دیدند خبری نیست،در رفتند !

مطرح کردن مشکلات

مدیران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare, vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 166
تاریخ عضویت: چهار شنبه آگوست 10, 2016 12:58 pm

دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Datis31 » سه شنبه آگوست 29, 2017 9:08 am

سرانجام مهاجرت اقتصادی ایرانیان و تخته شدن در پناهندگی ،برگشت به ایران است!در ماههای گذشته تعداد زیادی از پناهجویان ایرانی بسرعت در حال خروج از ترکیه و برگشتن به ایران بوده اند و هستند.آمدند دیدند ترکیه آن چیزی نبود که جم تی وی و‌ سریالهای ترکی نشان میداد! آمدند حمالی کردند و تحقیر شدند و دیدند از حقوق بشر اروپایی و‌آمریکایی خبری نیست،بهاییان دیدند که فقط از نام و دینشان کشورهای غربی برای فشار بر جمهوری اسلامی سو استفاده میکنند،دیگر پناهجویان از هر قوم و تبار و دین و گرایشی فهیدند حقوق بشر غربی برای خودشان است نه برای غیرخودی ها و خاور میانه ای ها.باور کنید برای خودشان هم نیست!در امریکا هنوز تبعیض نژادی بیداد میکند! شارلوتسویل فقط گوشه ای از تبعیض نژادی گسترده در آمریکا را نشان داد.


ایرانیان آمدند دیدند سازمان ملل یک سازمانیست که نه بهایی و زرتشتی و مسیحی، که مسلمانان را به کشورهای پناهنده پذیر میفرستد یا دست کم اولویتشان مسلمانان است تا غرب را با مارکسیسم فرهنگی و ویروس سیاه اسلامی از بین ببرند.
دیدند خبری نیست،نه از گوش شنوا،نه از چشمی که ببیند نه از ادعاهای دروغین حقوق بشری !
از وان،دنیزلی و‌اسکی شهیر و‌شهرهای با جمعیت بالای ایرانی خبر میرسد که ایرانیان در حال خروج از ترکیه اند و به ایران برمیگردند.
اخیرا در مواردی بهاییان را پس از ای سی ام سی رد میکنند! کسانی که در ایران از حقوق شهروندی و تحصیل و استخدام و...محرومند و اصلا به رسمیت شناخته نمیشوند!
آمدند دیدند خبری نیست،در رفتند...
Rimi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 34
تاریخ عضویت: شنبه ژوئن 24, 2017 3:25 pm

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Rimi » سه شنبه آگوست 29, 2017 9:39 am

Datis31 نوشته شده:سرانجام مهاجرت اقتصادی ایرانیان و تخته شدن در پناهندگی ،برگشت به ایران است!در ماههای گذشته تعداد زیادی از پناهجویان ایرانی بسرعت در حال خروج از ترکیه و برگشتن به ایران بوده اند و هستند.آمدند دیدند ترکیه آن چیزی نبود که جم تی وی و‌ سریالهای ترکی نشان میداد! آمدند حمالی کردند و تحقیر شدند و دیدند از حقوق بشر اروپایی و‌آمریکایی خبری نیست،بهاییان دیدند که فقط از نام و دینشان کشورهای غربی برای فشار بر جمهوری اسلامی سو استفاده میکنند،دیگر پناهجویان از هر قوم و تبار و دین و گرایشی فهیدند حقوق بشر غربی برای خودشان است نه برای غیرخودی ها و خاور میانه ای ها.باور کنید برای خودشان هم نیست!در امریکا هنوز تبعیض نژادی بیداد میکند! شارلوتسویل فقط گوشه ای از تبعیض نژادی گسترده در آمریکا را نشان داد.


ایرانیان آمدند دیدند سازمان ملل یک سازمانیست که نه بهایی و زرتشتی و مسیحی، که مسلمانان را به کشورهای پناهنده پذیر میفرستد یا دست کم اولویتشان مسلمانان است تا غرب را با مارکسیسم فرهنگی و ویروس سیاه اسلامی از بین ببرند.
دیدند خبری نیست،نه از گوش شنوا،نه از چشمی که ببیند نه از ادعاهای دروغین حقوق بشری !
از وان،دنیزلی و‌اسکی شهیر و‌شهرهای با جمعیت بالای ایرانی خبر میرسد که ایرانیان در حال خروج از ترکیه اند و به ایران برمیگردند.
اخیرا در مواردی بهاییان را پس از ای سی ام سی رد میکنند! کسانی که در ایران از حقوق شهروندی و تحصیل و استخدام و...محرومند و اصلا به رسمیت شناخته نمیشوند!
آمدند دیدند خبری نیست،در رفتند...


درود بر شما دوست عزيز

همينطورِ كه مي فرماييد كسي اينجا جاي ما رو تنگ نكرده ولي تو ايران چون مشكلي براي پناهدگي وجود ندارد دوستان ميايند و كيسهاي دروغين مذهبي ارائه مي دهند و حتي اين أواخر كيسهاي ال جي بي تي و تراجنسي و غيره اين نوع كيسها مذهبي و دگرباشها تا سال ٨٨ نهايتاً يك سال با انتقال به كشور سوم منتظر مي بودند اما با اين سيل عظيم كيسهاي دروغين تازه يك سال بعد از ارائه مصاحبه بررسي مي كنند تا كوچكترين تناقصي رو در حرفهاي شما بيابند و بعد از سه يا چهار سال انتظار جواب ردي مي دهند و اين موضوع هم فقط براي هموطنان ايراني صادق است و بس براي همينِ كه عزيزان چاره ايي جزء برگشت ندارند از ماست كه بر ماست تو اين ميان تر و خشك با هم مي سوزوند متاسفانه
Ahmad50
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 130
تاریخ عضویت: شنبه فوریه 06, 2016 10:55 am

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Ahmad50 » سه شنبه آگوست 29, 2017 10:56 am

دوست عزیز سلام،امیدوارم همانطوری که فرمودین باشد و اصلا هیچ ایرانی دیگر به ترکیه نیاید.آن دسته از ایرانیهایی که در اینجا بخاطر برداشتن روسری و یا رفتن به مکانهای تفریحی و شبانه می آیند فکر می کنم که ذره ای از غیرت و وجدان ایرانی داشته باشند که با دیدن پناهنده ها و آواره های بی خانمان و جنگزده های سوری و عراقی شرمنده بشوند و راهی وطن خودشان بشوند تا راه برای آن دسته از عزیزانی که واقعا در ایران خطر جانی و یا مشکل اجتماعی دارند هموار گردد.واضح است که افراد با کیسهای دروغین همانطور که شما در باره وضعیت کنونی ترکیه فرمودین نمی توانند برای ماندن تحمل بکنند بنابراین شرافتمندانه ترین راه این است که برگردند.بیش از چهار سال است که بنده من همراه خانواده در اینجا هستیم متاسفانه حقارتها ،ذلتها و سختی های غیرقابل تصور را کشیدیم ولی چه کنم که راهی برای برگشت ندارم چون که کیس من واقعی است و ای کاش که ذره ای امید برای برگشت می بود تا بتوانم خاک اهواز را ببوسم .بخدا دیگر اشکی برای گریه کردن نمونده،پشیمانی دیگر برایم مفهومی ندارد.ای کاش آنهایی که امکان برگشت برایشان میسر باشد این متن مرا بخوانند و تا دیر نشده است زودتر برگردند و آنهایی که قصد آمدن به ترکیه را دارند اگر واقعا مشکل جدی در ایران ندارند نیایند. والله بالله ترکیه ارزش این همه ریسک و خطرات ندارد.و اگر هم به فکر کشور سوم هم هستید کافی است این مورد را به شما بگویم و قضاوت و تصمیم گیری را بعهده شما می گذرام.بعد از چهار سال انتظار بلاخره سرزمین موعود و سرزمین بهشت و رویاها یعنی سفارت کانادا به ما تاریخ مصاحبه دادند زمانی که ما برای مصاحبه رفتیم ساعت هشت صبح وارد سفارت شدیم و تا ساعت سه بعد از ظهر منتظر ماندیم تا نوبت ما شد و دو ساعت بعد تایم اداری سفارت تمام شد و گفتند که برای ادامه مصاحبه هشت ماه دیگه بیاید در این مدتی که در سفارت بودیم حتی یک کیک کوچولو و ناقابل نبود و چه کودکانی بودند که از گرسنگی ناله می کردند بماند که تمام شب را در جاده بودیم و بیدار.این است کانادای مدعی حقوق بشر . و قضاوت با شماست.
varand
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 40
تاریخ عضویت: چهار شنبه می 10, 2017 8:12 pm

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط varand » سه شنبه آگوست 29, 2017 1:28 pm

