مشکل اثر انگشت

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط afcggraphic » چهارشنبه خرداد ماه 17, 1391 5:48 pm

مدتی پیش فردی را پیدا کردم که با گرفتن مبلغی قول خروج از کشور را به من می دهد
او مرا به سفارت فرانسه برد و در آنجا من با دادن اثر انگشت توانستم ویزای شنگن را بگیرم و از طریق ایتالیا وارد المان شدم.(آن زمان من اطلاعی از اینکه اثر انگشت باعث می شود هویت من مشخص شود نداشتم )
از آن روز 3 ماه می گذارد و من بطور غیر قانونی در آلمان زندگی می کنم و در اینجا خانه کرایه کرده ام بصورت پنهانی زندگی می کنم
با 6 وکیل هم صحبت کرده ام که همه انها می گویند در صورتی که خودم را معرفی کنم به احتمال 99 درصد بدلیل کامپوتری بودن اثر انگشتم ، هویتم مشخص می شود که بر اساس پروسه دوبلین به فرانسه بازگردانده خواهم شد .
من مشکلی با دیپورت به فرانسه ندارم اما در صورتی که اینطور وارد فرانسه شوم ، کاملا مشخص می شود که من قانونی از ایران خارج شده ام سپس پروسه پناهندگی من ممکن است رد و یا سالها بطول انجامد .
سوال بسیار مهم دیگری دارم : آیا وقتی من وارد شینگن شدم چیزی در سیستمهای کل اروپا ثبت می شود ؟ منظور دقیق من این است که اگر 6ماه دیگر بگویم من اصلا از ایران خارج نشده بودم و الان خارج شدم آیا مدارکی موجود هست که نشان دهد من اصلا از اروپا خارج نشدم و یا اینکه وارد شده ام در چه تاریخی
امضا رای جنجال برانگیز نمایندگان مجلس ( حتما ببینید )
http://www.youtube.com/watch?v=N-QWaA7mtbM
afcggraphic
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
35.7%

تاريخ عضويت: چهارشنبه خرداد ماه 17, 1391 5:46 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط kami » پنج شنبه خرداد ماه 18, 1391 3:56 am

دوست عزیز اگر ویزای شما با مشخصات اصلی شما صادر شدە باشد و با همان مشخصات وارد حوزە شنگن شدە باشید اطمینان کامل داشتە باشید کە کلیە کشورهای حوزە شنگن از ورود شما اطلاع  دارند، اطلاعات ویزای شنگن بعد از 3 ماە در کلیە کشورهای حوزە شنگن بجز کشور صادر کنندە ویزا بصورت اتوماتیک پاک خواهد شد، تنها کاری کە شما میتوانید انجام دهید اینست کە با هویت جعلی خودتان را تحویل دهید شما اکنون بعد از سە ماە میتوانید در کشوری بغیر از فرانسە خودتان را بعنوان پناهندە معرفی کنید، بعنوان مثال در هنگام مصاحبە در پلیس یا ادارە مهاجرت کشور سوئد از شما سوال خواهد شد نام و نام خانوادگی خودتان را بنویسید این در حالیست کە شما هیچ مدرک هویتی همراە ندارید، شما باید در نام و یا نام خانوادگیتان تغییری ایجاد کنید مثلا اگر نامتان rasool است با تغییر  آنرا resul بنویسید, بدین صورت هویت شما آشکار نخواهد شد.
نماد کاربر
kami
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 21, 1389 11:30 pm
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 1

UNREAD_POSTتوسط afcggraphic » پنج شنبه خرداد ماه 18, 1391 2:07 pm

دوست عزیز خیلی ممنون ، من دقیقا دارم همین کارو می کنم اما اثر انگشت من چطور ؟
قصد من فعلا پنهانی زندگی گردن برای 6 ماه در آلمان است
afcggraphic
یک بی پناه
یک بی پناه
35.7%

UNREAD_POSTتوسط afcggraphic » پنج شنبه خرداد ماه 18, 1391 2:10 pm

متاسفانه حتی اگر خودمو با هویت جعلی معرفی کنم اما اثر انگشت برای 5 سال در یوراداک باقی خواهدماند و بلافاصله هویت من مشخص میشه
afcggraphic
یک بی پناه
یک بی پناه
35.7%

