اطلاع از هزینه های زندگی در ترکیه برای پناهنده ها

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

اطلاع از هزینه های زندگی در ترکیه برای پناهنده ها

UNREAD_POSTتوسط bahrami » پنج شنبه مرداد ماه 5, 1396 10:10 pm

با سلام خدمت همه دوستان ممنون میشم اگر سوال من را یکی از شما دوستان که در حال حاضر در ترکیه پناهنده هستید بدهید سوالم اینه که  ماهیانه در ترکیه یک پناهنده چقدر هزینه داره ؟ با ماهی هشتصد دلار ایا هزینه اجاره خونه و خورد خوراک تامین میکنه ؟
کسی که قاچاقی اومده ترکیه بعد از ثبت نام یو ان میتونه قانونی حساب بانکی در ترکیه داشته باشه اگر نه برای انتقال پول باید چکار کنه چون به هر صرافی نمیشه اعتماد کرد ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .
bahrami
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
71.4%

تاريخ عضويت: پنج شنبه مرداد ماه 5, 1396 10:01 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 40
اعتبار: 0

Re: اطلاع از هزینه های زندگی در ترکیه برای پناهنده ها

UNREAD_POSTتوسط H_R » جمعه مرداد ماه 5, 1396 1:31 am

bahrami نوشته است:با سلام خدمت همه دوستان ممنون میشم اگر سوال من را یکی از شما دوستان که در حال حاضر در ترکیه پناهنده هستید بدهید سوالم اینه که  ماهیانه در ترکیه یک پناهنده چقدر هزینه داره ؟ با ماهی هشتصد دلار ایا هزینه اجاره خونه و خورد خوراک تامین میکنه ؟
کسی که قاچاقی اومده ترکیه بعد از ثبت نام یو ان میتونه قانونی حساب بانکی در ترکیه داشته باشه اگر نه برای انتقال پول باید چکار کنه چون به هر صرافی نمیشه اعتماد کرد ؟
ممنون میشم راهنمایی کنید .

بله تقریبا با ماهی هشتصد دلار میتونید در هر جای ترکیه حتی استانبول زندگی کنید به شرط این که تا پایان پروسه ی پناهندگیتون (در صورت قبولی) که از سه تا پنج سال طول خواهد کشید این پول قطع نشه! و نکته ی بعدی اینکه تقریبا تمامی صرافی های دارای مجوز قانونی، قابل اعتماد هستند و اگه بازم اعتماد نداشتید میتونید از طریقه وسترن یا حواله پولتون رو از بانک مورد نظر در ترکیه بدون داشتن حساب بانکی و فقط با همراه داشتن کارت شناسایی (پاسپورت) دریافت کنید، نکته ی بعدی اینکه شما بدون داشتن پاسپورت تقریبا نمیتونید در هیچ بانکی حساب باز کنید مگر اینکه بانکی دارای بخشنامه ای در رابطه با پناهجویان بدون پاسپورت باشه که واستون حساب باز کنه که پیدا کردن اون بانک بدون تسلط به زبان ترکی واستون خیلی سخته و در ضمن بخشنامه ها موقتی هستند که در صورت صدور این امکان وجود داره که شما در اون زمان معیّن از اون بی اطلاع باشی  شما میتونید بعد از گرفتن کیملیک (کارت شناسایی موقت ترکیه) از اداره ی مهاجرت ترکیه، با همراه داشتن این کارت به یکی از کنسولگری های ایران در ترکیه مراجه کنید و بعد از طی کردن مراحل قانونی پاسپورت خود را دریافت کنید! چون سفارت ایران به ازای دادن پاسپورت به شما از شما کارت اقامت یا ویزای ترکیه رو میخواد که این کیملیک هم اقامت شما در ترکیه به حساب میاد و در ضمن من برای یکی از دوستانم از این طریق از سفارت ایران در استانبول پاسپورت گرفتم که اون هم قاچاقی از ایران اومده بود، تمامی اطلاعاتی که به شما دادم طبق تجربیات خودم بوده و بر اساس شنیده ها و شایعات نیست! بعد از اطلاعاتی که من به شما دادم احتمالا نظریات متفاوتی دریافت خواهید کرد که تصمیم نهایی با خودتونه! البته این حق شماست که اطلاعات زیادی دریافت کنید با این توضیح که اینجا شایعات زیاده! امیدوارم که اطلاعاتی که در در اختیارتون گذاشتم مفید باشه ، موفق و پیروز باشید
نماد کاربر
H_R
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Happy
تاريخ عضويت: شنبه بهمن ماه 30, 1395 5:41 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 5 بار
امتياز: 100
اعتبار: -2

Re: اطلاع از هزینه های زندگی در ترکیه برای پناهنده ها

UNREAD_POSTتوسط stage » جمعه مرداد ماه 5, 1396 1:56 am