دوستان گرامی لطفا کمک کنید.یک مورد خیلی خاص هست

مشاور حقوقی - وکیل درجه 2 حقوق بین الملل

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

دوستان گرامی لطفا کمک کنید.یک مورد خیلی خاص هست

UNREAD_POSTتوسط masoud2000 » يکشنبه بهمن ماه 30, 1395 2:25 am

درود بر شما دوستان و همدردان ارجمند

لطفا دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند من رو راهنمایی کنند .. این مسئله خیلی مهم هست برای من.. شاید تا حالا با چنین مورد و سوالی برخورد نکرده باشید به همین دلیل کمی خاص هست این مشکل ما .. دوستان همسر من و خواهرشون 5 سال در ترکیه پناهنده بودند که نزدیک به سه هفته ی پیش به کشور ثالث پرواز کردند که امریکا هست .. کشور امریکا رو به اجبار پذیرفتند البته نه اجبار از طرف یو ان بلکه به دلیل ترس از موندگار شدن بیشتر در ترکیه اعتراضی نکردند چون یو ان فقط امریکا رو پیشنهاد کرد .. حالا که به امریکا رسیدند به دلایل مختلف اصلا نمیتونن اونجا رو تحمل کنند .. بسیار افسرده شدن .. در واقع چیزی که فکر میکردند با چیزی که به چشم می بینن بسیار متفاوت هست .. هر چند که همیشه از واقعیت های اونجا میدونستن اما باز فکر نمیکردند که اصلا نتونن اونجا رو تحمل کنن .. الان هم بسیار افسرده و از شرایط اونجا خیلی ناراحت هستند .. تقریبا هیچ حمایتی ازشون نمیشه جز محل سکونتی که دادند برای سه ماه فقط و از ماه دوم هم باید اجاره ی محل سکونت رو پرداخت کنند ..به قیمت حدو 800 دلار و ... و اون هم جای پرت شهر بهشون خونه دادند. وخیلی مشکلات دیگه ... من هر چقدر در اینترنت جستجو کردم نتونستم جوابی برای این سوال  پیدا کنم دوستان عزیز ..

سوالم اینه که ایا الان در حال حاضر با این وضعیت ایا امکان اعتراض به کمک وکیل یا هر راه دیگری برای تغییر کشور دارند ؟ ... چون با چند وکیل در امریکا تماس گرفتیم چند تاشون ابراز بی اطلاعی کردندو چند تاشون هم گفتند که امکان پذیر هست این کار اما باید از وکلایی کمک بگیرید که امور پناهنگان رو قبول میکنند... متاسفانه تا الان نتونستیم وکیلی رو پیدا کنیم .. دوستان اگر ممکن هست و اگر در مورد امکان پذیر بودن این کار یا نشدنش اطلاعی دارید لطفا راهنمایی کنید .. ایا میشه الان که به کشور ثالث رسیدند به هر روشی که هست و بنا به هر دلیلی درخواست تغییر کشور کنن ؟ .. هر کشور غیر از امریکا ...

دوستان عزیز اگر وکیلی رو در امریکا میشناسید که بتونه در این مورد کمک کنه لطفا شماره تماس و آدرسش رو برام بنویسید

خیلی خیلی از شما دوستان گرامی ممنون و سپاسگزارم ... منتظر جوابتون هستم .
masoud2000
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
7.1%

تاريخ عضويت: يکشنبه بهمن ماه 30, 1395 2:00 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: دوستان گرامی لطفا کمک کنید.یک مورد خیلی خاص هست

UNREAD_POSTتوسط jamsho » يکشنبه اسفند ماه 1, 1395 12:17 pm

سلام دوست عزیز تا جایی که من میدونم همچین چیزی امکان پذیر نیست اما اونا میتونن برن تغییر شهر بدن برن یه
شهر بهتر یا اینکه صبر کنن بعد از اینکه مدارک امریکاییشون گرفتن برن یه کشور دیگه به نظر من باید صبر و تحمل
داشته باشن وقتیکه تونستن ۵ سال ترکیه زندگی کنن اونجا هم میتونن زندگی کنن
jamsho
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه بهمن ماه 21, 1394 6:01 pm
تشکر کرده: 9 بار
تشکر شده: 6 بار
امتياز: 120
اعتبار: 2

