بشردوستانه استرالیا

مشاور حقوقی - وکیل درجه 2 حقوق بین الملل

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

بشردوستانه استرالیا

UNREAD_POSTتوسط aminx64 » پنج شنبه خرداد ماه 20, 1395 2:18 pm

سلام، من حدود 3 سال از تاریخ ثبت نام آسام ام میگذره، استیناف هم نخوردم فقط خیلی بدشانس بودم و جواب قبولیم رو 2 هفته پیش گرفتم. هنوز براش کشوری زنگ نزدن و برگه قبولی هم هنوز به دستم نرسیده.
میخوام برای بشردوستانه استرالیا اقدام کنم و یک سری سوال دارم که آسام اطلاعی نداره و یو ان هم که جواب تلفن نمیده.

1- اگر فرم 842 و 681 رو به آدرسی که درج شده ارسال کنم بدون ضمیمه کردن برگه قبولی (که هنوز نرسیده دستم) یا اینکه صفحه سایت UNHCR رو پرینت بگیرم ضمیمه کنم مشکلی پیش نمیاد؟
2- نیازی هست اینکه آفشور اقدام کردم رو به UNHCR اطلاع بدم؟ (پست یا ایمیل)
3- اگر بین فاصله ای که قرار هست بررسی کنند درخواست رو و احتمالاً جواب بدن یو ان تماس بگیره و کشور دیگه ای رو یا همون استرالیا رو انتخاب کنه چه اتفاقی میوفته؟
4- اگر درخواست بشردوستانه رو رد کنند چه اتفاقی میوفته برای تعیین کشور؟

ممنون میشم اگر کسی اطلاعی داره کمک کنه.
aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Tired
تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد ماه 20, 1395 2:11 pm
تشکر کرده: 27 بار
تشکر شده: 14 بار
امتياز: 280
اعتبار: 0

Re: بشردوستانه استرالیا

UNREAD_POSTتوسط ghazalk85 » پنج شنبه خرداد ماه 20, 1395 5:01 pm

تا جایی که من میدونم به بخش کشوری unhcr باید اطلاع بدید و تا زمانی که جواب ویزای بشردوستانتون نیاد به شما کشور دیگه ای نمی دن و در سایت میزنه واجد شرایط  برای تعیین کشوری نیستید.

اگر رد شید به بخش کشوری unhcr دوباره اطلاع میدید و به شما اگر در اون  زمان کشوری باز بود کشور میدن.
من این مورد رو در مورد اقدام جداگانه از طریق خانواده برای سوعد داشتم و پروسه اینجوری بود و البته دوست صمیمیم از استرالیا میخواست برام بشر دوستانه اقدام کنه که چون اون موقع دیگه امریکارو بم داده بودن unhcr گفت اگر بشردوستانه اقدام شه امریکا و هر جای دیگه متوقف میشه تا جواب استرالیا بیاد که معمولا یک سالی طول میکشه و چون من خیلی معطل سوعد شدم و رد شد این ریسکو قبول نکردم.

به نظر من اول از خود بخش کشوری استرالیا رو درخواست کنید چون الان به چند تا از دوستان من بدون خانواده یا حتی یه آشنا استرالیا رو دادن. از طریق unhcr  دیگه معمولا ردی نداره و البته سریع تره.

این اطلاعات من بود اما باز هم حتما با بخش حفوفی unhcr و سفارت استرالیا مشورت کنید.
امضا خدا. خانواده. امید.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم ghazalk85 تشکر کرده اند: 2
aminx64 (جمعه خرداد ماه 21, 1395 1:41 pm), baaraan (پنج شنبه خرداد ماه 20, 1395 9:28 pm)
رتبه: 18.18%

ghazalk85
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 11, 1393 9:31 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 80

UNREAD_POSTتوسط aminx64 » جمعه خرداد ماه 21, 1395 12:35 pm

ghazalk85 نوشته است:به نظر من اول از خود بخش کشوری استرالیا رو درخواست کنید...
اگر رد شید به بخش کشوری unhcr دوباره اطلاع میدید

مرسی برای اطلاعات مفید. مشکل اینه که من نمیتونم با UNHCR ارتباط برقرار کنم، آسام هم که جواب درستی نمیده.
پس با این شرایط بهتره صبر کنم اگر قرار باشه 1 سال طول بکشه که بشردوستانه جواب بدن و تازه معلوم نیست رد باشه یا قبول، تا یک سال روال عادی هم طی بشه طی میشه و میگذره به نظرم.

