ورود به وان

انجمن گفتگو پناهجویان ساکن وان

مدیران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare, vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

edcxz2
یک بی پناه
یک بی پناه

ورود به وان

پست خوانده نشده توسط edcxz2 » جمعه 18 فروردین 1391, 2:58 pm

دوستان عزیز
من اکنون در حال بررسی ورود به شهر وان و دفتر یو ان هستم ...... می دانم که مباحث خروج قاچاق از ایران از لحاظ مدیریت سایت ممنوع است ...... به همین دلیل به نحوی سوالاتم را مطرح می کنم که قوانین سایت نیز مخدوش نشود :

1 - من اکنون که در حال خروج بدون پاس از ایران هستم . آیا باید در اولین فرصت خودم را به وان برسانم یا آنکارا ؟ ضمن اینکه من اگر بتوانم در نزدیکی های آنکارا مثلا کیریکاله اقامت بگیرم برای درمان فرزندم ( بواسطه نزدیکی به آنکارا ) بهتر است . . . در واقع سوال من این است که با توجه به خروج بدون پاسپورت ، آیا باید خود را به یو ان شهر وان معرفی بکنم یا آنکه می توانم به آنکارا بروم و به یو ان آنجا خود را معرفی بکنم ؟ تا بتوان در مثلا کریکاله اقامت بگیرم ...

2- قصد ندارم قوانین سایت را مراعات نکنم اما سوالاتی در ذهنم است : از جمله اینکه : بهترین راه برای خروج از ایران بدون پاس از کدوم منطقه است ؟ بازرگان یا از طریق سلماس یا ........... به هر صورت از راهنمائی همه دوستان متشکرم .

3 - اگر دوستان در زمینه خروج از ایران بدون پاس مشاوره و راهنمائی یا خاطره ای دارند لطفا بنویسند

4 - دوستانی که قادرند در این خصوص با من همکاری کنند لطفا از دادن پیام خصوصی کوتاهی نکنند .

متشکرم

نمایه کاربر
Exius
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
تماس:

Re: ورود به وان

پست خوانده نشده توسط Exius » شنبه 19 فروردین 1391, 12:03 pm

تا سال پیش قانون به این صورت بود که باید حتماً در وان میموندید، ولی الان میتونید برید به یو.ان آنکارا خودتون رو معرفی کنید. میتونید مستقیماً برید شهر کریککاله به پلیس اونجا مراجعه کنید و تقاضا کنید که شما رو در اون شهر ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام در پلیس برید به یو.ان انکارا.
Fight For Freedom!
نمایه کاربر
rose
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط rose » شنبه 19 فروردین 1391, 2:08 pm

و با راهنمائی که دوستمون میکنن که مستقیما به آنکارا برید،
چون غیر قانونی وارد ترکیه شدید هر جائی از وان تا آنکارا دستگیر بشی یه چند روزی رو در پلیس ترکیه بازداشت خواهی بود.
ایران تنها کشوریست که پرچم آنرا به زبان کشوری دیگر نوشته اند.
edcxz2
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط edcxz2 » شنبه 19 فروردین 1391, 10:48 pm

Exius نوشته شده:تا سال پیش قانون به این صورت بود که باید حتماً در وان میموندید، ولی الان میتونید برید به یو.ان آنکارا خودتون رو معرفی کنید. میتونید مستقیماً برید شهر کریککاله به پلیس اونجا مراجعه کنید و تقاضا کنید که شما رو در اون شهر ثبت نام کنند و بعد از ثبت نام در پلیس برید به یو.ان انکارا.

دوست عزیز
اگر مستقیما برم نزد پلیس کریکاله آیا امکان داره که من رو قبول نکنه و بفرسته یه شهر دیگه ؟؟؟
araz777
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط araz777 » یک شنبه 20 فروردین 1391, 1:34 am

a
آخرین ويرايش توسط 1 on araz777, ويرايش شده در 0.
araz777
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط araz777 » پنج شنبه 24 فروردین 1391, 2:03 am

behtarin rahe momken ro mikhay ba in email ye name bede behet migam. scarceman2012@yahoo.com rahato motmaen.mikham komaket konam doste aziz
نمایه کاربر
mojtaba
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: van

پست خوانده نشده توسط mojtaba » چهار شنبه 30 فروردین 1391, 4:57 pm

با درود
دوست عزیز شما اگر قاچاق وارد ترکیه شوید حتما باید نزد پلس شهر وان ثبت نام شوید وسیس با برگه تردد که پلیس به شما میدهد به شهر مورد نظر به طور قانونی خواهید رفت اگر قاچاق تا انکارا بروید و در مسیر پلیس شما را بگیرد دادگاهی خواهید شد.وشاید دیپرت.ضمن اینکه هزینه ای را بابت قاچاق رفتن از وان تا انکارا باید به قاچاقچی بدهید .اگر هم تا انکارا یا هر شهری به غیر وان بروید وخود را به پلیس یا یوان معرفی کنید انها شما را به وان برمیگردانند و مجبور به ثبت نام نزد پلیس وان هستید.بنابراین حتما باید به وان بیایید .اما اگر قانونی وارد ترکیه شوید میتوانید به هرجا که میخواهید بروید.
در رابطه با خروج غیر قانونی هم برای شما پیغام خصوصی ارسال کردم.
موفق باشید
rastak
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط rastak » چهار شنبه 30 فروردین 1391, 11:01 pm