UNREAD_POSTتوسط Sagan » يکشنبه اسفند ماه 1, 1395 2:59 pm

masoud2000 نوشته است:درود بر شما دوستان و همدردان ارجمند

لطفا دوستانی که در این مورد اطلاعاتی دارند من رو راهنمایی کنند .. این مسئله خیلی مهم هست برای من.. شاید تا حالا با چنین مورد و سوالی برخورد نکرده باشید به همین دلیل کمی خاص هست این مشکل ما .. دوستان همسر من و خواهرشون 5 سال در ترکیه پناهنده بودند که نزدیک به سه هفته ی پیش به کشور ثالث پرواز کردند که امریکا هست .. کشور امریکا رو به اجبار پذیرفتند البته نه اجبار از طرف یو ان بلکه به دلیل ترس از موندگار شدن بیشتر در ترکیه اعتراضی نکردند چون یو ان فقط امریکا رو پیشنهاد کرد .. حالا که به امریکا رسیدند به دلایل مختلف اصلا نمیتونن اونجا رو تحمل کنند .. بسیار افسرده شدن .. در واقع چیزی که فکر میکردند با چیزی که به چشم می بینن بسیار متفاوت هست .. هر چند که همیشه از واقعیت های اونجا میدونستن اما باز فکر نمیکردند که اصلا نتونن اونجا رو تحمل کنن .. الان هم بسیار افسرده و از شرایط اونجا خیلی ناراحت هستند .. تقریبا هیچ حمایتی ازشون نمیشه جز محل سکونتی که دادند برای سه ماه فقط و از ماه دوم هم باید اجاره ی محل سکونت رو پرداخت کنند ..به قیمت حدو 800 دلار و ... و اون هم جای پرت شهر بهشون خونه دادند. وخیلی مشکلات دیگه ... من هر چقدر در اینترنت جستجو کردم نتونستم جوابی برای این سوال  پیدا کنم دوستان عزیز ..

سوالم اینه که ایا الان در حال حاضر با این وضعیت ایا امکان اعتراض به کمک وکیل یا هر راه دیگری برای تغییر کشور دارند ؟ ... چون با چند وکیل در امریکا تماس گرفتیم چند تاشون ابراز بی اطلاعی کردندو چند تاشون هم گفتند که امکان پذیر هست این کار اما باید از وکلایی کمک بگیرید که امور پناهنگان رو قبول میکنند... متاسفانه تا الان نتونستیم وکیلی رو پیدا کنیم .. دوستان اگر ممکن هست و اگر در مورد امکان پذیر بودن این کار یا نشدنش اطلاعی دارید لطفا راهنمایی کنید .. ایا میشه الان که به کشور ثالث رسیدند به هر روشی که هست و بنا به هر دلیلی درخواست تغییر کشور کنن ؟ .. هر کشور غیر از امریکا ...

دوستان عزیز اگر وکیلی رو در امریکا میشناسید که بتونه در این مورد کمک کنه لطفا شماره تماس و آدرسش رو برام بنویسید

خیلی خیلی از شما دوستان گرامی ممنون و سپاسگزارم ... منتظر جوابتون هستم .

برا بعضیها که زبون ترکی رو هم بلدند٬ ترکیه براشون خیلی بهتره.
خرید لباس کفش لوازم و کرایه ارزون٬ شهرهایی نسبتا شبیه شهرهای ایران٬ دوستایی که تو ترکیه شناختنشون و رفت و آمد و غیره.
اما ترکیه حقوق شهروندی رو نداره.
امریکا ویا هر کشور سومی که یوان میده٬ حقوق شهروندی میده و آینده ای معلوم و قابل برنامه ریزی ای داره.

اما کشورهای سوم به هیچ وجه زندگی وی آی پی و ویلا جکوزی وان ماساژ و حقوق ماهیانه دلخواه و تفریح و زندگی اشرافی رو تضمین نمیکنند که هیچ٬ خیلی ها هم مجبور به کارایی میشوند که صداشون هم در نمیاد که مبادا نتونم پُز بدم و یه هو مردم بفهمند که دارم از چه راهی پول در میارم.

بهر حال به نظر من دیگه خیلی پر رویی و خوش خیالیه که فکر کنی کشورای پناهنده پذیر قربون صدقه کسی که میاد میرند و میتونی کشور دلخواه رو هر وقت که عشقت بکشه سفارش بدی.
صد درصد افراد و ارگانهای حقوقی که با اون خانواده طرفند با خودشون میگند که: بابا اینا دیگه کی ان.
حتی مطرح کردن این مشکل هم باعث تاسفه.
امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Sagan تشکر کرده اند:
arm24 (دوشنبه اسفند ماه 1, 1395 12:25 am)
رتبه: 9.09%

نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 55 بار
تشکر شده: 167 بار
امتياز: 3365
اعتبار: -4