UNREAD_POSTتوسط kami » پنج شنبه خرداد ماه 18, 1391 5:27 pm

دوست من داشتن اثر انگشت جرم محسوب نمیشە، شما اگر در موعد مقرر و بعد از پایان ویزا بصورت قانونی کشور صادر کنندە ویزا را ترک کردە باشید، میتوانید هر وقتی بخواهید در همان کشور خود را معرفی کنید ، حتی این مسالە تاثیر مثبتی روی کیس شما خواهد داشت
نماد کاربر
kami
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط afcggraphic » پنج شنبه خرداد ماه 18, 1391 10:56 pm

من وارد فرانسه نشدم اصلا ، و از ایتالیا اومدم آلمان  3 ماه در آلمان بطور غیرقانونی زندگی می کنم حالا می خوام خودمو معرفی کنم و بگو که از ایران خارج نشده بودم اصلا
afcggraphic
یک بی پناه
یک بی پناه
35.7%

UNREAD_POSTتوسط kami » جمعه خرداد ماه 18, 1391 2:13 am

هموطن گرامی شما از ویزایی کە در ایران گرفتە بودید استفادە کردەاید یا خیر؟ اگر شما با ویزای فرانسە وارد آلمان شدە باشید هم هیچ فرقی ندارە محض ورود شما تمامی اعضای شنگن اطلاع پیدا می کنند
نماد کاربر
kami
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط afcggraphic » شنبه خرداد ماه 20, 1391 4:55 pm

پس یعنی به فا....... رفتم دیگه !
الان راحلی بنظرتون میرسه در رابطه با وضعیت من ؟
afcggraphic
یک بی پناه
یک بی پناه
35.7%

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » چهارشنبه خرداد ماه 31, 1391 11:08 am

هموطن ارجمند
چنانچه با دریافت ویزای شینگن همراه با انگشت نگاری مربوطه به یک کشور اروپایی وارد شوید اثر انگشت شما بصورت خودکار در بانک اثر انگشت اروپایی موسوم به  "یوروداک " که بصورت همزمان در اختیار همه کشورهای اتحادیه اروپاست ثبت و نگهداری خواهد شد. در چنین حالتی چنانچه حتی با نام جعلی غیر از نام واقعی خود در هر کشور اتحادیه اروپا تقاضای پناهندگی دهید برای بررسی تقاضای پناهندگی به کشور صادر کننده ویزای شینگن دیپورت خواهید شد تا در آنجا این بررسی انجام شود. اصولا" اعطای وضعیت پناهندگی به پناهجویانی که با دریافت ویزای شینگن به یک کشور اروپایی وارد میشوند در حالتهای استثنایی و بندرت صورت می پذیرد. البته چنانچه بتوانید مقامات کشور اروپایی مربوطه را قانع کنید که در غیاب شما و در هنگام حضور شما در کشور اروپایی مربوطه مخاطرات جدی در کشور مبدا متوجه شما شده است ( مثلا" مقامات امنیتی کشور متبوع شما قصد دستگیری شما را داشته اند ) حتی با ورود به کشور اروپایی با ویزای شینگن امکان موافقت با تقاضای پناهندگی شخص پناهجو زیاد است ولی قانع کردن مقامات کشور اروپایی صادر کننده ویزای شینگن در چنین حالتی بسیار دشوار است و معمولا"باید دلایل قاطع و قابل قبولی در این زمینه وجود داشته باشد ( برای نمونه گزارشهای مطبوعات یا سایت های خبری معتبر یا گروههای سیاسی شناخته شده مبنی بر وقوع چنین رخدادی ). در شرایط فعلی چنانچه شخص پناهجوی دارای ویزای شینگن حداقل برای مدت سه ماه متوالی از حوزه کشورهای اتحادیه اروپاخارج شود میتواند با ورود مجدد به کشورهای این حوزه مجددا" درخواست پناهندگی دهد ( مشروط بر اینکه این بار نیز با دریافت ویزای شینگن وارد کشور اروپایی نشود ! ) البته باید مدارک معتبری  (نظیر مهر خروج از حوزه کشورهای اتحادیه اروپا بر روی گذرنامه وی ) تایید کند که فرد مورد بحث از کشورهای حوزه اتحادیه اروپا برای مدت سه ماه متوالی خارج شده است. ضمنا" بر اساس روند جاری در کشور آلمان چنانچه شخص پناهجویی به مدت هشت سال متوالی در کشور آلمان بصورت  "دلدونگی" و یا حتی غیر قانونی در این کشور سکونت داشته یاشد میتواند پس ار انقضای این مدت تقاضای دربافت اقامت دائم کشور آلمان را بدهد. بدیهی است تحمل هشت سال زندگی پر از استرس یا مخفیانه از عهده هر کسی ساخته نیست ضمن آنکه قوانین مهاجرتی در تمام کشورها بسرعت و بصورت مداوم در حال تغییر است و معلوم نیست قانون فعلی جاری در یک کشور هشت سال دیگر هم بر قرار باشد.
پیروز باشید و یزدان نگهدار.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165

UNREAD_POSTتوسط Farzad22 » جمعه تير ماه 2, 1391 12:31 pm

هموطن گرامی

اتحادیه اروپا اثر انگشت و مشخصات  افرادی  را که با ویزا وارد اورپا شدن را  در کامپیوتر مرکزی به نام  V.I.S    Visa Information System
وارد میکند و به مدت ۵ سال بایگانی میشوند

زمانی که پناهجو تقاضای پناهندگی میکند و یا به خاطر ورود غیره قانونی بازداشت میشود اطلاعات فرد وارد کامپیوتر Eurodac یوروداک میشود  
مدت بایگانی و نگهداری اثر انگشت  برای کسانی که تقاضای پناهندگی کردن ۱۰ سال میباشد ، مدت بایگانی این اطلاعات برای کسانی که برگه ترک خاک دریافت کردن
و تقاضای پناهندگی ندادن ۲ سال میباشد  

منبع اطلاعات وب سایت دولتی اتحادیه اروپا  :

عضويت  / ورود

موفق باشید
Farzad22
یک بی پناه
یک بی پناه
14.3%

تاريخ عضويت: جمعه تير ماه 2, 1391 12:00 pm

UNREAD_POSTتوسط kasra_A222 » دوشنبه آبان ماه 22, 1391 3:22 am

با سلام
من از ایتالیا ویزا گرفتم که متاسفانه از من اثر انگشت گرفتن آیا ممکن است من از کشور دیگری وارد حوزه شنگن بشوم و آنجا درخواست پناهندگی بدهم؟

این قانون شامل اولین کشور امن که پناهجو به آن وارد می شود است یا کشور صادر کننده ویزا؟

اگر در کشور ثالث فامیل درجه1 داشته باشم و این موضوع را عنوان کنم ممکن است اجازه دهند من در آن کشور بمانم؟
یا اگر در ایتالیا خودم را معرفی کنم و به خاطر این موضوع از آنها درخواست کنم که من را به کشور ثالث بفرستند امکان پذیر است؟
و آیا ممکن است اعلام این موضوع به ضرر من باشد؟
می شود کیسی ارائه کرد که به واسطه آن من درخواست کنم در کشور ثالث بمانم؟

به راهنمایی شما واقعاً احتیاج دارم لطفاً کمکم کنید.
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
kasra_A222
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: دوشنبه آبان ماه 21, 1391 2:54 am

UNREAD_POSTتوسط 30goli » شنبه آبان ماه 27, 1391 3:21 am

shoma faghat mitavanid dar italia taghazaye panahandegi dahid na jaye digar kheir ghabul nemikonan va inam begam k italia jaye khubi baraye panahandegi nist aslan narin va eghdam nakonin behtare hatman be keshvaraye panahande pazir berin
30goli
یک بی پناه
یک بی پناه
21.4%

