سوال در مورد نحوه اخذ پناهندگی اجتماعی

انجمن گفتگو پناهجویان ساکن وان

مدیران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare, vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

نمایه کاربر
yasharalee
یک بی پناه
یک بی پناه
تماس:

سوال در مورد نحوه اخذ پناهندگی اجتماعی

پست خوانده نشده توسط yasharalee » یک شنبه 7 فروردین 1390, 7:38 pm

با عرض سلام خدمت دوستان عزیز .. برای همه آرزوی موفقیت دارم .. چند ماهی هست که تو این سایت عضویت دارم خیلی از مطالبش برام مفید بوده و بدردم خورده یه سوال هم داشتم که ممنون میشم اگر از دوستان کسی هست که اطلاع داره کمکم کنه ..
میخوام بدونم برای اینکه پناهندگی اجتماعی بگیرم چطور باید شروع کنم ؟ چطور باید صحبت کنم در مصاحبه ها ؟ و اینکه احتمال قبولی پناهندگی اجتماعی چند درصد هست ؟ یکی از دوستان نزدیکم که بهایی بود مدتی هست در آمریکا هستن و قراره که ایشون برای من اسپانسر بشن که بتونم من هم برم آمریکا .. هفته پیش به شهر وان ترکیه رفتم و اونجا تونستم یه خونه کرایه کنم و یه کار پیدا کنم .. ولی متاسفانه از ایرانیهایی که اونجا بودن نتونستم در این مورد کمکی بگیرم .. خوب متاسفانه به دلیل شرایط اون شهر که نزدیک ایران هست اصولا کمتر کسی حاضر میشد راهنمایی کنه به هر حال ممنون میشم اگر راهنماییم کنید . الان ایران هستم و ماه دیگه دوباره میرم ترکیه که خودمو به یو ان معرفی کنم ..

نمایه کاربر
Emanoel
مدیر سایت
مدیر سایت
تماس:

پست خوانده نشده توسط Emanoel » دو شنبه 8 فروردین 1390, 2:48 am

دوست گرامی اول باید مشخص کنید که چه نوع کیس اجتماعی میخواهید ارائه دهید کیسهای اجتماعی هم مانند دیگر کیس ها چند دسته هستند در مورد درصد قبولی بازهم به نوع کیستون بستگی دارد که اگر بخواهیم درصد قبولی بالای کیس اجتماعی را نام ببریم کیسهای دگرباش میباشد و به ترتیب کیسهای دیگر ,نوع صحبت شما نوع دفاع کردن شما از کیستون و نوع ارائه دادن مدارک مختص به کیس شما همه اینها در قبولی شما دخیل میباشند و از همه مهمتر باید نداشتن امنیت جانی خود و ترس از خطر خود را از کشورتان باید با دلیل قانع کننده بیان کنید در مورد دوست بهایی شما که قرار هست اسپانسر شما بشود باید عرض کنم که هیچ ربطی به قبولی یا ردی شما ندارد و فقط میتواند در زمان مصاحبه کشوری کمکی برای شما باشد .موفق و پیروز باشید
حمایت از پناهندگانی که سازمان ملل صدای آنها را نمی شنود

Protection of refugees that the United Nations do not hear their voices
نمایه کاربر
yasharalee
یک بی پناه
یک بی پناه
تماس:

پست خوانده نشده توسط yasharalee » دو شنبه 8 فروردین 1390, 10:20 am

امانوئل عزیز ممنون از لطفتون .. اگر میشه یه توضیح کوچولو هم بدید که کیس دگرباش یعنی چی ؟ یعنی منظورتون همجنس بازها هستن ؟ و اینکه اگر من مشکل جانی نداشته باشم تو ایران یعنی نمیتونم پناهنده اجتماعی باشم ؟ اگر میشه و وقت دارید ممنون میشم چند تا از کیسهایی که برای پناهندگی اجتماعی مورد قبول هستن رو بهم بگید ..
ممنون از لطفتون دوست عزیز .. شما هم موفق باشید
yasharalee
نمایه کاربر
moshaver_un_irani
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط moshaver_un_irani » سه شنبه 9 فروردین 1390, 5:51 pm

