بهترین شهر برای دوران پناهندگی در ترکیه از همه نظر

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Re: بهترین شهر برای دوران پناهندگی در ترکیه از همه نظر

UNREAD_POSTتوسط mehdiafsharzadeh » چهارشنبه دي ماه 27, 1396 8:16 pm

سلام
من در کایسری هستم و در un که سئوال پرسیدند کدوم شهر میخای بری ، گفتم شهری که شرایط کاری داشته باشه و بیکار نباشم. گفتند کایسری پناهنده بیکار نداره. الان که مدتی ست اینجا هستم کلی ایرانی رو می شناسم که مثل من به دنبال کار هستند. با شرایط موجود و برای کمتر کردن هزینه هام باید فکر همخونه باشم
mehdiafsharzadeh
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
14.3%

تاريخ عضويت: دوشنبه دي ماه 4, 1396 9:41 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط samann » جمعه دي ماه 29, 1396 6:28 pm

بیکاری یک معزل بزرگ حتی برای مردم ترکیه ست چه برسه به خارجی ها.
همخونه من توی ترابزون با اینکه به زبان ترکی تسلط کامل داشت به سختی تونست یه کار توی چایخونه پیدا کنه تا ساعت 11 شب روزی 50 لیر
من اینجا ایرانیهای زیادی رو میشناسم که بیکارن.اونایی هم که سرکار میرن کارهای سخت و یدی انجام میدن.
بالاخره تموم میشه این روزها
همش خاطره میشه
samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 8, 1392 12:51 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 12 بار
امتياز: 240

UNREAD_POSTتوسط K1an11 » سه شنبه مرداد ماه 16, 1397 10:18 pm

سلام دوستان
من بنا به دلایلی باید ایرانو ترک کنم و بیام ترکیه  تو این چند روز
میشه یکم راهنمایی کنید که ارز رو چی بخرم (لیر یا دلار) و اینکه چه وسایلی همرام باشه بهتر و اونجا روزای اول به دردم میخوره
ممنون میشم اگه راهنماییم کنید
K1an11
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: سه شنبه مرداد ماه 16, 1397 9:49 pm
تشکر کرده: 0 دفعه

UNREAD_POSTتوسط Developer » چهارشنبه مرداد ماه 16, 1397 1:16 am

K1an11 نوشته است:سلام دوستان
میشه یکم راهنمایی کنید که ارز رو چی بخرم (لیر یا دلار) و اینکه چه وسایلی همرام باشه بهتر و اونجا روزای اول به دردم میخوره

اگه پول داری ارز فعلا 3 - 4 هزار لیر بخر . همچنین اگه مشکلت تو ایران جدی نیست و حساب هات مسدود نشدن یه کارت بانکی به اسم خودت که تا 3 - 4 سال اعتبار داشته باشه با خودت بیار که اینجا در مواقع لزوم از صرافی ها ریال رو به لیر تبدیل کنی. مدارک هویتی کارت ملی پاسپورت شناسامه رو با خودت بیار . وسایل اضافی و غیر ضروری با خودت نیار اینجا لیر داشته باشی بهتر از دلاره . زبان ترکی هم حتما کار کن جملات ضروری رو  . اینجا 99.9 درصد انگلیسی نمیفهمن

اگه مشکلت جدیه قبل اینکه بیای وضعیت ممنوع الخروج بودنت رو بررسی کن تو فرودگاه برادران سپاه برات مشکل درست نکنن

ولی اگه مشکلت جدی نیست و میخوای همینجوری بیای تیری در تاریکی بندازی دوستانه بهت میگم شرایط پناهندگی چند درجه از خدمت سربازی بدتره و اگه مشکلت جدی نیست نیا با همون پول تو ایران و حتی اگه مجبور بودی یه شهر دیگه زندگی کن ولی نیا اینجا چون مشکلات و سختی های بسیار زیادی داره و حداقل 5 سال بدترین شرایط و احتمالا توهین و تحقیر رو باید تحمل کنی . متاسفانه کار نیست و هزینه های زندگی و اجاره منزل در ترکیه هم بالا رفته یه اب معدنی رو به پول ایران حساب کنی 4 هزار تومنه ! و از همه بدتر برخورد های تبعیض امیز ترکها با ایرانی ها هست ماشالله از بس که ایرانی ها دسته گل به اب دادن .
Developer
یک بی پناه
یک بی پناه
85.7%

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 19, 1395 6:27 pm
تشکر کرده: 7 بار

