چند سوال مهم در مورد پناهندگی

انجمن گفتگو پناهجویان ساکن وان

مدیران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare, vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

نمایه کاربر
helen
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: Finland-Helsinki

سلام

پست خوانده نشده توسط helen » پنج شنبه 20 اسفند 1388, 7:19 pm

سلام
دوست عزیز کیس یعنی شرایط پناهندگی شما که بسته به موارد گوناگون فرق میکنه کیس شما خیلی ابکی هستش با بلیط اتوبوس و عکس در هنگام شعار نویسی که چیزیو نمیوتنی ثابت کنی دوست عزیز اعدامیاش اینجا 7 8 سال جون کندن هنوز اوارن.بعدش شما تصمیم نمیگیری بری کدوم کشور unhcrواسه شما تصمیم میگیره که به کدوم کشور برین استرالیا یا امریکا یا کانادا یا نروژ یا فنلاند یا سوئد تازه اگه قبول بشین که چشمم اب نمی خوره.برای اومدنم قاچاقی می تونین برین سلماس قاچاقچی میارتون شهر وان اونجا می تونین اعلام پناهندگی کنین.که شهر وان هم تازگیها نگرتون نمیدارن و می فرستنتون شهر دیگه.حداقله حداقل 10000 هزار دلار می خواهین 3 سال هم در ترکیه میمونین حداقل اجازه کار هم ندارین کسی هم به شما کمک نمیکنه روی کمک کسی حساب باز نکنین اونجا خودشون همه موندن.به این واضحی و بدون رودربایسی جوابتو دادم بازم سوالی داشتی بگو.مرسی هلن

پاسخ گوی شما در رابطه با کیس های مذهبی مسیحی هستم
نمایه کاربر
joseph
یک بی پناه
یک بی پناه
تماس:

پست خوانده نشده توسط joseph » دو شنبه 22 شهریور 1389, 2:25 am

دوست عزیز من خود سالهای سال فراری زندانی و آواره و دربه در این شهر و اون کشورم پیام شما رو دیدم وجدانم اجازه نداد بی تفاوت بگذرم و من به شما این را می گویم که در ایران مشکلات واضح و روشن است برای همه ما سخت و طاقت فرسا اما با توجه به اینکه اتهام شما با یک دفاع ساده میشه با چند روز بازداشت و کمی اذیت و ازار به پایان برسه و از طرفی همانجوری که پیشینیان گفته اند آواز دهل از دور خوش است و نیز برای من وشمای بی پول آسمان یک رنگ است همان ایران ماندن و تحمل کردن منطقی تر به نظر می رسد (هر که را بخت خوش افتاد همانجاست بهشت) کیس شکنجه زندان و تمام اینها هیچکدام بی پول اثری ندارد پول هم که باشه اصلا 10 ملیون میدی یه راست میری مثلا اروپا و اونجا از این خبرها نیست کیس زیاد مهم نیست و هزاران راه داره بیرونت هم نمی کنن من خودم 15 سال تضمینی در صورت برگشت دارم و اگه برگردم پرونده جدید هم دیگه یعنی تا انقلاب مهدی زندانم اما راستش دیگه خسته شدم احتمال برگشتنم هست
نمایه کاربر
Behrad
یک بی پناه
یک بی پناه
تماس:

پست خوانده نشده توسط Behrad » سه شنبه 23 شهریور 1389, 11:06 pm

حرف آقای joseph کاملا صحت دارد

توی همین ایران بمون درستو بخون بعد یه چند سال کار کن با بعد به صورت قانونی از ایران خارج شو اینجوری در اولویت هستی سالانه 10000 ایرانی به همین صورت به کانادا و کشور های دیگه مهاجرت میکنن

هر موقع هم که عشقت کشید برگرد به وطنت

ولی 1 توصیه از من به شما

اگه
پول نداریو ساپورت مالی از ایران نداری از ایران خارج نشو!!! از ما گفتن

اگه بری اونجا و با بی پولی و مشکلات اونجا دستو پنجه نرم کنی
عاشق آخوندو مشکلاتی که در ایران هست میشی میگی ای خدا چه غلطی کردم

یا حق
نمایه کاربر
1q12
یک بی پناه
یک بی پناه

سوال نه جواب

پست خوانده نشده توسط 1q12 » پنج شنبه 25 شهریور 1389, 7:02 pm

سلام
من میخواستم به صورت قاچاقی برم کشور نروژ برای پناهندگی ولی باید تیکه تیکه برم راه رو یه سری مشکلات مالی دارم
1-میخواستم بدونم اگه داخل کشور ترکیه =استانبول کار کنم و ادامه خرج خودمرو در بیارم ممکن هست که به خطر بیافتم داخل کشور ترکیه یا خیر ؟ از نظرگرفتن پلیس و دیپرت شدنم به ایران
2-من سنم تازه به 18 سال رسیده یکی از دوستانم 4 سال 1پیش رفتن بهکشور ایتالیا و اونجا کیسه خودش رو گفته بود سکس با زن شوهر دار در ایرانولی مدرکی نداشت بهش اقامت دادن میخواستم بدونم اگه من با این کیس برم ویه سری چیزهایی که خودم میخوام بهش اضافه کنم که کیسم سنگین تر بشه امکانشهست توی کشور نروژ به من اقامت بدن یا نه و دیپرت به ایران میشم یا خیر
فقط برای جوابش اگر امکانش هست سریعتر ارسال کنین بیام بخونم تشکر
نمایه کاربر
13521352
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط 13521352 » یک شنبه 13 شهریور 1390, 1:05 pm

