسانی که در ایران هستند و یا شهروندان ترک رو میشه نشنیده گرفت اما  کسی که خودش پناهجو هست توقع می‌ره که بتونه شرایط دیگر پناهجویان رو درک کنه.

این رو بدونید با همین خط کشی که پناهجویان افغان رو قضاوت میکنید، خود شما و دیگر پناهجویان ایرانی هم مورد قضاوت قرار میگیرند.

دوست گرامی
شما و همشهریات تاکی میخواهید ازین ادبیات مظلوم گرایانه و ننه من غریبم گونه دست بردارید؟
صد درصد درسته که پناهندگان ایرانی برای اسکان مجدد در امریکا یا کانادا میان ترکیه..پس فکر کردی میان ترکیه یا کشورهای دیگه که  پول حواله کنن به ولایتشون؟
نکنه همشهریای شما برای سفر توریستی میان ترکیه؟
پس چرا یکی در میون توی دریای ترکیه غرق میشن؟ برای ماهیگیری سوار قایقهای قاچاقبرها میشن؟

درمورد دروغ گفتن پناهندههای ایرانی وکیسهای ساختگی هم باید بدانیدکه دلیل اخراج پناهجویان افغان این هست که همه انها از ایران به ترکیه میان نه از افغانستان و اداره مهاجرت ترکیه هم به این مساله کاملا واقف است که 99 درصد پناهجویان افغان به دروغ میگویند که از افغانستان امده اند و جانشان در خطر بوده یا مدعی هستند که با امریکاییهاکار کرده اند یا طالبان دنبالشان بوده و دروغهایی ازین قبیل در حالیکه سالها درایران اقامت داشته اند و الان که ریال سقوط کرده میان ترکیه
دلیل عدم باز اسکان افغانها و عدم پذیرش ایشان توسط کشورهای پناهنده پذیردر سالهای گذشته یا دیپورتشان را هم لازم به توضیح نیست..از عقاید اسلامگرایانه خطرناک و انتحاری بگیر تاهزارو یک دلیل دیگر به گونه ای که حتی دولت ترکیه احساس خطر نموده و عزم خود را جزم کرده تا با دیپورت و ساخت دیوار جلوی این روند را بگیرد و ایران را متهم میکند که افغانهارا به سمت ترکیه سوق میدهد
کجای این کامنتها "پر از تحقیر و توهین" بوده؟ عادت دارید به ننه من غریبم بازی و مظلوم نمایی
" نگاه و فرهنگ جا افتاده در ایران"
به جز برخوردهای پلیس ایران یا برخی افراد با افغانها مگر
کم ایرانیها به افغانها کار دادند؟ جا و مکان در اختیارشان گذاشتند؟ به ایشان اعتماد کردند؟ به ایشان محبت کردند؟ کار و حرفه و شغل یادشان دادند؟ به نام خودشان برایشان سیمکارت و زمین و غیره خریدند؟با ایشان زندگی و رفتوامد و رفاقت کردند و بر عکس ترکها ایشان رادر جامعه خودشان پذیرفتند؟
اغلب افغانهای ساکن در ایران هنوز تجربه پرداخت پول قبض اب و برق و اجاره خانه را ندارند   چون اکثرا در محیط های کار یا باغچه ها و ویلاها یا خانه های سرایداری یا گاوداریها و مزارع و تولیدیها و غیره بصورت کاملا رایگان زندگی میکنند و تمام هزینه هایشان را صاحبکار میپرداخته و برایشان سرپناه تامین کرده.نه مانند ترکیه که باید هزاران لیردر ماه پو ل فاکتور و اجاره و غیره بدی
بسیاریشان شدیدا ازینکه ایرانرا ترک کرده اند پشیمانند ولی راه بازگشت ندارند
ولی امثال جنابعالی چهارتا کلمه سوسولی و روشنفکر بازی و لفظ قلم یاد گرفتی و همیشه چه در فضای مجازی یا جاهای دیگر از ایرانیها طلبکار بوده اید و به بدی یاد کرده اید و فحش و ناسزا میدهید انهارا به توهین و غیره متهم میکنید و همه جا حتی در همین ترکیه هم  دشمنی خاصی با ایرانیها دارید
و این از فقرفرهنگی ودرصد بالای بیسوادی و درصد بالای عقاید اسلامگرایانه و قومگرایانه در مملکت شما سرچشمه میگیرد که حتی در همین ترکیه خودتان با همشهریان خودتان که از قوم شما نباشند سازش ندارید ودر اصطلاح میخواهید شکم همدیگر را پاره کنید.
ضمناهیچکس از دیپورت پناهنده دیگری خوشحال نمیشود و حمایت نمیکند.این همون تفکر ننه من غریبم شماست
شبخوش
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

بعدي

• مباحث مشابه
    پاسخ ها