درخواست لغو پناهندگی و بازگشت به ایران

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

درخواست لغو پناهندگی و بازگشت به ایران

UNREAD_POSTتوسط goliryan » يکشنبه دي ماه 26, 1395 5:02 pm

دوستان عزیزم سلام من شدیدا نیاز به راهنمایی دارم الان حدود یک سال هست که در ترکیه اقامت موقت پناهجویی دارم اما الان مجبورم به ایران برگردم االبته بعد از ورود به ترکیه پاسپورتم گم شد و چون قصد برگشت تداشتم و کیملیک داشتم پیگیر آن نشدم . می خواستم منو راهنمایی کنید که باید چیکار بکنم واقعا گیج شدم ممنونم
goliryan
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
21.4%

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 26, 1395 4:51 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: درخواست لغو پناهندگی و بازگشت به ایران

UNREAD_POSTتوسط mariamonji » يکشنبه دي ماه 26, 1395 5:42 pm

خب اگر میخوایید برگردید کامل یا قاچاقی باید برید یا برید پناهندگیتون رو لغو کنید و برید سفارت ایران تو انکارا و اونجا درخواست پاسپورت بدید اگر خواستید بگید پناهنده بودم بهتون توبه نامه میدن امضا میکنید بعد پاسپورتتون رو بهتون بعد یکی دوروز میدن و برمیگردید
mariamonji
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه شهريور ماه 2, 1395 6:47 pm
تشکر کرده: 11 بار
تشکر شده: 40 بار
امتياز: 800

UNREAD_POSTتوسط mariamonji » يکشنبه دي ماه 26, 1395 5:44 pm

البته بعد لغو پناهندگی و خروج اینا باید از پلیس شهرتون هم چیکیش بگیرید حتما چون من به چشمم تو فرودگاه دیدم کسی که داشت میرفت پناهندگیشم لغو کرده بود اما چیکیش نگرفته بود از پلیس فرودگاه اجازه خروج بهش ندادن و برش گردوندن. چون اون چیکیش فردا هربلایی سرتون خدای نکرده بیاد سازمان ملل و دولت ترکیه مسئول جان شما نیستن و میگن چیکیش داشته رفته.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم mariamonji تشکر کرده اند:
goliryan (يکشنبه دي ماه 26, 1395 5:46 pm)
رتبه: 9.09%

mariamonji
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط goliryan » يکشنبه دي ماه 26, 1395 5:48 pm

mariamonji نوشته است:البته بعد لغو پناهندگی و خروج اینا باید از پلیس شهرتون هم چیکیش بگیرید حتما چون من به چشمم تو فرودگاه دیدم کسی که داشت میرفت پناهندگیشم لغو کرده بود اما چیکیش نگرفته بود از پلیس فرودگاه اجازه خروج بهش ندادن و برش گردوندن. چون اون چیکیش فردا هربلایی سرتون خدای نکرده بیاد سازمان ملل و دولت ترکیه مسئول جان شما نیستن و میگن چیکیش داشته رفته.

ممنونم از راهنماییتون فقط میشه ترتیبشرو بهم بگید چون می دونم بعد از لغو 15 روز وقت دارم از ترکیه خارج بشم و نمیدونم پاسپورت چند وقت زمان می بره
goliryan
یک بی پناه
یک بی پناه
21.4%

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 26, 1395 4:51 pm

UNREAD_POSTتوسط mariamonji » يکشنبه دي ماه 26, 1395 6:57 pm

اول باید برید سازمان ملل اتصراف بدید. ولی اینکه چقدر طول میکشه پاسپورت بدن رو نیمدونم میتونید زنگ بزنید از خود سفارت سوال کنید ولی فکر نمیکنم طول بکشه. ی اقایی برای بچشون شناسنامه ایرانی گرفته بودن ظاهرا یک روزه طول کشید تحویل شناسنامه. و تجردنامه برای ازدواج هم از دوستان گرفتن از سفارت اونم یک روز فکر نمیکنم زیاد طول بکشه پاسپورت مثل ایران نیست یکهفته زمان ببره. چیکیش خودش دوروز سه روز طول میکشه اینطوری که من شنیدم
mariamonji
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط doostekhoob » دوشنبه دي ماه 27, 1395 10:27 am

goliryan نوشته است:دوستان عزیزم سلام من شدیدا نیاز به راهنمایی دارم الان حدود یک سال هست که در ترکیه اقامت موقت پناهجویی دارم اما الان مجبورم به ایران برگردم االبته بعد از ورود به ترکیه پاسپورتم گم شد و چون قصد برگشت تداشتم و کیملیک داشتم پیگیر آن نشدم . می خواستم منو راهنمایی کنید که باید چیکار بکنم واقعا گیج شدم ممنونم

سفارت ایران در آنکارا که تشریف ببرید بهتون فقط یک برگه میدن که هنگام ورود به ایران مشگلی براتون پیش نیاد. ضمنا فقط به پلیس شهرتون مراجعه کنید و تقاضای چکیش کنید. خودشون یکسری فرمهایی هست بهتون میدن پر میکنید و در نهایت چکیش رو براتون صادر میکنند. نیازی به رفتن یوان یا آسام نیست.
امضا عرب هرکه باشد به من دشمن است
کژ اندیش و بدخوی اهریمن است
زشیر شترخوردن و سوسمار
عرب رابه جای رسیده است کار
که فر کیانی کند آرزو
تفو بر تو ای چرخ گردون تفو ( فردوسی )
doostekhoob
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه دي ماه 18, 1394 6:21 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 5 بار
امتياز: 100
اعتبار: 2

UNREAD_POSTتوسط pm1 » پنج شنبه دي ماه 30, 1395 10:56 pm

goliryan نوشته است:دوستان عزیزم سلام من شدیدا نیاز به راهنمایی دارم الان حدود یک سال هست که در ترکیه اقامت موقت پناهجویی دارم اما الان مجبورم به ایران برگردم االبته بعد از ورود به ترکیه پاسپورتم گم شد و چون قصد برگشت تداشتم و کیملیک داشتم پیگیر آن نشدم . می خواستم منو راهنمایی کنید که باید چیکار بکنم واقعا گیج شدم ممنونم

سلام دوست عزیز . دوستان راهنمایتون کردن .. اما منم یه جوابی  برای سوالتون دارم شاید بدردتون بخوره .. اول باید فکر کنید ببنید که میخواهید به پناهندگیتون ادامه بدبد یا نه
اگر بخواهید ادامه بدید که باید فقط بصورت قاچاق برید که ریسک و خطرهای زیادی داره که بحث جداگانه ای است .
اما اگر بخواهید بصورت قانونی تشریف ببرید . چون پاسپورتتون گم شده اول باید به کلانتری محل زندگیتون (پلیس شهرتون)  اطلاع بدبد و ترجیا بگید که تازه گم کردید مثلا دیروز فهمیدید که نیست حالا از کی گم شده رو نمی دونید و از امنیت نامه ورود و از پلیس نامه گم شدن پاسپورتو بگیرید و مرحله بعدی باید به آسام انکارا برید و بصورت کتبی برگه ای پر کنید که دیگه تو ایران مشکلی ندارید و مشکلتون حل شده و به درخواست خودتون دارید بر می گردید و بعد نامه ای بهتون می دن ببرید پلیس شهرتون بهتون برگه چیکیش می ده و بهتون پونزده روز وقت می ده که خاک ترکیه رو ترک کنید و تا پنج سال ممنوع الورود به خاک ترکیه می شید فکر کنم چیکیش دو روز الی یکهفته طول بکشه چون استعلام می گیرن تا ببینن مشکل . شکایت یا چیزی برات نباشه .

شاد باشید .
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
pm1
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه مرداد ماه 1, 1394 12:27 am
تشکر کرده: 36 بار
تشکر شده: 15 بار
امتياز: 305

UNREAD_POSTتوسط Hamiiii » جمعه آذر ماه 2, 1397 6:20 pm

سلام دوستان منم یکسال توی ترکیه هستم پناهنده هستم الان میخوام برگردم ایران ولی من از راه قاچاق اومدم اگر برم اقدام کنم واسه لغو پناهندگیم برگردم ایران توی ایران مشکلی برام پیش نمیاد؟
Hamiiii
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 2, 1397 5:53 pm
تشکر کرده: 0 دفعه

UNREAD_POSTتوسط samann » شنبه آذر ماه 3, 1397 10:41 am

Hamiiii نوشته است:سلام دوستان منم یکسال توی ترکیه هستم پناهنده هستم الان میخوام برگردم ایران ولی من از راه قاچاق اومدم اگر برم اقدام کنم واسه لغو پناهندگیم برگردم ایران توی ایران مشکلی برام پیش نمیاد؟

بعد از لغو پناهندگی از  اداره مهاجرت یک برگه ترک خاک به شما داده میشه با مهلت ده روز.

و بعد با مراجعه به سفارت یا کنسولگری ایران یه برگه عبور به شما میدن که با اون میتونید به ایران برگردین

منتها بعد از ورود به ایران در نقطه مرزی بازداشتتون میکنن و به جرم خروج غیر قانونی محاکمه میشید

و بنا به صلاحدید قاضی بین 1 تا 6 ماه براتون حبس تعیین میکنند

البته در صورتی که بفهمن که درخواست پناهندگی دادین برای تخلیه اطلاعات و بازجویی وحشیانه شما رو به اداره آگاهی منتقل میکنن.

بنابراین توصیه میکنم از راه قاچاق برگردین
samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 8, 1392 12:51 pm
تشکر شده: 19 بار
امتياز: 380

UNREAD_POSTتوسط Hamiiii » پنج شنبه آذر ماه 8, 1397 7:27 pm

ممنون عزیز🌷