سلام دوستان .من پرونده بسته هستم .میخاهم قا چا ق از ترکیه خارج شوم آیا اگر دستگیر شوم به ایران دیپورت میشم یا به ترکیه تحویل میدهند ؟
نمایه کاربر
eshijooon
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط eshijooon » یک شنبه 20 شهریور 1390, 9:16 pm

عزیزم مدارک داری خوبه ولی تو خود un باید ثلبت کنی. اگه بصورت قاچاقی میای تقریبا تا شهر وان یعنی از ارومیهه تا وان تقریبا 500 تا 600 هزار ازت میگیرن. اگرم پول نداری به این که اینجا کار میکنی بهت بپم که اینجا اگه ترکی باد نیستی اصلا نمیتونب کار کنی. منم همین فکرها را رو میکردم ولی همه چی برعکس شد.
نمایه کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

پست خوانده نشده توسط Hamvatan » دو شنبه 21 شهریور 1390, 1:08 pm

هموطن ارجمند
چنانچه پرونده پناهجویی شما در ترکیه توسط نهاد UNHCR بسته اعلام شود و برای خروج غیرقانونی از ترکیه به مقصد اروپا اقدام کنید و دستگیر شوید برحسب محل دستگیری برای شما نتایجی در پی خواهد بود :
الف ) اگر بهنگام خروج غیر قانونی از ترکیه به مقصد اروپا هنگامیکه هنوز در خاک ترکیه هستید ( مثلا" در فرودگاهها یا بنادر ترکیه ) توسط پلیس ترکیه شناسایی و دستگیر شویداجازه اقامت موقت در ترکیه که قبلا" به شما داده شده است لغو خواهد شد. ضمنا" برای اقدام به خروج غیر قانونی از خاک ترکیه احتمالا" به پرداخت جزای نقدی یا مدتی حبس یا هر دو محکوم خواهید شد. پس از این مراحل به ایران دیپورت خواهید شد. در پی آن نیز از ورود به خاک ترکیه تا چند سال محروم خواهید بود.
ب ) اگر پس از خروج از ترکیه و ورود به خاک کشور اروپایی مقصدتان توسط مقامات کشور مقصد دستگیر شوید و تقاضای پناهندگی داشته باشید به شما اجازه داده خواهد شد که تقاضای پناهندگی خود را تسلیم مقامات مربوطه آن کشور اروپایی نمایید. در برخی موارد (برای نمونه در کشور آلمان ) چنانچه مقامات مرزی کشور مقصد پس از شنیدن کیس شما آن را بی پایه و اساس تشخیص دهند دیگر وارد مراحل بررسی تکمیلی نخواهید شد. در این حالت چنانچه ورود شما از ترکیه به خاک آن کشور اروپایی مسجل باشد به ترکیه دیپورت خواهید شد و ترکیه نیز با در پیش گرفتن مراحل گفته شده در قسمت الف شما را به ایران باز می گرداند. اگر اجازه قرار گرفتن در مراحل بررسی تکمیلی به شما داده شود وارد سیر عادی بررسی پرونده تقریبا" شبیه به آنچه در مصاحبه های قبلی در ترکیه با آن روبرو بوده اید خواهید شد. در صورت پاسخ قبولی اجازه اقامت در کشور مقصد را بعنوان پناهنده خواهید داشت در صورت جواب قطعی ردی تقاضای شما به ترکیه دیپورت خواهید شد. البته اگر در این مرحله شخص پناهجو مدارک هویتی خود را از بین نبرده باشد یعنی تابعیت ایرانی او محرز باشد و یا در صورتیکه آنها را از بین برده است برای اخذ گذرنامه جدید از سفارت یا کنسولگری ایران در کشور مقصد همکاری کند ممکن است مستقیما" به ایران بازگشت داده شود.
در هر یک از حالات الف یا ب نوع برخورد مقامات امنیتی و انتظامی با پناهجوی بازگردانیده شده می تواند کاملا" متفاوت و نامشخص باشد . ممکن است پس از مصاحبه با مقامات امنیتی و انتظامی به جزای نقدی و ضبط گذرنامه برای چند سال و محرومیت از داشتن گذرنامه برای چند سال محکوم شده و آزاد شود. ممکن است به مدتی حبس محکوم شود ( بخصوص زمانیکه از مدارک جعلی هویتی مثل گذرنامه جعلی استفاده کرده باشد ) و در مواردی که شخص پناهجو حقیقتا" جزو فعالان مخالف حکومت باشد نوع مجازات او کاملا" نامعلوم و بستگی به نظر قاضی و مقامات امنیتی خواهد داشت.
پیروز باشید و یزدان نگهبان.
موضوع جدید ارسال پست