وضعیت بیمه درمانی پناهجویان

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

وضعیت بیمه درمانی پناهجویان

UNREAD_POSTتوسط bkstar007 » سه شنبه ارديبهشت ماه 11, 1397 11:36 am

دوستان خواستم در مورد وضع جدید بیمه درمانی پناهنده ها یا همان SGK از شما سوالی بپرسم.

مشکل از اینجا شروع شد که با تمام شدن تاریخ بیمه ام به اداره مهاجرت مراجعه کردم و خواستم که دوباره اسمم را در سیستم sgk ثبت کنند که حقیقتا بدوراز هر دروغی با برخورد «تند» مسئول مواجهه شدم و با ذکراینکه «مگر دولت چقدر پول دارد که بخواهد همه را بیمه کند؟!» از زیر بار این مسئولیت و حق طبیعی شانه خالی کرده و در ادامه فقط با پرسیدن یک پرسش که «از کجا پول در میاری؟» به این تیجه رسید که من نیازمند بیمه نبوده و اگر نیاز دارم میتوانم خودم بیمه درمانی خصوصی بخرم!!!!

از دوستانم در شلوغ ترین شهر پناهنده ها در ترکیه یعنی اسکی شهیر هم سوال کرده ام. به نظر میاید که بیمه درمانی در آنجا داده میشود اما پناهنده ها که به علت کیفیت پایین خدمات پزشکی در بیمارستان دولتی این شهر،با پرداخت مقداری به بیمارستان های خصوصی این شهر مراجعه میکردند؛هم اکنون این امکان هم از آن ها سلب گردیده و در موقع مراجعه به مراکز خصوصی باید وجه کامل را پرداخت کنند!!!( ذکر این نکته ضروری است که خدمات در بیمارستان های دولتی همچنان به رایگان انجام میشود)

از شما تقاضا دارم که وضع بیمه تان در شهری که زندگی میکنید را بنویسید تا اگر این سلب حق بیمه در حالت سیستماتیک انجام میشود بتوانیم حداقل با تماس ها و مراجعه به آسام و یو.ان این حق طبیعی مان را خواستار باشیم.
bkstar007
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه بهمن ماه 7, 1390 8:12 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 82
اعتبار: 0

Re: وضعیت بیمه درمانی پناهجویان

UNREAD_POSTتوسط Sagan » سه شنبه ارديبهشت ماه 11, 1397 2:23 pm

نسخه رو که دکتر مینویسه و داروهارو که از داروخانه میگیرم٬ پول و هزینه ی معاینه رو در سیستم ودر داروخانه اتوماتیک حساب میکنه و هزینه ی معاینه و بیمارستان رو در داروخانه ازمون در میارن.
من اینو نمیدونستم و تازه فهمیدم.
چون تو نسخه دوتا دارو بود که هزینه اش پنج لیر از مبلغ داروها بیشتر میشد.
گفتم این پنج لیر چیه؟ مگه داروها اینقدر نمیشه؟
با تعجب گفت که پول معاینه ی دکتره دیگه.
من گفتم این قانون تازه ست گفت نه از اول اینگونه بوده.
یعنی اینکه هم پول معاینه رو میدیم و هم پول داروهارو.
بیمه هم کشکه.
فقط سه سال قبل یک عمل کوچکی بر روی فرزندم انجام شد که هیچ هزینه ای ازمون دریافت نشد. اعم از آزمایش و سنوگرافی و فلان. که خیلی هم ممنون بودیم.
الان فقط پول معاینه رو فهمیدم که ازمون میگیرند.
امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Sagan تشکر کرده اند:
shf1356 (پنج شنبه ارديبهشت ماه 13, 1397 7:36 pm)
رتبه: 9.09%

نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 53 بار
تشکر شده: 154 بار
امتياز: 3100
اعتبار: -4

UNREAD_POSTتوسط bkstar007 » سه شنبه ارديبهشت ماه 11, 1397 4:25 pm

با امید و آرزوی سلامتی برای خودتون و خانواده تون
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود
bkstar007
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه بهمن ماه 7, 1390 8:12 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 82

