پناهندگی در گرجستان

مشاور حقوقی - وکیل درجه 2 حقوق بین الملل

مدیران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare, vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

hamed_d
یک بی پناه
یک بی پناه
پست: 1
تاریخ عضویت: دو شنبه سپتامبر 29, 2014 10:47 am

پناهندگی در گرجستان

پست خوانده نشده توسط hamed_d » دو شنبه سپتامبر 29, 2014 10:55 am

سلام دوستان عزیز . پسری هستم 23 ساله که سرباز فراری هستم و 2 بار فرار کردم نمیتونم خدمت کنم و شرایت زندگی برام سخت شده (دژبان . کار . آینده ... ) تصمیم دارم به صورت غیر غانونی به گرجستان صفر کنم و با همراه داشتن کیس قوی پناهنده شم لطفا راهنمایی کنید که باید چه کنم و مراحل کار رو ممنون میشم تصویر


Rahyaab2233
یک بی پناه
یک بی پناه
پست: 1
تاریخ عضویت: دو شنبه ژوئن 05, 2017 2:04 pm

Re: پناهندگی در گرجستان

پست خوانده نشده توسط Rahyaab2233 » دو شنبه ژوئن 05, 2017 2:13 pm

سلام، من در ختم تحصیل به روسیه میباشم و میخواهم بعد از ختم تحصیل بروم به گرجستان و اقامت آن کشور را بدست بیاورم، چگونه میتوانم در زمینه اقدام نمایم ؟؟!
نمایه کاربر
darvish
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 31
تاریخ عضویت: جمعه ژوئن 17, 2011 10:30 pm

Re: پناهندگی در گرجستان

پست خوانده نشده توسط darvish » پنج شنبه ژوئن 08, 2017 1:00 pm

گرجستان شرایط خوبی نداره.شما با چه ملاکی گرجستان رو در نظر گرفتید؟ در گرجستان هم میتونید از طریق un به کشور سوم اعزام بشید و هم میتونید مستقیما از خودشون درخواست پناهندگی کنید در واقع گرجستان هنوز به صورت رسمی جز اتحادیه اروپا نیست اما سعی میکنه قوانین اروپا رو رعایت کنه با داشتن کیس مناسب گرفتن قبولی و اقامت این کشور چندان سخت نیست.اما دوره انتظارتون بین 9 ماه تا 18 ماه برای قبولی و اقامت در گرجستان. اگرهم از طریق یو ان برای کشور سوم اقدام کنید که حدود 3 سال انتظار رو دارید.
stephan
یک بی پناه
یک بی پناه
پست: 3
تاریخ عضویت: دو شنبه آگوست 28, 2017 6:40 pm

Re: پناهندگی در گرجستان

پست خوانده نشده توسط stephan » دو شنبه آگوست 28, 2017 6:49 pm

darvish نوشته شده:گرجستان شرایط خوبی نداره.شما با چه ملاکی گرجستان رو در نظر گرفتید؟ در گرجستان هم میتونید از طریق un به کشور سوم اعزام بشید و هم میتونید مستقیما از خودشون درخواست پناهندگی کنید در واقع گرجستان هنوز به صورت رسمی جز اتحادیه اروپا نیست اما سعی میکنه قوانین اروپا رو رعایت کنه با داشتن کیس مناسب گرفتن قبولی و اقامت این کشور چندان سخت نیست.اما دوره انتظارتون بین 9 ماه تا 18 ماه برای قبولی و اقامت در گرجستان. اگرهم از طریق یو ان برای کشور سوم اقدام کنید که حدود 3 سال انتظار رو دارید.
سلام. من در کشور ترکیه پناهنده هستم ولی همسرم به علت اینکه نمیتونن ترکیه بیان (به علت عدم پرداخت جزای خاک هنگام خروج به مدت 5 سال ممنوع الورود هست) تصمیم گرفتم برم پروندمو ببندم و برم گرجستان برای پناهندگی اقدام کنم. متاسفانه تو نت اطلاعات زیادی در رابطه با پناهندگی گرجستان وجود نداره. اینکه میگید از خودشون درخواست پناهندگی کنیم به چه صورت هست ؟ و اگه مستقیم بریم یو ان چطوری میشه ؟ اول باید از خودشون درخواست پناهندگی کنیم و بعد بریم یو ان ؟ مثلا در ترکیه اول میری آسام و بعد اونا تورو به یو ان معرفی میکنن. ولی در گرجستان روند چطوری هست ؟ ضمنا من تو بلاگی میخوندم که اگه اول بریم یو ان درخواست مارو قبول نمیکنه و باید حتما اول بریم از خود گرجستان درخواست پناهندگی کنیم ! به کدام ارگان باید مراجعه بشه ؟

حقیقتش من زبان ترکی رو خوب بلدم و اینجا میتونم زندگی رو بچرخونم ولی بخاطر اینکه همسرم نمیتونه بیاد مجبورم برم گرجستان. راه دیگه ی به جز قاچاقی اومدن همسرم به ترکیه وجود داره ؟ مثلا من پرسیدم و سفارت گفت میتونی از طریق دفتر اسناد رسمی در ترکیه (نوتر) برا همسرت دعوت نامه بفرستی تا برا ویزا اقدام کنه و 50 روز طول میکشه تا نتیجه مشخص بشه !! و گفت معمولا جواب منفی هست !! یعنی واقعا هیچ راهی وجود نداره و من باید برم گرجستان ؟
آخرین ويرايش توسط 1 on stephan, ويرايش شده در 0.
stephan
یک بی پناه
یک بی پناه
پست: 3
تاریخ عضویت: دو شنبه آگوست 28, 2017 6:40 pm

Re: پناهندگی در گرجستان

پست خوانده نشده توسط stephan » دو شنبه آگوست 28, 2017 6:54 pm

و اینکه گرجستان پناهنده هاشو تو کمپ نگهداری میکنه یا باید مثل ترکیه خونه بگیریم ؟ لطفا دوستانی که اطلاع دارن جواب بدن چون من بعد عید قربان میخوام پروندمو ببندم و خارج بشم. با تشکر
stephan
یک بی پناه
یک بی پناه
پست: 3
تاریخ عضویت: دو شنبه آگوست 28, 2017 6:40 pm

Re: پناهندگی در گرجستان

پست خوانده نشده توسط stephan » جمعه سپتامبر 01, 2017 2:45 pm

واقعا کسی چیزی نمیدونه ؟؟؟؟؟
parandeh_mohajer
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 358
تاریخ عضویت: پنج شنبه مارس 17, 2016 12:04 am

Re: پناهندگی در گرجستان

پست خوانده نشده توسط parandeh_mohajer » جمعه سپتامبر 01, 2017 3:45 pm

stephan نوشته شده:واقعا کسی چیزی نمیدونه ؟؟؟؟؟
دوست عزیز تا جایی که من اطلاع دارم و دو تن از دوستانم در آنجا بودند و الان در ترکیه هستند روند کندی را داراست از شرایط فعلی ترکیه هم بدتر. دوستان گفتند باید هزینه کنی و هزینه ها هم بالاست. اساسا معیارشون بر پایه دلار میچرخد. حالا خود دانی!
تکرار میکنم من خودم نرفتم از دوستانی که سالهای قبل در اونجا بودند شنیدم. بازم بیشتر تحقیق کن.
stephan1
یک بی پناه
یک بی پناه
پست: 1
تاریخ عضویت: پنج شنبه ژوئن 21, 2018 9:15 pm

Re: پناهندگی در گرجستان

پست خوانده نشده توسط stephan1 » پنج شنبه ژوئن 21, 2018 9:41 pm

سلام به همگی. من 9 ماه قبل وارد گرجستان شدم و درخواست پناهندگی دادم. در عرض 7 ماه پرونده من قبول شد و الان 2 ماه از قبولی من میگذره. در رابطه با شرایط پناهندگی در گرجستان اطلاعات زیادی در اینترنت وجود نداره ، برای همین خواستم اطلاعاتی کلی در مورد شرایط اینجا بهتون بدم.

1 - شما میتونید به محض ورود به گرجستان در مرز توسط پلیس درخواست پناهندگی خود را اعلام کنید.
2 - گرجستان مثل ترکیه نیست و پناهنده هاشو به کشور سوم نمیفرسته ، یعنی در صورت قبولی خبری از آلمان و آمریکا و... نیست و همینجا موندنی هستید.
3 - با کارت شناسایی که به شما تعلق میگیره شما در داخل خاک گرجستان یک ایرانی هستید و تمامی حقوقی که یک ایرانی غیر پناهنجو ازش برخوردار هست مثل باز کردن حساب بانکی و... رو دارا هستید.
4 - گرجستان مثل ترکیه پناهنده هاشو برای امضا 2 هفته یکبار فرا نمیخونه ! حتی شما رو به شهری نمیفرسته که حتما تا نتیجه گرفتن پروندتون در اونجا بمونید ! یعنی شما آزاد هستید به هر شهری که دوست دارید برید و زندگی کنید. فقط باید آدرس محل زندگیتون رو به اداره پناهندگی اعلام کنید ، ضمنا مثل ترکیه نیاز نیست اجاره نامه داشته باشید ! همین که بگید من در فلان آدرس زندگی میکنم کافی هست.
5 - بعد از قبولی پرونده به شما علاوه بر کارت شناسایی ، یک کارت سفر تعلق میگیره و با اون میتونید به جاهایی که یک ایرانی میتونه سفر کنه ، سفر کنید ولی با یک تفاوت : مثلا کشور ترکیه برای ایرانیان و گرجی ها ویزا نمیخواهند ولی با کارت سفری که در دست دارید شما نمیتوانید بدون ویزا به کشور ترکیه سفر کنید ! در حقیقت شما نه گرجی محسوب میشید نه ایرانی ! (البته اداره پناهندگی داره روی این موضوع کار میکنه و به امید خدا حل بشه)
6 - بعد از قبولی پرونده ماهانه 45 لاری از طرف دولت به شما پرداخت خواهد شد ، همچنین بعد از قبولی پرونده در صورتی که وضعیت مالی شما مناسب نباشد میتوانید از طریق اداره پناهندگی درخواست اجاره منزل بدهید که درخواست شما در شورا مطرح خواهد شد و در صورت واجد شرایط بودن دولت برای شما در شهری که سکونت دارید به مدت 6 ماه خانه ای اجاره خواهد کرد و بعد 6 ماه مجددا وضعیت شما بررسی شده و در صورت واجد شرایط بودن دوره 6 ماهه دوباره تمدید خواهد شد. همچنین در طی بررسی پرونده تان (قبل قبولی) میتوانید درخواست کمپ بدهید و در صورت واجد شرایط بودن کمپ تا زمان مشخص شدن نتیجه پرونده تان به شما تعلق خواهد گرفت ، که در کمپ دولت 85 لاری کمک ماهانه میکند و تا جایی که میدانم کمی هم جیره خشک میدهند. ضمنا کمپ خارج از تفلیس و در شهرستانی دیگر واقع شده است.
7 - برای ماندن در تفلیس میتوانید به سایت Booking مراجعه کنید و هاستل های ارزان قیمت گزینه ی مناسبی می باشند.
8 - وضعیت کاری در گرجستان زیاد مناسب نیست. همچنین زبان گرجی بعد از قبولی پرونده به شما آموزش داده خواهد شد و عملا تا قبولی پرونده از آموزش زبان بی بهره خواهید بود و این خود باعث میشود موقعیت های کاری را از دست بدهید.

تا الان اینا به ذهنم رسید. سوالی دارید بپرسید تا جواب بدم. آدرس ، تلفن اداره پناهندگی و... رو در پست بعدی خواهم گذاشت. برکت خداوند با شما
Danialb
یک بی پناه
یک بی پناه
پست: 1
تاریخ عضویت: سه شنبه آگوست 28, 2018 7:44 pm

Re: پناهندگی در گرجستان

پست خوانده نشده توسط Danialb » سه شنبه آگوست 28, 2018 7:55 pm

سلام وکیل تو گرجستان میخوام برای انجام کار پناهندگی اگه میشناسید معرفی کنید
ashvan
یک بی پناه
یک بی پناه
پست: 1
تاریخ عضویت: شنبه سپتامبر 22, 2018 5:20 pm

Re: پناهندگی در گرجستان

پست خوانده نشده توسط ashvan » شنبه سپتامبر 22, 2018 5:24 pm

Danialb نوشته شده:سلام وکیل تو گرجستان میخوام برای انجام کار پناهندگی اگه میشناسید معرفی کنید

سلام اگه نتیجه رسیدید خبر بدید ممنونم
موضوع جدید ارسال پست