ممنون.
aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط aminx64 » پنج شنبه مرداد ماه 21, 1395 11:42 am

با توجه به اینکه کشوری خیلی خیلی کند شده، این روش بشردوستانه به نظرتون منطقی هست الان؟
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Mahtaberoshan » پنج شنبه شهريور ماه 2, 1396 3:08 pm

دوستان روز بخیر
من الان پرونده ام یک ساله که تو امریکاست و قبولی مصاحبه اصلی یو ان رو هم دو ساله که دارم. منتظر آی سی ام سی دو هستم. از اونجایی که آمریکا معلوم نیست چه کار میخواد بکنه، تصمیم دارم فرم بشردوستانه استرالیا رو پر کنم و هفته آینده بفرستم. فقط میخوام ببینم کسی اینجا هست من دو سه تا سوال کوچیک داشتم میخواستم بپرسم. در مفهوم سوالات هیچ مشکلی ندارم چون انگلیسی رو کاملا میدونم. فقط یکی دو تا سوال مبهم هست برام. دوستانی که قبلا این فرم رو پر کردن و اطلاعات کافی دارند. میتونید منو راهنمایی کنید؟
Mahtaberoshan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 31, 1395 11:57 pm
تشکر کرده: 47 بار
تشکر شده: 37 بار
امتياز: 745
اعتبار: 3

UNREAD_POSTتوسط parandeh_mohajer » پنج شنبه شهريور ماه 2, 1396 10:59 pm

Mahtaberoshan نوشته است:دوستان روز بخیر
من الان پرونده ام یک ساله که تو امریکاست و قبولی مصاحبه اصلی یو ان رو هم دو ساله که دارم. منتظر آی سی ام سی دو هستم. از اونجایی که آمریکا معلوم نیست چه کار میخواد بکنه، تصمیم دارم فرم بشردوستانه استرالیا رو پر کنم و هفته آینده بفرستم. فقط میخوام ببینم کسی اینجا هست من دو سه تا سوال کوچیک داشتم میخواستم بپرسم. در مفهوم سوالات هیچ مشکلی ندارم چون انگلیسی رو کاملا میدونم. فقط یکی دو تا سوال مبهم هست برام. دوستانی که قبلا این فرم رو پر کردن و اطلاعات کافی دارند. میتونید منو راهنمایی کنید؟

سلام مهتاب عزیز؛ من قبلا بشر دوستانه استرالیا داشتم قبل از اینکه یو ان ترکیه ثبت نام کنم ؛ یک کشور دیگر بودم و چون اون کشور یوان ما را تحت حمایت قرار نمیداد سفارت استرالیا با درخواست پناهندگی ما موافقت نمود و تا مرحله فایل نامبر و انگشت نگاری و مدیکال پیش رفتیم؛ اما ویزای اونجا منقضی شد مجبور شدیم خاک اون کشور را ترک کنیم و اینجا زمان مصاحبه کشوری از سفارت استرالیا استعلام شدیم و سفارت استرالیا به ما زنگ زد و گفت پرونده شما دست کشور آمریکا است و من الان با یک وکیل در استرالیا دارم بابت این موضوع مکاتبه میکنم از طریق ایمیل ولی هنوز جوابی از استرالیا دریافت نکردم.
این را هم یادآوری کنم این ویزا های بشردوستانه به چند طبقه 200،201 و 202 بر اساس موضوعات تعریف میشود و بشر دوستانه استرالیا بر خلاف کانادا که پنچ تا اسپانسر میخواهد من بدون اسپانسر فرم پر کردم و پذیرفتند؛ اما داشتن اسپانسر و قبولی یو ان امتیازه.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم parandeh_mohajer تشکر کرده اند:
Mahtaberoshan (جمعه شهريور ماه 3, 1396 1:30 pm)
رتبه: 9.09%

parandeh_mohajer
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 26, 1394 12:04 am
تشکر کرده: 10 بار
تشکر شده: 77 بار
امتياز: 1545
اعتبار: 4

UNREAD_POSTتوسط Mahtaberoshan » جمعه شهريور ماه 3, 1396 1:30 pm

سپاسگزارتونم پرنده مهاجر عزیز که بهم پاسخ دادید. به شخصه براتون دعا میکنم که پس از این قضیه امریکا که براتون پیش اومد استرالیا براتون اوکی بشه که بهترین جای ممکنه. راستش منم با یکی دو تا وکیل خیلی خوب از طریق عموم که اونجا ساکنه مشورت کردم. وکیلها میگن از زمانی که پرونده رو به ما بسپارید یک سال تا یک سال و نیم پروازتون طول میکشه، اما قطعیه کارمون.  اما  باز از دوستانم شنیدم که میگن وکیل ها هم همین کار فرم بشردوستانه رو انجام میدن و خودتون هم میتونید این فرمو پر کنید. حالا فرمو گرفتم که پر کنم. اما چند تا سوالش برام نا مفهومه. میتونم اینجا شماره صفحه رو بنویسم و سوالشو بگم که راهنماییم کنید؟
Mahtaberoshan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 31, 1395 11:57 pm
تشکر کرده: 47 بار
تشکر شده: 37 بار
امتياز: 745
اعتبار: 3