UNREAD_POSTتوسط Fredi » سه شنبه ارديبهشت ماه 11, 1397 10:32 pm

سلام
حق معاینه از اولش هم تو سیستم بوده
برا شهروندهای اینجا هم همینطوره
میتونی بگی الان پول ندارم حق معاینه رو نگیره ولی ی روزی گیرشون میوفتی و مجبوری پرداخت کنی
برای داروها هم ی درصدی بیمه تعلق میگیره بعضی از دارو هارو هم بیمه تعلق نمیگیره
در مورد بیمه هم من کیملیکم تاریخش تموم شده باید عوض کنم عوض کردم کار دکتر هم دارم برم ببینم بیمه نیستم خبرتون میکنم
در صورتی ک بیمه ندارین میتونین از والیلیک شهرتون برا هزینه دکتر و دارو اقدام کنین
اگه داروهاتونم خاص و گرون بودن میتونین از بلدیه شهرتون کمک بگیرین
ک در اینصورت داروها کلا رایگان داده میشه
Fredi
کاربر فعال
کاربر فعال
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
80%

تاريخ عضويت: يکشنبه بهمن ماه 17, 1395 4:45 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 8 بار
امتياز: 160

UNREAD_POSTتوسط kalesi » چهارشنبه ارديبهشت ماه 12, 1397 9:07 pm

دوست گرامی حتما به آسام شهرتان مراجعه کنید اینکار پلیس شهرتان گزارش کنید به احتمال زیاد سلیقه ای برخورد کرده.حتما با بخش مشاوره یو ان هم تماس بگیرید و مشکلاتان را گزارش کنید.
kalesi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه تير ماه 26, 1396 10:34 pm
تشکر کرده: 5 بار
تشکر شده: 5 بار
امتياز: 100

UNREAD_POSTتوسط shf1356 » پنج شنبه ارديبهشت ماه 13, 1397 7:35 pm

Sagan نوشته است:نسخه رو که دکتر مینویسه و داروهارو که از داروخانه میگیرم٬ پول و هزینه ی معاینه رو در سیستم ودر داروخانه اتوماتیک حساب میکنه و هزینه ی معاینه و بیمارستان رو در داروخانه ازمون در میارن.
بیمه هم کشکه.
فقط سه سال قبل یک عمل کوچکی بر روی فرزندم انجام شد که هیچ هزینه ای ازمون دریافت نشد. اعم از آزمایش و سنوگرافی و فلان. که خیلی هم ممنون بودیم.

دوست عزیز همه شهر ها همینه بابت دکتر متخصص روی نسخه دریافتی پول می‌دین این از قبل هم بوده و خیلی نرماله برای دکتر متخصص ویزیت ۸۰ تله است که ما ۵ لیر می‌دین دندون پزشک هم همینطوره مثلاً یک دست دندون من برای یکی از همشهری ها گرفتم ۵ لیر شد. دکتر عمومی مجانیه اونم فقط در بیمارستانهای تمام دولتی . من چون کارم با دکتر و دوا متاسفانه به خاطر مامان زیاده این رو می‌دونم چون برای من هم همین مشکل شما پیش اومده بود و آسام شهرمون پیگیری کردم .

در ضمن بیمارستان خصوصی هم با بیمه های ما ویزیت ۴۰ تله است که همون جا دریافت می‌کنند . قبل از ویزیت دقیقا مثل ایران
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط shf1356 در پنج شنبه ارديبهشت ماه 13, 1397 7:40 pm .
shf1356
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه مرداد ماه 22, 1392 3:42 pm
تشکر کرده: 131 بار
تشکر شده: 63 بار
امتياز: 1270
اعتبار: 3

UNREAD_POSTتوسط sara22 » پنج شنبه ارديبهشت ماه 13, 1397 8:47 pm

shf1356 نوشته است:
Sagan نوشته است:نسخه رو که دکتر مینویسه و داروهارو که از داروخانه میگیرم٬ پول و هزینه ی معاینه رو در سیستم ودر داروخانه اتوماتیک حساب میکنه و هزینه ی معاینه و بیمارستان رو در داروخانه ازمون در میارن.
بیمه هم کشکه.

دوست عزیز همه شهر ها همینه بابت دکتر متخصص روی نسخه دریافتی پول می‌دین این از قبل هم بوده و خیلی نرماله برای دکتر متخصص ویزیت ۸۰ تله است که ما ۵ لیر می‌دین دندون پزشک هم همینطوره مثلاً یک دست دندون من برای یکی از همشهری ها گرفتم ۵ لیر شد. دکتر عمومی مجانیه اونم فقط در بیمارستانهای تمام دولتی . من چون کارم با دکتر و دوا متاسفانه به خاطر مامان زیاده این رو می‌دونم چون برای من هم همین مشکل شما پیش اومده بود و آسام شهرمون پیگیری کردم .