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 26, 1391 3:12 pm

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 1:04 pm

هموطن ارجمند
چنانچه با دریافت ویزای یک کشور وارد هر کشور حوزه شنگن , نروز یا ایسلند شوید فقط می توانید در کشوری که سفارتخانه آن برای شما ویزا صادر کرده است تقاضای پناهندگی دهید. اگر در کشوری بغیر از کشور مذکور تقاضای پناهندگی دهید پرونده پناهندگی شما بهمراه خود شما به کشوری که صادر کننده ویزا بوده است فرستاده خواهد شد. این عمل به این دلیل صورت می گیرد تا سفارتخانه های کشورهای اروپایی در صدور ویزا برای متقاضیان دقت و احتیاط بیشتری کنند و از صدور ویزا برای متقاضیان بالقوه پناهندگی اجتناب کنند. لذا با اخذ ویزای ایتالیا فقط می توانید در کشور ایتالیا درخواست پناهندگی دهید. چه اولین کشور امنی باشد که پس از خروج از ایران وارد آن شده اید و چه نباشد.
اگر بدون اخذ ویزای یک کشور اروپایی و بصورت غیرقانونی ( قاچاق ) یا با مدارک شناسایی جعلی وارد یک کشور اروپایی شوید باید در اولین کشور  امن اروپایی که پس از خروج از ایران به آن وارد میشوید تقاضای پناهندگی دهید.
ضمنا" برای افراد بزرگسال ( افرادی که حد اقل هجده سال تمام داشته باشند ) وجود و حضور اقوام درجه یک در یک کشور اروپایی دیگر برای انتقال به آنجا هیچ مزیتی محسوب نمیشود اما کودکان ( افراد زیر هجده سال  ) تنها که اقوام درجه یک در کشور اروپایی دیگری داشته باشند تحت شرایطی از این مساله مستثنی هستند.
پیروز باشید و یزدان نگهدار
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

UNREAD_POSTتوسط alija » جمعه آذر ماه 3, 1391 10:15 am

Hamvatan نوشته است:هموطن ارجمند
چنانچه با دریافت ویزای یک کشور وارد هر کشور حوزه شنگن , نروز یا ایسلند شوید فقط می توانید در کشوری که سفارتخانه آن برای شما ویزا صادر کرده است تقاضای پناهندگی دهید. اگر در کشوری بغیر از کشور مذکور تقاضای پناهندگی دهید پرونده پناهندگی شما بهمراه خود شما به کشوری که صادر کننده ویزا بوده است فرستاده خواهد شد. این عمل به این دلیل صورت می گیرد تا سفارتخانه های کشورهای اروپایی در صدور ویزا برای متقاضیان دقت و احتیاط بیشتری کنند و از صدور ویزا برای متقاضیان بالقوه پناهندگی اجتناب کنند. لذا با اخذ ویزای ایتالیا فقط می توانید در کشور ایتالیا درخواست پناهندگی دهید. چه اولین کشور امنی باشد که پس از خروج از ایران وارد آن شده اید و چه نباشد.
اگر بدون اخذ ویزای یک کشور اروپایی و بصورت غیرقانونی ( قاچاق ) یا با مدارک شناسایی جعلی وارد یک کشور اروپایی شوید باید در اولین کشور  امن اروپایی که پس از خروج از ایران به آن وارد میشوید تقاضای پناهندگی دهید.
ضمنا" برای افراد بزرگسال ( افرادی که حد اقل هجده سال تمام داشته باشند ) وجود و حضور اقوام درجه یک در یک کشور اروپایی دیگر برای انتقال به آنجا هیچ مزیتی محسوب نمیشود اما کودکان ( افراد زیر هجده سال  ) تنها که اقوام درجه یک در کشور اروپایی دیگری داشته باشند تحت شرایطی از این مساله مستثنی هستند.

با سلام،بنده هم همین مشکل داشتم چون با ویزا ایتالیا بودم و انگشت نگاری هم شده بودم در سفارت،این ریسک نکردم و در ایتالیا پناهندگی ندادم چون شرایط خوبی نداره،و قبله تموم شدن ویزا برگشتم به ایران ،حالا این میخام بپرسم،اگه الان دوباره واسه ویزا از یک کشوره دیگه مثلا آلمان اقدام کنم و ویزا بگیرم میتوانم  پناهندگی بدم،ون انگشت اولیه که تو سفارت ایتالیا دادم بعد برگشتم به ایران از بین میره ؟؟؟؟ توضیح میدید،سپاس
alija
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 2, 1391 12:16 am

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » جمعه آذر ماه 3, 1391 1:41 pm

