dhs و نامه تعویقی بعد از icmc2

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

dhs و نامه تعویقی بعد از icmc2

UNREAD_POSTتوسط handball » جمعه دي ماه 1, 1391 9:37 am

دوستان من در تاریخ2012/05/08 به icmc2 رفتم بعد از 50 روز زنگ زدم  icmcببینم چرا جواب مورد قبول واقع شد icmc رو برای من تو سایت un نمی زنند. و به من گفتند : شما نامه تعویقی تو پروندتون دارین و این به معنای ردی یا قبولی نیست باید منتظر باشین.
الان نزذیک 7.5ماه هست که هیچ خبری نیست و هر وقت هم تماس می گیریم می گن پرونده توآمریکاست و باید اونا جواب بدن و این تازه چک امنیتی نیست چک می کنن ببینن کیس شما درسته یا نه!!!
من نمی دونم آخه ما دیگه مستصل شدیم تو ترکیه. اینم شد جواب.
دوستان چند نفر شرایط من رو دارن جمع شیم تا به این نابسامانی از طریق امضای تومار یا تحصن پایان بدیم یا یکی یه راه حل پیشنهاد کنه..
الان دوستم هم عین شرایط من رو داره دیگه ما نمی دونیم چیکار کنیم. یکی به داد من و امثال من برسه 7.5 ماه شد!!! تازه icmc هم میگه شاید 2 تا 3 سال هم شاید بشه! اینم شد حقوق بشر ما که بشین لنگش کن!!
کسی جایی رو می شناسه که نامه بدیم لطفا کمک کنین دوستان واقعا مستصل شده ام.
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود

نماد کاربر
handball
کاربر فعال
کاربر فعال
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
66.7%

تاريخ عضويت: جمعه دي ماه 1, 1391 8:58 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 1
اعتبار: 0

Re: dhs و نامه تعویقی بعد از icmc2

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » جمعه دي ماه 1, 1391 12:55 pm

