منتظر مصاحبه کشوری

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Re: منتظر مصاحبه کشوری

UNREAD_POSTتوسط diyana » يکشنبه تير ماه 24, 1397 11:13 pm

سلام دوستان چرا هیچ خبری نیست خسته شدم داره میشه 5 سال که تو ترکیه هستم
diyana
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه خرداد ماه 3, 1395 12:11 am
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 20 بار
امتياز: 405
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط mehrave » يکشنبه تير ماه 24, 1397 11:35 pm

قرار نیست خبری بشه دوست عزیز
کشورها باز هستن و طبق روال عادی دارن بنابر برنامه های اعلام شده شان پناهنده میگیرند و تقریبا میشود با اطمینان گفت که با توجه به امارهای اعلام شده اداره مهاجرت امریکا و سازمان ملل کلا کشورهای پناهنده پذیر هیچ علاقه و برنامه ای در مورد جذب پناهنده ایرانی ندارند
در سال 2018 تا کنون کلا 32 پناهنده ایرانی وارد امریکا شدند در حالیکه از بسیاری از ملیتهای دیگر بیش از 1500 تا 2000 پناهنده منتقل شدند
خبری که ما باید منتظرش باشیم خبر اتفاقات جدید در ایران یا تصمیمات جدید دولت ترکیه در مورد پناهنده ها هست
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 27, 1396 12:00 am
تشکر کرده: 39 بار
تشکر شده: 61 بار
امتياز: 1250
اعتبار: 29

UNREAD_POSTتوسط aminx64 » دوشنبه تير ماه 25, 1397 10:39 am

mehrave نوشته است:خبری که ما باید منتظرش باشیم خبر اتفاقات جدید در ایران یا تصمیمات جدید دولت ترکیه در مورد پناهنده ها هست

متاسفانه همینه :(
aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Tired
تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد ماه 20, 1395 2:11 pm
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 13 بار
امتياز: 260

UNREAD_POSTتوسط gilan » دوشنبه تير ماه 25, 1397 11:15 am

سلام کسی اطلاع داره کدوم کشورها الان باز هستن و پذیرش دارن ؟
gilan
کاربر فعال
کاربر فعال
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
6.7%

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 9, 1397 5:36 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 20

UNREAD_POSTتوسط Mahtaberoshan » دوشنبه تير ماه 25, 1397 4:25 pm

سلام گیلان
هیچ کشوری باز نیست. اروپا از قبل از 2012 کانادا از 2015 و امریکا از آخر 2016 به کل بسته هستند و از هر ده هزار پرونده کار پنج پرونده رو راه می اندازند.
Mahtaberoshan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 31, 1395 11:57 pm
تشکر کرده: 42 بار
تشکر شده: 37 بار
امتياز: 745
اعتبار: 3

UNREAD_POSTتوسط sara22 » دوشنبه تير ماه 25, 1397 9:03 pm

Mahtaberoshan نوشته است:سلام گیلان
هیچ کشوری باز نیست. اروپا از قبل از 2012 کانادا از 2015 و امریکا از آخر 2016 به کل بسته هستند و از هر ده هزار پرونده کار پنج پرونده رو راه می اندازند.

کشورا باز هستن.یعنی کانادا و آمریکا.از دوستان من چند نفر به تازگی کانادا رو گرفتن البته درجه یک و آمریکا هم بازه و افراد دارن میگیرن(خودم به شخصه دیدم و گرنه از حرف کسی رو باور نمیکنم).اما هر ** آمریکا رو گرفته از این تازه واردان و گویا پرونده قدیمی ها رو گذاشتن تو صندوق و درش رو بستن تا فسیل شن.
sara22
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 7, 1396 3:06 pm
تشکر کرده: 55 بار
تشکر شده: 23 بار
امتياز: 460
اعتبار: 4

UNREAD_POSTتوسط mehrave » دوشنبه تير ماه 25, 1397 9:04 pm

gilan نوشته است:سلام کسی اطلاع داره کدوم کشورها الان باز هستن و پذیرش دارن ؟

من جمله دوستمون مهتاب روشن را اصلاح میکنم
هیچ کشوری "برای ایرانیها " باز نیست
امریکا باز است و تا امروز حدود 17000 پناهنده از روهینگیا و اوکراین و اریتره و سومالی و روسیه و ویتنام و مولداوی و...بسیاری دیگر ملیتها گرفته است و فقط 32 ایرانی که احتمال بسیار قوی قبولیهای 2015 و 2016 هستند و در ببنشان افراد با سنین بالای 60 سال وجود دارد و بعضا مسیحی زاده ارامنه یا اشوری هستند
کانادا باز است و همچنان به اسکان سوریها و عراقیها مشغول است و بعد از اون برای جذب پناهجویان روهینگیایی اماده میشود
استرالیا هم با توجه به کثافتکاری و گندکاری و دروغگویی و ارایه مدارک جعلی که ایرانیهای قایقی و یوانی اونجا انجام دادن بیش از سه سال است که ایرانی نمیگیرد

