شرایط درخواست تغییر شهر satellite city

مدیران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare, vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

ارسال پست
wind
کاربر فعال
کاربر فعال

شرایط درخواست تغییر شهر satellite city

پست خوانده نشده توسط wind » پنج شنبه آپریل 21, 2016 11:42 am

دوستان آیا امکان تغییر شهری که پلیس ابلاغ کرده وجود داره ؟ از شهر مورد نظر کیملیک نگرفتم برای امضا نرفتم تاخیر زیادی هم دارم پرونده ام بازه و مصاحبه اصلی هم شدم....خانواده درجه یک من تابعیت ترکیه را دارند و ساکن یکی از شهرهای بزرگ ترکیه هستند..تصویر
نمایه کاربر
Freedom17
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

Re: شرایط درخواست تغییر شهر satellite city

پست خوانده نشده توسط Freedom17 » پنج شنبه آپریل 21, 2016 12:00 pm

wind نوشته شده:دوستان آیا امکان تغییر شهری که پلیس ابلاغ کرده وجود داره ؟ از شهر مورد نظر کیملیک نگرفتم برای امضا نرفتم تاخیر زیادی هم دارم پرونده ام بازه و مصاحبه اصلی هم شدم....خانواده درجه یک من تابعیت ترکیه را دارند و ساکن یکی از شهرهای بزرگ ترکیه هستند..تصویر
دوست عزیزم درود بر شما

از اونجایی که اداره مهاجرت در حال حاظر مصاحبه پلیس رو انجام میده و کلا هر پناهجویی امضا رو در اداره مهاجرت انجام میده و برای گرفتن کیملیک هم باید به این اداره تو شهرتون مراجعه کنید تا اونجایی که من تو شهر خودمون اطلاع دارم و اتفاقا کارمندهای خیلی خوبی هم داره و مهربون هستند اما به سختی این کار صورت می گیره.حتی در یک مورد یک خانواده مریضی بدی داشتند که با انتقالشون به شهری که اقوامشون اونجا بودند مخالفت شد. به نظرم بهتره با اداره مهاجرت شهرتون صحبت کنید و توجیهشون کنید.اما به این راحتی هم نیست .امیدوارم موفق باشیدتصویر
خوش باش
به کسی آزار نرسون
اگر تونستی دستی بگیر ،
زندگی همینیه که هست
سختش نکن ....
نمایه کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
محل اقامت: کره زمین

پست خوانده نشده توسط Sagan » پنج شنبه آپریل 21, 2016 4:42 pm

wind نوشته شده:دوستان آیا امکان تغییر شهری که پلیس ابلاغ کرده وجود داره ؟ از شهر مورد نظر کیملیک نگرفتم برای امضا نرفتم تاخیر زیادی هم دارم پرونده ام بازه و مصاحبه اصلی هم شدم....خانواده درجه یک من تابعیت ترکیه را دارند و ساکن یکی از شهرهای بزرگ ترکیه هستند..تصویر
فک کنم میتونید درخواست کنید که شهر فامیل درجه کتون برید و به احمال زیاد موافقت بشه.
چون بستگان درجه یک با فامیل فرق میکنه.
=================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
wind
کاربر فعال
کاربر فعال

پست خوانده نشده توسط wind » پنج شنبه آپریل 21, 2016 7:28 pm

Freedom17 نوشته شده:
دوست عزیزم درود بر شما

از اونجایی که اداره مهاجرت در حال حاظر مصاحبه پلیس رو انجام میده و کلا هر پناهجویی امضا رو در اداره مهاجرت انجام میده و برای گرفتن کیملیک هم باید به این اداره تو شهرتون مراجعه کنید تا اونجایی که من تو شهر خودمون اطلاع دارم و اتفاقا کارمندهای خیلی خوبی هم داره و مهربون هستند اما به سختی این کار صورت می گیره.حتی در یک مورد یک خانواده مریضی بدی داشتند که با انتقالشون به شهری که اقوامشون اونجا بودند مخالفت شد. به نظرم بهتره با اداره مهاجرت شهرتون صحبت کنید و توجیهشون کنید.اما به این راحتی هم نیست .امیدوارم موفق باشیدتصویر
روزی که پلیس به من شهرم رو با خوشحالی ابلاغ کرد گفت یه شهری فرستادیمت که نزدیک خانوادت باشی و شهریه که میتونی فعالیت هنری داشته باشی .وقتی رفتم یکه خورم شهر چیه یه خیابون وسط برهوت ..ده دقیقه کل اهالی شهر رو میتونستی سرشماری کنی..همه میدونیم که کار خیلی مهمع جاییه که من رو فرستادن نه کاری هست و نه هیچ فرصت شغلی ..و با شهر محل اقامت خانواده م دقیقا ۶ ساعت مسافت داره..امروز از آنکارا تماس گرفتند که به ما هیچ ربطی نداره مشکل خودتونه و شما هم مثل هزاران نفر..گفتم خب شما نشستی پشت میز یو ان حقوق ماهانه ت رو میگیری شاید سوادمون در حد هم باشه و دقیقا مثل دادگستری و شهرداری های ایران جواب میدین که به ما ربط نداره و همینه که هست...تهدیدم کرد که دیپورتت میکنیم گفتم هر غلطی میخواین بکنین من از حقوق قانونی م میخوام استفاده کنم....جالب که دوستم هفته پیش رفته بود انکارا گفته بودن که اگر کیملیک شهرتون نمیگرفتی میتونستیم انتقالت بدیم ...خب من کیملیک نگرفتم ..تحت نظر پزشک هم هستم و خانواده درجه یک هم دارم دیگه چه مرگشونه.....
نمایه کاربر
Freedom17
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