هموطن گرامی
افرادی که با کتاب شاهنامه آشنایی دارند احتمالا" عبارت " هفت خوان رستم " را شنیده اند. " هفت خوان رستم " عبارتی است برای اشاره به سختی هایی که رستم در طی سفر خود از سیستان به مازندران برای نجات کیکاوس پادشاه اساطیری ایران, از سر گذرانده است که اولین آنها کشتن شیر و آخرین شان هلاک کردن دیو سفید بوده است. متاسفانه پروسه پناهندگی در سالهای اخیر با افزایش تعداد پناهجویان و پناهندگان بی شباهت به این خوان ها نیست. در واقع کسب قبولی از نهاد UNHCR ( که البته آن هم بسادگی میسر نیست ) فقط گذر از خوان اول است. پناهندگان باید خوان های دیگری را نیز پشت سر بگذارند تا به کشور سوم وارد شوند. در جریان این مراحل باید " عمر نوح ",  " گنج قارون " و " صبر ایوب " داشت. اگر داشتن دو خصوصیت اول را نیز الزامی ندانیم دارا بودن خصوصیت آخر الزامی است !
توجه داشته باشید که پس از ارسال پرونده پناهندگی برای مقامات کشور پناهنده پذیر و در جریان پروسه بررسی و اعلام نتیجه بعدی عملا" انجام هیچ کاری از دست پناهنده یا نهاد UNHCR ساخته نیست. متاسفانه برخی کشورها نسبت به شرایط بسیار سختی که برخی از پناهندگان در مدت انتظار با آن روبرو هستند توجه کافی ندارند و عواملی مانند بروز رکود اقتصاد در صحنه جهانی ( که طبیعتا" بر میزان بودجه تخصیص یافته برای رسیدگی به امور جایگزینی پناهندگان نیز بی تاثیر نبوده است ) و گسترش فعالیتهای تروریستی از صحنه داخلی برخی کشورها به سطح جهانی باعث کند تر و سخت گیرانه تر شدن این پروسه نیز شده است. بسیاری از پناهندگان زمانی موفق به ورود به کشور پناهنده پذیر میشوند که تجربه دهشتناکی را پشت سر گذارده اند و از نظر جسمی یا روحی بیمار شده اند.
بهرحال انجام هر حرکت اعتراضی بشرط اینکه با توجه به اصول مورد قبول و مودبانه انجام شود حق همه افراد است و فراخوان شما برای اقدامی در این زمینه نیز مسلما" فکر نادرستی نیست. بسیاری از مشکلات و مسایلی که پناهجویان و پناهندگان فعلی با آن دست به گریبان هستند بدلیل بی حوصلگی یا ترسی است که گروههای قبلی پناهجویان یا پناهندگان در انجام حرکتهای اعتراضی برای احقاق حق شان داشته اند. طبیعی است که در حرکتهای اعتراضی هر چقدر تعداد افراد مشارکت کننده در آن بیشتر باشد امید بیشتری میرود تا مورد توجه قرار بگیرد.
توجه داشته باشید که در صورتیکه افراد دیگری با مشکل شما حاضر به همراهی با شما در تهیه یک عریضه بشوند باید در آن مشخصات خود ( نام کامل , شماره ثبت پرونده در UNHCRو شماره ID در ICMC ) را نوشته و ضمن شرح مساله خود خواهان توجه مقامات مسوول ( در مورد شما مقامات آمریکایی ) برای رسیدگی سریع به موضوع شده و در نهایت آن را امضا کنید.
می توانید این نامه را اسکن کنید و آن را از طریق Email برای وب سایت رسمی ICMC, سفارتخانه ایالات متحده در ترکیه و نیز هر مرکز موثر در ایالات متحده از جمله اداره امور مهاجرت و شهروندی ایالات متحده, وزارت امور خارجه ایالات متحده, کنگره ایالات متحده, کاخ سفید و نیز شعبات نهادهای شناخته شده بین المللی در ایالات متحده نظیر عفو بین الملل, دیدبان حقوق بشر و نیز هر نهاد خوشنام حقوق بشری دیگری که در ایالات متحده شعبه دارد و به امور مربوط به پناهندگان بخصوص پناهندگان ایرانی توجه نشان میدهد ارسال کنید.
البته ممکن است انجام این حرکت تاثیر مهمی در حل مشکل خود شما نداشته باشد ولی چنانچه با جدیت و پیگیری دیگران نیز همراه باشد میتواند بذری باشد برای ایجاد تغییرات مثبت در جهت توجه به پناهندگان .
حکایت : " یک روز مردی بر جایی گذر می کرد. پیرمردی را دید که نهال گردویی را در خاک می کارد. متعجب شد و گفت ای شیخ ( در اینجا کلمه شیخ به معنای شخص سالخورده است ) آفتاب عمر تو بر لب بام است و زمان چندانی از عمر تو باقی نمانده است. چگونه طمع داری آنقدر زنده بمانی تا زمانی که این درخت تنومند شد و به بار نشست از ثمر آن بهره ای ببری. پیرمرد در حالیکه به کار خود ادامه میداد پاسخ داد : دیگران کاشتند و ما خوردیم ما می کاریم تا دیگران بخورند "
اگر این طرز فکر غالب بر همه ما شود دنیا محل بهتری برای زیستن خواهد شد.
پیروز باشید و یزدان نگهدار.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165

UNREAD_POSTتوسط handball » جمعه دي ماه 1, 1391 8:42 pm

جناب هموطن عزیز بسیار متشکرم از این نوشته گرم و زیبایی که نوشتید.
دوستان به جهت تهیه یک متن اعتراضی و اعلام همبستگی برای مشکل مذکور  لطفا همفکری بفرمایید در موارد زیر:
اولا اینکه بدانیم چند نفر هستیم؟
دوما اینکه چگونه با یکدیگر ارتباط برقرار کنیم؟ برای موضوعات زیر:
1-انتخاب نماینده ( که مدیر گروه باشد)
2- نحوه اعتراض ( تجمعی یا تهیه طومار) یا هر دو در یک تاریخ مشخص
نماد کاربر
handball
کاربر فعال
کاربر فعال
66.7%

تاريخ عضويت: جمعه دي ماه 1, 1391 8:58 am
امتياز: 1

UNREAD_POSTتوسط tehrani » شنبه دي ماه 1, 1391 1:24 am

منم هستم.
امضا در نومیدی بسی امیدست                             پایان شب سیه سپیدست                         
نماد کاربر
tehrani
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه ارديبهشت ماه 3, 1390 10:30 pm
تشکر کرده: 15 بار
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 0

UNREAD_POSTتوسط iruk » دوشنبه دي ماه 4, 1391 3:10 am

وقتی کسی به خاطر رد شدن از کشور ديگه اي براش نامه تعويقی مياد معمولاً چقدر طول ميکشه تا بررسی بشه؟؟
چند تا از دوستان من به خاطر نداشتن اسپانسر از استراليا رد شدن و الان بيشتر از 8 ماهه منتظر جواب هستن
iruk
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه ارديبهشت ماه 20, 1391 2:26 pm
تشکر کرده: 59 بار
تشکر شده: 47 بار
امتياز: 1095
اعتبار: 11

