منم اومدم ترکیه بالاخره

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Re: منم اومدم ترکیه بالاخره

UNREAD_POSTتوسط rahimjafari » يکشنبه بهمن ماه 21, 1396 1:11 am

Pendarenik نوشته است:خو اگه قرار باشه مجردا رو راه ندن، فکر نمیکنین اینهمه پناهنده مجردی که توی ترکیه زندگی میکنن شبا رو باید کجا بخوابن؟
اینهمه کمک چند میلیارد دلاری که اتحادیه اروپا میکنه به ترکیه کجا میره؟

خب همه دارن تنها زندگی میکنن میتونی بپرسی بقیه چطوری زندگی میکنن... مثل من تومور مغزی دارم 9بارم عمل مغز کردم ولی هیچی الان دارم اسپارتا زندگی میکنم...
تازه اگه بگم کی هستم شاخ در میارین....

شما فهمیدی کمک کجا میره با ما هم بگو... درد همه ما هس
rahimjafari
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه دي ماه 8, 1396 12:40 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 85
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط Pendarenik » يکشنبه بهمن ماه 22, 1396 4:05 am

راستشو بگین ترکیه کمپ میده به پناهنده ها یا نه؟ من دست بردار نیستم. دارین واقعیتو پنهان میکنین.
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
Pendarenik
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
42.9%

تاريخ عضويت: جمعه بهمن ماه 20, 1396 6:58 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 5

UNREAD_POSTتوسط rahimjafari » يکشنبه بهمن ماه 22, 1396 9:49 am

Pendarenik نوشته است:راستشو بگین ترکیه کمپ میده به پناهنده ها یا نه؟ من دست بردار نیستم. دارین واقعیتو پنهان میکنین.
عضويت  / ورود

جناب شما مریض هستی یه سر حتما امیر اباد برو
چه دلیل داره به تو دروغ بگیم
متاسفم واس مدیریت که اینجا را ول کرده

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم rahimjafari تشکر کرده اند:
shaghayegh14 (دوشنبه بهمن ماه 23, 1396 10:13 pm)
رتبه: 9.09%

rahimjafari
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط samann » دوشنبه بهمن ماه 23, 1396 2:42 pm

Pendarenik نوشته است:راستشو بگین ترکیه کمپ میده به پناهنده ها یا نه؟ من دست بردار نیستم. دارین واقعیتو پنهان میکنین.
عضويت  / ورود

کمپ چیه هتل بهت میدن کنار سواحل آنتالیا تازه هرروز  شیر موزم بهت میدن صبحونه و ناهار  هم بصورت سلف سرو میشه. فقط شام از جیب خودته. اینو باید مدارا کنی.

فقط اینو بدون پول نداشته باشی شبو باید توی چمن پارکها بخوابی. من چند تا پناهجوی ایرانی میشناسم که مدتی شبها روی صندلی پارکها یا چمنا میخوابیدن تا بتونن یه کار یدی پیدا کنن  

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم samann تشکر کرده اند:
shaghayegh14 (دوشنبه بهمن ماه 23, 1396 10:13 pm)
رتبه: 9.09%

samann
کاربر فعال
کاربر فعال
6.7%

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 8, 1392 12:51 pm
تشکر شده: 3 بار
امتياز: 60

UNREAD_POSTتوسط rahimjafari » دوشنبه بهمن ماه 23, 1396 3:01 pm

samann نوشته است:
عضويت  / ورود

کمپ چیه هتل بهت میدن کنار سواحل آنتالیا تازه هرروز  شیر موزم بهت میدن صبحونه و ناهار  هم بصورت سلف سرو میشه. فقط شام از جیب خودته. اینو باید مدارا کنی.

فقط اینو بدون پول نداشته باشی شبو باید توی چمن پارکها بخوابی. من چند تا پناهجوی ایرانی میشناسم که مدتی شبها روی صندلی پارکها یا چمنا میخوابیدن تا بتونن یه کار یدی پیدا کنن  

عجیبه فک میکنه بهش داریم دروغ میگیم
rahimjafari
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » چهارشنبه بهمن ماه 24, 1396 12:03 am

Pendarenik نوشته است:خو اگه قرار باشه مجردا رو راه ندن، فکر نمیکنین اینهمه پناهنده مجردی که توی ترکیه زندگی میکنن شبا رو باید کجا بخوابن؟

سلام دوست گرامی.
اینهمه پناهنده مجرد و یا متاهل کار میکنند و برا خودشون خونه اجاره میکنند و زندگی میکنند در ضمن به پناهنده های که نیازمند باشند ماهانه کمک مالی هم میشه. شما تا زمانی که به عنوان پناهنده در ترکیه هستید هیچ هزینه ای برای اقامت در ترکیه پرداخت نمی کنید و تمام مخارج پزشکی و بیمارستانی شما رایگان هستش.
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 24, 1396 12:42 pm
تشکر کرده: 7 بار
امتياز: 65