UNREAD_POSTتوسط masoud2000 » يکشنبه اسفند ماه 1, 1395 6:09 pm

دوست عزیز میشد قبل از اینکه به اونجا برن اعتراض کنند .. صحبت حمایت انچنانی نیست .. هر انسان عاقلی میدونه که کسی اونجا با جکوزی و لوازم رفاهی دیگه منتظرش نیست .. منتها امریکا حتی کمک هایی که مثلا کانادا یا بعضی از کشورهای اروپایی میکنه به کسی نمیکنه .. خیلی شرایطش با بقیه ی کشورهای پناهنده پذیر فرق میکنه ... جامعه ی امریکا برای زندگی اصلا خوب نیست .. جامعه ی خشنی داره .. برفرض شما نمیتونی مثلا سطح زندگی در امریکا رو با مثلا کشور نروژ توی اروپا یا همون کشورهای خوب اروپایی مقایسه کنی .. پناهنده هایی که مثلا به اسکاندیناوی فرستاده شدند خیلی خیلی راضی تر هستند از کسانی که الان در امریکا هستند .. امریکا فقط یه سراب هست .. 95 درصد همین پناهنده ها هم هرگز در ایران جونشون در خطر نبوده فقط به دنبال یه زندگی بهتر هستند از جمله خانواده ی خود من .. پس تعارف نداریم .. خیلی ها هم که مشکلی واقعی دارند در ایران در حد مرگ و اعدام نبوده بیخود بزرگش کردند .. عده ی معدودی هستند که واقعا زندگیشون در ایران در خطر بوده و پناهنده شدند به یو ان .. هر کسی به دنبال یه زندگی بهتره .. اشتباه اینجا بود که به کشور داده شده اعتراضی نکردند قبل رفتن. من با گفته ی شما موافقم .  صحبت میکنیم با خانواده خیلی از شرایطی که در ترکیه داشتند در مقایسه با امریکا راضی تر  بودند .. خیلی ها الان اینطورین .. من چندین نفر دیگه رو میشناسم که همین الان از امریکا و زندگی در امریکا بیزار شدند همشونم از یو ان به امریکا فرستاده شدند .. با چند نفر از دوستان پناهنده که داشتم صحبت کردم .. همه ی ایالت های امریکا شرایطشون یه جور هست .. هزینه های تحصیل خیلی خیلی بالاست .. اگر هم وام بدن بهت تا اخر عمرت باید قسط بدی به دانشگاه .. اگه کریدیت نداشته باشی خونه بهت نمیدن هیچی بهت نمیدن باید ضامن داشته باشی .. و خیلی مشکلات دیگه .. که در کشورهای اروپایی خیلی خیلی کمتر هست این مشکلات .. به هر حال همه ما میدونیم که کسی جانش در خطر نبوده و نیست جز عده ای معدود .. فقط شرایط بد اقتصادی و زندگی در ایران هست که خیلی ها دست به این کار میزنن و اخرش هم میفهمن که اشتباه کردند..  به هر حال از راهنماییتون ممنون
masoud2000
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: يکشنبه بهمن ماه 30, 1395 2:00 am
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

UNREAD_POSTتوسط nioosh88 » يکشنبه اسفند ماه 1, 1395 7:12 pm

دوست عزیز کجای پناهدگی نوشته زندگی بهتری بهت میدن؟ زندگی بهتر از نظر شما چیه؟ اینکه پناهنده بشی بشینی تو خونه کیف کنی اگه اینجوری فکر میکنید کاملا اشتباه نظرتون شما هر کشوری که برید برای زندگی بهتر باید کار کرد و مطمئناً زندگی خیلی بهتری خواهید داشت. و اگر خانواده شما الان راضی نیستن و ایران مشکل نداشتن چرا برنمیگردن که راحت زندگی کنن. اگه برای زندگی بهتر میخواستن برن چرا از طریق ویزا های دیگه نرفتن و..... خیلی چیزها که برای همه سوال پیش میاد و مشکل اصلی ما ایرانی ها اینه که همیشه یک چیز خوب رو با بهترین چیز مقایسه میکنیم آمریکا کشور جدایی که نمیشه با اروپا یا کشور هایی که نام بردید مقایسه کرد اما تو هر کشوری که بفرستن اگه از خونت خوشت نیومده همون روز میتونی عوضش کنی اگه شهرت دوست نداری میتونی عوض کنی و برای زندگی بهتر باید کار کرد این نظر منه.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم nioosh88 تشکر کرده اند: 3
aminx64 (پنج شنبه مرداد ماه 11, 1397 10:12 am), arm24 (دوشنبه اسفند ماه 1, 1395 12:25 am), shf1356 (دوشنبه اسفند ماه 2, 1395 11:12 pm)
رتبه: 27.27%

nioosh88
کاربر فعال
کاربر فعال
0%

تاريخ عضويت: دوشنبه آذر ماه 4, 1392 7:20 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 60

UNREAD_POSTتوسط arm24 » يکشنبه اسفند ماه 1, 1395 11:03 pm

ایرانی ها ملت تن پروری هستن و بدنبال پول مفت هستن برای همینه که میخوان برن نروژ یا کشورهای اسکاندیناوی ..... متاسفانه اکثر پناهنده ها بدون تخصص هستن و باید تو شغلهای کاذب امرار معاش کنند.اگر واقعا کسی تن کار داشته باشه از صفر مطلق میتونه به همه چیز تو آمریکا برسه حتی زندگی لوکس و فوق العاده ایی میتونه درست کنه از ماشین آخرین مدل شورولت کوروت بگیر تا ویلا هر چیز دیگه فقط با کار مستمر . اما کمک پول نقد از دولت امریکا انتظار نداشته باشید. در عوض کشوری مثل نروژ کمک ماهانه داره اما اونجا زندگی همه تو یک سطح هست یعنی اگر بخوای ماشین آخرین مدل بگیری چنان مالیاتی ازت بگیرن که ببوسی ماشینو برای همیشه بزاری کنار.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم arm24 تشکر کرده اند:
shf1356 (دوشنبه اسفند ماه 2, 1395 11:12 pm)
رتبه: 9.09%

arm24
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد ماه 20, 1395 12:50 pm
تشکر کرده: 66 بار
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 60

UNREAD_POSTتوسط pooya » يکشنبه اسفند ماه 1, 1395 11:20 pm

به جای اینکه بگردن دنبال یه وکیل بگردن راهی پیدا کنن در جهت بهبود زندگی خیلی هم سخت نیست

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم pooya تشکر کرده اند: 2
arm24 (دوشنبه اسفند ماه 1, 1395 12:24 am), shf1356 (دوشنبه اسفند ماه 2, 1395 11:12 pm)
رتبه: 18.18%

pooya
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه ارديبهشت ماه 8, 1395 12:24 pm
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 80
اعتبار: 5

UNREAD_POSTتوسط shf1356 » دوشنبه اسفند ماه 2, 1395 2:07 pm

متاسفانه تمام چيزهايى كه نوشتين حقيقته خيلى ها به عشق رفتن به امريكا به خودشون هر وصله اى اينجا زدند و بعد از رسيدن به اونجا سرخورده شدند ، يك كسى كه مثل من شبونه فرار كرد و در ايران همه چيز داشتيم هنوز هم در تركيه كار نكرده ام و جز تركيه جايى امن براش نبود مجبور هستيم كه هر جاي امنى رو بپذيريم با اينكه در همه جا به جز آمريكا فاميل درجه يك داشتيم اونجا رو هم پذيرفتيم و ميدونم كه كسى كه مثل من در ايران براى زندگيش تلاش كرده بوده و تو ايران به همه چيز رسيده بوده در هر جاى دنيا دوباره همون كار رو ميكنه و از آينده ترس نداره فقط امريكا براى من يك ازار روانى داره و اون هم تكرار مصاحبه هاى مجدد و تكرار اتفاقات اجبار به فرار است كه براش تحت روان درمانى هستم هنوز بعد از سه سال اما يك چيز رو بايد همه بدونن چه اونهايى كه به اجبار اومدن چه براى زندگى بهتر چون در هر صورت اونها هم براى زندگى بهتر سختى مهاجرت رو پذيرفته اند كه كار سختى است در هر صورت از خانواده كندن از خونه و محله و خيلى چيزها دور شدن ، اونها هم بايد بدونن هر جاى دنيا بايد تلاش كنن فقط فرقش با ايران اينه كه هر جاى دنيا بدون پارتى ميتونى به همه جا برسى فقط با تلاش خودت اگر تلاش نكنى نه ، امريكا اين همه كارتن خواب داره اگر قرار بود به كسى كمك كنن اونها وجود نداشتن ، در اروپا هم هستند پناهندگانى كه با پول ناچيز سوشيال زندگى ميكنن و زندگى لوكس اگر بخواهى بايد تلاش كنى و هيچ جاى دنيا مثل ايران با مفت خورى به هيچ جا نخو اهيد رسيد و بدتر از اون كه هميشه يك خارجى خواهيد بود ، پس اگر خطر نداريد يا دنبال كار كردن نيستيد ، مهاجرت نكنيد
shf1356
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه مرداد ماه 22, 1392 3:42 pm
تشکر کرده: 139 بار
تشکر شده: 64 بار
امتياز: 1290
اعتبار: 3

• مباحث مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    نويسنده