UNREAD_POSTتوسط kalesi » چهارشنبه مرداد ماه 17, 1397 9:40 am

اگه پول داری سعی کن راه های دیگه برای خروج از ایران استفاده کنی پناهندگی کابوسی هست که حتی نمی تونی تصورش کنی توی برزخ می افتی که نه راه پس درای نه راه پیش.
اگه تصمیمت رو گرفتی وبه هر قیمتی میخوای این راه رو امتحان کنی.سعی کن دلار یا یورو بیاری همرات چون ارزش لیر مثله ریال داره میاد پایین و اگه دلار داشته باشی به نفعت هست و هر ماه قیمتش بالاتر میره.خیلی راحت اینجا می تونی پولت رو به لیر تبدیل کنی .
kalesi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه تير ماه 26, 1396 10:34 pm
تشکر کرده: 5 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 140

UNREAD_POSTتوسط mehrave » چهارشنبه مرداد ماه 17, 1397 10:52 pm

K1an11 نوشته است:سلام دوستان

دوست گرامی

در مقیاس کوچک هیچ فرقی به حال شما نمیکنه که لیر بیاری یا دلار و بیخودی وقتتو صرف حساب کتاب برای دلار یا لیر نکن
فقط  دویست تا سیصد لیر به عنوان خرجی توی جیبت حتما همراهت باشه  تا خودتو به مقصد برسونی بقیه را یورو هم بیاری فرقی نمیکنه
وسایلی شخصی و الکترونیکی و وسایلی که برات سرگرم کننده هست و ارزش معنوی داره مثل ساز یا کتاب یا هرچیز ازین قبیل که میتونه اینجا بسیار کمک روحی به شما بکنه را بیار

منطقی تر هست که بجای اون ات و اشغالهایی که ایرانیها بار میکنن میارن و توی سفر کلی باعث سختی و زحمت و استرسشون و هزینه میشه شما با دو سه تا صد لیری توی جیبت همشو تر و تمیز میخری
شهرهاییکه الان باز هستن هم یکی از دیگری افتضاحتر و مملو از پناهنده افغانی و سوری هست که کار پیدا کردن هم کار بسیارسختی شده و شما برای مدت زیادی پشتوانه داشته باش که اگر کار پیدا نکردی بتونی خودتواداره کنی وگرنه گرفتار خواهی شد
در ضمن وقتی رسیدی و با هموطنان اریایی مواجه شدی خودتو ملزم ندان که انهارا توجیه کنی که مشکل داشتی و امدی
چون بیش از 99 درصد ایرانیهای اینجا پناهنده فیک هستن و به عشق پوشیدن شلوارک و ولگردی و مشروبخوری در فضای باز و یکسری ازادیهای فردی پیش پا افتاده که در ایران وجود ندارد و مهاجرت اسان اینجا تشریف دارن
پس جملاتی از قبیل
"مشکل داشتم"..."اطلاعات دنبالم بود"..."یه چیزی به من چسبوندن"..."درگیر یه ماجراهایی شدم که مجبور شدم فرار کنم".."سپاه پدرمو دراوورده"..نذاشتن زندگیمو بکنم"
" به من زنگ زدن گفتن میخان بگیرنت فرار کن".."شوهر دوست دخترم میخاد منو بکشه"..عشق جلال عیسی منو اتیش زده"..و غیره را فراموش کن
گوش همه از شنیدن این حرفهای پناهنده های تازه وارد پر هست
همینکه تصمیم گرفتی با اگاهی نسبت به شرایط کنونی ترکیه و تعطیلی سازمان ملل و کشورها زندگیتو به یک ریسک 5 به 95 بندازی بیای اینجا کافیه و دیگه به چیزی فکر نکن
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 27, 1396 12:00 am
تشکر کرده: 41 بار
تشکر شده: 62 بار
امتياز: 1270
اعتبار: 29

UNREAD_POSTتوسط samann » جمعه مرداد ماه 19, 1397 6:16 pm

خطاب به کاربر Mehrave
شما این آمار 99 درصد روچطور بدست آوردی؟نکنه شما مامور مصاحبه یو ان هستی؟ یا نکنه آمار محرمانه سازمان به شما اطلاع داده میشه؟
شنیدید میگن کافر همه را به کیش خود پندارد.