UNREAD_POSTتوسط parandeh_mohajer » جمعه شهريور ماه 3, 1396 2:45 pm

من این فرمها را 5 سال پیش پر کردم اگر تغییر نکرده باشد خوشحال میشوم کمکتان کنم. من در آن زمان از سفارت فرمها را گرفته بودم.
من به فرمها دسترسی ندارم سوالهایی که فکر میکنی مبهم است را مطرح کن تا اگر بتوانم کمکت کنم .

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم parandeh_mohajer تشکر کرده اند:
Mahtaberoshan (شنبه شهريور ماه 4, 1396 6:59 pm)
رتبه: 9.09%

parandeh_mohajer
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط parandeh_mohajer » دوشنبه شهريور ماه 6, 1396 3:53 pm

چی شد مهتاب خانم مشکل مبهم بودن سوالهایت حل شد؟
parandeh_mohajer
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط elijan » جمعه اسفند ماه 4, 1396 9:10 am

سلام دوستان کسی هست که بتونه بهم اصلاعاتي راجع به مواردی که با اشاره به آنها میشه قبولی کشور استرالیا رو گرفت بده?منظورم اینه که به چه مواردی حتما باید اشاره بشه در ترجمه ی انگلیسی کیس پناهنده?
elijan
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
14.3%

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 4, 1396 8:41 am
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0

UNREAD_POSTتوسط diyana » جمعه اسفند ماه 4, 1396 10:33 am

دوستان حتما باید کسی داشته باشیم اونجا
diyana
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه خرداد ماه 3, 1395 12:11 am
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 20 بار
امتياز: 405

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » جمعه اسفند ماه 4, 1396 11:42 pm

diyana نوشته است:دوستان حتما باید کسی داشته باشیم اونجا

برای ویزای بشردوستانه 202بله باید یک معرف داشته باشید .
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 24, 1396 12:42 pm
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 8 بار
امتياز: 165

UNREAD_POSTتوسط Refugee16 » سه شنبه اسفند ماه 22, 1396 8:16 pm

درود بر دوستان
سفارت ویزای ما رو تحویل نگرفت و گفت خود اسپانسر باید از استرالیا اقدام کنه در صورتیکه که داشتن اسپانسر اجباری نیست تو خود ویزا نوشته میشه دوستان در این مورد کمکم کنند من ویزای ۲۰۴ رو پر کردم
Refugee16
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند ماه 22, 1396 8:08 pm

UNREAD_POSTتوسط rozh » پنج شنبه اسفند ماه 23, 1396 2:42 am

با عرض سلام  دوستان  من میخوام  برای استرالیا ویزای  بشر دوستانه 204 اقدام كنم   ایا  لازم  هست كه من از سازمان ملل بخوام  یا  اینكه  من خودم اقدام كنم مشكلی پیش نمیاد و  اینكه  اگه  كسی میتونه  در پركردن   فرمها كمك كنه ممنون میشم
rozh
یک بی پناه
یک بی پناه
21.4%

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 17, 1396 5:27 am

UNREAD_POSTتوسط aminx64 » سه شنبه فروردين ماه 14, 1397 3:29 pm

rozh نوشته است:با عرض سلام  دوستان  من میخوام  برای استرالیا ویزای  بشر دوستانه 204 اقدام كنم   ایا  لازم  هست كه من از سازمان ملل بخوام  یا  اینكه  من خودم اقدام كنم مشكلی پیش نمیاد و  اینكه  اگه  كسی میتونه  در پركردن   فرمها كمك كنه ممنون میشم

خودتون میتونید اقدام کنید، من 5 سال هست اینجام و قبولی هم دارم و اسپانسر هم داشتم برای ویزای 202، یک ماه درگیر فرم و مدارک و خرت و پرتاش بودم، اینترنتی همه رو فرستادم و بعد از 15 روز جواب اومد که REFUSE شده و اولویت با کسایی هست که یو ان معرفی میکنه و بعدش کسایی که فامیل درجه یک دارن و بعد زنان در خطر و در انتها بشر دوستانه!
عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

aminx64
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال