ندادن حقوق توسط کارفرما ترک ( دزد )

انجمن گفتگو پناهجویان ساکن آنکارا

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

ندادن حقوق توسط کارفرما ترک ( دزد )

UNREAD_POSTتوسط Stateless » سه شنبه آذر ماه 13, 1397 4:10 pm

من دختری تنها هستم مدت سه سال است قبولی سازمان دوول متحد رو دارم و با توجه به بیماری و کمیسیون پزشکی شهر من انکارا میباشد .
مدت دو ماهو اندی در ارایشگاه یوسف سیفعلی مشغول کار بودم روزی 11 ساعت برای ارایشگاه کار میکردم از کارگر چندین ساله اونجا با کیفیت تر .
هر بار حقوق خواستم با کسری داد تا اینکه در اخرین روز بسیار بی ادبانه با من رفتار کرد و من گفتم حقوقمو بده و شروع به درگیری کرد که مجبور شدم فرار کنم . هر بار زنگ یا مسیج میدم میگه پولتو نمیدم . حتی در واتس اپ ماه پیش کامل نوشته که پولو میده خورد خورد . اما در اخر هیچ پولی دریافت نکردم .
به اداره پلیس رفتم برای شکایت به من میگن حق شکایت نداری چون تهدید جانی وجود ندارد و باید بری اداره کار . اونجا میرم طی دو هفتس هیچ کاری برای 2500 لیر پول از دست رفته نکردند .
باورتان شاید نشه بیش از 250 لیر پول رفت امد به محل کار هم از جیب شخصی ام دادم و الان هم بیش از 150 لیر پلیس و اداره کار و س گ ک رفت و امدم خرج گذاشته و هیچ کاری دوست ندارن سیستم ترکیه برای اون دزد انجام بدن
دوستان عزیز ایا راهی برای این جانور ترک دارید به من معرفی کنید تا حقم رو بگیرم.

Stateless
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
0%

تاريخ عضويت: سه شنبه آذر ماه 13, 1397 3:50 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: ندادن حقوق توسط کارفرما ترک ( دزد )

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » سه شنبه آذر ماه 13, 1397 6:53 pm

Stateless نوشته است:من دختری تنها هستم مدت سه سال است قبولی سازمان دوول متحد رو دارم و با توجه به بیماری و کمیسیون پزشکی شهر من انکارا میباشد .
مدت دو ماهو اندی در ارایشگاه یوسف سیفعلی مشغول کار بودم روزی 11 ساعت برای ارایشگاه کار میکردم از کارگر چندین ساله اونجا با کیفیت تر .
هر بار حقوق خواستم با کسری داد تا اینکه در اخرین روز بسیار بی ادبانه با من رفتار کرد و من گفتم حقوقمو بده و شروع به درگیری کرد که مجبور شدم فرار کنم . هر بار زنگ یا مسیج میدم میگه پولتو نمیدم . حتی در واتس اپ ماه پیش کامل نوشته که پولو میده خورد خورد . اما در اخر هیچ پولی دریافت نکردم .
به اداره پلیس رفتم برای شکایت به من میگن حق شکایت نداری چون تهدید جانی وجود ندارد و باید بری اداره کار . اونجا میرم طی دو هفتس هیچ کاری برای 2500 لیر پول از دست رفته نکردند .
باورتان شاید نشه بیش از 250 لیر پول رفت امد به محل کار هم از جیب شخصی ام دادم و الان هم بیش از 150 لیر پلیس و اداره کار و س گ ک رفت و امدم خرج گذاشته و هیچ کاری دوست ندارن سیستم ترکیه برای اون دزد انجام بدن
دوستان عزیز ایا راهی برای این جانور ترک دارید به من معرفی کنید تا حقم رو بگیرم.

سلام دوست گرامی

متاسفم که این اتفاق برای شما افتاده. اگر اجازه کار و قرار داد دارید میتونید شکایت کنید اما زمان می‌بره تا نتیجه بگیرید. و‌ شاید هم همان مقدار رو خرج رفت و آمد و کارهای اداری بکنید.

اما اگر غیر قانونی کار می‌کردید در صورتی که بخواهید پیگیری کنید قانون خود شما رو اگر اشتباه نکنم 1,300 لیر بابت کار بدون مجوز جریمه می‌کنه. اگر اجازه کار ندارید با رفتن به اداره کار و مهاجرت و پلیس اگر هم در بهترین حالت برای شما مشکلی ایجاد نشه  ، متاسفانه به حقتون نمی‌رسید.

Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 24, 1396 12:42 pm
تشکر کرده: 25 بار
تشکر شده: 13 بار
امتياز: 270
اعتبار: 0

• مباحث مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها
    نويسنده