تصویرتصویر
Ahmad50 نوشته شده:دوست عزیز سلام،امیدوارم همانطوری که فرمودین باشد و اصلا هیچ ایرانی دیگر به ترکیه نیاید.آن دسته از ایرانیهایی که در اینجا بخاطر برداشتن روسری و یا رفتن به مکانهای تفریحی و شبانه می آیند فکر می کنم که ذره ای از غیرت و وجدان ایرانی داشته باشند که با دیدن پناهنده ها و آواره های بی خانمان و جنگزده های سوری و عراقی شرمنده بشوند و راهی وطن خودشان بشوند تا راه برای آن دسته از عزیزانی که واقعا در ایران خطر جانی و یا مشکل اجتماعی دارند هموار گردد.واضح است که افراد با کیسهای دروغین همانطور که شما در باره وضعیت کنونی ترکیه فرمودین نمی توانند برای ماندن تحمل بکنند بنابراین شرافتمندانه ترین راه این است که برگردند.بیش از چهار سال است که بنده من همراه خانواده در اینجا هستیم متاسفانه حقارتها ،ذلتها و سختی های غیرقابل تصور را کشیدیم ولی چه کنم که راهی برای برگشت ندارم چون که کیس من واقعی است و ای کاش که ذره ای امید برای برگشت می بود تا بتوانم خاک اهواز را ببوسم .بخدا دیگر اشکی برای گریه کردن نمونده،پشیمانی دیگر برایم مفهومی ندارد.ای کاش آنهایی که امکان برگشت برایشان میسر باشد این متن مرا بخوانند و تا دیر نشده است زودتر برگردند و آنهایی که قصد آمدن به ترکیه را دارند اگر واقعا مشکل جدی در ایران ندارند نیایند. والله بالله ترکیه ارزش این همه ریسک و خطرات ندارد.و اگر هم به فکر کشور سوم هم هستید کافی است این مورد را به شما بگویم و قضاوت و تصمیم گیری را بعهده شما می گذرام.بعد از چهار سال انتظار بلاخره سرزمین موعود و سرزمین بهشت و رویاها یعنی سفارت کانادا به ما تاریخ مصاحبه دادند زمانی که ما برای مصاحبه رفتیم ساعت هشت صبح وارد سفارت شدیم و تا ساعت سه بعد از ظهر منتظر ماندیم تا نوبت ما شد و دو ساعت بعد تایم اداری سفارت تمام شد و گفتند که برای ادامه مصاحبه هشت ماه دیگه بیاید در این مدتی که در سفارت بودیم حتی یک کیک کوچولو و ناقابل نبود و چه کودکانی بودند که از گرسنگی ناله می کردند بماند که تمام شب را در جاده بودیم و بیدار.این است کانادای مدعی حقوق بشر . و قضاوت با شماست.خدای من ! واقعا این کارو کردن؟ اونم بخاطر تمام شدن تایم اداری خودشون؟ دقیقا درست میگید مخصوصا اون قسمت روسری برداشتن آبجو خوردن و کلاب و کنار دریا رفتن ... ترکیه شده محل خوشگذرونی ایرونی هایی که خوشی زده زیر دلشون ... میبینیم که میگیم ! از کسانی که دغدغه ی بزرگشون شلوارک پوشیدن توی خیابون بوده تا خانومهایی که آرزوشون پوشیدن بندی و نداشتن روسری بوده ... همین ها باعث شدند ماهایی که مجبور بودیم برای امنیتمون از ایران بیاییم بیرون اونم بدون هیچ برنامه ریزیی اینطور چوب ولنگاری دیگران رو بخوریم .... امروزه روز اقایون و خانوما از یکسال قبل برنامه ریزی میکنن سرمایه گذاری میکنن و میان ترکیه برای پناهجویی ... خب چرا نمیرید اقامت بگیرید و همینجا بمونید؟ شمایی که دغدغه تون نداشتن حجاب و رفتن به کلاب و کنار دریا بود ؟
تصویر ببخشید اگر با زبان تندی نوشتم واقعا دارم این فکر میکنم که چرا زندگی های ما بازیچه دست کسانی شده که نگرانیی توی زندگیشون نداشتن و با تمام اعضای خانواده شون از ماردبزرگ و پدربزرگ گرفته تا خاله و عمو پا میشن برای پناهجویی میان اینجا! واقعا کدوم عقل سلیم باورش میشه برای تغییر دین یک نفر همه ی اعضای خانواده مورد تهدید واقع شدن؟ !‌تصویر
آخرین ويرايش توسط 1 on varand, ويرايش شده در 0.
Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 166
تاریخ عضویت: چهار شنبه آگوست 10, 2016 12:58 pm

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Datis31 » سه شنبه آگوست 29, 2017 1:38 pm

شاید فکر کنید کسانی که برمیگردند ایران باعث ایجاد نگرش منفی یو ان نسبت به ایرانیان میشوند،این درست نیست.
یکی از راههای پایدار،برگشت داوطلبانه پناهجو و پناهنده به کشورش میباشد که حتا اگر به کشور پناهنده پذیر هم منتقل شوند باز میتوانند به کشور زادگاهشان برگردند و حتا دولت های اروپایی کمک مالی هم میکنند تا پناهنده بصورت داوطلب به کشورش برگردد.
در سال 2016 بیش از چهار هزار پناهنده ایرانی ساکن اروپا بصورت داوطلبانه به ایران برگشته اند.
دلایل گوناگونی دارد از جمله: پایان یافتن جنگ و درگیری،امن شدن کشور زادگاه، تغییر در قوانین جزایی،در معرض خطر نبودن و خلاصه یک سری عوامل که نشان میدهد برگشت پناهنده بی خطر می باشد.

در شرایط کنونی و اوضاع هولناک پناهندگی و کشمکش های سیاسی و قضایی،افزایش احساسات ضد مهاجر در امریکا،کانادا،استرالیا و اروپا،افزایش محبوبیت و سرکار امدن گروههای ضد مهاجر ، کاهش شدید مزایای اقتصادی پناهنده ها توسط کشورها،خارجی ستیزی،افزایش حملات تروریستی در غرب،بیکاری و دهها مشکل اجتماعی،اقتصادی و فرهنگی، بهترین و منطقی ترین کار این است که کسی قدم در راه پناهندگی نگذارد و آنهایی که گیر کردند در ترکیه و در ایران جایی برای زندگی دارند و خطری تهدیدشان نمیکند تا بیشتر از این در مرداب پناهندگی غرق نشده اند ،بار سفر را ببندند و برگردند ایران.دوره پناهندگی به سر رسید.
سالها علافی در ترکیه و از دست دادن نیروی بدنی و روانی به چه قیمتی؟!که پس از سالها انتظار و تحقیر و خفت،در امریکا و کانادا و...گارسون،حمال و دست آخر راننده تاکسی شوند؟!

روزگاری نه چندان دور همه چیز خوب بود، امروز با یک واقعیت هولناک روبرو هستیم.
Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 166
تاریخ عضویت: چهار شنبه آگوست 10, 2016 12:58 pm

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Datis31 » سه شنبه آگوست 29, 2017 1:56 pm

من با چشم خودم میبینم زنان و دختران و پسران جوان ایرانی که در ترکیه همه اش در حال گردش و خوشگذارنی هستند و حتا اعتراف میکنند در ایران مشکلی نداشتند و برای زندگی بهتر مهاجرت کرده اند!