تمامی کشورها به دروغگو بودن و فیک بودن و ریاکاری ایرانیهاو ارایه کیسهای نوشته شده که حتی گزارشهایش به مطبوعات کانادا و اروپا رسیده و تغییر دین های دروغین پی برده اند
و میدانند که تقریبا 100 درصد پناهنده های ایرانی فیک هستند
ایرانیهای ترکیه هم که مدتهای مدید بصورت طایفه ای یا محله ای و یا شهرستانی به ترکیه می امدند و موفق به پریدن میشدند هم الان  فهمیده اند که در دنیای امروز به کسیکه خودش را با انواع لوازم ارایش مانند فواحش منتظر مشتری دیسکوها ارایش کند و برای امضا به والیلیک مراجعه کند یا با شلوارک و خالکوبی و سگ فانتزی جهت گرفتن ایزین برای انتالیا برود اداره مهاجرت و با سوییچ ماشین توی شهرهای ترکیه مانوور بدهد یا مهمانی و تولدهای الکلی انچنانی (که هیچکدام از دید اداره مهاجرت و امنیت پنهان نیست )بگیرد "پناهنده نمیگویند"
پناهنده در سالهای اخیر به روهینگیایی و سومالی و افرادی با اون مشخصات اتلاق میشود.
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط aminx64 » دوشنبه تير ماه 25, 1397 11:28 pm

2 تا خونواده که درجه یک دارن کانادا 8 ام ماه بعد تاریخ پرواز دارن. از دوستای نزدیک.
aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط rahimjafari1 » سه شنبه تير ماه 25, 1397 12:02 am

mehrave نوشته است:
gilan نوشته است:سلام کسی اطلاع داره کدوم کشورها الان باز هستن و پذیرش دارن ؟

من جمله دوستمون مهتاب روشن را اصلاح میکنم
هیچ کشوری "برای ایرانیها " باز نیست
امریکا باز است و تا امروز حدود 17000 پناهنده از روهینگیا و اوکراین و اریتره و سومالی و روسیه و ویتنام و مولداوی و...بسیاری دیگر ملیتها گرفته است و فقط 32 ایرانی که احتمال بسیار قوی قبولیهای 2015 و 2016 هستند و در ببنشان افراد با سنین بالای 60 سال وجود دارد و بعضا مسیحی زاده ارامنه یا اشوری هستند
کانادا باز است و همچنان به اسکان سوریها و عراقیها مشغول است و بعد از اون برای جذب پناهجویان روهینگیایی اماده میشود
استرالیا هم با توجه به کثافتکاری و گندکاری و دروغگویی و ارایه مدارک جعلی که ایرانیهای قایقی و یوانی اونجا انجام دادن بیش از سه سال است که ایرانی نمیگیرد

تمامی کشورها به دروغگو بودن و فیک بودن و ریاکاری ایرانیهاو ارایه کیسهای نوشته شده که حتی گزارشهایش به مطبوعات کانادا و اروپا رسیده و تغییر دین های دروغین پی برده اند
و میدانند که تقریبا 100 درصد پناهنده های ایرانی فیک هستند
ایرانیهای ترکیه هم که مدتهای مدید بصورت طایفه ای یا محله ای و یا شهرستانی به ترکیه می امدند و موفق به پریدن میشدند هم الان  فهمیده اند که در دنیای امروز به کسیکه خودش را با انواع لوازم ارایش مانند فواحش منتظر مشتری دیسکوها ارایش کند و برای امضا به والیلیک مراجعه کند یا با شلوارک و خالکوبی و سگ فانتزی جهت گرفتن ایزین برای انتالیا برود اداره مهاجرت و با سوییچ ماشین توی شهرهای ترکیه مانوور بدهد یا مهمانی و تولدهای الکلی انچنانی (که هیچکدام از دید اداره مهاجرت و امنیت پنهان نیست )بگیرد "پناهنده نمیگویند"

پناهنده در سالهای اخیر به روهینگیایی و سومالی و افرادی با اون مشخصات اتلاق میشود.

این بند اخرتون خیلی قشنگه.. مگه سگ داشتن جرم یا تولد گرتن الکل خوردم یا ارایش کردن دیسکو رفتن جرمه باید از کسی اجازه گرف؟
شما با این حرف حقوق بشر رو ترکوندین
چون پناهنده هست باید از امتیاز ها محروم باشه؟
rahimjafari1
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
85.7%

تاريخ عضويت: يکشنبه تير ماه 10, 1397 5:18 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 40

UNREAD_POSTتوسط Sagan » سه شنبه تير ماه 25, 1397 1:19 am

من نمیدونم این مردمان این منطقه چرا اینقدر ارزون و کوته فکر شده اند؟
این چهل سال بن بستی که توسط این مردمان بی خرد و تاریک اندیش در این منطقه ایجادش کرده اند٬ بد جوری جهانبینی و طرز نگاه ایرانیها به انسان رو خدشه دار کرده.

البته این رو وقتی میتونی تشخیص بدی که سالها تماما از ایران و ایرانی دور شده باشی و نظاره گر فرهنگ و اداب و طرز تفکرشون از دور بوده باشی. وگرنه اگر داخل این مردمان تاریک اندیش هستی نمیتونی کوته فکریشون رو تشخیص بدی.
البته این جور طرز فکر و اعتراض به آزادیها و اعتراض به انتخاب انسانها٬ برای کسی که خودش پناهنده شده و داخل ایران تحت ظلم قرار گرفته٬ بعیده.
البته این جور طرز فکر برا کسی که داخل ایرانه و با جمهوری اسلامی میسوزه و میسازه٬ طبیعیه.

هر انسانی آزاده تفریح کنه و هر لباسی رو در محلی که لازمه بپوشه٬ هر مشروب ویا چیزی که دوست داره رو هر چقدر که خودش تشخیص داد بنوشه٬ هر سگی خوکی اسبی گوسفندی خر و خرگوشی هر حیوانی دلش خواست بدون آزار و اذیت همسایه٬ نگه داره.

مگه هر کسی که پناهنده شد باید مثل گداها و بیابان گردها دیده بشه ویا مث اونا زندگی کنه و لباس بپوشه که مبادا پناهنده بودنش زیر سوال نره؟
من و خانومم شخصا همیشه شلوارک میپوشیم و من خودم تیشرتهای خیلی سبکی میپشم و مشروب و آبجو ودکا وقتی دلمون خواست مینوشیم. خانومم و خودم دو تا دوچرخه داریم و همیشه دوچرخه سواری میریم و آدمای خیلی مدرن و روشن فکری هستیم در غربیترین شهر ترکیه که دم گوشمون پلاژهای متعددی هست که آب دریاش مث اینکه آکواریومه که هر وفت که دلمون خواست شنا میریم و لذت میبریم.
ماهیگیری و فلانش هم که دیگه نگو که تو این آبها از دولفین  و کوسه گرفته تا هر ماهی ای که دلت بخواد موجوده.
شهری که درش هستیم توریستیه و اصلا احتیاجی هم نیست به آنتالیا و جای دیگه سفر کرد و اگر هم که کسی پولشو داره و سفر میره٬ چه کسی میتونه بهش ایراد بگیره؟
مگر اینکه کوته فکر و تاریک اندیش باشه.

ما هر کاری که از دستمون میاد برا شادی و سرگرمی و خوش بودن خودمون انجام میدیم٬ هر کاری.

توصیه من به دوستان پناهنده اینه که تا جایی که میتونید در مراحلی تنظیم شده ویتامین ب کمپلکس و قرص اسید فولیک و امگا ۳ مصرف کنید که اگر اینارو مصرف نکنید روزبروز وضعیتتون بدتر میشه و استقامت و تحملتون کمتر میشه که بدجوری ضررش رو متحمل خواهید شد. افسردگی اضطراب و نگرانی و بیماری های متعددی به سراغتان خواهد اومد و تارک اندیشی و نفرت از موفقیت و خوب زندگی کردن دیگران هم به همراهش.
امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Sagan تشکر کرده اند: 3
Sare (سه شنبه تير ماه 26, 1397 8:30 am), aminx64 (سه شنبه تير ماه 26, 1397 11:52 am), pm1 (چهارشنبه تير ماه 26, 1397 12:09 am)
رتبه: 27.27%

نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 54 بار
تشکر شده: 165 بار
امتياز: 3325
اعتبار: -4

UNREAD_POSTتوسط aminx64 » سه شنبه تير ماه 26, 1397 11:58 am

Sagan نوشته است:من نمیدونم این مردمان این منطقه چرا اینقدر ارزون و کوته فکر شده اند؟
این چهل سال بن بستی که توسط این مردمان بی خرد و تاریک اندیش در این منطقه ایجادش کرده اند٬ بد جوری جهانبینی و طرز نگاه ایرانیها به انسان رو خدشه دار کرده.