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » دوشنبه دي ماه 4, 1391 11:36 am

هموطن گرامی
هر یک از کشورهای پناهنده پذیر در پذیرش پناهندگان برای جایگزینی الویتهای خاص خود را دارد و رد شدن تقاضای جایگزینی یک پناهنده معرفی شده به استرالیا لزوما" باعث نخواهد شد تا پروسه بررسی امکان جایگزینی آن پناهنده توسط کشور پناهنده پذیر دیگر طولانی تر شود. پناهندگانی بوده اند که تقاضای جایگزینی ایشان بهر دلیل توسط  مقامات استرالیایی رد شده است و پرونده ایشان برای بررسی امکان جایگزینی به کشور پناهنده پذیر دیگری داده شده است و طی مدت معمول نیز پرونده ایشان بررسی و به کشور سوم پرواز کرده اند. مگر آنکه علت رد شدن یک پناهنده توسط سفارت کشور پناهنده پذیر اول مسایل امنیتی باشد که احتمالا" با اطلاع کشور پناهنده پذیر دوم از این مساله بررسی چک های امنیتی برای او طولانی مدت تر می شود.
البته متاسفانه این مساله درست است که برخی از کشورهای پناهنده پذیر بر خلاف پیشرفت در زمینه های اقتصادی و بر خلاف ادعاهای خود, در زمینه های توجه واقعی به حقوق بشر پیشرفت چندانی نداشته اند.
استرالیا یکی از کشورهایی است که نه در پروسه بررسی تقاضای پناهندگی پناهجویانی که مستقیما" خود را به استرالیا رسانده اند و نه در بررسی تقاضای جایگزینی پناهندگانی که توسط UNHCR به عنوان قبول شناخته شده اند و برای جایگزینی به مقامات این کشور معرفی میشوند, کارنامه درخشانی ندارد و عملکرد این کشور در این زمینه بارها از سوی نهادهای حقوق بشری مورد انتقاد جدی قرار گرفته است. رد تقاضای جایگزینی برخی از پناهندگان توسط مقامات استرالیایی بدلایلی چون نداشتن اقوام ساکن کشور استرالیا یا تجرد ( این یکی در مورد مردان پناهنده ) و نظایر اینها غیر منطقی و حتی غیر انسانی بنظر میرسد. این درحالی است که سفارت استرالیا در ترکیه یکی از طولانی ترین مدتهای انتظار را در میان سفارتهای کشورهای پناهنده پذیر برای جایگزینی پناهندگان در این کشور تعیین کرده است.
یکی از دلایل ادامه چنین روندی در سالهای اخیر ترس بیمورد یا بی حوصلگی پناهندگان از ابراز اعتراضات مسالمت آمیز ( بدور از خشونت ) در پیگیری حقوق خود بوده است.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

UNREAD_POSTتوسط iruk » دوشنبه دي ماه 4, 1391 3:45 pm

ممنون جناب هموطن
اين دليلی بوده که خود اي سی ام سی بهشون اعلام کرده ، گفتن بايد دليل رد شدن کيستون از استراليا مشخص بشه
کيسشون هم مذهبی بوده و مسأله خاصی توش نبوده که باعث بروز مشکل بشه
حالا سؤال من اينه که تو اين موارد معمولاً بعد از اومدن نامه تعويقی چند ماه طول ميکشه تا بررسی بشه (ميدونم مشخص نيست  از روی نمونه هايی که احياناً ديده شده )
iruk
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » دوشنبه دي ماه 4, 1391 4:46 pm

