منتظر مصاحبه کشوری

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Re: منتظر مصاحبه کشوری

UNREAD_POSTتوسط Sagan » پنج شنبه شهريور ماه 22, 1397 6:15 pm

mminshim نوشته است:
Sagan نوشته است:یوان ثبت نام پناهجوهارو متوقف کرد.
اما
اول از همه اینو بگم که از بیش از دو سال پیش که مارو به اداره مهاجرت صدا کردند و برامون استاتوس «شرطلی مولتجی» رو دادند٬ بهمون گفتند که رفتن شما قطعی میباشد و بر خلاف اونایی که استاتوسشون «اولوسلار آراسی کورونما » میباشد٬ تا رفتنتون احدی نمیتونه شمارو دیپورت کنه.
به بعضی دوستان هم گفته بودند که خود اداره مهاجرت به شما کشور خواهد داد و خودمون کشور بهتون میدیم و خودمون میفرستیمتون.
اون زمون این حرفها خیلی غیر منطقی بود اما از طرف اداره مهاجرت گفته میشد.
اینو میخوام بگم که مث اینکه اون گفته های دو سال پیش الان معنا پیدا میکنه و خود اداره مهاجرت با نظارت یوان جایگزینی ماهارو به عهده گرفته.

درود
فکر نمیکنم اینطور باشه
تجربه 5 سال پناهندگی تو ترکیه بهم میگه هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. من هم شرطلی مولتجی هستم و به من هم همین حرف ها رو زده بودن ضمن اینکه اینم گفتن که اگر قوانین ترکیه عوض بشه و ترکیه شروع به پناهنده پذیری کنه اول شما شرطلی مولتجی ها رو میگیره.
شاید هم فردا کلا اداره مهاجرت بسته شه یه نهاد دیگه بیاد  روی کار. و جالبیش اینجاست که تو خانواده ما فقط من شرطلی مولتجی هستم و بقیه نرمال در صورتی که کیسمون یکیه و قبولی هامون هم تو یه روز بوده.
زیاد به این جزییات دقت نکنید که هیچ جوابی نداره و پیش بینی ای نمیشه کرد
و صرفا رو حدس و گمانه همه چیز.

هفته گذشته یکی از دوستان ما (خانواده ) بهشون کانادا دادن یعنی تو سایتشون زدن کانادا در صورتی که تا 2 هفته پیش تو سایتشون زده بودن واجد شرایط تعیین کشوری نیست.

یکی از دوستان هم (اونا هم خانواده ) 4 ماه پیش کانادا دادن و هفته آینده میرن برای مدیکال.

هیچ کدوم این دوستان هم شرطلی مولتجی نبودن.

فعلا فقط کانادا پذیرش داره انگار ولی ترجیحشون از کسایی هست که فامیل درجه 1 داشته باشن.

تو این وضعیت که انبوه پناهنده ها منتظرند٬ تک وتوک هارو و استثنا هارو نمیشه ملاک قرار داد.
امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 54 بار
تشکر شده: 166 بار
امتياز: 3345
اعتبار: -4

UNREAD_POSTتوسط mminshim » شنبه شهريور ماه 24, 1397 2:06 pm

Sagan نوشته است:
mminshim نوشته است:
Sagan نوشته است:یوان ثبت نام پناهجوهارو متوقف کرد.
اما
اول از همه اینو بگم که از بیش از دو سال پیش که مارو به اداره مهاجرت صدا کردند و برامون استاتوس «شرطلی مولتجی» رو دادند٬ بهمون گفتند که رفتن شما قطعی میباشد و بر خلاف اونایی که استاتوسشون «اولوسلار آراسی کورونما » میباشد٬ تا رفتنتون احدی نمیتونه شمارو دیپورت کنه.
به بعضی دوستان هم گفته بودند که خود اداره مهاجرت به شما کشور خواهد داد و خودمون کشور بهتون میدیم و خودمون میفرستیمتون.
اون زمون این حرفها خیلی غیر منطقی بود اما از طرف اداره مهاجرت گفته میشد.
اینو میخوام بگم که مث اینکه اون گفته های دو سال پیش الان معنا پیدا میکنه و خود اداره مهاجرت با نظارت یوان جایگزینی ماهارو به عهده گرفته.

درود
فکر نمیکنم اینطور باشه
تجربه 5 سال پناهندگی تو ترکیه بهم میگه هیچ چیز قابل پیش بینی نیست. من هم شرطلی مولتجی هستم و به من هم همین حرف ها رو زده بودن ضمن اینکه اینم گفتن که اگر قوانین ترکیه عوض بشه و ترکیه شروع به پناهنده پذیری کنه اول شما شرطلی مولتجی ها رو میگیره.
شاید هم فردا کلا اداره مهاجرت بسته شه یه نهاد دیگه بیاد  روی کار. و جالبیش اینجاست که تو خانواده ما فقط من شرطلی مولتجی هستم و بقیه نرمال در صورتی که کیسمون یکیه و قبولی هامون هم تو یه روز بوده.
زیاد به این جزییات دقت نکنید که هیچ جوابی نداره و پیش بینی ای نمیشه کرد
و صرفا رو حدس و گمانه همه چیز.

هفته گذشته یکی از دوستان ما (خانواده ) بهشون کانادا دادن یعنی تو سایتشون زدن کانادا در صورتی که تا 2 هفته پیش تو سایتشون زده بودن واجد شرایط تعیین کشوری نیست.

یکی از دوستان هم (اونا هم خانواده ) 4 ماه پیش کانادا دادن و هفته آینده میرن برای مدیکال.

هیچ کدوم این دوستان هم شرطلی مولتجی نبودن.

فعلا فقط کانادا پذیرش داره انگار ولی ترجیحشون از کسایی هست که فامیل درجه 1 داشته باشن.

تو این وضعیت که انبوه پناهنده ها منتظرند٬ تک وتوک هارو و استثنا هارو نمیشه ملاک قرار داد.

خب هروقت به شرطلی مولتجی ها کشور دادند و اولویت قرارشون دادن دیگه "تک و توک ها" رو ملاک قرار نمیدیم.
اصلا برنامه های اداره گهاجرت و یوان قابل پیش بینی نیست که اگه بود ما باید تا الان کشور س وم میبودیم
mminshim
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه ارديبهشت ماه 12, 1393 5:40 pm
تشکر کرده: 17 بار
تشکر شده: 18 بار
امتياز: 360
اعتبار: 10

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » يکشنبه شهريور ماه 25, 1397 12:42 pm

اینها آمار تعداد پناهندگانی (سوری، عراقی، افغان و ایرانی) هستند که در 8 ماه نخست سال 2018 پرونده آنها از طریق سازمان ملل برای باز اسکان به کشور های مختلف، از جمله امریکا، کانادا، و اروپایی فرستاده شده.

پناهندگان سوری: 6896

پناهندگان عراقی: 1468

پناهندگان افغان: 1405

پناهندگان ایرانی: 328

منبع سایت سازمان ملل
http://rsq.unhcr.org/en/#84Ye
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 24, 1396 12:42 pm
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 145
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » جمعه شهريور ماه 30, 1397 3:13 pm

برنامه اعلام شده سازمان ملل ترکیه برای سال 2019.

سهمیه کشوری پناهندگان سوری، عراقی ، افغان و ایرانی که در سال 2019 پرونده آنها به کشور های پناهنده پذیر ارسال خواهد شد به این قرار است.

پناهندگان سوری: 15,000

پناهندگان عراقی: 3,000

پناهندگان افغان: 1,200

پناهندگان ایرانی: 500. نفر

http://www.unhcr.org/protection/resettl ... -2019.html
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 24, 1396 12:42 pm
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 145