ردی در مصاحیه اول

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

ردی در مصاحیه اول

UNREAD_POSTتوسط arman50 » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 4:04 am

سلام به همگی

ما 2 ماه بعد مصاحبه ردی گرفتیم . کیسمونم مسیحیه . کسی می دونه چند وقت بعد نامه ردیمون رو می دن ؟ باید چیکار کنیم ؟ ما که شوکه هستیم .
arman50
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
28.6%

تاريخ عضويت: يکشنبه آبان ماه 28, 1391 3:53 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: ردی در مصاحیه اول

UNREAD_POSTتوسط soroosh » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 9:47 am

دوستان آیا کسی میئدونه کسانی که ردی میگیرند و کارشون به استیناف میکشه چند در صد احتمال قبولی دارند یا اصلا چنددر صد از کسانی که رد میشند احتمال قبولی در استیناف را دارند؟
soroosh
کاربر فعال
کاربر فعال
53.3%

تاريخ عضويت: جمعه فروردين ماه 18, 1391 3:33 pm

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » يکشنبه آبان ماه 28, 1391 12:50 pm

هموطن ارجمند
همچنانکه بارها اشاره شده است ارائه درصد شانس قبولی یک پناهجو یا امکان قبولی او پس از دریافت نتیجه ردی از مصاحبه در مرحله اول ضمن پی گیری استیناف یا انواع مصاحبه های دیگر مرتبط با پناهندگی اصولا" ممکن نیست. زیرا پرونده های پناهجویی از نظر نقاط قوت و ضعف یکسان نیستند. حتی در میان اعضای یک خانواده با کیس های پناهندگی شبیه به یکدیگر ممکن است یکی براحتی نتیجه قبولی دریافت کند و قبولی دیگری به مرحله استیناف بکشد و یا هرگز قبول نشود.
امارهای قبلی نشان می دهد که سیاست مقامات نهاد UNHCR در ارائه نتیجه قبولی به افرادی که تقاضای استیناف میدهند در برهه های زمانی مختلف متفاوت بوده است. تا حدود دو سال قبل پناهجویانی که در مرحله اول مصاحبه ها رد میشدند بندرت در رسیدگی به تقاضای استیناف خود بعنوان پناهنده شناخته میشدند. از حدود دو سال قبل این رویه بنحو مشخصی تغییر کرد و اغلب پناهجویانی که در مرحله اول مصاحبه ها رد شده بودند پس از تقاضای استیناف موفق به کسب قبولی از نهاد UNHCR شدند. اما اینکه آیا این روند همچنان برقرار باشد یا خیر به سیاستهای داخلی فعلی در نهاد UNHCR بستگی دارد.
آنچه مسلم است فشار بر اقلیتهای مذهبی در ایران کاهش نیافته است. این را گزارش ارائه شده توسط احمد شهید گزارشگر ویژه سازمان ملل در مورد امور ایران نیز نشان میدهد. اما ظاهرا" شما نتوانسته اید مصاحبه کننده را قانع کنید که بواسطه باورهایی دینی و مذهبی خود حقیقتا" در ایران در معرض مخاطرات جدی قرار داشته اید.
چنانچه قصد پیگیری تقاضای استیناف را دارید با دفتر سازمان هلسینکی در ترکیه تماس بگیرید و فرم های مربوطه را که توسط ایشان برای شما فرستاده میشود پر کرده و برایشان ارسال کنید. آنها شما را راهنمایی خواهند کرد و بهتر از خود شما دفاعیه برای استیناف را ارائه میدهند.
پیروز باشید و یزدان نگهدار.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165

UNREAD_POSTتوسط arman50 » چهارشنبه آذر ماه 1, 1391 11:36 pm

جناب هموطن با تشکر از پاسختان

آیا می توان از وکلای UNHCR شکایت کرد ؟ اگر می شود ، چگونه ؟
arman50
یک بی پناه
یک بی پناه
28.6%

تاريخ عضويت: يکشنبه آبان ماه 28, 1391 3:53 am

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » پنج شنبه آذر ماه 1, 1391 2:26 am

هموطن گرامی
قبل از ارائه پاسخ برای بار دیگر تاکید می کنم که افراد مسوول مصاحبه های پناهندگی با شما در UNHCR به اشتباه وکیل نامیده میشوند. ایشان LEGAL OFFICER پرونده پناهجویی شما هستند که احتمالا" بهترین ترجمه برای آن مسوول حقوقی پرونده پناهجویی است. ایشان قبل از انجام مصاحبه نه نظر مثبتی نسبت به پرونده پناهجویی دارند و نه نظر منفی. اما پس از تکمیل مصاحبه ها نظر خود را بهمراه شرح مصاحبه های انجام شده به هیات مربوطه ارائه می کنند و شرح میدهند که چرا بنظر آنها یک پرونده پناهجویی باید جواب مثبت بگیرد و یا منفی. البته در نهایت هیات مربوطه تصمیم خواهد گرفت ولی البته نظر افسر بررسی کننده پرونده نیز بسیار مهم است.
بهرحال پاسخ سوال شما مثبت است. شما می توانید از تمام کارکنان نهاد UNHCR از نگهبان جنب درب ورودی ساختمان UNHCR گرفته تا مسئولین انجام مصاحبه ها یا هر نهاد دیگری که بنوعی زیر نظر UNHCR قرار دارد ( از جمله کارکنان نهاد آسام در ترکیه ) شکایت کنید. چنانچه در رسیدگی و بررسی تقاضای پناهندگی که شما به نهاد UNHCR تسلیم کرده اید بدرفتاری یا نقض رویه های استاندارد را مشاهده کرده اید میتوانید مساله را با شرح جزییات از جمله تاریخ رخداد مربوطه و نام شخصی که در مورد شما ظلم  و حق کشی کرده است را حتی الامکان با همراه کردن مدارک و مستندات ( البته اگر وجود دارد ) به دفتر بازرسی عمومی نهاد UNHCR مستقر در ژنو اعلام کنید و خواهان بررسی شوید.
بخش بازرسی موظف است ظرف مدت حداکثر پنج روز پس از دریافت اطلاعاتی که شما به ایشان از طریق ارسال ای-میل یا فاکس یا تلفن یا ارسال نامه کاغذی ارائه داده اید آنرا برای بررسی به یکی از کارکنان نهاد بازرسی ارائه دهد.
شخص مذکور شکایت شما را ارزیابی می کند. اگر آن را مهم بداند بنوعی که ظلم و حق کشی یا سوء رفتار مسلمی در حق پناهجو صورت گرفته است مطلب را به مدیریت کل دپارتمان نیروی انسانی نهاد UNHCR اعلام می کند. این مدیریت پس از تماس با فرد مورد شکایت و شنیدن دفاعیه او تصمیم میگیرد که آیا او را اخراج کنند یا مجازات مناسب دیگری بر حسب نوع سوء رفتار او در نظر گرفته شود. این تصمیم گیری میتواند تا حداکثر پنج ماه بطول بیانجامد.
اگر ارزیابی های اولیه نشان دهد که شکایت پناهجو مبنای درستی دارد ولی بدلیل ضعف عملکرد یا عدم دقت کافی و بصورت غیر عمد انجام شده است مراتب به رییس آن دفتر از UNHCR که در آنجا مساله مورد نظر رخ داده است اعلام میشود تا او مساله را رسیدگی کند. در این مورد بخش بازرسی اندرز ( راهکار پیشنهادی ) خود را نیز برای رسیدگی به شکایت مربوطه به نحو مطلوب به دفتر UNHCR می فرستد.
اگر ارزیابی ها نشان دهد که شکایت مربوطه کاملا" بی اساس است و در واقع شخص پناهجو بدلیل دشمنی شخصی با مسوول رسیدگی به پرونده یا کارکنان دیگر UNHCR , آن را ساخته و پرداخته و جعل کرده است. شخص پناهجو ممکن است مجازات شود. بر حسب مورد در شدیدترین حالت پرونده پناهجویی چنین شخصی ممکن است مختومه ( بسته ) اعلام شود.
البته پناهجویان نباید در پیگیری حقوق خود ترس بیمورد داشته باشند. چنانچه در مورد شما حق کشی شده است یا سوء رفتار جدی بوده است ارائه شکایت توسط شما نه حق تان بلکه وطیفه شماست.

نشانی پست الکترونیک بخش بازرسی :
INSPECTOR@UNHCR.ORG
تلفن تماس :
8844 739 22 0041
شماره فاکس :
7380 739 22 0041

ضمنا" دفتر اصلی بخش بازرسی در کشور سوییس و در شهر ژنو واقع است.

پیروز باشید و یزدان نگهدار
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165

UNREAD_POSTتوسط panahande_star23 » پنج شنبه آذر ماه 2, 1391 10:30 am

salam dost aziz man ham 3mah pish rad shodam farday roze radiyi man nameye dalayel radi ba post be dastam resid baray helsinki eghdam kardam ke 2mah zaman bord ta be man dalalyel kamel radi ro begand bad az on tasmim gereftam ba vakil khososi eghdam konam va alan parvandeye man dast vakil khososi hast va faghat mikham inbar be UN sabet konam ke eshtebah karde zemn inke fekr nakonid agar bare aval rad shodid bar dovom hatman ghabol mishid momkene hata parvande baste beshe kheyli ba deghat kari ro anjam bedid mohem nist cheghadr zamanam mibare mohem ine ke tanha rahe mandaneton dakhel turkey be onvan PANAHANDE az tarigh UNHCR hast pas ba deghat kar anjam bedid
ba arzoy movafaghiyat
panahande_star23
کاربر فعال
کاربر فعال
33.3%

تاريخ عضويت: يکشنبه خرداد ماه 28, 1391 3:01 pm

UNREAD_POSTتوسط arpita » چهارشنبه فروردين ماه 16, 1396 9:20 pm

سلامم دوستان من امروز خبر رد شدن تو مصاحبه اصليمو از سايت ديدم خيلي حالم بده اصلا باور نميكنم  حالا بايد چيكار كنم خواهش ميكنم جواب بديد
arpita
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: چهارشنبه فروردين ماه 16, 1396 8:56 pm

Re:

UNREAD_POSTتوسط sarinagool » چهارشنبه فروردين ماه 16, 1396 10:13 pm

arpita نوشته است:سلامم دوستان من امروز خبر رد شدن تو مصاحبه اصليمو از سايت ديدم خيلي حالم بده اصلا باور نميكنم  حالا بايد چيكار كنم خواهش ميكنم جواب بديد

سلام دوست عزیز خیلی ناراحت شدم  اما خدا بزرگه امیدتونو از دست ندید میشه بگید کیستون چی بوده

در اولین فرصت با سازمان هلسینکی تماس بگیرید و ازشون کمک بخواهید خیلی کمک میدن و پیگیر پروندتون هستن امیدوارم با کمک  هلسینکی هر چه زودتر قبولیتونو بگیرید
پنج شنبه ها مترجم فارس زبان دارن حتما تماس بگیرید
sarinagool
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه مهر ماه 15, 1393 10:49 pm
تشکر کرده: 16 بار
تشکر شده: 16 بار
امتياز: 320

UNREAD_POSTتوسط mahtab0090 » چهارشنبه فروردين ماه 16, 1396 10:41 pm

سلام دوستان عزیز. امیدوارم مشکل شما هرچه زودتر حل بشه. یه سوال از شما داشتم اینکه قبل از جواب ردی در سایت برای شما چیز دیگه ای نزده بودن مثلا در مصاحبه جضور پیدا کرد یا مصاحبه کامل و یا بررسی شد و یا در حال بررسی؟ خیلی لطف میکنید جواب من را بدید.
mahtab0090
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: يکشنبه آبان ماه 10, 1393 12:51 am
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 40

UNREAD_POSTتوسط stage » پنج شنبه فروردين ماه 17, 1396 1:34 pm

mahtab0090 نوشته است:سلام دوستان عزیز. امیدوارم مشکل شما هرچه زودتر حل بشه. یه سوال از شما داشتم اینکه قبل از جواب ردی در سایت برای شما چیز دیگه ای نزده بودن مثلا در مصاحبه جضور پیدا کرد یا مصاحبه کامل و یا بررسی شد و یا در حال بررسی؟ خیلی لطف میکنید جواب من را بدید.

فکر نمیکنم این نوشته ها دلیل به ردی بشه ....برای من هم بعد از مصاحبه نوشته بود در حال بررسی ولی دو ماه بعد قبولی گرفتم
stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند ماه 10, 1395 5:33 pm
تشکر کرده: 73 بار
تشکر شده: 63 بار
امتياز: 1265

UNREAD_POSTتوسط mansooreh1983 » پنج شنبه فروردين ماه 17, 1396 3:52 pm

سلام دوستان یکی از دوستان من الان یکسال هست که ردی گرفته و وکیل خصوصی داره الان سه ماه که زده مصاحبه مجدد اما هیچ خبری نشد اگر کسی تو این شرایت هست به ما بگه تا این دوست من از نگرانی در بیاد
mansooreh1983
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: يکشنبه آبان ماه 9, 1395 8:53 pm
تشکر شده: 17 بار
امتياز: 340

UNREAD_POSTتوسط arpita » جمعه فروردين ماه 17, 1396 1:06 am

ممنون از شما كه جواب دادين
كيس من مذهبي اجتماعيه چهار بار مصاحبه تلفني شدم سه بار حضوري اپانزده روز پيش زنگ زدن شماره كمليك كرفتن و چندتا سوال ساده پرسيدن همه گفتن قبوليه ولي يكهفته قبل جواب ردي دوباره زنگ زدن دو ساعتو نيم دوباره مصاحبه كردن من اون موقع شرايط بدي داشتم يه سوالو كه مطمئنن مهمترين سوال بودو من اشتباه متوجه شدم و اشتباه جواب دادم كه كارمو خراب كرد سوالي پرسيدن  و گفتن تو قبلا اين جواب دادي درسته گفتم بله در حالي كه در واقع جوابش منفي بود و من اشتباها جواب مثبت دادم  برام دعا كنيد دارم سكته ميكنم
arpita
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: چهارشنبه فروردين ماه 16, 1396 8:56 pm

UNREAD_POSTتوسط sayee » شنبه مرداد ماه 20, 1396 1:42 am

سلام دوستان بنده هم چندتا سوال داشتم ازتون هركسي كه ميتونه كمك كنه ممنون ميشم بنده باپسر كوچيك دوسالم يك ساله پناهنده هستم و شوهرم در رفت و آمد به ايران هست و تازگيا اقامت هم گرفته .به نظر شما اگر خدا خواست و ما قبول شديم چندوقت بعد ميتونم همسرم هم به كشور سوم ببرم ؟؟و ديگه اينكه به نظر شما بهتره كه قبل از مصاحبه اصلي همسرمو زير كيسم بيارم ؟؟من شنيدم بردن همسر به اين راحتي نيست و چهار پنج سال طول ميكشه در كشور سوم بهت اجازه بدن بياري ...و ديگه اينكه آيا وقتي وارد كشور سوم ميشي ميتونيم باخودمون سرمايه ببريم مثلا صد ميليون يا اجازه نداريم ؟؟؟و ديگه اينكه الان ميگن احتمال اينكه به خانواده هايي كه يك نفرشون پناهنده هست كشور سوم بدن خيلي كمه چون اونا ميگن كه اگر يك نفر درخطره پس بقيه هم بايد در خطر باشن ..آيا درسته ؟؟
sayee
یک بی پناه
یک بی پناه
57.1%

تاريخ عضويت: چهارشنبه مهر ماه 14, 1395 9:10 pm

UNREAD_POSTتوسط stage » شنبه مرداد ماه 21, 1396 10:39 pm

sayee نوشته است:سلام دوستان بنده هم چندتا سوال داشتم ازتون هركسي كه ميتونه كمك كنه ممنون ميشم بنده باپسر كوچيك دوسالم يك ساله پناهنده هستم و شوهرم در رفت و آمد به ايران هست و تازگيا اقامت هم گرفته .به نظر شما اگر خدا خواست و ما قبول شديم چندوقت بعد ميتونم همسرم هم به كشور سوم ببرم ؟؟و ديگه اينكه به نظر شما بهتره كه قبل از مصاحبه اصلي همسرمو زير كيسم بيارم ؟؟من شنيدم بردن همسر به اين راحتي نيست و چهار پنج سال طول ميكشه در كشور سوم بهت اجازه بدن بياري ...و ديگه اينكه آيا وقتي وارد كشور سوم ميشي ميتونيم باخودمون سرمايه ببريم مثلا صد ميليون يا اجازه نداريم ؟؟؟و ديگه اينكه الان ميگن احتمال اينكه به خانواده هايي كه يك نفرشون پناهنده هست كشور سوم بدن خيلي كمه چون اونا ميگن كه اگر يك نفر درخطره پس بقيه هم بايد در خطر باشن ..آيا درسته ؟؟

دقیقا همینطوره
فاصله ی بین آمدن سرکیس با سایر اعضا خانواده حتی نباید بیش تر از یک ماه باشد مگر اینکه دلیل موجهی داشته باشند. چه برسد به اینکه اعضا دیگر خانواده اصلا تقاضای پناهندگی نکنند .... در واقع پناهنده نشدن عضو دیگر ی از خانواده خود دلیل بر دروغین بودن کیس است و تمام کیس را زیر سوال میبرد ....
stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط stage » شنبه مرداد ماه 21, 1396 10:43 pm

stage نوشته است:
mahtab0090 نوشته است:سلام دوستان عزیز. امیدوارم مشکل شما هرچه زودتر حل بشه. یه سوال از شما داشتم اینکه قبل از جواب ردی در سایت برای شما چیز دیگه ای نزده بودن مثلا در مصاحبه جضور پیدا کرد یا مصاحبه کامل و یا بررسی شد و یا در حال بررسی؟ خیلی لطف میکنید جواب من را بدید.

فکر نمیکنم این نوشته ها دلیل به ردی بشه ....برای من هم بعد از مصاحبه نوشته بود در حال بررسی ولی دو ماه بعد قبولی گرفتم

Mahtab0090 دیدی بی خودی نگران بودین و بلاخره قبولی گرفتین
تبریک
stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

بعدي

بازگشت به مشکلات پناهجویان