منتظر مصاحبه کشوری

مطرح کردن مشکلات

مدیران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare, vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

نمایه کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: کره زمین

Re: منتظر مصاحبه کشوری

پست خوانده نشده توسط Sagan » پنج شنبه سپتامبر 13, 2018 6:15 pm

mminshim نوشته شده:
Sagan نوشته شده:یوان ثبت نام پناهجوهارو متوقف کرد.
اما
اول از همه اینو بگم که از بیش از دو سال پیش که مارو به اداره مهاجرت صدا کردند و برامون استاتوس «شرطلی مولتجی» رو دادند٬ بهمون گفتند که رفتن شما قطعی میباشد و بر خلاف اونایی که استاتوسشون «اولوسلار آراسی کورونما » میباشد٬ تا رفتنتون احدی نمیتونه شمارو دیپورت کنه.
به بعضی دوستان هم گفته بودند که خود اداره مهاجرت به شما کشور خواهد داد و خودمون کشور بهتون میدیم و خودمون میفرستیمتون.
اون زمون این حرفها خیلی غیر منطقی بود اما از طرف اداره مهاجرت گفته میشد.
اینو میخوام بگم که مث اینکه اون گفته های دو سال پیش الان معنا پیدا میکنه و خود اداره مهاجرت با نظارت یوان جایگزینی ماهارو به عهده گرفته.
درود
فکر نمیکنم اینطور باشه
تجربه 5 سال پناهندگی تو ترکیه بهم میگه هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. من هم شرطلی مولتجی هستم و به من هم همین حرف ها رو زده بودن ضمن اینکه اینم گفتن که اگر قوانین ترکیه عوض بشه و ترکیه شروع به پناهنده پذیری کنه اول شما شرطلی مولتجی ها رو میگیره.
شاید هم فردا کلا اداره مهاجرت بسته شه یه نهاد دیگه بیاد روی کار. و جالبیش اینجاست که تو خانواده ما فقط من شرطلی مولتجی هستم و بقیه نرمال در صورتی که کیسمون یکیه و قبولی هامون هم تو یه روز بوده.
زیاد به این جزییات دقت نکنید که هیچ جوابی نداره و پیش بینی ای نمیشه کرد
و صرفا رو حدس و گمانه همه چیز.

هفته گذشته یکی از دوستان ما (خانواده ) بهشون کانادا دادن یعنی تو سایتشون زدن کانادا در صورتی که تا 2 هفته پیش تو سایتشون زده بودن واجد شرایط تعیین کشوری نیست.

یکی از دوستان هم (اونا هم خانواده ) 4 ماه پیش کانادا دادن و هفته آینده میرن برای مدیکال.

هیچ کدوم این دوستان هم شرطلی مولتجی نبودن.

فعلا فقط کانادا پذیرش داره انگار ولی ترجیحشون از کسایی هست که فامیل درجه 1 داشته باشن.
تو این وضعیت که انبوه پناهنده ها منتظرند٬ تک وتوک هارو و استثنا هارو نمیشه ملاک قرار داد.
=================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
mminshim
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط mminshim » شنبه سپتامبر 15, 2018 2:06 pm