ترکیه پر از مسلمانان مسیحی شده،گی و لزبین و ترنس هایی شده که با جرات میگوییم نود درصدشان مشکل خاصی در ایران نداشته اند.هشتاد میلیون ایرانی در همان شرایط زندگی میکنند!

پسران جوانی که از سربازی فرار کرده اند،نه در ایران کار داشته اند که مورد تبعیض و ازار و اذیت در محل کارشان قرار گرفته باشند،نه اصلا در مرحله استخدام و کاریابی بوده اند که تبعیض بر انها روا داشته شده باشد و...
ما با یک پدیده روبرو هستیم،تبدیل پناهندگی به مهاجرت.
کسانی که فک و فامیلشان با پناهندگی رفته اند امریکا و کانادا و اروپا و....و آمده اند تا قوانین مهاجرتی را دور بزنند و به خانواده هایشان بپیوندند چون زیر بیست و یک سال نبوده اند که بتوانند به خانواده هایشان بپیوندند.کلک همه اینها رو شده است و یو ان هم هیچ اقدام جدی ای نمیکند.
و اینها باعث شدند پناهجویان ایرانی نه در دوره احمدی نژاد که در دوره روحانی پنج برابر شوند!!!! و فک و فامیل و ایل و تبارشان را به ترکیه بکشانند تا جاها پر شوند و روندها کند و فرسایشی.
اما بازی تمام شد و دو راه بیشتر نمانده است:
برگشتن به ایران تا دیر نشده است
ادامه این راه و علافی سالها و پیر شدن در این راه و دست آخر با تن و روانی خسته اگر شانسی داشته باشند راهی کشوری شوند و به حمالی و کارگری یک عمر ادامه دهند.

گزینه اول،آبرومندانه تر است
بی شک اگر من هم جایی در ایران داشتم و امکان برگشتن میداشتم و همه پس انداز و زندگی ام بر باد نرفته بود، همین فردا برمیگشتم...
اما افسوس که راه برگشتی ندارم و باید تدریجا و روز به روز شاهد فروپاشی خودم باشم.
نمایه کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 1361
تاریخ عضویت: پنج شنبه ژانویه 22, 2015 5:26 pm
محل اقامت: کره زمین

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Sagan » سه شنبه آگوست 29, 2017 2:31 pm

اروپا و کانادا در سال ۲۰۱۵ برای چندین سالش انسان وارد کردند و برا چند سال انسان لازم ندارن.
اینو می دونستن و برنامه ریزی کرده بودند که چند سال٬ ترمز و دست ترمز پناهندگی رو خواهند کشید و از طرفی سیاستهای دیگه ای رو زمینه سازی خواهند کرد.
اگر دست ترمزه پناهندگی رو نمی کشیدند٬ این مردمان خرافاتی و مفت خور و خیال پرست و داستان پرور و از همسایه ناراضی و جو گیر٬ یک گندی به دنیا میزدند که مثل انقراض دایناسورها تبدیل به بحران جانوریه گسترده ای میشد.
این انسانهایی که گله های انسانی رو اداره میکنند٬ هر وقت که دلشون خواست و هر وقت که منافعشان تامین شد٬ گله ها رو به حرکت در میارن و هر وقت که دلشون خواست گله هارو متوقف میکنند.
الان گله ها متوقفه و انتظار چوپان اینه که گوسفندها برگردند که بعضیها هم برمیگردند.
اما بعضی از گوسفندها مثل ماها٬ زل زدیم به صورت چوپان و برخلاف انتظارش میخکوب شدیم سره جامون.
اما چوپان اینو هم حساب کرده و میدونه که کدوم گوسفند امکان برگشت دارن و میدونه که بعضی از گوسفندها راه برگشت ندارن .
امکانش هست که که چوپان اونایی که سره جاشون میخکوب شدند و زل زدن به چوپان رو قربانی کنه و نابود کنه. تصویر
متاسفانه هیچ راهی وجود نداره که بتوانی از این گله خارج بشی. در هر وضعیتی در داخل گله هستی. چون چوپان بودن لازمه ی صدها سال پیشرفته جد اندر جده که ماها درش دخالتی نداشته ایم و اجداد ماها خودتون میدنید دیگه اون زنان سیبیلوی ناصرالدین شاه رو. تصویر
=================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
Mahtaberoshan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 163
تاریخ عضویت: پنج شنبه ژولای 21, 2016 11:57 pm

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Mahtaberoshan » سه شنبه آگوست 29, 2017 6:05 pm

این حرفهاتون و استدلالاتون برای من خنده داره. من خودمم به کرات اینجوری آدمها رو دیدم که کیس الکی میدن و با خروار خروار پول پاشدن اومدن ترکیه و باعث بدنامی اسم پناهندگی شدن. اما مگه یوان نمیدونه؟ انقدر بی عرضه هست که چهار تا روانشناس درست حسابی نمیتونه بذاره که کسی که دروغ میگه من گی لزبین هستم و اونور هم میرن ازدواج میکنن رو مچشونو نگیره؟ یا این همه کسایی که میگن ما بهایی شدیم یا مسیحی شدیم و جونمون در خطره و به قرآن قسم خوردناشون از دهنشون نمی افته؟ انقدر ببخشید گاگوله؟ درست یک کلاس رو تصور کنید که معلم پا میشه میره بیرون موقع امتحان. خوب معلومه که 90 در صد شاگردها تقلب میکنن کتاب باز میکنن هزار تا کار میکنن که جواب رو درست بدن. تا بوده این دور زدن قانون و زرنگ بازی ها بوده. مهم اینه که یک قانون درست حسابی باشه و چک کنن پناهنده ها رو. اون معلمه که باید جلوی تقلب شاگردها رو بگیره. وگرنه معلومه هر کسی از هرجایی پا میشه میگه پس منم هستم. حالا که انقدر راحت میشه مهاجرت کرد. داستان یک چیز دیگه هست که منو شما نمیدونیم. پس بهتره حرص خودمونو ندیم که چرا هرکی میرسه پا میشه میاد ترکیه. از این تاسف بخوریم که انقدر انصاف و عدالت و قانون داره از بین میره در دنیا. که چرا یک سازمان با نظم و حساب و کتابی نیست که متقلبان رو از اصلی ها تشخیص بده و متقلبان رو مچشونو بگیره. والله تا جایی که من تو اطرافیانم دارم میبینم، هرچی کیس دروغیه رفته و پناهنده های واقعی در چارچوب پناهندگی موندن و دارن بهترین سالهای عمرشونو هدر میدن اینجا. اینجاست که باید تاسف خورد.
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 147
تاریخ عضویت: پنج شنبه می 18, 2017 12:00 am

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط mehrave » سه شنبه آگوست 29, 2017 9:03 pm

ایرانیهایی که پس از روی کار امدن روحانی به ترکیه سرازیر شدند بسیار متنوع هستند عمدتا بصورت زیر میباشند


1-بخاطر افت سطح زندگی و کاهش درامد تصمیم به مهاجرت اسان گرفتند و اموالشان را فروخته و با پولی حدود 100 تا 200 میلیون امده اند یا سپرده گذاری کرده اندولی همیشه میگویند که در حال مردن ازگرسنگی و بیپولی هستند و اینجا نیز به ایشان مزه کرده و دنبال جمع کردن پول بصورت اشتغال خانوادگی هستند ولی برخی اوقات که لازم باشد نیز مدعی میشوند که نیازی به پول ندارند و اگر هم کارنکنند تامین هستند درحالیکه میبینید که برای یک لیر کمک سوسیال حاظرند مرتکب قتل زنجیره ای بشوند

2-عده ای کثیر نیز از اقشار پایین اقتصادی جامعه از روی بیکاری و بیپولی و نبود شغل و رفاه به علت مشکلات از شهرستانهای فرعی که اقتصاد ضعیفی دارند غیر از مراکز استانها امده اند و ادعایی نیز ندارند و کار میکنند و خودشان را اداره میکنند و در حد خودشان تفریح هم میکنند و به مهاجرت و فردای بهتر و اقتصاد ورفاه بهتر فکر میکنند

3-عده ای نیز جهت کلاهبرداری و دلالی و فروش مواد و گرفتن کمیسیون از ایرانیان و جعل قرارداد خونه و فروش گل و حشیش و شیشه و نقل و انتقال پول و دلالی بانوان امده و ثبت نام اسام میکنند و در شهرهای ترکیه بیزینس میکنند

4-حدود کمتر از نیم درصد پناهندگان نیز مشکلاتی امنیتی بسیار ابکی در ایران داشته اند که انرا بزرگ کرده و با داستانسرایی تحویل یوان میدهند


5-بالغ بر 80 درصد بانوان تنها که اولویت یوان حساب میشوند نیز تخصص شریف "ارایشگری" دارند و احساس میکنند امریکا و کانادا سالانه نیاز به جذب صدها هزار ارایشگر از ایران دارد فلذا راه پناهندگی را انتخاب کرده و به دختر خاله و جاری و دخترعمه و عروس خاله و دوستانشان در ترکیه ملحق شده اند6-برخی شهرهای بزرگ نیمه جنوبی کشور نیز به شکل طایفه ای مورد عنایت خاص عیسی مسیح هستند و به همشهریها و دوستان و اقوامشان در ترکیه ملحق میشوند و وقتی به ورودی یوان یا برخی شهرهای ترکیه مراجعه کنید احساس میکنید عید نوروز است و یاد تخت جمشید می افتید

7-حدودیک هزارم درصد 0/0001% از پناهندگان نیز جانشان در خطر بوده و اقدام به پناهندگی کرده اند و البته 99/9999 درصد بقیه نیز مدعی هستند که جزو این یک هزارم درصد هستند
Ahmad50
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 130
تاریخ عضویت: شنبه فوریه 06, 2016 10:55 am

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Ahmad50 » چهار شنبه آگوست 30, 2017 11:52 am

سلام دوست عزیز [FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]mehrave[/HIGHLIGHT][/FONT]
تقسیم بندی جالبی بود و توضیحات خوبی را دادین،عمده مهاجرت و پناهندگی بعد از جنبش سبز شروع شد و از آن موقع به یکباره سیل خروشان پناهندگی به سوی ترکیه شتاب زیادی گرفت.قبل از جنبش سبز پناهندگی و خروج از ایران آرام آرام صورت می گرفت و وضع ایران از ابتدای انقلاب بر همه نهادهای حقوق بشر و کشورهای پناه پذیر بعنوان ناقض حقوق بشر و اینکه ملت ایران در چه تنگناهایی بسر می برند معلوم و آشکار بود.اما با شروع جنبش سبز پذیرش پناهندگان ایرانی سریعتر و راحتتر صورت گرفت ، متاسفانه همانطور که شما فرمودین یک سری افراد از این ماجرا سوءاستفاده کردند و در میان پناهندگان واقعی رخنه کردن و همه چیز به هم خورد.زمانی بود که اقلیتهای قومی ایران همانند عرب و ترک و بلوچ و غیره را به عنوان پناهنده قبول می کردند و روانه کشور سوم می کردند در واقع همین اقلیتهای قومی بعنوان پناهنده واقعی محسوب می شوند چون که از بدیهی ترین حقوق خود یعنی تکلم و تدریس به زبان مادری محروم هستند بدیهی است که سختی معیشت زندگی و محرومیت از امکانات رفاهی این عزیزان برای همه آشکار و قابل ملموس است .متاسفانه در حال حاضر بعضی از پناهندگان آن چنان کیسهای دروغین و بی اساس و گاها مسخره و وقت گیر به یوان دادن که نه تنها حق اقلیت های قومی پایمال شد بلکه پناهنده هایی که مال و جان آنها از طرف حکومت ایران در خطر هست هم چنان در صف طولانی و بی نتیجه یوان در انتضار هستند و زندگی پرمشقت و ذلت باری را در ترکیه می گذرانند.در واقع رژیم ایران از این وضعیت پیش آمده بی شک خشنود است چون که تفریح و خوشگذرانی حق مسلم هر انسان زنده و سالم هست و این وظیفه حکومتهاست که چنین امکاناتی را برای ملتهای خود فراهم کنند،اما بعضی از مردم بجای اینکه در وطن خود دنبال آسایش و تفریح باشند در غربت و در بیرون از کشور خود به دنبال هدف خودشان می باشند بخاطر همین است که رژیم ایران مرزهای خود را به سمت ترکیه بر روی این افراد جاهل و نادان با گشاده رویی باز کرده است.
Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 166
تاریخ عضویت: چهار شنبه آگوست 10, 2016 12:58 pm

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Datis31 » چهار شنبه آگوست 30, 2017 1:50 pm

Ahmad50 نوشته شده:سلام دوست عزیز [FONT=Tahoma, Verdana][HIGHLIGHT=#dfdfdf]mehrave[/HIGHLIGHT][/FONT]
تقسیم بندی جالبی بود و توضیحات خوبی را دادین،عمده مهاجرت و پناهندگی بعد از جنبش سبز شروع شد و از آن موقع به یکباره سیل خروشان پناهندگی به سوی ترکیه شتاب زیادی گرفت.قبل از جنبش سبز پناهندگی و خروج از ایران آرام آرام صورت می گرفت و وضع ایران از ابتدای انقلاب بر همه نهادهای حقوق بشر و کشورهای پناه پذیر بعنوان ناقض حقوق بشر و اینکه ملت ایران در چه تنگناهایی بسر می برند معلوم و آشکار بود.اما با شروع جنبش سبز پذیرش پناهندگان ایرانی سریعتر و راحتتر صورت گرفت ، متاسفانه همانطور که شما فرمودین یک سری افراد از این ماجرا سوءاستفاده کردند و در میان پناهندگان واقعی رخنه کردن و همه چیز به هم خورد.زمانی بود که اقلیتهای قومی ایران همانند عرب و ترک و بلوچ و غیره را به عنوان پناهنده قبول می کردند و روانه کشور سوم می کردند در واقع همین اقلیتهای قومی بعنوان پناهنده واقعی محسوب می شوند چون که از بدیهی ترین حقوق خود یعنی تکلم و تدریس به زبان مادری محروم هستند بدیهی است که سختی معیشت زندگی و محرومیت از امکانات رفاهی این عزیزان برای همه آشکار و قابل ملموس است .متاسفانه در حال حاضر بعضی از پناهندگان آن چنان کیسهای دروغین و بی اساس و گاها مسخره و وقت گیر به یوان دادن که نه تنها حق اقلیت های قومی پایمال شد بلکه پناهنده هایی که مال و جان آنها از طرف حکومت ایران در خطر هست هم چنان در صف طولانی و بی نتیجه یوان در انتضار هستند و زندگی پرمشقت و ذلت باری را در ترکیه می گذرانند.در واقع رژیم ایران از این وضعیت پیش آمده بی شک خشنود است چون که تفریح و خوشگذرانی حق مسلم هر انسان زنده و سالم هست و این وظیفه حکومتهاست که چنین امکاناتی را برای ملتهای خود فراهم کنند،اما بعضی از مردم بجای اینکه در وطن خود دنبال آسایش و تفریح باشند در غربت و در بیرون از کشور خود به دنبال هدف خودشان می باشند بخاطر همین است که رژیم ایران مرزهای خود را به سمت ترکیه بر روی این افراد جاهل و نادان با گشاده رویی باز کرده است.
دوست گرامی،ما در ایران اقلیت نداریم همه ایرانی هستیم.
در ایران هرکسی با هر قوم و تبار و زبانی ازاد است به زبان خودش حرف بزند،در ایران کسی را به خاطر زبان و قومیتشان تحت پیگرد سیستماتیک و منظم قرار نمی دهند،مردم به فارسی،دری زرتشتی،کردی،ترکی آذری،ترکمنی،بلوچی،عربی،اسوری،ارمنی،عبری،گیلکی،مازنی ،تاتی و دهها گویش و زبان دیگر حرف میزنند و کسی هم انها را مجازات نمیکند.
چه بسا یک عرب شیعه و یا آذری شیعه یا کرد شیعه آزادتر از یک بهایی و زرتشتی فارسی زبان باشد !

