منتظر مصاحبه کشوری

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Re: منتظر مصاحبه کشوری

UNREAD_POSTتوسط samann » چهارشنبه آذر ماه 21, 1397 4:27 pm

mehami نوشته است:دیروز از اداره مهاجرت آنکارا پرسیدم بعد با یک وکیل هم تماس گرفتم، اگر بیش از پنج سال اقامت مستمر و قانونی ترکیه را داشته باشید می توانید برای درخواست شهروندی مراجعه بکنید، اقامت دوران پناهندگی هم جز این پنج سال محسوب می شود و نیازی به انصراف از پناهندگی ندارید، اما باید ویزای کار داشته باشید. این پروسه را حتما از طریق یک وکیل ترک انجام دهید

دقت کنید اخذ اقامت برای کسانی است که با پاسپورت به ترکیه اومدن و حتما هم باید از پناهندگی انصراف دهند.

اگر  5 سال به صورت مداوم به دولت ترکیه مالیات بر درآمد پرداخت شود

طی پنج سال اقامت و طی 8سال سیتی زنی داده خواهد شد

هیچ وکیلی توانایی دور زدن قانون را ندارد مراقب شیادان وکیل نما  باشید

ضمنا اقتصاد و شرایط کلی ترکیه اصلا برای زندگی مناسب نیست. بنظرشخصی من اگر از کشورهای اروپای شرقی

مثل بلغارستان رومانی یونان قبرس و یاحتی گرجستان  اقامت بگیریم بسیار بهتر از ترکیه خواهد بود

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم samann تشکر کرده اند:
aminx64 (يکشنبه بهمن ماه 21, 1397 1:05 pm)
رتبه: 9.09%

samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 8, 1392 12:51 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 21 بار
امتياز: 420
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط Sare » دوشنبه آذر ماه 26, 1397 2:02 pm

لینک گروه تلگرام منتظر کشور رو بیزحمت میشه بفرستید
Sare
کاربر فعال
کاربر فعال
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
20%

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 31, 1396 12:30 pm
تشکر کرده: 11 بار
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 80

UNREAD_POSTتوسط pm1 » چهارشنبه آذر ماه 28, 1397 4:23 am

یه گروه سوری دیدم البته خانواده بودن پرواز گرفته بودن برای هلند ایا کسی شنیده به ایرانی هم اروپا  داده باشن ....,
pm1
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه مرداد ماه 1, 1394 12:27 am
تشکر کرده: 36 بار
تشکر شده: 15 بار
امتياز: 305

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » چهارشنبه آذر ماه 28, 1397 12:51 pm

pm1 نوشته است:یه گروه سوری دیدم البته خانواده بودن پرواز گرفته بودن برای هلند ایا کسی شنیده به ایرانی هم اروپا  داده باشن ....,

سلام دوست گرامی

تعداد کمی پرونده پناهنده فارسی زبان هم برای بازاسکان به کشور های اروپایی فرستاده شده مثلا 49 افغان و 13 ایرانی انگلیس گرفتند، و یا 47 افغان و 11 ایرانی سوئد رو گرفتند. ( البته چند نفری هم اعلام کردند که سوئد پرونده ها رو‌ نپذیرفته و برگشت داده به سازمان ملل)

برای اروپا در قسمت بازاسکان، اولویت با پناهنده های آفریقایی و‌ سوری هست نه پناهنده های فارسی زبان، این رو هم از پذیرش 7,146 پناهنده غیر فارسی زبان از سازمان ملل ترکیه مثل سوری و‌عراقی و‌ آفریقایی متوجه شد و هم در برنامه سال 2018,2019 اتحادیه اروپا در مورد بازاسکان پناهندگان توضیح داده شده.‌

برای آمار ها به این سایت مراجعه کنید.

https://rsq.unhcr.org/en/#3IlH

لینک خبر برنامه اتحادیه اروپا در زمینه بازاسکان برای سال 2018,2019 و اولویت ها.

https://www.aljazeera.com/news/2017/09/ ... 31800.html
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط Anonyme در چهارشنبه آذر ماه 28, 1397 1:16 pm .