Sagan نوشته شده:
mminshim نوشته شده:
Sagan نوشته شده:یوان ثبت نام پناهجوهارو متوقف کرد.
اما
اول از همه اینو بگم که از بیش از دو سال پیش که مارو به اداره مهاجرت صدا کردند و برامون استاتوس «شرطلی مولتجی» رو دادند٬ بهمون گفتند که رفتن شما قطعی میباشد و بر خلاف اونایی که استاتوسشون «اولوسلار آراسی کورونما » میباشد٬ تا رفتنتون احدی نمیتونه شمارو دیپورت کنه.
به بعضی دوستان هم گفته بودند که خود اداره مهاجرت به شما کشور خواهد داد و خودمون کشور بهتون میدیم و خودمون میفرستیمتون.
اون زمون این حرفها خیلی غیر منطقی بود اما از طرف اداره مهاجرت گفته میشد.
اینو میخوام بگم که مث اینکه اون گفته های دو سال پیش الان معنا پیدا میکنه و خود اداره مهاجرت با نظارت یوان جایگزینی ماهارو به عهده گرفته.
درود
فکر نمیکنم اینطور باشه
تجربه 5 سال پناهندگی تو ترکیه بهم میگه هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. من هم شرطلی مولتجی هستم و به من هم همین حرف ها رو زده بودن ضمن اینکه اینم گفتن که اگر قوانین ترکیه عوض بشه و ترکیه شروع به پناهنده پذیری کنه اول شما شرطلی مولتجی ها رو میگیره.
شاید هم فردا کلا اداره مهاجرت بسته شه یه نهاد دیگه بیاد روی کار. و جالبیش اینجاست که تو خانواده ما فقط من شرطلی مولتجی هستم و بقیه نرمال در صورتی که کیسمون یکیه و قبولی هامون هم تو یه روز بوده.
زیاد به این جزییات دقت نکنید که هیچ جوابی نداره و پیش بینی ای نمیشه کرد
و صرفا رو حدس و گمانه همه چیز.

هفته گذشته یکی از دوستان ما (خانواده ) بهشون کانادا دادن یعنی تو سایتشون زدن کانادا در صورتی که تا 2 هفته پیش تو سایتشون زده بودن واجد شرایط تعیین کشوری نیست.

یکی از دوستان هم (اونا هم خانواده ) 4 ماه پیش کانادا دادن و هفته آینده میرن برای مدیکال.

هیچ کدوم این دوستان هم شرطلی مولتجی نبودن.

فعلا فقط کانادا پذیرش داره انگار ولی ترجیحشون از کسایی هست که فامیل درجه 1 داشته باشن.
تو این وضعیت که انبوه پناهنده ها منتظرند٬ تک وتوک هارو و استثنا هارو نمیشه ملاک قرار داد.
خب هروقت به شرطلی مولتجی ها کشور دادند و اولویت قرارشون دادن دیگه "تک و توک ها" رو ملاک قرار نمیدیم.
اصلا برنامه های اداره گهاجرت و یوان قابل پیش بینی نیست که اگه بود ما باید تا الان کشور س وم میبودیم
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط Anonyme » یک شنبه سپتامبر 16, 2018 12:42 pm

.
آخرین ويرايش توسط 1 on Anonyme, ويرايش شده در 0.
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط Anonyme » جمعه سپتامبر 21, 2018 3:13 pm

.
آخرین ويرايش توسط 1 on Anonyme, ويرايش شده در 0.
gilan
کاربر فعال
کاربر فعال

پست خوانده نشده توسط gilan » شنبه اکتبر 20, 2018 8:22 am

سلام به همه الان حدود 4 ماه پیش بعد از 3 سال گذشت از قبولیم در سایتم مصاحبه کشوری بهم ذاذن ولی کشور نه (بیماری خاص دارم ) 3 هفته پیش دوباره تماس گرفتن و شماره کیملیک گرفتن برای تکمیل پرونده به نظرتون برای چیه و اینکه کسی مثل من هم بوده اینجا ؟
aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط aminx64 » یک شنبه اکتبر 21, 2018 3:59 pm

gilan نوشته شده:سلام به همه الان حدود 4 ماه پیش بعد از 3 سال گذشت از قبولیم در سایتم مصاحبه کشوری بهم ذاذن ولی کشور نه (بیماری خاص دارم ) 3 هفته پیش دوباره تماس گرفتن و شماره کیملیک گرفتن برای تکمیل پرونده به نظرتون برای چیه و اینکه کسی مثل من هم بوده اینجا ؟
به من یک سال و نیم پیش این کار رو کردن. مصاحبه کشوری داده شد... زنگ زدن همین کیملیک فلان.
و هنوز که هنوزه خبری نیست و نوبتم نشده!