الان یکی از همین کیس های مسخره، کیس های پانترکی،پانکردی و پانعرب هستند که اینها تمایلات تجزیه طلبی دارند و هیچ جای دنیا اقدام علیه تمامیت ارضی یک کشور قانونی نیست.
اینها مشتی تروریست مسلح اسلحه بدست هستند که زیر عنوان حقوق بشر و چیز مزخرفی به نام ملیت ها راهی غرب شده اند و از همانجا هم تغذیه میشوند تا ایران را به سوریه دوم تبدیل کنند!

اقوام ایرانی علاوه بر آزادی زبانی،ازادی پوشش و موسیقی هم دارند و شبکه های استانی و روزنامه و...یه زبان محلی شان دارند.
در تاریخ ایران اعراب،ترکها،مغولها،افغاها،مقدونی ها و...به ایران یورش آوردند و ترکیب جمعیتی و زبانی ایران را تغییر دادند و دین کثیف اهریمنی شان که اسلام باشد را هم مانند ویروس در سرزمین کهن ما ایران پخش کردند که امروز یک فرقه اسلامی شیعه بر جان و مال و ناموس ایرانیان مسلط شود و همه ایرانیان با هردین و قوم و زبانی را جان به لب کند.

حق اموزش به زبان مادری هیچ جا نوشته نشده است و اگر همچسن حقی بود حتما در امریکا بویژه کالیفرنیا و تگزاس لاتین تبارها به اسپانیایی درس میخوانند نه به انگلیسی!
قرار نیست هرکسی با زبان خودش درس بخواند ، زبان اکثریت زبان رسمی هست و دیگران حق دارند زبان محلی شان را هم یاد بگیرند به عنوان یک واحد اختیاری یا حتا الزامی.
ما که تجربه کردیم پناهندگی را،حقوق بشر را
چرا باید در دام مفاهیم مسخره غربی بیافتیم جایی که اسپانیا تن به جدایی کاتولونیا نمی دهد و بلژیک جدایی طلبان فلاندر هلندی زبان را سرکوب میکند و فرانسه باسک های تجزیه طلب را سرکوب میکند؟!

مشکل ما یک رژیم مذهبی و دیکتاتوریست.فارس زبانها بدتر هست وضعشان تا دیگر اقوام! سران رژیم متولد عراق اند یا ترک اند و عرب و کرد و.....و البته دیگر اقوام و فارس زبانها

یو ان همینجوری پناهندگی داده که امروز با یک فاجعه روبرو هستیم که یارو صدای گرگ و زوزه در ورزشگاه دراورده و بعد آمده ترکیه و خود را فعال مدنی میداند و نمیخواهد هم در ترکیه،کعبه آرزوهایش بماند،امریکا را دوست دارد....
لطفا آگاهانه بنویسیم و نظر بدهیم و گول مفاهیم دهان پر کن غربی را نخوریم،آمدیم و دیدیم و تجربه کردیم.بس نیست؟
نمایه کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 1361
تاریخ عضویت: پنج شنبه ژانویه 22, 2015 5:26 pm
محل اقامت: کره زمین

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Sagan » چهار شنبه آگوست 30, 2017 1:54 pm

همه دم از این میزنن که کیسشون و چیزایی که به سرشون اومده حقیقیه و همه خودشون رو مرکز کائنات تصور میکنن. تصویر تصویر تصویر
=================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 166
تاریخ عضویت: چهار شنبه آگوست 10, 2016 12:58 pm

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Datis31 » چهار شنبه آگوست 30, 2017 2:14 pm

Sagan نوشته شده:همه دم از این میزنن که کیسشون و چیزایی که به سرشون اومده حقیقیه و همه خودشون رو مرکز کائنات تصور میکنن. تصویر تصویر تصویر
در ایران یک رژیم فرقه گرای شیعه بر جان و مال و ناموس مردم مسلط شده است.آزادی فردی وجود ندارد،رابطه جنسی با همجنس با خطر شلاق و اعدام روبروست،رابطه جنسی خارج از ازدواج با شلاق و اعدام روبرورست.
نوشیدن نوشیدنی های الکی با شلاق روبروست.
همراه داشتن فیلم پورن با جریمه و دستگیری روبروست.
حق یک استخر رفتن با دوستان پسر و دختر را نداری یا با ترس و لرز میری
از هیچ حق انسانی برخوردار نیستی.
شوهر ، زنش را کتک میزند و زن بی دفاع است.
خلاصه یک جهنم واقعی!

خب هشتاد میلیون ایرانی الان واجد شرایط پناهندگی هستند،آیا باید پناهندگی بگیرند؟!

این یو ان هست که نتوانسته سفت و سخت بگیرد و مانع تبدیل پناهندگی به مهاجرت و پیوست به خانواده در امریکا،کانادا ،اروپا و استرالیا باشد.
یو ان نتوانسته جلوی تقلب را بگیرد.
الان که وضع خراب شده،کشورها بسته شدند،ردی از یو ان و امریکا زیاد شده چرا با هجوم پناهجو از ایران روبرو نیستیم و خیلی ها در حال برگشت به ایران هستند؟!

