سوال مهم : لطفا دوستان جواب بدید

مشاور حقوقی - وکیل درجه 2 حقوق بین الملل

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

سوال مهم : لطفا دوستان جواب بدید

UNREAD_POSTتوسط amirswedish » يکشنبه تير ماه 27, 1395 1:58 pm

دوستان فرض کنید امروز من از ایران خارج بشم و بیام ترکیه درخواست پناهندگی بدم خدای نکرده زبونم لال بعد از 2 یا 3 سال جواب رد بگیرم می خواستم بدونم آیا بعد از این مراحل اقامت خود ترکیه رو بهم می دن؟!!!!
والا اگه اقامت خود ترکیه رو هم بهم بدن راضیم بهتره از این خراب شده، احتمالش هست چون تو یه تایپیک خوندم یه بنده خدایی گفته بود خود دولت ترکیه بهش اقامت داده؟!!1
با تشکر
amirswedish
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
92.9%

تاريخ عضويت: جمعه خرداد ماه 14, 1395 10:09 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 20
اعتبار: -5

Re: سوال مهم : لطفا دوستان جواب بدید

UNREAD_POSTتوسط Sagan » يکشنبه تير ماه 27, 1395 2:17 pm

amirswedish نوشته است:دوستان فرض کنید امروز من از ایران خارج بشم و بیام ترکیه درخواست پناهندگی بدم خدای نکرده زبونم لال بعد از 2 یا 3 سال جواب رد بگیرم می خواستم بدونم آیا بعد از این مراحل اقامت خود ترکیه رو بهم می دن؟!!!!
والا اگه اقامت خود ترکیه رو هم بهم بدن راضیم بهتره از این خراب شده، احتمالش هست چون تو یه تایپیک خوندم یه بنده خدایی گفته بود خود دولت ترکیه بهش اقامت داده؟!!1
با تشکر

آره٬ ارزش پناهجو اونم اگه زبونم لال بعد از 2 یا 3 سال جواب رد بگیره قبول هم نشه٬ اونقدر بیشتره که حتی به محض جواب ردی تون بلافاصله به عنوان مستمری هر ماه ۱۲۰۰ دلار ضرر زیانی که متحمل شدید که تشریف آووردید رو بهتون میدن
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

بعلاوه از نظر روانی هم که نا امیدی و فلانی که باهاش روبرو شدید در هفته سه بار جلسه ماساژ توسط دختران متخصص که مبادا بهتون بد بگذره
عضويت  / ورود

براتون کارت میدن که مجانی استفاده کنید و طور آنتالیا و فلان
عضويت  / ورود

از همه مهمتر اقامت که سهله با مراسمی مجلل شما رو به عنوان شهروند (وطنداش) قبول میکنن
عضويت  / ورود

امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 55 بار
تشکر شده: 167 بار
امتياز: 3365
اعتبار: -4

UNREAD_POSTتوسط soheil1993 » يکشنبه تير ماه 27, 1395 2:39 pm

نه خیر دوست عزیز اگر کاملا از طرف سازمان ملل رد بشید ؛ ظرف مدت کوتاه باید ترکیه رو ترک کنید
soheil1993
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه فروردين ماه 3, 1394 12:01 am
تشکر کرده: 98 بار
تشکر شده: 29 بار
امتياز: 585
اعتبار: 7

UNREAD_POSTتوسط amirswedish » يکشنبه تير ماه 27, 1395 6:21 pm

منظور شما از کاملا چیه چون خیلی ها تو این سایت میگن بعد از جواب رد اعتراض کردند یا طرف گفته اینقدر میمونم و کار میکنم تا یه روز جواب مثبت بهم بدن و پروندم ردیف شه؟!!!!!!!!!!
الان منظور این دوستان چیه؟
amirswedish
یک بی پناه
یک بی پناه
92.9%