اولا چه شیک.
دوست عزیز مطمئن هستی فرق پناهندگی با مهاجرت رو اشتباه نگرفتی؟؟
شما امدین ترکیه خانه گرفتید کار و برگشتید این عمل خود را برای یو ان چگونه توجیه میکنید؟
شما باید توضیح دهید که اگر مشکل داشتید چگونه توانستید دوباره برگردین ایران و در فاصله ای کوتاه بازگردید؟
در مودتی که بودید کجا رفتید چرا بازداشت نشودید و.... که باید برای تمامی سوالت جواب قانع کنند داشته باشید.
اما اصوالا صرف اینکه مشکل دارید یو ان به کسی پناهنگی نمیدهد چون تقریبا 50 میلیون نفر در ایران مشکلات اجتماعی و زندگی دارند.
پناهندگی فقط در حال حاضر فقط شامل کسانی میشود که در ایران جانشان در خطر بوده و یا در صورت ماندن در ایران به زندان می افتادن و شکنجه میشودند حتی بخاطر اینکه در گذشته هم شما شکنجه شده باشید (با مدرک)دلیلی برای دادن پناهندگی به شما نمیباشد از طرف یو ان شما باید ثابت کنید در اینده این خاطرات برای شما موجود بوده. با دلیل و برهان.
اینطور که شما سوال کردید نشان میدهد مشکل خاصی ندارید دوست عزیز بهتر هست زندگی ارام خود را در ایران خراب نکنید و همانجا بمانید.
و مورد اخر اینکه همجنس گرا درست میباشد نه همجنس باز .
ramyar.irani@yahoo.com
نمایه کاربر
yasharalee
یک بی پناه
یک بی پناه
تماس:

پست خوانده نشده توسط yasharalee » چهار شنبه 10 فروردین 1390, 1:16 pm

moshaver_un_irani نوشته شده:اولا چه شیک.
دوست عزیز مطمئن هستی فرق پناهندگی با مهاجرت رو اشتباه نگرفتی؟؟
شما امدین ترکیه خانه گرفتید کار و برگشتید این عمل خود را برای یو ان چگونه توجیه میکنید؟
شما باید توضیح دهید که اگر مشکل داشتید چگونه توانستید دوباره برگردین ایران و در فاصله ای کوتاه بازگردید؟
در مودتی که بودید کجا رفتید چرا بازداشت نشودید و.... که باید برای تمامی سوالت جواب قانع کنند داشته باشید.
اما اصوالا صرف اینکه مشکل دارید یو ان به کسی پناهنگی نمیدهد چون تقریبا 50 میلیون نفر در ایران مشکلات اجتماعی و زندگی دارند.
پناهندگی فقط در حال حاضر فقط شامل کسانی میشود که در ایران جانشان در خطر بوده و یا در صورت ماندن در ایران به زندان می افتادن و شکنجه میشودند حتی بخاطر اینکه در گذشته هم شما شکنجه شده باشید (با مدرک)دلیلی برای دادن پناهندگی به شما نمیباشد از طرف یو ان شما باید ثابت کنید در اینده این خاطرات برای شما موجود بوده. با دلیل و برهان.
اینطور که شما سوال کردید نشان میدهد مشکل خاصی ندارید دوست عزیز بهتر هست زندگی ارام خود را در ایران خراب نکنید و همانجا بمانید.
و مورد اخر اینکه همجنس گرا درست میباشد نه همجنس باز .
ramyar.irani@yahoo.com
اولا که .. چرا اینقدر عصبانی !! (-:
من اگر از همه این مواردی که شما فرمودید اطلاع داشتم که دیگه اینجا از شما نمیپرسیدم دوست عزیز .. دارم ازتون راهنمایی میگیرم ..
مواردی که فرمودید خیلی مفید بود ممنون از لطفتون .. در مورد زندگی آرام در ایران هم خوب حتما یه مشکلی دارم که میخوام برم دیگه (-;
ولی به قول شما خطر جانی برام نیست اینجا .. راستش چند روزی که اونجا بودم ایرانیهای زیادی دیدم اونجا که نه خطر جانی تهدیدشون میکرد و نه مشکلی در آینده .. چند نفری بودن که فقط معتاد بودن و به خاطر اینکه تو ایران به خاطر چکهای برگشتیشون نیوفتن زندان اونجا بودن و یو ان هم قبولشون کرده بود !! من کارت کیملیک و زمان مصاحبه بعدیشون رو خودم دیدم .. برای همین فکر کردم شاید اینکه خطر جانی کسی رو تهدید میکنه زیاد هم مهم نباشه .. طرح سوالم هم اینجا به خاطر همین بود که بفهمم واقعا در چه حدی این مورد مهمه .. بازم ممنون از راهنماییتون
و مورد اخیر که همجنسگرا درسته خوب از شما یاد گرفتم فکر میکردم فرقی ندارن این دوتا کلمه
اگر در مورد مهاجرت هم میتونید کمکم کنید ممنون میشم .. منظورم راهنمایی هست .. مرسی دوست من
نمایه کاربر
moshaver_un_irani
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط moshaver_un_irani » دو شنبه 15 فروردین 1390, 4:50 pm