یک سال دیگر امریکا و کانادا پناهنده نگیرد و بعد که گرفتند فقط معدود پناهنده بپذیرند،کسی راهی ترکیه نمیشود!

شما توجه کنید همین کانال های کیس نویس چطور خط میدهند به مردم....خب جلوی اینها باید گرفته شود.
نروژ امسال با کمترین پناهجو در سی سال گذشته روبرو بود.چرا؟
اجرای قوانین سخت گیرانه،دیپورت،قطع مزایای پناهندگی و بیکاری،هشدار به زبانهای فارسی دری و پشتون و اردو و عربی و انگلیسی و...در روزنامه های کشورهای خاورمیانه که نیایید،اخراج میشوید.
راهکار زیاد است،باید اقدام کرد و یو ان هم بیدار شده و کشورها هم متوجه دور زدن قوانین مهاجرتی شده اند و میبینیم ....
نمایه کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 1361
تاریخ عضویت: پنج شنبه ژانویه 22, 2015 5:26 pm
محل اقامت: کره زمین

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Sagan » چهار شنبه آگوست 30, 2017 3:18 pm

یکی از اصلی ترین اصول نظم نوین جهانی اینه که هر مردمی مجبوره و باید در فرهنگ و دین و گذشته ی خودش نگاه داشته بشه و محبوسه عقاید و رسم و رسومات خودش باشه.
اینها بدون گذشت اعمال میشه و تمامی راهها برای در رفتن از عقایدی که اجدادمان برایمان میراث گذاشته اند رو بسته اند.
این یعنی اینکه مردم خودش باید بر مردم حکومت کنه. هیچ ایدئولژی ای هیچ سیستمی نباید بر مردمه اون جامعه رخنه کنه.
باز هم معنیش اینه که مردم ایران خودشون بر خودشون حکومت میکنه و هیچ قانونی و هیچ رسم و رسومی بر خلاف رسم و رسوم و عقاید گذشته گانمان بر ایران حاکم نیست.
یه دفعه فکر نکنید گذشته گان ما هخامنشیان و کورش کبیر بودن هااا. اونا هزیانات و توهمه.
گذشته گان ما مسلمان و شیعه هستند و بر حسب اون حکومت ایران دیزاین شده.
در ترکیه هم همینطوره و سعی بر اینه که به آهستگی این تغییرات انجام بشه و مردم بر مردم حکومت بکنند و اسیره عقاید گذشته شون بشوند.
یعنی میخوام بگم که هرکی از راه میرسه حکومت ایران رو فحش میده و ناله میکنه. و اصلا از نظم نوین جهانی و سیاست بویی نبرده.
=================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
پست: 166
تاریخ عضویت: چهار شنبه آگوست 10, 2016 12:58 pm

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

پست خوانده نشده توسط Datis31 » چهار شنبه آگوست 30, 2017 4:30 pm

Sagan نوشته شده:یکی از اصلی ترین اصول نظم نوین جهانی اینه که هر مردمی مجبوره و باید در فرهنگ و دین و گذشته ی خودش نگاه داشته بشه و محبوسه عقاید و رسم و رسومات خودش باشه.
اینها بدون گذشت اعمال میشه و تمامی راهها برای در رفتن از عقایدی که اجدادمان برایمان میراث گذاشته اند رو بسته اند.
این یعنی اینکه مردم خودش باید بر مردم حکومت کنه. هیچ ایدئولژی ای هیچ سیستمی نباید بر مردمه اون جامعه رخنه کنه.
باز هم معنیش اینه که مردم ایران خودشون بر خودشون حکومت میکنه و هیچ قانونی و هیچ رسم و رسومی بر خلاف رسم و رسوم و عقاید گذشته گانمان بر ایران حاکم نیست.
یه دفعه فکر نکنید گذشته گان ما هخامنشیان و کورش کبیر بودن هااا. اونا هزیانات و توهمه.
گذشته گان ما مسلمان و شیعه هستند و بر حسب اون حکومت ایران دیزاین شده.
در ترکیه هم همینطوره و سعی بر اینه که به آهستگی این تغییرات انجام بشه و مردم بر مردم حکومت بکنند و اسیره عقاید گذشته شون بشوند.
یعنی میخوام بگم که هرکی از راه میرسه حکومت ایران رو فحش میده و ناله میکنه. و اصلا از نظم نوین جهانی و سیاست بویی نبرده.
مردم تحمیق شدند بصورت سیستماتیک و منظم.مردم سودجو هستند و فقط فکر خودشان هستند.آزادی در انتخاب وجود ندارد،حتا زنان نمیتوانند کاندید ریاست جمهوری شوند.یک غده سرطانی دینی بر همه جوانب ایران ریشه دوانده و روزبروز مردم را کودن تر و مذهبی تر کرده و با خرافات و آموزش که هیچ،مغز شویی ،مردم را خنگ و ابله بار آوردند.مردم هم خو گرفتند و تبدیل به برده شدند.
برای همین تنبل شدند و برای رسیدن به رفاه و آزادی اسانترین گزینه ها را انتخاب میکنند مانند پناهندگی !
و فکر نمیکنند با این کار،چه فاجعه ای به بار میاید.
فاجعه ای که امروز همگی شاهدش هستیم.
ارسال پست