هموطن گرامی
چنانچه شما قبلا" برای یکبار و یا چند بار با اخذ ویزای شینگن از سفارتخانه هر کشور اروپایی با اروپا سفر کرده باشید و در آنجا تقاضای پناهندگی نداده باشید و به ایران بازگشته باشید البته اثر انگشت شما در بانک اطلاعاتی کشورهای عضو اتحادیه اروپا بعنوان سوابق شما باقی می ماند. اما در حالت کلی این مساله تاثیر منفی بر اخذ ویزای جدید از کشور اروپایی دیگر و بررسی تقاضای پناهندگی شما پس از تسلیم آن به مقامات کشور اروپایی جدید که این بار موفق به کسب ویزا از طریق آن میشوید ندارد.
بنابراین با توجه به توضیحاتی که ارائه کرده اید شما میتوانید برای اخذ ویزای شینگن از سفارت آلمان اقدام کنید و پس از اخذ این ویزا و ورود به خاک آلمان تقاضای پناهندگی دهید. ثبت اثر انگشت و سفر قبلی شما به ایتالیا تاثیر منفی بر این قضیه نخواهد داشت.
حتی اگر برای اخذ ویزای شینگن از سفارتخانه یک کشور اروپایی اقدام کنید و در کشور اروپایی مربوطه اقدام به ثبت تقاضای پناهندگی کنید و تقاضای پناهندگی شما پس از بررسی رد شود باز هم میتوانید با برگشت به ایران و اخذ ویزای شینگن از یک کشور اروپایی دیگر مجددا" به اروپا سفر کنید و در کشور اروپایی جدید اقدام به ثبت تقاضای جدید پناهندگی کنید. البته در این حالت بین زمان خروج شما از حوزه اتحادیه اروپا تا زمان ورود مجدد تان به این حوزه باید حداقل 90 روز فاصله باشد. ضمنا" کشورهای اروپایی بشدت در دادن ویزا به افرادی که ممکن است پناهجویان بالقوه باشند محتاط هستند و چنانچه سابقه درخواست پناهندگی منجر به نتیجه رد در یک کشور اروپایی داشته باشید امکان کمی برای موفقیت برای اخذ ویزای سفر به اروپا از سفارتخانه یکی دیگر از کشورهای حوزه شینگن خواهید داشت.
ضمنا" بر اساس قوانین فعلی آلمان اگر در فرودگاه مقصد در آلمان به شما بعنوان یک پناهجوی بالقوه مشکوک شوند ( یا خودتان در فرودگاه تقاضای پناهندگی را به پلیس مستقر در فرودگاه تسلیم کنید ) پلیس می تواند به شما اجازه خروج از قسمت ترانزیت فرودگاه را ندهد و مقامات اداره مهاجرت آلمان طی ارزیابی سریعی ( حداکثر 23 روز ) نتیجه می گیرند که آیا ادعای پناهندگی شما مبنای قدرتمندی برای بررسی بیشتر دارد یا آشکارا بی اساس است. در حالت اول برای بررسی بیشتر پرونده پناهجویی تحویل مقامات اداره مهاجرت آلمان و خود شما تحویل کمپ های آلمان خواهید شد تا در مورد ادعایتان طبق روال معمول بررسی و تصمیم گیری شود. در حالت دوم به کشور مبدا پرواز ( ایران ) دیپورت میشوید.
بنابراین اگر با اخذ ویزای معتبر ( و نه جعلی ) وارد فرودگاه مقصد در خاک آلمان میشوید توصیه من به شما این است که در فرودگاه مقصد تقاضای پناهندگی ندهید بلکه همچون سایر مسافران عادی عملیات گمرکی و ... را انجام دهید و پس از خروج از فرودگاه تقاضای پناهندگی خود را تسلیم کنید تا رسیدگی به پرونده پناهجویی شما مشمول حالت " بررسی سریع " نشود و بر اساس روال عادی ( چند ماهه ) بررسی شود.
البته شما باید در همان چند روز اول پس از ورود به خاک آلمان ( معمولا" حداکثر تا ده روز ) تقاضای پناهندگی خود را تحویل مقامات ذیصلاح در آلمان دهید و ضمنا" در مصاحبه های بعدی ایشان را قانع کنید که با وجود مخاطراتی که در ایران متوجه شما بوده است چگونه فرصت کافی برای اخذ ویزا و سفر قانونی به آلمان را داشته اید.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

بعدي

بازگشت به مشکلات پناهجویان