سوال : بازگشت از ترکیه به ایران ؟

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

سوال : بازگشت از ترکیه به ایران ؟

UNREAD_POSTتوسط arsalanng » يکشنبه مرداد ماه 10, 1395 10:31 am

سلام و وقت بخیر خدمت عزیزان .
بنده تازه عضور گروه شما شدم ...
داستان من از این قراره که با زن و بچه ها حدود یک سال و نیمه که ترکیه هستم و از اول در یو ان درخواست داده بودم و حدود سه ماه دیگه وقت مصاحبه اصلیمونه ...
الان شرایطی برای خانواده پیش آمده که میخوایم به ایران برگردیم ...
حال چند سوال دارم خدمتتون ؟
اول اینکه ما میتونیم برگردیم یا خیر ؟
کار خاصی باید انجام بدیم برای برگشت ؟
در هنکام برگشت با توجه به این مدت که اینجا بودیم در هنگام گذر از گیت ترکیه و همچنین ایران مورد بازخواست و سوال قرار میگیریم ؟ چگار باید انجام دهیم ؟
یه سوال اخری که دارم اینکه میتونم صبر کنم تا مصاحبه ام رو انجام بدم و جوابش بیاد (احتمال زیاد میدونم با کیسم قبولم) و بعد قبولی برگردم یا نه اصلا نمیشه ؟ اخه اینجا شنیدم میتونی صبر کنی مصاحبه انجام بدی و جوایش بیاد و بعدش برگردی ایران و چون مثلا قبول شدم میتونم مدتها بعد دوباره هم بیام اگه خواستم....
پیشا پیش از اینکه وقت میزارین و جواب میدین ممنونم . واقعا به راهنمایی کسایی که وارد هستن نیاز داریم . سپاس
arsalanng
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
0%

تاريخ عضويت: يکشنبه مرداد ماه 10, 1395 10:09 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: سوال : بازگشت از ترکیه به ایران ؟

UNREAD_POSTتوسط Saeedataee » يکشنبه مرداد ماه 10, 1395 1:33 pm

اگر برگردین به هیچ وجه یو ان شما رو نخواهد پذیرفت و تا پنج سال حق درخواست پناهجویی به شما نخواهند داد و اگر هم بعد ینج سال درخواست بدید باز رو سابقه ی شما تاثیر منفی خواهد داشت.گویا شما فراموش کردین که اصلی ترین شرط پناهجویی ادعای خطرجانی در صورت بازگشت به کشورتون هست؟؟؟؟والا چرا باید پناهجویی شما رو بپذیرن؟و اگر برگردید خلافش ثابت میشه و از نطر اونها پس شما مشکل ندارید و شرایط پناهجویی رو ندارید.نه تو این مرحله بلکه حتی اگر تمام پروسه ی پرونده طی بشه برید کشور سوم شهروند هم بشید و برگردید ایران ممکنه باز پروندتون رو کنسل کنن و براتون مشکل پیش بیاد.مثلا کانادا که همچین قانونی گذاشته آمریکا رو دقیق نمی دونم ولی میدونم برای سرکیس همیشه این مسله مطرح هست و میتونن بهش گیر بدن
Saeedataee
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه ارديبهشت ماه 7, 1395 11:38 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 19 بار
امتياز: 385
اعتبار: 11

Re: سوال : بازگشت از ترکیه به ایران ؟

UNREAD_POSTتوسط Sagan » يکشنبه مرداد ماه 10, 1395 1:40 pm

arsalanng نوشته است:سلام و وقت بخیر خدمت عزیزان .
بنده تازه عضور گروه شما شدم ...
داستان من از این قراره که با زن و بچه ها حدود یک سال و نیمه که ترکیه هستم و از اول در یو ان درخواست داده بودم و حدود سه ماه دیگه وقت مصاحبه اصلیمونه ...
الان شرایطی برای خانواده پیش آمده که میخوایم به ایران برگردیم ...
حال چند سوال دارم خدمتتون ؟
اول اینکه ما میتونیم برگردیم یا خیر ؟
کار خاصی باید انجام بدیم برای برگشت ؟
در هنکام برگشت با توجه به این مدت که اینجا بودیم در هنگام گذر از گیت ترکیه و همچنین ایران مورد بازخواست و سوال قرار میگیریم ؟ چگار باید انجام دهیم ؟
یه سوال اخری که دارم اینکه میتونم صبر کنم تا مصاحبه ام رو انجام بدم و جوابش بیاد (احتمال زیاد میدونم با کیسم قبولم) و بعد قبولی برگردم یا نه اصلا نمیشه ؟ اخه اینجا شنیدم میتونی صبر کنی مصاحبه انجام بدی و جوایش بیاد و بعدش برگردی ایران و چون مثلا قبول شدم میتونم مدتها بعد دوباره هم بیام اگه خواستم....
پیشا پیش از اینکه وقت میزارین و جواب میدین ممنونم . واقعا به راهنمایی کسایی که وارد هستن نیاز داریم . سپاس

عجب دور و زمونه ای شده
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

طرف الکی یه ذرتی براش پیش میاد٬ مث قهر کردن با نه نه اش
عضويت  / ورود
میاد یوان اسم نویسی میکنه. بعد متوجه نیست که پناهجوست و نمیدونه قضیه از چه قراره
عضويت  / ورود

خانوادشم آوورده اللاف کرده
عضويت  / ورود

دوستان باید متوجه باشند که اگر اومدی٬ در اصل اگه فرار کردی اومدی٬ یعنی اینکه از شهروندی و تبعه ایران امتناع کردی٬ انصراف دادی و نمیخواهی زیر حمایت دولتت و قوانین و همه چیش قرار بگیری. نمیخواهی تبعه ایران باشی و دولت و کشور دیگری رو میخواهی که ازت حمایت کنه
عضويت  / ورود
و به شهروندی قبولت کنه و بهت جا بده
عضويت  / ورود

برای همینه که دوستان پناهنده نما بعد از رسیدن به اون کشوری که حمایتش رو بدست آووردن میرن  به سفارت ایران و چیز خودم نامه
عضويت  / ورود
و توبه نامه پر میکنند
و حکومت ایران
عضويت  / ورود
هم اینها رو به عنوان شهروند دوباره میپزیره و پاسپورت ایران رو بهشون دوباره میده
عضويت  / ورود
در عوضه اون چیز خوردم نامه هه.

دوست عزیز شما میتونید اول به اداره مهاجرت شهرتون مراجعه کنید و چیخیش بگیرید. قبل از چیخیش٬ پلیس کارهای انصراف شما رو انجام خواهد داد و برگه هایی رو باید پر کنید.
به آسام شهرتون هم برید و ازشون کمک بخواهید.
اون طرف ایران هم که معلومه اگر الکی پا شدید اومدید
عضويت  / ورود
حکومت ایران این مسائل رو خیلی خیلی خوب میدونه و زیاد بهتون گیر نمیده. اگر هم گیر داد میگید که غلط کردم و فکر کردم که دارن تو ترکیه کباب میدهند و رفتیم دیدیم خر رو داغ میکنن
عضويت  / ورود
و گول خوردیم٬ همین
عضويت  / ورود

امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Sagan تشکر کرده اند:
Xpress (دوشنبه مرداد ماه 11, 1395 5:51 pm)
رتبه: 9.09%

نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 55 بار
تشکر شده: 167 بار
امتياز: 3365
اعتبار: -4

• مباحث مشابه