احتمال میدم برای انتقال پرونده و چک کردن اینکه هنوز طرف ترکیه هست یا نیست اینکارو میکنن بعد میفرستن اتاق کناری و بستگی به شانس معلوم نیست کی نوبت بشه.
gilan
کاربر فعال
کاربر فعال

پست خوانده نشده توسط gilan » پنج شنبه اکتبر 25, 2018 9:26 pm

سلام کسی ایمیل بخش کشوری رو داره ؟
kalesi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط kalesi » پنج شنبه نوامبر 01, 2018 1:17 pm

ایمیل بخش کشوری [FONT=Arial]turanrru@unhcr.org[/FONT]
kalesi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط kalesi » پنج شنبه نوامبر 01, 2018 1:21 pm

دوستان تازگی کسی کشور آمریکا یا کانادا توی سایتش درج شده؟ اگه شده لطفا یه اسکرین شات بگیرین که تاریخ هم معلوم باشه بگذارید اینجا
pm1
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط pm1 » پنج شنبه نوامبر 01, 2018 8:19 pm

kalesi نوشته شده:دوستان تازگی کسی کشور آمریکا یا کانادا توی سایتش درج شده؟ اگه شده لطفا یه اسکرین شات بگیرین که تاریخ هم معلوم باشه بگذارید اینجا
قبلا این کارو می کردن و به بقیه می گفتن الان اونایی که کشور می گیرن و ... می ترسن بگن از چی نمی دونم .....دیدم که می گم ....
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط mehrave » سه شنبه نوامبر 27, 2018 12:06 am

.
آخرین ويرايش توسط 1 on mehrave, ويرايش شده در 0.
Developer
کاربر فعال
کاربر فعال

پست خوانده نشده توسط Developer » پنج شنبه نوامبر 29, 2018 4:36 am

اگه یه پناهنده 5 سال و یا حتی بیشتر تو ترکیه بمونه و بهش کشور ندن و یا خودش کشوری که بهش میدن رو رد کنه ، امکان درخواست برای اقامت داعم و یا شهروندی ترکیه رو داره ؟
pm1
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط pm1 » پنج شنبه نوامبر 29, 2018 7:39 pm

Developer نوشته شده:اگه یه پناهنده 5 سال و یا حتی بیشتر تو ترکیه بمونه و بهش کشور ندن و یا خودش کشوری که بهش میدن رو رد کنه ، امکان درخواست برای اقامت داعم و یا شهروندی ترکیه رو داره ؟
نه
samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط samann » پنج شنبه نوامبر 29, 2018 10:26 pm

pm1 نوشته شده:
Developer نوشته شده:اگه یه پناهنده 5 سال و یا حتی بیشتر تو ترکیه بمونه و بهش کشور ندن و یا خودش کشوری که بهش میدن رو رد کنه ، امکان درخواست برای اقامت داعم و یا شهروندی ترکیه رو داره ؟
نه

این دوستمون چقدر مختصر و مفید جواب داد

پناهجو در هر مرحله ای میتونه طبق قوانین ترکیه درخواست اقامت بده منتها لازمه اول اینه که با پاسپورت و به صورت قانونی به ترکیه اومده باشه

و پناهندگی رو هم باید حتما لغو کنه .بعد طبق قانون ترکیه از طریق سرمایه گذاری یا ازدواج و یا شغلی اقدام به درخواست اقامت کنه

و اخذ اقامت ترکیه هیچ ارتباطی به مدت زمان موندن در ترکیه برای پناهندگی و اینکه کشور بهش بدن یا ندن نداره

ترکیه اصلا شرایط مناسبی نداره و خود ترکها متقاضی درخواست پناهندگی در اروپا بخصوص آلمان هستن.

وزارت امورخارجه آلمان چندی پیش از افزایش شدید پناهجویان ترکیه ای در کمپهای آلمان صحبت میکرد................
mehami
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط mehami » چهار شنبه دسامبر 12, 2018 12:29 pm

دیروز از اداره مهاجرت آنکارا پرسیدم بعد با یک وکیل هم تماس گرفتم، اگر بیش از پنج سال اقامت مستمر و قانونی ترکیه را داشته باشید می توانید برای درخواست شهروندی مراجعه بکنید، اقامت دوران پناهندگی هم جز این پنج سال محسوب می شود و نیازی به انصراف از پناهندگی ندارید، اما باید ویزای کار داشته باشید. این پروسه را حتما از طریق یک وکیل ترک انجام دهید
ارسال پست