دوست عزیز . داشتن کیملیک و یا تاریخ مصاحبه چیز مهمی نیست هر کسی میتونه به راحتی به ترکیه بیاد به پلیس امنیت مراجعه کنه کیملیک بگیره و به یو ان برود وقت مصاحبه به او بدهند . کیملیک کارت شناسائی برای خارجیها در ترکیه هست همین. وقتی شما میگوید تاریخ مصاحبه بعدیشون رو دیدید این یعنی برگه پیش مصاحبه که وقتی در مصاحبه اول هر کسی شرکت میکند به او میدهند . که شامل تاریخ مصاحبه بعدی و شماره پرونده میباشد . در مصاحبه اول فقط مشخصات شما علت مراجعه به یو ان و.. سوال میشود .
البته امکان دارد که بعضی افراد با ساختن کیسهای تقلبی قبول هم شده باشند اما در سالهای اخیر این مورد بسیار کمتر شده است به دلیل دقت بیشتر وکلای سازمان .اما هستند کسانی هم که کیس سازی میکنند و قبولی هم برای پناهجو میگیرند.
شما از چند طریق میتوانید اقدام به مهاجرت کنید .
مهاجرت از طریق سرمایه گذاری
مهاجرت از طریق ویزای تحصیلی
مهاجرت از طریق لاتاری
مهاجرت از طریق تخصص
مهاجرت از طرق پناهندگی
مهاجرت از طریق خویشاوندی
و...... البته مهاجرت از طریق تحصیلی به اقامت دائم نمیانجامد مگر در شرایط خاص .
هر کدام از راه های که گفت شد دارای شرایطی خاص میباشد که باید دید ایا شامل حال شما میشود یا خیر.
در مورد پناهندگی هم اگر شما داری شرایطی هستید که فکر میکنید در یو ان در مقابل وکیل میتوانید از گفته های خود دفاع کنید بهتر هست با مشورت با کسی که در این مورد اصلاعات و تجربیاتی دارد و قبل از رفتن به سازمان و پیش مصاحبه پرونده خود را قوی و قابل دفاع کنید.
لازم به توضیح هست که ما پروندهایی هم داشتیم که علی رغم مستند بودن و در خطر بودن شخص پناهجو به علت دفاع بد ویا اوردن موارد غیر ضروری در کیس با مشکل و ردی مواجع شدن.
برای راهنمای میتوانید به ادرس ایمیل من پیام یا ایمیل بفرستید.
ramyar.irani@yahoo.com
نمایه کاربر
yasharalee
یک بی پناه
یک بی پناه
تماس:

پست خوانده نشده توسط yasharalee » یک شنبه 21 فروردین 1390, 8:29 pm

دوست عزیز ممنون از راهنماییتون .. مطالب خیلی باحالی یاد گرفتم ازتون .. براتون به آدرس ایمیلی که فرمودید ایمیلی فرستادم ممنون از لطفتون
yasharalee
موضوع جدید ارسال پست