هموطن ارجمند
یادآور میشوم که در حالت کلی کشورهای پناهنده پذیر مجاز نیستند که اطلاعاتی که ضمن انجام مصاحبه ها در ارتباط با ارزیابی درستی ادعای دوستان شما در مورد کیس پناهندگی از ایشان دریافت کرده اند را در اختیار کشور پناهنده پذیر دیگری قرار دهند مگر اینکه ضمن انجام مصاحبه برگ اجازه نامه اشتراک گذاری مندرجات مصاحبه با کشورهای دوست ( که عمدتا" شامل کشورهای پناهنده پذیر غربی است ) به ایشان ارائه و آن را امضا کرده باشند. البته همچنانکه قبلا" اشاره شد اگر علت رد شدن دوستان شما توسط مقامات استرالیایی ابهامات یا مسایل منفی در پیشینه آنها از نظر جنایی یا امنیتی ( و نه خود ادعای پناهندگی ) باشد البته این اطلاعات در اختیار سایر کشورهای دوست قرار خواهد گرفت چه پناهنده راضی به به اشتراک گذاردن این اطلاعات باشد و چه نباشد.
بدیهی است که من از جزییات گفتگوی دوستان شما با دفتر ICMC آگاه نیستم ولی دوستان شما یا فرم اشتراک گذاری اطلاعات را ضمن مصاحبه در سفارت استرالیا امضا کرده اند یا از امضای آن خودداری کرده اند. اگر این فرم امضا شده است به اشتراک گذاری اطلاعات در این زمینه با مقامات ایالات متحده به سرعت انجام میشود. اگر هم از امضای چنین فرمی خودداری کرده اند یا اصلا" این فرم برای امضا به آنها ارائه نشده است مقامات استرالیایی مجاز به به اشتراک گذاردن این اطلاعات نیستند و لذا از لحاظ قانونی بفرض درخواست مقامات آمریکایی نمی توانند اطلاعات مذکور را در اختیار آنها قرار دهند. پس در یک چشم انداز کلی دلیلی که شما می گویید مقامات ICMC برای تاخیر طولانی به دوستان شما ارائه کرده اند منطقی نیست.
البته همچنانکه پیشتر گفته شد اگر علت رد تقاضای جایگزینی پناهنده توسط مقامات استرالیا شک مقامات استرالیایی در مورد پیشینه سوء جنایی یا امنیتی پناهنده باشد یا به اصالت مدارک شناسایی و هویتی او بهر دلیل ظنین شده باشند این اطلاعات را در اختیار مقامات کشورهای دوست قرار خواهند داد.
ضمنا" بر اساس تجربیات پناهندگانی بوده اند که درخواست ایشان برای جایگزینی در استرالیا رد شده است و در فاصله کوتاهی به کشورهای پناهنده پذیر دیگر ( نظیر ایالات متحده یا کانادا ) معرفی شده اند و پروسه مربوطه در مورد ایشان بدون تاخیر غیر عادی سپری شده است و به کشور سوم پرواز کرده اند. در مقابل برخی از پناهندگانی که توسط مقامات استرالیایی رد شده اند نه تنها مدت طولانی برای تسلیم پرونده پناهندگی به کشور پناهنده پذیر دیگر منتظر مانده اند بلکه قبول پرونده ایشان توسط کشور پناهنده پذیر دوم هم طولانی مدت شده است.
ملاحظه می کنید که واقعا" نمی توان برای همه پناهندگان مدت زمان میانگینی برای زمان انتظار تا دریافت نتیجه قبولی توسط دومین کشور پناهنده پذیر تعیین کرد.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

UNREAD_POSTتوسط iruk » سه شنبه دي ماه 4, 1391 12:52 am

ممنون از اينکه وقت گذاشتيد و جواب داديد
عضويت  / ورود
iruk
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط iruk » جمعه بهمن ماه 6, 1391 4:57 pm

اينجا کسی هست که بعد از اين نامه تعوييقی جواب گرفته باشه؟
من هرکی رو ديدم چندين ماه منتظره و خبری هم نشده
iruk
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط eh_arien » يکشنبه بهمن ماه 7, 1391 2:48 am

به شخصه 2 سال هست که نامه تعویق ِDHS دریافت کردم . حتی چندین بار استامبول رفتم و از icmc خواهش کردم یک جواب ردی به من بدهند که پرونده ام به کشور دیگری فرستاده شود . اما انها از این هم امتناع میکنند . یک بار برای قاچاق اقدام کردم که به ترکیه دیپورت شدم . مشخصا بلایی که سیاستهای دولت امریکا بر سر من اورد بازجوهای اطلاعات سرم نیاوردن. ما انگار از گرگ فرار کردیم افتادیم تو دهان شیر .
البته امیدوارم جواب چکهای دوستان سریعتر بیاد و سرنوشت من برای ** دیگری تکرار نشه .
نماد کاربر
eh_arien
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه بهمن ماه 12, 1388 11:30 pm
تشکر شده: 3 بار

UNREAD_POSTتوسط panahandeh1983 » يکشنبه بهمن ماه 8, 1391 12:31 pm

هموطن محترم
باعث تاسف است که دچار چنین وضعیتی شده اید. ولی وضعیتی که به آن دچار شده اید جزو موارد استثنایی است و بسیاری از پناهندگانی که به آمریکا معرفی میشوند بدون مشکل خاصی عازم این کشور میشوند. دو نفراز پناهندگان ایرانی که من می شناسم پس از دریافت نامه تعویق یکی پس از گذشت چهار ماه از دریافت نامه و دیگری پس از شش ماه از دریافت نامه رفع مساله شدند . اولی به آمریکا پرواز کرده است و دومی برای مرحله مدیکال احضار شده است. یکی دیگر از آشنایان پناهنده با داشتن کیس سیاسی و در حالیکه همه تصور میکردیم حتما نامه تعویقی برای او خواهد آمد بدون هیچ مشکلی در مدت کوتاهی عازم آمریکا شد ( البته مدت کوتاه از زمان تعیین کشور آمریکا برای ایشان وگرنه سه سال در ترکیه مانده بود ).
یکی از دلایلی که آمریکا در مورد چک های امنیتی بسیار سخت گیر است این است که بیشتر از همه کشورهای غربی دیگر در معرض عملیات تروریستی احتمالی است. برای نمونه کشور هایی چون نروژ و استرالیا نیز در خارج از مرزهای خود در عملیات نظامی مشارکت می کنند ولی بندرت خبری منتشر میشود که گروههایی چون القاعده قصد نفوذ به آن کشورها و اجرای عملیات تروریستی داشته اند ولی در مورد ایالات متحده اخبار مملو از چنین خبرهایی است.
تصور نمی کنم مقامات آمریکایی موافقت کنند که فقط حسب درخواست شما پرونده شما را مردود کنند تا به کشور دیگری داده شود. در نمونه ای مشابه یکی دیگر از پناهندگانی که می شناسم در ابتدای مصاحبه دوم ICMC به مسوول مصاحبه گفت از عزیمت به آمریکا پشیمان شده است و میخواهد انصراف دهد. البته ایشان نوعی بیماری داشت و گمان داشت در آمریکا خدمات بیمه درمانی خوبی دریافت نخواهد کرد. مسوول مصاحبه هم بعد از اینکه نتوانست نظر ایشان را تغییر دهد در حضور خود او با کمیساریا تماس گرفت و گفت که این پناهنده خودش می خواهد انصراف بدهد. در حالیکه ایشان به یک بیماری مبتلا بود و بنظر میرسید عذر موجهی هم برای انصراف از آمریکا دارد پرونده او به کمیساریا بازگشت داده شد و یکسال کامل از زمان انصراف از آمریکا گذشت تا با استخدام وکیل و پیگیری های او پرونده به استرالیا داده شد.
خود من الآن با گذشت سه سال از اقامت در ترکیه و دو سال بعد از دریافت قبولی و با داشتن همسر مبتلا به بیماری MS و یک فرزند خردسال زیر کیس خود هنوز پرونده ام به کشور پناهنده پذیر جدید داده نشده است. شاید وضعیت من از شما هم بدتر باشد ولی مواردی امثال ما جزو استثنائات است.
متاسفانه برای امثال ما راهی بجز صبر کردن نیست.
panahandeh1983
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه دي ماه 7, 1391 5:32 pm

UNREAD_POSTتوسط iruk » يکشنبه بهمن ماه 8, 1391 8:59 pm

ممنون از راهنمايی تون
من هرکسی رو که ديدم چندين ماه منتظره و جوابی دريافت نکرده
با اينکه مشکلشون فقط اين بوده که در کشور قبلی اسپانسر نداشتن
iruk
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط zari » دوشنبه بهمن ماه 16, 1391 11:39 pm

سلام دوستان

بعد از 14 ماه از نامه تعویقی از ای سی ام سش زنگ زدند و گفتند برای اخر فوریه باید برای پاسخ به چند سوال مجددا به استانبول برویم .
ایا برای کسی از دوستان یا اشنایان چنین موردی بوده است لطفا ما را راهنمایی کنید که این به چه معنایی است؟

با  تشکر
عضويت  / ورود
zari
یک بی پناه
یک بی پناه
35.7%

تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 5, 1391 10:21 pm

UNREAD_POSTتوسط minoos » سه شنبه بهمن ماه 17, 1391 6:12 pm

یکی از دوستام 2 بار برای مصاحبه به استانبول رفت ولی فاصله زمانیش 2 هفته بود.
امیدوارم قبیلوتونو همون روز بهتون اعلام کنن
minoos
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه آذر ماه 15, 1390 8:24 pm

بعدي

• مباحث مشابه
    پاسخ ها