در ضمن بیمارستان خصوصی هم با بیمه های ما ویزیت ۴۰ تله است که همون جا دریافت می‌کنند . قبل از ویزیت دقیقا مثل ایران

درسته مثلا بیمارستان خصوصی آجی بادام ویزیت دکترش 200 لیر هست اما با کیملیک 70 لیر حساب میکنن.
sara22
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 7, 1396 3:06 pm
تشکر کرده: 43 بار
تشکر شده: 20 بار
امتياز: 400
اعتبار: 4

UNREAD_POSTتوسط Ariyan2017 » پنج شنبه ارديبهشت ماه 13, 1397 11:30 pm

sara22 نوشته است:
shf1356 نوشته است:
بیمه هم کشکه.

درسته مثلا بیمارستان خصوصی آجی بادام ویزیت دکترش 200 لیر هست اما با کیملیک 70 لیر حساب میکنن.

مشکل اینجاست که هفته گذشته مادرم رو بردم بیمارستان آجی بادم. به نظر میاد بیمه sgk متعلق به پناهنده ها دیگر برای آجی بادم معتبر نیست چون منشی گفت در گذشته با sgk ویزیت شده اید اما الان بیمه شما ویزیت امروز را متقبل نمیشود!!! و اگر میخواهید باید نرخ آزاد پرداخت کنید.!
امیدوارم همیشه سلامت باشید اما اگر در روزهای اخیر به بیمارستان خصوصی رفتید لطفا متقبل کردن یا نکردن بیمه تان را با ما در میان بگذارید.ممنونم

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Ariyan2017 تشکر کرده اند:
pm1 (جمعه ارديبهشت ماه 13, 1397 12:00 am)
رتبه: 9.09%

Ariyan2017
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
35.7%

تاريخ عضويت: جمعه تير ماه 16, 1396 6:19 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 20

UNREAD_POSTتوسط pm1 » جمعه ارديبهشت ماه 13, 1397 12:08 am

Ariyan2017 نوشته است:
sara22 نوشته است:
shf1356 نوشته است:
بیمه هم کشکه.

مشکل اینجاست که هفته گذشته مادرم رو بردم بیمارستان آجی بادم. به نظر میاد بیمه sgk متعلق به پناهنده ها دیگر برای آجی بادم معتبر نیست چون منشی گفت در گذشته با sgk ویزیت شده اید اما الان بیمه شما ویزیت امروز را متقبل نمیشود!!! و اگر میخواهید باید نرخ آزاد پرداخت کنید.!
امیدوارم همیشه سلامت باشید اما اگر در روزهای اخیر به بیمارستان خصوصی رفتید لطفا متقبل کردن یا نکردن بیمه تان را با ما در میان بگذارید.ممنونم

سلام دوست عزیز همسر من متاسفانه مریضه و چند سالی که اینجاییم با دکتر سر و کار داریم .. بماند که تو بیمارستان دولتی کم مونده بود با بی توجهی بکشنش ... اما چند سالی که می ریم اجی بادم بهتره .. هزینه داره اما خوب سلامتی مهمتره و کار می کنم و درست میشه .. اینی که شما میگید بیمه ما رو قبول نمی کنن تا حالا برخورد نکردم تا حالا احتمال داره بیمتون بسته بوده . چون وقتی تو سیستم س گه کا رو می بینه طبق قرار داد عمل می کنه... مگر اینکه هدیه جدیدی از طرف  یو ان و ترکیه باشه که هیچی دیگه نمی دونم تا کی باید اینجا بلاتکلیف و ..... باشیم خدا به هممون رحم کنه و تکلیفمون روشن شه هر چی زود تر .. من چند روز دیگه میخوام همسرمو ببرم دکتر براتون می نویسم که چطوریاس ...
عضويت  / ورود

pm1
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه مرداد ماه 1, 1394 12:27 am
تشکر کرده: 24 بار
تشکر شده: 12 بار
امتياز: 245

• مباحث مشابه
    پاسخ ها