پست خوانده نشده توسط Freedom17 » پنج شنبه آپریل 21, 2016 10:06 pm

wind نوشته شده:
Freedom17 نوشته شده:
دوست عزیزم درود بر شما

روزی که پلیس به من شهرم رو با خوشحالی ابلاغ کرد گفت یه شهری فرستادیمت که نزدیک خانوادت باشی و شهریه که میتونی فعالیت هنری داشته باشی .وقتی رفتم یکه خورم شهر چیه یه خیابون وسط برهوت ..ده دقیقه کل اهالی شهر رو میتونستی سرشماری کنی..همه میدونیم که کار خیلی مهمع جاییه که من رو فرستادن نه کاری هست و نه هیچ فرصت شغلی ..و با شهر محل اقامت خانواده م دقیقا ۶ ساعت مسافت داره..امروز از آنکارا تماس گرفتند که به ما هیچ ربطی نداره مشکل خودتونه و شما هم مثل هزاران نفر..گفتم خب شما نشستی پشت میز یو ان حقوق ماهانه ت رو میگیری شاید سوادمون در حد هم باشه و دقیقا مثل دادگستری و شهرداری های ایران جواب میدین که به ما ربط نداره و همینه که هست...تهدیدم کرد که دیپورتت میکنیم گفتم هر غلطی میخواین بکنین من از حقوق قانونی م میخوام استفاده کنم....جالب که دوستم هفته پیش رفته بود انکارا گفته بودن که اگر کیملیک شهرتون نمیگرفتی میتونستیم انتقالت بدیم ...خب من کیملیک نگرفتم ..تحت نظر پزشک هم هستم و خانواده درجه یک هم دارم دیگه چه مرگشونه.....

دوست عزیز

در ترکیه شهر تا شهر آدمها و حتی مراکز پلیس و اداره مهاجرت و بانکها و غیره.....با هم فرق دارند.بستگی داره کجا باشید.دفتر یوان هم از همه اینها بدتر هست.فکر نکنید که حقی دارید یا می تونید از اون دفاع کنید.بهترین راه اینه که به صورت دوستانه مشکلتون رو با اونها حل کنید.این تجربه منه و شاید با تجربه دوستان دیگه متفاوت باشه.با ترکها خوب برخورد کنید البته بازم بستگی به شهرتون می تونید جواب خوبی بگیرید.شاید باورتون نشه یا بشه من ار اینها کردیت کارت هم گرفتم.موفق باشیدتصویر
خوش باش
به کسی آزار نرسون
اگر تونستی دستی بگیر ،
زندگی همینیه که هست
سختش نکن ....
violet
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط violet » چهار شنبه آگوست 24, 2016 3:10 pm

سلام دوستان گرامی
من یک سوالی داشتم، ممنون میشم اگر کسی اطلاعات درستی داره راهنمایی کنه.
من و همسرم به مدت 2 سال هست در ترکیه هستیم و کیملیک داریم، همسرم در تیم ورزشی این شهر بعنوان مربی کار میکنه، ولی حقوقش کفاف زندگیمان را نمیدهد. ضمناً ما الان 10 ماه هست که منتظر مصاحبه کشوری هم هستیم، کیس ما بهایی هست، از تیم شهر آنکارا برای شوهرم بدلیل سابقه ورزشیش درخواست کار دادند و ما حضوری به آنکارا رفتیم و شرایط کار رو دیدیم، همه چیز بنظر خوب میاد، فردای آنروز ما وقتی در آنکارا بودیم حضوری وقت مشاوره از یوان گرفتیم برای پیگیری پرونده کشوری که جواب قانع کننده بهمون ندادند و همچنین در مورد تغییر شهر سوال کردیم که اگر کار خوبی برایمان در آنکارا پیدا شود که بتواند جوابگوی هزینه های زندگیمان باشد، میشود جابجا شد؟ و مهم تر اینکه در روند پرونده امان تاثیری ندارد؟ اون آقایی که آنجا جوابگو بودند به ما گفتند تغییر شهر به ما مربوط نیست و کاری به پرونده شما در یوان ندارد، باید از پلیس شهر اجازه بگیرید و کارهای اداریشو انجام بدهید.
ما به پلیس شهرمون مراجعه کردیم و آنها به همسرم گفتند مشکلی نیست فقط باید نامه درخواست کار از آنکارا و همچنین دلچکه خودت رو بنویسی و بزاری روی پرونده هات و تحویل بدهی تا ما به پرونده ات را به پلیس اتباغ آنکارا انتفال بدهیم. که البته به نظر خودم مسلما یوان هم از این جابجایی باخبر خواهد شد.
من سوالی که از دوستان عزیز دارم این است که ممکن هست این کار باعث شود آنها از بابت شرایط زندگی ما خیالشان راحت شود و مدت زمان کارهای ما را بیشتر بکنند با توجه به اینکه قصد جابجایی به آنکارا را داریم؟؟؟
آیا کسی همچنین تجریه ای داشته در خصوص تغییر شهر؟
خیلی سپاسگزارم.
Sepehr2016
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط Sepehr2016 » پنج شنبه آگوست 25, 2016 11:05 pm

حقيقتش من خودم به عنوان دانشجو اقدام به تغيير شهر كردم.
منظورم اين هست كه پناهنده هستم اما در امتحان ورودي دانشگاه ها، دانشگاه استانبول قبول شدم و تونستم شهرم رو عوض كنم.

در مورد كيس بنده چون دولت تركيه و سازمان ملل هميشه سعي در تشويق تحصيل و درس خوندن داره، پس از اينكه مدرك قبولي از دانشگاه رو به اداره مهاجرت ارائه دادم به سادگي و راحتي با درخواستم موافقت شد و تونستم انتقالي بگيرم.
در كنار اين موضوع اما روند يو ان و مسائل پيرامونش هم به قوت خودش باقي است.

در مورد وضعيت شما بايد بگم كه سازمان ملل دروغي به شما نگفته بوده. تغيير شهر روندي هست كه اجازه اش در دست استانداري هر شهر است و سازمان ملل دخلي در آن ندارد.
در خصوص نگراني اي. كه در مورد عقب افتادن پرونده تان داريد هم جاي نگراني وجود ندارد. در طول اين سال ها ده ها قهرمان ورزشي و پرورش اندام به عنوان پناهنده به تركيه آمده اند و اكثرا در شهرهاي خودشان يا در ساير شهرها به عنوان مربي اقدام به كسب معاش كرده اند. بدين جهت عقب افتادني از جهت سازمان ملل در كار نيست.

موفق باشيد
violet
یک بی پناه
یک بی پناه

پست خوانده نشده توسط violet » جمعه آگوست 26, 2016 3:03 pm

Sepehr2016 نوشته شده:حقيقتش من خودم به عنوان دانشجو اقدام به تغيير شهر كردم.
منظورم اين هست كه پناهنده هستم اما در امتحان ورودي دانشگاه ها، دانشگاه استانبول قبول شدم و تونستم شهرم رو عوض كنم.

در مورد كيس بنده چون دولت تركيه و سازمان ملل هميشه سعي در تشويق تحصيل و درس خوندن داره، پس از اينكه مدرك قبولي از دانشگاه رو به اداره مهاجرت ارائه دادم به سادگي و راحتي با درخواستم موافقت شد و تونستم انتقالي بگيرم.
در كنار اين موضوع اما روند يو ان و مسائل پيرامونش هم به قوت خودش باقي است.

در مورد وضعيت شما بايد بگم كه سازمان ملل دروغي به شما نگفته بوده. تغيير شهر روندي هست كه اجازه اش در دست استانداري هر شهر است و سازمان ملل دخلي در آن ندارد.
در خصوص نگراني اي. كه در مورد عقب افتادن پرونده تان داريد هم جاي نگراني وجود ندارد. در طول اين سال ها ده ها قهرمان ورزشي و پرورش اندام به عنوان پناهنده به تركيه آمده اند و اكثرا در شهرهاي خودشان يا در ساير شهرها به عنوان مربي اقدام به كسب معاش كرده اند. بدين جهت عقب افتادني از جهت سازمان ملل در كار نيست.

موفق باشيد
از توضیح کاملتون خیلی متشکرم، همچنین شما هم موفق باشید
ارسال پست