UNREAD_POSTتوسط rahimjafari » چهارشنبه بهمن ماه 25, 1396 2:25 pm

Anonyme نوشته است:

سلام دوست گرامی.
اینهمه پناهنده مجرد و یا متاهل کار میکنند و برا خودشون خونه اجاره میکنند و زندگی میکنند در ضمن به پناهنده های که نیازمند باشند ماهانه کمک مالی هم میشه. شما تا زمانی که به عنوان پناهنده در ترکیه هستید هیچ هزینه ای برای اقامت در ترکیه پرداخت نمی کنید و تمام مخارج پزشکی و بیمارستانی شما رایگان هستش.

شما یکجوری صحبت میکنین اینکار خیلی خوبه ترکیه... کسی که مشگل قضایی نداره ایران دلیل نداره بیاد اینجا چون ارزش نداره...
یکجوری میگین خرج بیمارستان خب ادم همیشه مریض نیس که سالی 1بار هستش
هزینه اقامت هم فک نکنم هیچ کشوری بگیره....
rahimjafari
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » چهارشنبه بهمن ماه 25, 1396 5:36 pm

rahimjafari نوشته است:
Anonyme نوشته است:

سلام دوست گرامی.

شما یکجوری صحبت میکنین اینکار خیلی خوبه ترکیه... کسی که مشگل قضایی نداره ایران دلیل نداره بیاد اینجا چون ارزش نداره...
یکجوری میگین خرج بیمارستان خب ادم همیشه مریض نیس که سالی 1بار هستش
هزینه اقامت هم فک نکنم هیچ کشوری بگیره....

سلام.
دوست گرامی من ادعا نکردم که ترکیه یک مکان ایده آل برای زندگی هستش اما برای کسی که در خطر بوده و خودش و خانوادش در ترکیه پناه گرفتن جای خوبیه و حداقل حقوق انسانی شخص رعایت میشه.  اجازه اقامت دادن، حق تحصیل، حق کار و حق مالکیت داریم، دسترسی به خدمات بهداشتی و بانکی داریم یک درصد این امکانت رو مهاجرین در ایران ندارند.  صد درصد زندگی و دوران پناهندگی در ترکیه برای کسی که سازمان ملل رو با آژانس مسافرتی اشتباه گرفته سخت و مشکله ولی نه برای کسی که واقعا از خطر و مشکل فرار کرده باشه.
موفق باشید.
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط samann » چهارشنبه بهمن ماه 25, 1396 11:42 pm

در مورد هزینه های پزشکی دفتر آسام به ما که گفت فقط هزینه ویزیت اونهم یه بیمارستان مشخص برای شما رایگانه. و هزینه های دارو به عهده خودتونه. ضمنا به مجردها هیچگونه کمک مالی نمیشه. فقط اجازه میدن باپول خودت بری خونه اجاره کنی.اگه کار یدی هم پیدا کردی بعد از شش ماه کارفرما میتونه با پرداخت هزینه مربوطه برات اجازه کار بگیره.  آزادی و کمک  از این بیشتر میخوای؟؟
samann
کاربر فعال
کاربر فعال
6.7%

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 8, 1392 12:51 pm
امتياز: 60

UNREAD_POSTتوسط Sagan » يکشنبه بهمن ماه 29, 1396 11:29 pm

عجب اطلاعات ضد و نقیضی.
حتما شهرهای ترکیه هر کدوم یه کشوری هستن برا خودشون و قانون اساسی خودشونو دارن و همه چیش با شهرهای مجاور متفاوته.
در کشوری که اسمش ترکیه هست و ما درش پناهنده هستیم٬ کار کردنمون ممنوعه و اگر اداره کار یا بیمه بفهمه که در جایی کار میکنیم٬ ۴-۵ هزار لیر خودمون جریمه میشیم و از اون هم مهمتر ۱۲ هزار لیر صاحب کار جریمه میشه.
اجازه کار رو هم فقط و فقط به این صورت میدهند که صاحب کار باید خودش برای اجازه کار برای فرد خارجی ویا پناهنده اقدام کند که دست کم سه ماه باید اعلامیه ی همون کار در اداره ای بنام ایشکور در همون محل و سایت مربوطه درج بشود و اگر برای اون کار یک شهروند ترکیه پیدا نشد٬ که محاله پیدا نشه٬ در اون صورت بعد از سه ماه اجازه کار میدهند و اگر اون کاری که اجازه کار داری رو رها کنی اون اجازه کار خودبخود لغو میشه و برای کار جدید٬ اجازه کار جدیدی باید گرفته بشه.
در ضمن مخارج و دردسرهای زیادی هم برا صاحب کار داره که هیچ صاحب کاری به هیچ وجه زیر بار این کاغذ بازیها و مخارج سنگین نمیره.
حتی صاحب کارها اکثرا از قوانین مربوط به اجازه کار برای ماها بیخبرن.

دوم اینکه من تو ترکیه یک خط تلفن هم نمیتونم بخرم٬ نمیتونم تو ترکیه در هیچ بانکی حساب باز کنم.
از هیچ سایتی نمیتونم خرید انلاین بکنم.
حتی نمیتونم حسابهای آنلاینی که احتیاج به آپلود کردن پاسپورت داره٬ هویتم رو تایید کنم. چون حتی سیستم سایتهای داخلی ترکیه هم٬ شماره کیملیک ما پناهنده هارو نمیشناسه و نمیتونه تعیین هویت بکنه.
چون خیلی وقته تاریخ مصرف پاسپورتم گذشته و دیگه اعتبار نداره. که اکثر پناهنده ها که مدت زیادیه اینجان٬ مال اونا هم اعتبارش تموم شده و حتی اگر سیم کارت جدیدی بخوان بخرن٬ دیگه نمیتونن.

سوم
بدون اجازه نمیتونم شهری که درش سکونت دارم رو ترک کنم.
هر هفته یک بار باید در اداره مهاجرت انگشت نگاری بکنم و به گونه ای هر هفته باید خودم رو به پلیس معرفی کنم.
یک تبعید به تمام معنا.

فردی که نمیتونه مالک یک سیم کارت ویا حساب بانکی بشه٬ چطور آزادی و حق مالکیت داره؟
فردی که نمیتونه شهر محل اقامتش رو بدون اجازه ترک کنه٬
کدوم حقوق انسانی ای؟ حتما حق نفس کشیدن رو میفرمایید و یا حق خوردن و خوابیدن و توالت و فلان.

عضويت  / ورود
عضويت  / ورود

امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 53 بار
تشکر شده: 154 بار
امتياز: 3100
اعتبار: -4

UNREAD_POSTتوسط Anonyme » دوشنبه بهمن ماه 30, 1396 3:01 am

دوست گرامی چرا صحبت های بی اساس می کنید، شما نه تنها خط تلفن بلکه با کیملیک می تونید ماشین و خونه هم بخرید و حساب باز کنید‌ و این حق رو در هر شهری که هستید دارید .
یک پناهنده تا شش ماه حق کار نداره اما بعد از اون صاحب کار میتونه درخواست کنه و اجازه کار بگیره که البته خوب اینکار رو نمیکنند اما میبینیم که تمام پناهنده ها در هر شهری که هستند کار میکنند و پلیس و اداره مهاجرت هم خودش میدونه که پناهنده ها کار میکنند و درعمل هیچ اتفاقی برای پناهنده ها نمی افته.

فراموش نکنید شما پناهنده هستید و درخواست کمک بین المللی کرده اید و نه درخواست پناهندگی و یا اقامت در ترکیه و در این مدت کشور ترکیه به شما موقتا پناه داده، نه شخصی که اقامت قانونی ترکیه رو گرفته.
این تعداد میلیونی پناهنده های سوریه و عراقی و افغان و ایرانی و غیر رو در نظر بگیرید آیا دولت ترکیه حق نداره نظارتی داشته باشه که بدونه این ها کی هستند و چه کار میکنند و از کجا امدند و کجا میرند؟ درکشور های اروپایی هم اگر شما درخواست پناهندگی بدید شما باید تا زمان جواب گرفتن در کمپ باشید و از شهر خودتون بدون اجازه خارج نشید و در این مدت هم اجازه کار ندارید و کاملا تحت نظارت دولت.
اگر امضا و تعیین شهر نبود تمام این جمعیت میلیونی پناهنده ها در شهری بغیر از آنکارا و استانبول و ازمیر نمیموندند. اتفاقا دولت ترکیه باید مقررات و نظارت بیشتر و شدید تری رو برقرار کنه تا آنهای که سازمان ملل رو آژانس مسافرتی میدونند از تعدادشون کم بشه.
میبینیم که همین دوستانی که ادعا میکنند جان خودشون و خانوادشون در ایران در خطر بوده بعد از شش ماه بابت همین امضا و یک سری مقررات انصراف میدند و بر میگردند و برای دیگر پناهنده ها که براستی در خطر بودند مشکل یجاد میکنند.

اون دوستامون هم که میگن هزینه دارو به عهده خودمون هست اشتباه میکنند پناهنده ها فقط حدود 20 درصد مبلغ دارو رو پرداخت میکنند مثل شهروندان ترک  و تمام بیمارستان های دولتی شهر پناهجو شخص رو به رایگان ویزیت میکنند.
Anonyme
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Sagan » دوشنبه بهمن ماه 30, 1396 2:57 pm

Anonyme نوشته است:دوست گرامی چرا صحبت های بی اساس می کنید، شما نه تنها خط تلفن بلکه با کیملیک می تونید ماشین و خونه هم بخرید و حساب باز کنید‌ و این حق رو در هر شهری که هستید دارید .
یک پناهنده تا شش ماه حق کار نداره اما بعد از اون صاحب کار میتونه درخواست کنه و اجازه کار بگیره که البته خوب اینکار رو نمیکنند اما میبینیم که تمام پناهنده ها در هر شهری که هستند کار میکنند و پلیس و اداره مهاجرت هم خودش میدونه که پناهنده ها کار میکنند و درعمل هیچ اتفاقی برای پناهنده ها نمی افته.

فراموش نکنید شما پناهنده هستید و درخواست کمک بین المللی کرده اید و نه درخواست پناهندگی و یا اقامت در ترکیه و در این مدت کشور ترکیه به شما موقتا پناه داده، نه شخصی که اقامت قانونی ترکیه رو گرفته.
این تعداد میلیونی پناهنده های سوریه و عراقی و افغان و ایرانی و غیر رو در نظر بگیرید آیا دولت ترکیه حق نداره نظارتی داشته باشه که بدونه این ها کی هستند و چه کار میکنند و از کجا امدند و کجا میرند؟ درکشور های اروپایی هم اگر شما درخواست پناهندگی بدید شما باید تا زمان جواب گرفتن در کمپ باشید و از شهر خودتون بدون اجازه خارج نشید و در این مدت هم اجازه کار ندارید و کاملا تحت نظارت دولت.
اگر امضا و تعیین شهر نبود تمام این جمعیت میلیونی پناهنده ها در شهری بغیر از آنکارا و استانبول و ازمیر نمیموندند. اتفاقا دولت ترکیه باید مقررات و نظارت بیشتر و شدید تری رو برقرار کنه تا آنهای که سازمان ملل رو آژانس مسافرتی میدونند از تعدادشون کم بشه.
میبینیم که همین دوستانی که ادعا میکنند جان خودشون و خانوادشون در ایران در خطر بوده بعد از شش ماه بابت همین امضا و یک سری مقررات انصراف میدند و بر میگردند و برای دیگر پناهنده ها که براستی در خطر بودند مشکل یجاد میکنند.

اون دوستامون هم که میگن هزینه دارو به عهده خودمون هست اشتباه میکنند پناهنده ها فقط حدود 20 درصد مبلغ دارو رو پرداخت میکنند مثل شهروندان ترک  و تمام بیمارستان های دولتی شهر پناهجو شخص رو به رایگان ویزیت میکنند.

کلی خندیدم.
حتما سر ما رو کلاه گذاشتند و مارو احمق گیر اووردن که همه پول داروهارو ازمون گرفتند. برا اولین باره میشنوم که باید ۲۰ درصد مبلغ داروهارو ازمون بگیرند.
حتما شما در شهری هستید که خارج از ترکیه هستش.

دوم هم که این واقعیت رو میدونم و میفهمم که این سیل پناهجوها باید کنترل بشه. اما با این طریق که حقوق انسانی این افراد محدود بشه و حتی به صفر برسه که زیرش پرس بشن و خرد بشن.
دیگه یکی از این افرادی مث شما که زیر پرس هستند٬ هم بخواد زور پرس بیشتر بشه و هم بخواد آزادی ها از این هم که هست محدودتر بشه و با این حال بیاد از وجود آزادی و از وجود حقوق انسانی در ترکیه حرف بزنه٬ باید آدم پارانویاکی باشه.

سوم هم که من تنها با کیملیکم نمیتونم سیم کارت بخرم و تا اعتبار پاسپورتم در دو شهر متفاوت که بودم ازم پاسپورت خواسته بودند و الان هم برا سومین بار که خواستم سیم کارت بخرم بازم ازم پاسپورت خواستند و نتونستم بخرم.

خب حالا شما هی زور بزن که که با کیملیک هر کاری میشه انجام داد.
حتما با سایتهایی که تایید هویت میخوان هم کار نکردین و نمیدونید که در سایتهای تجاری٬ حتی سایتهای داخلی ترکیه٬ نمیشه با کیملیکی که بهمون دادند تایید هویت کرد.
امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 53 بار
تشکر شده: 154 بار
امتياز: 3100
اعتبار: -4

UNREAD_POSTتوسط bakhtiar » دوشنبه بهمن ماه 30, 1396 4:11 pm