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Anonyme تشکر کرده اند:
aminx64 (چهارشنبه آذر ماه 28, 1397 3:44 pm)

Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 24, 1396 12:42 pm
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 16 بار
امتياز: 330

UNREAD_POSTتوسط mehrave » دوشنبه دي ماه 3, 1397 10:42 pm

فعلا که از سال 2015 که مرزها باز شد کشورهای اتریش و المان و حوزه اسکاندیناوی و بقیه کشورهای اروپایی انقدر "پارسی زبان" خورده اندکه تا 50 سال ظرفیتشان تکمیل است وهر از گاهی کلی پارسی زبان را با یک هواپیما به کشور مبدا استفراغ میکنند و در خبرهایشان نیز هر روزخبر  از تجاوز یک پارسی زبان به دختران اون کشور یا قتل و غیره به گوش میرسد

اینروزها هم اکثر پارسی زبانان شهر ما به سودای یک جای خواب مجانی و ماهیانه 90 یورو کمک هزینه اکثرا عازم یونان هستند و هر روز میشنوی که فلانی یا فلان خانواده رفت و دیگر پارسی زبانان نیز در گفتگوهای تلفنی با اب و تاب خاصی مساله جای خواب مجانی در کمپ های لسبوس یا اتن و ماهی90 یورو کمک نقدی را برای هم توصیف میکنند و یکی پس از دیگری عازم هستند
و اداره مهاجرت نیز هر هفته با عصبانیت خاصی یک لیست ازکسانیکه ماهها برای دریافت کیملیک و انگشت نگاری و تشکیل پرونده به اداره مهاجرت رفتوامد داشتند ولی الان غیبشان زده و امضا نمیزنند تهیه میکند
اینجوری پیش بره کم کم شهر ما با کمبود شدید پارسی زبان مواجه خواهد شد
و در ماههای اینده دولت یونان نیز مجبور است تمام جزایر وسوراخ وسمبه هایش راتبدیل به کمپ نموده وبرای پذیرایی از پارسی زبانان اماده کند
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 27, 1396 12:00 am
تشکر کرده: 41 بار
تشکر شده: 65 بار
امتياز: 1330
اعتبار: 29

UNREAD_POSTتوسط canadaian » سه شنبه دي ماه 4, 1397 11:32 am

میشه بفرمایید زبان شما چی هست و ایا نوشتن این متون مملو از نفرت دردی  دوا می کند؟ یا نه؟ و ایا تمامی پناهنده نماها پارسی زبان هستند یا اینکه شما دوست دارید اینجا هم مانند خیلی از جاهای دیگه موضوع فحش و توهین بین اقوام مختلف را شروع کنید؟

mehrave نوشته است:فعلا که از سال 2015 که مرزها باز شد کشورهای اتریش و المان و حوزه اسکاندیناوی و بقیه کشورهای اروپایی انقدر "پارسی زبان" خورده اندکه تا 50 سال ظرفیتشان تکمیل است وهر از گاهی کلی پارسی زبان را با یک هواپیما به کشور مبدا استفراغ میکنند و در خبرهایشان نیز هر روزخبر  از تجاوز یک پارسی زبان به دختران اون کشور یا قتل و غیره به گوش میرسد

اینروزها هم اکثر پارسی زبانان شهر ما به سودای یک جای خواب مجانی و ماهیانه 90 یورو کمک هزینه اکثرا عازم یونان هستند و هر روز میشنوی که فلانی یا فلان خانواده رفت و دیگر پارسی زبانان نیز در گفتگوهای تلفنی با اب و تاب خاصی مساله جای خواب مجانی در کمپ های لسبوس یا اتن و ماهی90 یورو کمک نقدی را برای هم توصیف میکنند و یکی پس از دیگری عازم هستند
و اداره مهاجرت نیز هر هفته با عصبانیت خاصی یک لیست ازکسانیکه ماهها برای دریافت کیملیک و انگشت نگاری و تشکیل پرونده به اداره مهاجرت رفتوامد داشتند ولی الان غیبشان زده و امضا نمیزنند تهیه میکند
اینجوری پیش بره کم کم شهر ما با کمبود شدید پارسی زبان مواجه خواهد شد
و در ماههای اینده دولت یونان نیز مجبور است تمام جزایر وسوراخ وسمبه هایش راتبدیل به کمپ نموده وبرای پذیرایی از پارسی زبانان اماده کند
canadaian
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: دوشنبه بهمن ماه 11, 1395 10:42 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

UNREAD_POSTتوسط Sagan » جمعه دي ماه 14, 1397 6:57 pm

دوستان٬ پیشبینی تان در سال ۲۰۱۹ چیست؟
امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 55 بار
تشکر شده: 167 بار
امتياز: 3365
اعتبار: -4

UNREAD_POSTتوسط Mahtaberoshan » شنبه دي ماه 14, 1397 12:13 am

به نظر نمیرسه اوضاع تغییری بکنه. امریکا که تا ترامپ هست، بسته میمونه. دو سال تمام شد و هیچی. دوسال دیگه هم به همین منوال خواهد گذشت. کانادا و استرالیا هم تک و‌توک پرونده هایی رو احتمالا بگیرن. ما هم که داریم فقط نظاره میکنیمو کاری از دستمون بر نمیاد... دلم میخواد خوش بین باشم اما واقعیت چیز دیگه ای رو نشون میده...
Mahtaberoshan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 31, 1395 11:57 pm
تشکر کرده: 47 بار
تشکر شده: 37 بار
امتياز: 745
اعتبار: 3

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » شنبه دي ماه 15, 1397 9:40 pm

سلام دوست گرامی

اگر سوال شما در مورد برنامه بازاسکان سازمان ملل برای سال مالی 2019 Fiscal Year است که بیش از 2 ماه از آن گذشته، نیاز به پیشبینی من و شما نیست . سهمیه و برنامه های پناهندگی و بازاسکان کشور های پناهنده پذیر و سازمان ملل به صورت شفاف و واضح توضیح داده شده.

برنامه و سهمیه سازمان ملل برای سال 2019
پناهنده ایرانی 500 نفر
پناهنده افغان 1,200 نفر

https://www.unhcr.org/protection/resett ... -2019.html

منع ورود پناهندگان ایرانی به آمریکا حداقل در بهترین حالت تا سال 2020 همچنان ادامه خواهد داشت تا زمان ریاست‌جمهوری ترامپ.

کشور کانادا اولویتش در پذیرش پناهنده خانوم های تنها و LGBT ها هست و افرادی که فامیل درجه یک در کانادا دارند.
forum-f2/icmc2-t2627-1455.html#p51777

forum-f2/icmc2-t2627-1455.html#p51779
اولویت کشورهای اروپایی برای بازاسکان، پناهنده های آفریقایی و سوری است. و انگشت شمار پناهنده فارسی زبان هم پذیرش کرده اند.

forum-f2/topic-t2577-3345.html#p51850

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Anonyme تشکر کرده اند:
aminx64 (يکشنبه دي ماه 16, 1397 6:02 pm)

Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 24, 1396 12:42 pm
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 16 بار
امتياز: 330

UNREAD_POSTتوسط Rohamiyaniiii » يکشنبه دي ماه 23, 1397 3:09 am

دوستان واسه من زدن نیازی به نتیجه مصاحبه نیست زیرشم نوشتن اقدام برای جایگزینی شروع شد و تاریخ مصاحبه کشوری ۲۰۱۸/۱۲/۲۰
Rohamiyaniiii
یک بی پناه
یک بی پناه
35.7%

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 22, 1397 2:41 am

UNREAD_POSTتوسط Rohamiyaniiii » يکشنبه دي ماه 23, 1397 3:09 am

کسی میدونه معنیش چیه
Rohamiyaniiii
یک بی پناه
یک بی پناه
35.7%

UNREAD_POSTتوسط Rohamiyaniiii » يکشنبه دي ماه 23, 1397 3:12 am

اگر میشه یا کسی میدونه یا این شرایط رو داشته میتونه کمک کنه خواهش میکنم اینم شمارمه اگر میشه از تلگرام یه خبری بدید 5551871532
Rohamiyaniiii
یک بی پناه
یک بی پناه
35.7%

UNREAD_POSTتوسط baaraan » يکشنبه دي ماه 23, 1397 9:56 am

Rohamiyaniiii نوشته است:اگر میشه یا کسی میدونه یا این شرایط رو داشته میتونه کمک کنه خواهش میکنم اینم شمارمه اگر میشه از تلگرام یه خبری بدید 5551871532

دوست عزیز این پیام رو برای اکثر دوستانی که منتظر مصاحبه هستن و یا حتی مصاحبه رفتن ولی هنوز جواب نگرفتن زدن و به این معنیه که پرونده شما به اداره مهاجرت ترکیه تحویل داده شده و از این به مدت پرونده شما از طریق اداره مهاجرت ترکیه پیگیری می شه و احتمالا توسط اون سازمان مصاحبه خواهید شد . البته این اطلاعاتی هستش که من دارم .
دوست عزیز شما قبولی داشتین یا اینکه منتظر جواب بودید ؟
baaraan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد ماه 13, 1395 7:29 pm
تشکر کرده: 17 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 140
اعتبار: 5