البته این رو وقتی میتونی تشخیص بدی که سالها تماما از ایران و ایرانی دور شده باشی و نظاره گر فرهنگ و اداب و طرز تفکرشون از دور بوده باشی. وگرنه اگر داخل این مردمان تاریک اندیش هستی نمیتونی کوته فکریشون رو تشخیص بدی.
البته این جور طرز فکر و اعتراض به آزادیها و اعتراض به انتخاب انسانها٬ برای کسی که خودش پناهنده شده و داخل ایران تحت ظلم قرار گرفته٬ بعیده.
البته این جور طرز فکر برا کسی که داخل ایرانه و با جمهوری اسلامی میسوزه و میسازه٬ طبیعیه.

هر انسانی آزاده تفریح کنه و هر لباسی رو در محلی که لازمه بپوشه٬ هر مشروب ویا چیزی که دوست داره رو هر چقدر که خودش تشخیص داد بنوشه٬ هر سگی خوکی اسبی گوسفندی خر و خرگوشی هر حیوانی دلش خواست بدون آزار و اذیت همسایه٬ نگه داره.

مگه هر کسی که پناهنده شد باید مثل گداها و بیابان گردها دیده بشه ویا مث اونا زندگی کنه و لباس بپوشه که مبادا پناهنده بودنش زیر سوال نره؟
من و خانومم شخصا همیشه شلوارک میپوشیم و من خودم تیشرتهای خیلی سبکی میپشم و مشروب و آبجو ودکا وقتی دلمون خواست مینوشیم. خانومم و خودم دو تا دوچرخه داریم و همیشه دوچرخه سواری میریم و آدمای خیلی مدرن و روشن فکری هستیم در غربیترین شهر ترکیه که دم گوشمون پلاژهای متعددی هست که آب دریاش مث اینکه آکواریومه که هر وفت که دلمون خواست شنا میریم و لذت میبریم.
ماهیگیری و فلانش هم که دیگه نگو که تو این آبها از دولفین  و کوسه گرفته تا هر ماهی ای که دلت بخواد موجوده.
شهری که درش هستیم توریستیه و اصلا احتیاجی هم نیست به آنتالیا و جای دیگه سفر کرد و اگر هم که کسی پولشو داره و سفر میره٬ چه کسی میتونه بهش ایراد بگیره؟
مگر اینکه کوته فکر و تاریک اندیش باشه.

ما هر کاری که از دستمون میاد برا شادی و سرگرمی و خوش بودن خودمون انجام میدیم٬ هر کاری.

توصیه من به دوستان پناهنده اینه که تا جایی که میتونید در مراحلی تنظیم شده ویتامین ب کمپلکس و قرص اسید فولیک و امگا ۳ مصرف کنید که اگر اینارو مصرف نکنید روزبروز وضعیتتون بدتر میشه و استقامت و تحملتون کمتر میشه که بدجوری ضررش رو متحمل خواهید شد. افسردگی اضطراب و نگرانی و بیماری های متعددی به سراغتان خواهد اومد و تارک اندیشی و نفرت از موفقیت و خوب زندگی کردن دیگران هم به همراهش.

کنار همه اینایی که گفتین و باهاش موافق هستم ، در نظر گرفتن این نکته هم مهم هست که کسی که 5 سال اینجاست به هر حال تونسته خودش رو جمع و جور کنه و موتوری دوچرخه ای، ماشین دست دوئی چیزی بخره. اگر دوستی داره که تتو آرتیست هست، براش تتو بزنه. اینا هیچ کدوم با پناهندگی تناقضی نداره!

البته این هم هست که ویژگی خیلی از کسایی که پناهندگی رو بعنوان مهاجرت استفاده میکنن و اعتبار کلی بقیه رو خراب میکنن. از روز اول میان با ماشینهای آنچنانی میرن برای درخواست پناهندگی، یه حس نا عدالتی ایجاد میکنه تو آدم. بگذریم ازینکه عدالتی در واقع وجود نداره.

منم هر دوتا دستم پر هست از تتوهای خاص که بهم انگ شیطان پرستی میزنن! (که اگر هم باشم به هیچ ** ارتباطی نداره) با شلوارک هم میرم برای امضا. ماهی 2 بار هم میرم کوش آداسی. اتواستوپ میرم. سر اتوبان با ماشینهای گذری و یه کوله پشتی! دلیلی نمیبینم که بشینم یه گوشه هر روز بزنم تو سر خودم که ای وای ای وای ای وای ترکیه موندم!
aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط mehrave » سه شنبه تير ماه 26, 1397 8:17 pm

بسیار سپاسگذار از ساگان و امین ایکس 64 که انقدر واضح و روشن توضیح دادید که چرا کشورها دیگه دست ایرانیهارو خوندن و ایرانی قبول نمیکنن
به نظرتون حالا ما ایرانیها با اون توصیفی که گفتید واجد شرایط انتقال به کشور سوم و داشتن یک شانس زندگی دوباره هستیم یا یک روهینگیایی فراری از نسل کشی دسته جمعی یا یک سومالیایی متواری از کشتار و نسل کشی و قحطی و طاعون و وبا یا یک اتیوپیایی یا یک نیچریه ای فراری از بریده شدن سر و سوزاندن خانه اش توسط بوکوحرام ؟
خودتون پاسخ خودتونو دادید
درسته
این سبک زندگی (تتو و شلوارک و خوشگذرانی و لوکس گشتن و ارایش غلیظ و کوش اداسی و الکل و سگ و غیره)یک انتخاب کاملا شخصی هست  و همه ما حق داریم به شیوه دلخواه زندگی کنیم و سازمان ملل هم این مطلب را کاملا درک کرده و ازین بابت یک مکان امن مانند ترکیه را برای پناهنده های ایرانی انتخاب کرده تا ازین به بعد سالها اینجا زندگی کنند و برن لب دریا

و کشورهای پناهنده پذیر هم کاملا متوجه هستن که یک روهینگیای که خانه اش را دولت میانمار اتش زده و  چشمانش در اثر کمبود مواد غذایی بادکرده یا یک اریتره ای متواری از جنگهای قبیله ای لاغر و نحیف با چشمان زرد و بیماریهای واگیر یا یک سوریه ای که از شهرش تلی از خاکستر به جا مانده بسیار واجد شرایط تر از عمو ساگان ما هستند که با تیشرتهای برند و شلوارکهای حرفه ای ابجوی هاینکن را با وودکای اسمیرنوف اورجینال مخلوط کرده و به سواحل نیلگون و اکواریومی ترکیه خیره شده و به عنوان مزه کنار مشروب اومگا 3 و مولتی ویتامین میل میکنه
البته ما امیدواریم همه پناهندگان ایرانی که جانشان شدیدا در خطره و در ترکیه زندگی میکنن از رفاه کامل برخوردار باشند و صد البته که نباید انتظار داشته باشند که کسی انهارا در قیاس با کشورهای جنگزده و نسل کشی شده در اولویت قرار دهد صرفا بدلیل اینکه منورالفکر و دگر اندیش!! هستند

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم mehrave تشکر کرده اند:
Anonyme (سه شنبه تير ماه 26, 1397 9:54 pm)
رتبه: 9.09%

mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Sagan » سه شنبه تير ماه 26, 1397 11:14 pm

خب چاره ای نیست. ما که سوریه ای ویا آفریقایی ویا روهنگیا نیستم.
ما خودمون هستیم و چرا باید هم ادای گدا گشنه هارو در بیاریم.
در حالی که شدیدا به کمک نیاز داریم و آینده ی تاریک در انتظارمونه ویا در تبعید هستیم و نمیتونیم از کشور خارج بشیم و حتی اعتبار پاسپورتمون تموم شده نمیتونیم سیم کارت تازه ای بخریم ویا حساب بانکی جدیدی باز کنیم و و و  محدودیتهای اجتماعی و سیاسی بسیار دیگه٬
باز هم داریم زندگیمونو میکنیم.
امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 54 بار
تشکر شده: 165 بار
امتياز: 3325
اعتبار: -4

UNREAD_POSTتوسط Hshkomsary » چهارشنبه تير ماه 27, 1397 10:10 am