UNREAD_POSTتوسط amirswedish » يکشنبه تير ماه 27, 1395 6:22 pm

soheil1993 نوشته است:نه خیر دوست عزیز اگر کاملا از طرف سازمان ملل رد بشید ؛ ظرف مدت کوتاه باید ترکیه رو ترک کنید

منظور شما از کاملا چیه چون خیلی ها تو این سایت میگن بعد از جواب رد اعتراض کردند یا طرف گفته اینقدر میمونم و کار میکنم تا یه روز جواب مثبت بهم بدن و پروندم ردیف شه؟!!!!!!!!!!
الان منظور این دوستان چیه؟
amirswedish
یک بی پناه
یک بی پناه
92.9%

UNREAD_POSTتوسط amirswedish » يکشنبه تير ماه 27, 1395 6:23 pm

Sagan نوشته است:
amirswedish نوشته است:دوستان فرض کنید امروز من از ایران خارج بشم و بیام ترکیه درخواست پناهندگی بدم خدای نکرده زبونم لال بعد از 2 یا 3 سال جواب رد بگیرم می خواستم بدونم آیا بعد از این مراحل اقامت خود ترکیه رو بهم می دن؟!!!!
با تشکر

آره٬ ارزش پناهجو اونم اگه زبونم لال بعد از 2 یا 3 سال جواب رد بگیره قبول هم نشه٬ اونقدر بیشتره که حتی به محض جواب ردی تون بلافاصله به عنوان مستمری هر ماه ۱۲۰۰ دلار ضرر زیانی که متحمل شدید که تشریف آووردید رو بهتون میدن
عضويت  / ورود

بعلاوه از نظر روانی هم که نا امیدی و فلانی که باهاش روبرو شدید در هفته سه بار جلسه ماساژ توسط دختران متخصص که مبادا بهتون بد بگذره
عضويت  / ورود

براتون کارت میدن که مجانی استفاده کنید و طور آنتالیا و فلان
عضويت  / ورود

از همه مهمتر اقامت که سهله با مراسمی مجلل شما رو به عنوان شهروند (وطنداش) قبول میکنن
عضويت  / ورود

دوست گلم بنده سه تا سوال جدی پرسیدم و جواباش خیلی ساده و روشن هستند چرا به جای کمک مسخره میکنی دوست گلم

amirswedish
یک بی پناه
یک بی پناه
92.9%

UNREAD_POSTتوسط jafaaar » يکشنبه تير ماه 27, 1395 7:09 pm

🐵
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط jafaaar در دوشنبه آذر ماه 20, 1396 5:54 pm .
نماد کاربر
jafaaar
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Tired
تاريخ عضويت: جمعه آذر ماه 14, 1393 2:40 pm
تشکر کرده: 22 بار
تشکر شده: 5 بار
امتياز: 100
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط ercanparsi » يکشنبه تير ماه 27, 1395 7:26 pm

با تشکر

دوست گرامی با توجه به سوال حضرت عالی سعی میکنم جواب کاملی بنویسم و امیدوارم که این چند سطر در تصمیم گیری به شما کمک کند.
دولت ترکیه بعلت امضای قرارداد ۱۹۵۱ در اعطای پناهندگی محدودیت جغرافیایی را اعمال میکند این به این معناست که ترکیه فقط به اشخاصی که از یکی از کشور های اروپایی خود را به ترکیه رسانیده اند و درخواست پناهندگی خود را به اداره مهاجرت ترکیه تسلیم نموده اند در صورت قبولی در آزمون پناهندگی ،حق شهروندی خواهد داد . بنابراین دولت ترکیه مسئولیتی در خصوص افرادی که از خاور میانه برای درخواست پناهندگی به ترکیه می آیند ندارد و به همین دلیل کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به درخواست پناهندگی این افراد رسیدگی میکند. دولت ترکیه در طول زمانی که پناهجو منتظر انجام مراحل پناهندگی خود از سوی سازمان ملل میباشد فقط اقامت موقت افراد غیر اروپایی را تا زمان به پایان رسیدن مراحل پناهندگی شخص تأمین خواهد کرد . به اینصورت که شخص اگر قبولی خود رااز کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل دریافت کند سازمان ملل باید کشور ثالث ی را جهت اسکان دائمی این شخص معرفی کرده و ایشان را به آن کشور بفرستد. در صورت عدم قبولی سازمان ملل فرصت دفاع مجدد پناهجو را در مصاحبه استیناف فراهم خواهد کرد اما در صورتی که شخص در این مصاحبه هم رد شود .پرونده او در سازمان ملل بسته خواهد شد و شخص باید به کشور مطبوع خود در کوتاه‌ترین زمان دیپورت گردد . دریافت اقامت ترکیه برای پناهجویان ایرانی به صورت دائمی غیر ممکن میباشد مگر شخص پناهجو با یک شهروند ترکیه ازدواج کند و یا درخواست پناهندگی خود را از سازمان ملل پس گرفته به ایران برگردد و این بار از طریق خرید ملک در ترکیه و یا اقامت کاری و یا اقامت تحصیلی در ترکیه اقدام کند که البته به علت اینکه قبلا در ترکیه درخواست پناهندگی کرده بوده به مدت ۵ سال حق ورود به ترکیه را نخواهد داشت و بعد از اتمام این دوره میتواند به یکی از روش های ذکر شده درخواست اقامت کند .واضح است که اگر از ابتدا شخص درخواست پناهندگی ارائه نکند میتواند برای اخذ اقامت به روش های فوق الذکر اقدام نماید . بعد از پایان دوره اقامت به تعداد سالهای معین که از طرف دولت ترکیه مشخص میشود شخص با شرکت در امتحان شهروندی میتواند برای سیتیزن شیپ اقدام کند. در کل چنان که در پست های قبلی خود اشاره کرده ام اگر در ایران مشکلی که جان شما را از سوی مقامات جمهوری اسلامی تهدید کند ندارید برای پناهندگی از طریق یو ان اقدام نفرمایبد چرا که علاوه بر از دست دادن زمان گرانبها یتان در طول سالهای پناهندگی مجبور خواهید بود که یک کیس ساختگی را به کمیساریای عالی سازمان ملل ارائه کنید که اینکار علاوه بر اینکه خلاف اخلاق انسانی و وجدان میباشد احتمال شکست شما در پرونده را نیز افزایش خواهد داد مگر اینکه هنرپیشه قابلی باشید و بتوانید وکیل کارکشته سازمان ملل را به خوبی فریب دهید . لذا اگر مشکلی ندارید به فکر ساختن آینده خود در کشورتان باشید و یا از راه دیگری اقدام به مهاجرت فرمایید مثل مهاجرت از طریق نیروی کار متخصص ایالت کبک کانادا که اگر در اینترنت جستجو کنید اطلاعات مفیدی در این مورد خواهید یافت.
در پایان امید وارم که توضیحات کامل بوده و جواب خود را دریافت کرده باشید
با احترام
امضا انتظارِ پارسايان به شادى مى انجامد، اما اميدِ شريران بر باد مى رود.
پس تنها سه چیز است که باقی می ماند :
ایمان
امید
محبت
ercanparsi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 26, 1394 1:32 am
تشکر کرده: 31 بار
تشکر شده: 87 بار
امتياز: 1760
اعتبار: 4

UNREAD_POSTتوسط amirswedish » دوشنبه تير ماه 28, 1395 4:32 pm

ercanparsi نوشته است:
با تشکر

دوست گرامی با توجه به سوال حضرت عالی سعی میکنم جواب کاملی بنویسم و امیدوارم که این چند سطر در تصمیم گیری به شما کمک کند.
دولت ترکیه بعلت امضای قرارداد ۱۹۵۱ در اعطای پناهندگی محدودیت جغرافیایی را اعمال میکند این به این معناست که ترکیه فقط به اشخاصی که از یکی از کشور های اروپایی خود را به ترکیه رسانیده اند و درخواست پناهندگی خود را به اداره مهاجرت ترکیه تسلیم نموده اند در صورت قبولی در آزمون پناهندگی ،حق شهروندی خواهد داد . بنابراین دولت ترکیه مسئولیتی در خصوص افرادی که از خاور میانه برای درخواست پناهندگی به ترکیه می آیند ندارد و به همین دلیل کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل متحد به درخواست پناهندگی این افراد رسیدگی میکند. دولت ترکیه در طول زمانی که پناهجو منتظر انجام مراحل پناهندگی خود از سوی سازمان ملل میباشد فقط اقامت موقت افراد غیر اروپایی را تا زمان به پایان رسیدن مراحل پناهندگی شخص تأمین خواهد کرد . به اینصورت که شخص اگر قبولی خود رااز کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل دریافت کند سازمان ملل باید کشور ثالث ی را جهت اسکان دائمی این شخص معرفی کرده و ایشان را به آن کشور بفرستد. در صورت عدم قبولی سازمان ملل فرصت دفاع مجدد پناهجو را در مصاحبه استیناف فراهم خواهد کرد اما در صورتی که شخص در این مصاحبه هم رد شود .پرونده او در سازمان ملل بسته خواهد شد و شخص باید به کشور مطبوع خود در کوتاه‌ترین زمان دیپورت گردد . دریافت اقامت ترکیه برای پناهجویان ایرانی به صورت دائمی غیر ممکن میباشد مگر شخص پناهجو با یک شهروند ترکیه ازدواج کند و یا درخواست پناهندگی خود را از سازمان ملل پس گرفته به ایران برگردد و این بار از طریق خرید ملک در ترکیه و یا اقامت کاری و یا اقامت تحصیلی در ترکیه اقدام کند که البته به علت اینکه قبلا در ترکیه درخواست پناهندگی کرده بوده به مدت ۵ سال حق ورود به ترکیه را نخواهد داشت و بعد از اتمام این دوره میتواند به یکی از روش های ذکر شده درخواست اقامت کند .واضح است که اگر از ابتدا شخص درخواست پناهندگی ارائه نکند میتواند برای اخذ اقامت به روش های فوق الذکر اقدام نماید . بعد از پایان دوره اقامت به تعداد سالهای معین که از طرف دولت ترکیه مشخص میشود شخص با شرکت در امتحان شهروندی میتواند برای سیتیزن شیپ اقدام کند. در کل چنان که در پست های قبلی خود اشاره کرده ام اگر در ایران مشکلی که جان شما را از سوی مقامات جمهوری اسلامی تهدید کند ندارید برای پناهندگی از طریق یو ان اقدام نفرمایبد چرا که علاوه بر از دست دادن زمان گرانبها یتان در طول سالهای پناهندگی مجبور خواهید بود که یک کیس ساختگی را به کمیساریای عالی سازمان ملل ارائه کنید که اینکار علاوه بر اینکه خلاف اخلاق انسانی و وجدان میباشد احتمال شکست شما در پرونده را نیز افزایش خواهد داد مگر اینکه هنرپیشه قابلی باشید و بتوانید وکیل کارکشته سازمان ملل را به خوبی فریب دهید . لذا اگر مشکلی ندارید به فکر ساختن آینده خود در کشورتان باشید و یا از راه دیگری اقدام به مهاجرت فرمایید مثل مهاجرت از طریق نیروی کار متخصص ایالت کبک کانادا که اگر در اینترنت جستجو کنید اطلاعات مفیدی در این مورد خواهید یافت.
در پایان امید وارم که توضیحات کامل بوده و جواب خود را دریافت کرده باشید
با احترام

دوست گلم خیلی خیلی از شما تشکر می کنم بابت وقتی که گذاشتید و جواب بنده رو دادید
اما چه آینده ای قوربونت برم بنده 26 سال از زندگیم رو برای تحصیل گذاشتم و از دانشگاه سراسری فارغ التحصیل شدم اما دریغ از یک استخدامی که نصیب بنده بشه الان 26 سال تلاش من دود شد رفت هوا - پدر بنده هم که فوت کردند و کلا وضع مالی مناسبی نداریم که حالا سرمایه ای برای ساخت آینده داشته باشم - پارتی و پول هم که دو جزء اساسی موفقیت تو این کشور هستش رو ندارم - از طرف دیگه از بچگی از محیط این مملکت متنفر بودم، هستم و خواهم بود - خودت که میدونی تو خصوصیترین سوراخ زندگیت هم دخالت می کنند و نظر می دن - خودم یا از این مملکت میرم یا برای همیشه مجرد میمونم که مبادا طفل معصوم دیگه ای رو بیارم تو این دنیا ووو از دست این محیط و قوانین داغونش که حتی لایق حیوان نیست چه برسه به انسان زجر بکشه - حالا میدونی مجردی تو سن بالا چه اراجیفی برای انسان میسازن اینجا - خودم هدف و آرزو دارم بابا به خدا یه روز جوونی نکردم یه روز خوش نداشتم تا دیروز درس بود اون شد نتیجش حالا کار شده غصه هر روز من اونم با 1 میلیون ماهیانه تازه اگه گیر بیاد اول پارتی دارا بعد اگه شد نوبت ماست نمیدونم جواب کدوم گناه رو دارم پس میدم -
دوست گلم هر چی دو دو تا میکنم نمیتونم قید هدفام رو بزنم و تو این محیط فاسد هم نمیتونم به هدفام برسم چون اینجا همش رابطست قید کار استخدامی و اداری رو زدم هر چی میرم شرکتای خصوصی اونا هم ناز میکنند - حالا شما بفرمایید من چی کار کنم - اگه بخوام برای نجات سلامت روحی و جسمی خودم اقدام به پناهندگی کنم کار غیر انسانی و خلاف وجدان کردم - بعد من با دین و هزار کوفت و زهر مار دیگه این مملکت مشکل دارم - مطمئنم در آینده نه چندان دور اتفاقای بدی بابت اعتراضم برام میفته - از اون دست آدمام که نمیتونم ساکت بشینم و ببینم یه عده حق خوری کنند و کلفت بشن - منم زحمتای چندین و چند سالم باد هوا بشه و هی بخوام یه شروع تازه کنم دوباره به خاطر سیستم اداری فاسد، نداشتن سرمایه و اینا باز برگردم سر نقطه ی اول دارم دیوونه میشم شبا خواب ندارم یه ساعت میخوابم یه هو از خواب میپرم و دوباره همین طور تا صبح ...
دوست گلم نه من از این خراب شده نزنم بیرون کلا یا خودکشی میکنم یا میرم دیووونه خونه دیگه خسته شدم واقعا بریدم تا کی زجر.... ای کاش خر بودم میگفتم خرم حقمه هر چند همون خر هم حق و حقوقی داره و لیاقت این شرایط رو نداره...
کلا داداش گلم اگه کیسم قوی باشه حاضرم بیام زجر بکشم چطوری جور کنم حاضرم چند ماه برم زندان هر چی نباشه زندگیم همین جوریش زندانه داخل و بیرون هم فرقی نداره برام...
شما جای برادر من به نظرت کیس قوی داشته باشم حله.... سوال بعدیم اینه که قاچاقی رفتن به آلمان چقدر هزینه داره... شما خودت باشی الان بخای از ایران بزنی بیرون کجا رو انتخاب میکنی، از چه مسیری میری و چقدر هزینه لازم داره....
منو راهنمایی کن دارم خل و چل میشم تو این مملکت داغون فاسد...
با تشکر
amirswedish
یک بی پناه
یک بی پناه
92.9%

• مباحث مشابه