UNREAD_POSTتوسط baaraan » پنج شنبه بهمن ماه 18, 1397 9:51 am

سلام دوستان
مدت هاست کسی پستی نمی زاره ، مشخصه که اوضاع همه مشابه هستش
می خواستم از دوستانی سوالی بپرسم : جمعه گذشته از پلیس شهرمون با من تماس گرفتن بیایید اینجا چندتا سوال داریم ازتون ، وقتی رفتم اونجا با من مصاحبه پلیس انجام دادن ! البته باید اسمش رو گذاشت پیش مصاحبه چون بعد از تموم شدن مصاحبه گفتش گوشیتون در دسترس باشه چون احتمالا برای یه مصاحبه مفصل تر باهاتون تماس می گیریم .
بهشون گفتم که من تقریبا 4 ساله اینجام و بیشتر از دو سال و نیم از قبولیم می گذره و پروندم تو واحده کشوری کامل اکتیو هستش برای چی باید مجددا مصاحبه بشم و اینکارا چه معنی داره
جواب جالبی دادن گفتن اینکه شما قبولی دارید برای ما هیچ اهمیتی نداره ما کاملا در جریان مراحل پرونده ها هستیم ولی اگه سما موفق نشید از پلیس جواب قبولی بگیرید بلافاصله ترک خاک می خورد حتی اگه قبولی سازمان رو داشته باشید . و در ادامه گفتش که اگه از پلیس قبولی بگیرید پروسه انتقالتون به کشور سوم سریعتر دنبال خواهد شد !!
حالا اینکه اینا چقد اختیارات دارن ! اینکه کشور سوم چه ربطی به اختیارات اینا داره ! آیا اینا همچین حقی دارن که یه کیس قبولی رو ترک خاک بدن ! همه و همه سوالایی هستش که قطعا برای شمام پیش اومده !!
خواستم این موضوع رو با شما هم مطرح کنم و نظر شما ها رو هم بدونم در این خصوص و اینکه آیا شما ها هم برای مصاحبه صدا شدید ؟! به نظرتون وضعیت ماها چی می شه ؟! ینی دوباره برگشتیم رو نقطه صفر و باید از اول همه ی اون مراحل رو طی کنیم ؟؟؟!
baaraan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد ماه 13, 1395 7:29 pm
تشکر کرده: 17 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 140
اعتبار: 5

UNREAD_POSTتوسط jamsho » پنج شنبه بهمن ماه 18, 1397 7:25 pm

baaraan نوشته است:سلام دوستان
مدت هاست کسی پستی نمی زاره ، مشخصه که اوضاع همه مشابه هستش
می خواستم از دوستانی سوالی بپرسم : جمعه گذشته از پلیس شهرمون با من تماس گرفتن بیایید اینجا چندتا سوال داریم ازتون ، وقتی رفتم اونجا با من مصاحبه پلیس انجام دادن ! البته باید اسمش رو گذاشت پیش مصاحبه چون بعد از تموم شدن مصاحبه گفتش گوشیتون در دسترس باشه چون احتمالا برای یه مصاحبه مفصل تر باهاتون تماس می گیریم .
بهشون گفتم که من تقریبا 4 ساله اینجام و بیشتر از دو سال و نیم از قبولیم می گذره و پروندم تو واحده کشوری کامل اکتیو هستش برای چی باید مجددا مصاحبه بشم و اینکارا چه معنی داره
جواب جالبی دادن گفتن اینکه شما قبولی دارید برای ما هیچ اهمیتی نداره ما کاملا در جریان مراحل پرونده ها هستیم ولی اگه سما موفق نشید از پلیس جواب قبولی بگیرید بلافاصله ترک خاک می خورد حتی اگه قبولی سازمان رو داشته باشید . و در ادامه گفتش که اگه از پلیس قبولی بگیرید پروسه انتقالتون به کشور سوم سریعتر دنبال خواهد شد !!
حالا اینکه اینا چقد اختیارات دارن ! اینکه کشور سوم چه ربطی به اختیارات اینا داره ! آیا اینا همچین حقی دارن که یه کیس قبولی رو ترک خاک بدن ! همه و همه سوالایی هستش که قطعا برای شمام پیش اومده !!
خواستم این موضوع رو با شما هم مطرح کنم و نظر شما ها رو هم بدونم در این خصوص و اینکه آیا شما ها هم برای مصاحبه صدا شدید ؟! به نظرتون وضعیت ماها چی می شه ؟! ینی دوباره برگشتیم رو نقطه صفر و باید از اول همه ی اون مراحل رو طی کنیم ؟؟؟!

سلام دوست عزیز ممنون به خاطر اطلاع رسانی هفته گذشته برای ما هم یه برگه دادن برای چندروز بعد و گفتن برای بروز رسانی اطلاعات به ترکی guncelleme یعنی این مثل پیش مصاحبه میمونه همینطور که از شما سوال کردن نظرتون چی هست
jamsho
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه بهمن ماه 21, 1394 6:01 pm
تشکر کرده: 9 بار
تشکر شده: 6 بار
امتياز: 120
اعتبار: 2

قبليبعدي

بازگشت به مشکلات پناهجویان

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمان