وضعیت امضا ویا اثر انگشت

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

وضعیت امضا ویا اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط Sagan » دوشنبه ارديبهشت ماه 17, 1397 2:48 pm

از اونجایی که بخشی از مردمان با فرهنگ و مردمان متمدن افغنستان رو از مناطقشون تخلیه کردند و راهی کشورهای منطقه بخصوص ترکیه کرده اند٬
یکهو با منظره ی انسانهای زیبا با ظاهر و اندام و سر و کله های خیلی متناسب و دقیقی٬ در اداره مهاجرت شهرمان روبرو شده ایم.
که وقتی بخاطر زدن امضا مراجعت میکنیم٬ بگذریم که در صف پشت سر ۲۰۰ نفر منتظر میمونیم٬ نوبت رو هم که اصلا رعایت نمیکنند٬ که زدن اثر انگشت هر کدوم هم خیلی طول میکشه٬  اونقدر با چشمانشان به من و مخصوصا به همسرم زل میزنند که چند ماه بود خیلی وضعیت روانیمون مخصوصا همسرم٬ متشنج شده بود٬ چون این انسانها اونقدر زیبا و متمدن هستند که آدم افتخار میکنه که میانشون افتاده و هم سطحشون شده.
همسرم دیگه نمیخواست برا امضا زدن بیاد چون با خیلی وضعیت وحشتناکی روبرو میشدیم.
وقتی هم که بهمون زل میزنند و وقتی هم بهشون نگاه میکنی که چشمشون رو از ما برگردنن٬ با تعجب میبینی که اصلا عین خیالشون نیست٬ مثل اینکه ما یک گوشتی هستیم و اینا گربه های گرسنه. که انگار اصلا حقشونه که به کسی که داخل گونی نیست زل بزنند.
حتما و حتما در آینده نزدیک هم با تجاوز گروهی به دختر و پسرهای شهرهای متعدد ترکیه٬ گندی به انسان و انسانیت مخصوصا به بخش پناهندگی در ترکیه خواهند زد.

البته من خودم به خوبی جوامع انسانی رو مسائل روانی رو میدونم و نژادپرستی و راسیسم رو باهاش همیشه مخالفم. ولی کاملا معلومه که این انسانها رو٬ با برنامه و منسجم از زمینهاشون و از افغانستان تخلیه کردند و مقصود این برنامه هم خیلی غیر انسانی میتونه باشه و این انسانها قربانی هستند و بیخبر از همه چیز.

بگذریم٬ آخرش روز امضامون رو عوض کردیم و دیگه با صف ۲۰۰ نفری و انبوه چشمان غیر اخلاقی و گرسنه٬ با سر و کله و جمجمه های کج و کوله روبرو نمیشیم. فقط با اونایی که تازه اومدند و تازه کیملیک خواهند گرفت روبرو میشیم که اونا هم بازم مثل روز امضا بهمون زل میزنند که تعدادشون یه کم کمتره.

اما یک خبر خوبی که بهمن دادند این بود که دو هفته ای یک بار امضا خواهیم زد.
آیا برا شهر شما هم اینطوره؟

و یک خبر خوب دیگه که بهمون یک هو گفتند که فقط یکیتون میتونید به امضا بیایید٬
یعنی فقط من بروم اثر انگشت بزنم کافیه.
یعنی دو هفته یک بار و فقط اثر انگشت من. که در این اوضاع خیلی خیلی خبر خوبی بود.
غیر از اینکه با انسانهای با فرهنگ و متمدن روبرو نخواهیم شد٬ در پول اتوبوس هم ۷۵ درد صرفه جویی خواهد شد.

وضعیت اثر انگشت زدن در شهر شما چطوریه؟
امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 54 بار
تشکر شده: 165 بار
امتياز: 3325
اعتبار: -4

Re: وضعیت امضا ویا اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط shf1356 » دوشنبه ارديبهشت ماه 17, 1397 3:36 pm

افغانهای شهر ما اکثرا خانوم هستند البته در شهر میشه گفت اکثر پناهنده ها خانوم هستند و یا انتقالی چون شهر ما در لیست شهر ها نیست . امضا هم هر پانزده روز بود از روز اول . اما قانون جدیدی که داریم اینه که و بار امضا نزنید خروج براتون میزنند . کل تیم پلیس داره پناهندگی هم ماه پیش عوض شده و این سری جدید قوانین جدید دارن میذارنند.
حالا نمی‌دونم این قانون فقط برای شهر ماست یا بقیه شهر ها هم به جای سه بار دو بار شده ......
shf1356
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه مرداد ماه 22, 1392 3:42 pm
تشکر کرده: 139 بار
تشکر شده: 64 بار
امتياز: 1290
اعتبار: 3

UNREAD_POSTتوسط Sagan » دوشنبه ارديبهشت ماه 17, 1397 3:50 pm

نه در شهر ما اثری از خانوما دیده نمیشه و همه اونایی که توصیفشون کردم از جنس نر هستند.
یعنی میگید کسی که امضا نزنه دیپورت نمیشه؟
یعنی به اونی که امضا نمیزنه به راحتی بازم خروجی اش رو به کشور سوم خواهند داد؟
و منظورتون از جمله ی «به جای سه بار دو بار شده» چیست؟
امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 54 بار
تشکر شده: 165 بار
امتياز: 3325
اعتبار: -4

UNREAD_POSTتوسط sara22 » دوشنبه ارديبهشت ماه 17, 1397 3:54 pm

shf1356 نوشته است:افغانهای شهر ما اکثرا خانوم هستند البته در شهر میشه گفت اکثر پناهنده ها خانوم هستند و یا انتقالی چون شهر ما در لیست شهر ها نیست . امضا هم هر پانزده روز بود از روز اول . اما قانون جدیدی که داریم اینه که و بار امضا نزنید خروج براتون میزنند . کل تیم پلیس داره پناهندگی هم ماه پیش عوض شده و این سری جدید قوانین جدید دارن میذارنند.
حالا نمی‌دونم این قانون فقط برای شهر ماست یا بقیه شهر ها هم به جای سه بار دو بار شده ......

در شهر ما فقط سرکیس امضا میره و اونم هفته ای یکبار.البته اگر سرکیس خانوم باشه و با خانواده اومده باشه ، همسر اون خانوم برا امضا میره ،میشه گفت سرپرست خانواده امضا میره.
sara22
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 7, 1396 3:06 pm
تشکر کرده: 55 بار
تشکر شده: 23 بار
امتياز: 460
اعتبار: 4

UNREAD_POSTتوسط khoshbakht » سه شنبه ارديبهشت ماه 18, 1397 8:27 am

تو شهر ما که تا هفته پیش رفتیم امضا بزنیم هر هفته هستش و همه اعضای خانواده هم باید امضا بزنن. یکی از دوستامون شهر بوردور هستش امضاشون شده ماهی یکبار . امیدوارم شهر ما هم تغییر کنه حداقل بشه دو هفته ای یکبار
khoshbakht
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه دي ماه 3, 1395 1:56 pm
تشکر کرده: 43 بار
تشکر شده: 19 بار
امتياز: 380
اعتبار: -5

• مباحث مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    نويسنده