سلام
دوستان عزیز به صورتی که قوانین سایت هم نقض نشه لطفا یکی بگه برای خروج از ایران رسیدن به ترکیه به صورت قاچاق حدودا چه مبلغی رو میگیرن ؟ بعضی ها قیمتهای بی ربطی میدن
لطفا اگر کسی وارد شده و مبلغی رو پرداخته ذکر کنه ممنون
نمایه کاربر
mojtaba
کاربر فعال
کاربر فعال
محل اقامت: van

پست خوانده نشده توسط mojtaba » پنج شنبه 31 فروردین 1391, 1:55 am

درود بر شما
دوست عزیز قاچاقچیان به دو دسته تقسیم میشوند حرفه ای و غیر حرفه ای.قاچاقچیان حرفه ای چون مسیرهای مطمن و هماهنگی های لازم با پاسگاهها و پیگیری مسافر بعد ازعبور را در دستور کار دارند طبیعتا هزینه بیشتری را انجام میدهند تا ریسک را به حداقل برسانند بنابراین مبلغ انها بیشتر میباشد
اما قاچاقچیان غیر حرفه ای چون مسافر را از کوه و کمر که با پیاده روی و ریسک فراوان همراه میباشد عبور میدهند واساسا هزینه راه بر را فقط میپردازند و با پاسگاهها هماهنگی ندارند پس چون هزینه بسیار کمتری را میکنند مبلغ انها پایین تر میباشد
hafez
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط hafez » سه شنبه 9 آبان 1391, 1:25 am

وقتی شهر انتخاب شد نمیتونیم به هیچ وجه برای کار یا گردش از شهر خارج شیم؟ وان چه جور شهریه
نمایه کاربر
shahpoor
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط shahpoor » سه شنبه 9 آبان 1391, 1:42 am

باید با اجازه پیلس اونم واسه یک ویا دوهفته اونم با برگه پلیس چون اگه اتفاقی پیش اومد جوابگو بشه واز وان اطلاعی ندارم وکار کردن هم مثل اغانی ها داخل ایران چطور کار میکنند ماهم اینجا اینطوریم
setare
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط setare » سه شنبه 9 آبان 1391, 2:02 am

[FONT=Arial Black]من شنیدم UN وان تو زلزله تعطیل شده و دیگه فعال نیست . وان شهر نیست مثل یه روستاس و کار هم نمی تونی پیدا کنی بهتره بری آنکارا ثیت نام کنی بعد بری پلیس راستی قانونی یا غیر قانونی پات که برسه خاک ترکیه باید خودتو به UN معرفی کنی نه پلیس اگه اول بری پیش پلیس 2 3 ماه بازداشت می شی و اونجا [/FONT]
[FONT=Arial Black]باید درخواست پناهندگی بدی.
[/FONT]
[FONT=Arial Black]
[/FONT]
[FONT=Arial Black] بدرود و موفق باشید [/FONT]
setare
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط setare » سه شنبه 9 آبان 1391, 2:05 am

[FONT=Arial Black]راستی پات که رسید ترکیه باید نا 24 ساعت خودتو به UN معرفی کنی[/FONT]
hafez
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط hafez » سه شنبه 9 آبان 1391, 8:59 am

دوستان من چندتا سوال دارم لطفا کمک کنید
1.من پاسپورت ندارم.باید غیر قانونی وارد ترکیه بشم.کسی رو میتونید بهم معرفی کنید تا اینکارو انجام بده.چجوری خودمو تا آنکارا برسونم.مطمئنی دفتر وان تعطیله؟
2.همسرم پاسپورت داره قانونی میاد به من ملحق میشه.مشکلی تو این قضیه نیست؟
3.میگن un یا پلیس همون روز اول که بری مدارک شناسایی و پاسپورتتو ازت میگیرن برای تاریخ مصاحبه و تکمیل پرونده.پس رسیدیم شب باید کجا بمونیم .چجوری جا اجاره کنیم؟
4.با خودمون لیر بیاریم بهتره یا دلار؟
hafez
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط hafez » سه شنبه 9 آبان 1391, 9:05 am

این ایمیلم هست اگه راه ارتباطی معرفی کنید ممنون میشم hafezvatani@yahoo.com
موضوع جدید ارسال پست