این فوروم توسط ICMC و سازمان ملل رصد میشه وقتی امثال شما در فضای هپروت 99درصد هموطنهای خودتون رو دروغگو قلمداد میکنید چه انتظاری میشه از کمک اونها داشت؟

شما اگه خیلی خسته شدی لطفا برگرد برو به سرزمین مادری و اون عقده هایی هم که گفتی رو همونجا میشه پیاده کرد و نیازی به ترک وطن نیست. اینجا اینطور خزعبلات سرهم نکنید و مشکل پناهجویان رو بزرگتر نکنید.تایید پناهندگی یک پناهجو و یا فیک بودن کیس توسط سازمان ملل صورت میگیره و شمابه عنوان یک پناهجو  در اون حد و اندازه نیستی که اینطور پناهجویان ایرانی رو تحقیر کنی.

خطاب به اون کاربر عرض کنم که ارزش لیر در مقابل دلار به شدت داره سقوط میکنه وبهترین ارز دلار آمریکاست.از بین شهرهای باز تعدادی از شهرهای خوب هم الان باز هستند مثل اسکی شهیر و ترابزون و یالوا واسپارتا و سینوپ البته لیست شهرهای باز مدام تغییر میکنه و معمولا شهرهای غربی سریع بسته میشه.
وضع کار افتضاحه فقط کارهای یدی میتونید پیدا کنید روزانه 50 تا 100 لیر بستگی به نوع کار و موقت یا دایمی بودن اون داره.باتوجه به سخت شدن روند پناهندگی بعد از ثبت نام در شهر مربوطه حدود 6 تا 9 ماه طول میکشه که بهتون کیملیک بدن و این یک مشکل بزرگه بخصوص اگه قاچاقی اومده باشید چون بدون کیملیک هیچ هویتی ندارید.

متاسفانه عده ای از هموطنان با کاسه گدایی از کشور خارج میشن و فکر میکنن کشورهای مرفه به اونها بدهکار هستن و وظیفه دارن کمک کنند.اینها آبروی ایرانیها رو در هرجا که باشن میبرن بعد از انتقال به کشور سوم هم از کمبود امکانات در اونجا می نالند و اینکه چرا فرش قرمز در جلوی پاهاشون پهن نشده و چرا حقوق موقتی که براشون در نظر گرفته شده کمه و چرا خونه موقتی که به اونها داده شده خارج از شهره و ناله اونها تمومی نداره چون گدا صفت هستند. یاد نگرفتن روی پای خودشون بایستند فقط یه کاسه گدایی دراز میکنند اینها آبروی ایران رو میبرند.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم samann تشکر کرده اند:
pm1 (جمعه مرداد ماه 19, 1397 7:56 pm)
رتبه: 9.09%

samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 8, 1392 12:51 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 12 بار
امتياز: 240

UNREAD_POSTتوسط mehrave » جمعه مرداد ماه 19, 1397 8:05 pm

samann نوشته است:خطاب به کاربر Mehrave
شما این آمار 99 درصد روچطور بدست آوردی؟نکنه شما مامور مصاحبه یو ان هستی؟ یا نکنه آمار محرمانه سازمان به شما اطلاع داده میشه؟
شنیدید میگن کافر همه را به کیش خود پندارد.

این فوروم توسط ICMC و سازمان ملل رصد میشه وقتی امثال شما در فضای هپروت 99درصد هموطنهای خودتون رو دروغگو قلمداد میکنید چه انتظاری میشه از کمک اونها داشت؟

شما اگه خیلی خسته شدی لطفا برگرد برو به سرزمین مادری و اون عقده هایی هم که گفتی رو همونجا میشه پیاده کرد و نیازی به ترک وطن نیست. اینجا اینطور خزعبلات سرهم نکنید و مشکل پناهجویان رو بزرگتر نکنید.تایید پناهندگی یک پناهجو و یا فیک بودن کیس توسط سازمان ملل صورت میگیره و شمابه عنوان یک پناهجو  در اون حد و اندازه نیستی که اینطور پناهجویان ایرانی رو تحقیر کنی.

خطاب به اون کاربر عرض کنم که ارزش لیر در مقابل دلار به شدت داره سقوط میکنه وبهترین ارز دلار آمریکاست.از بین شهرهای باز تعدادی از شهرهای خوب هم الان باز هستند مثل اسکی شهیر و ترابزون و یالوا واسپارتا و سینوپ البته لیست شهرهای باز مدام تغییر میکنه و معمولا شهرهای غربی سریع بسته میشه.
وضع کار افتضاحه فقط کارهای یدی میتونید پیدا کنید روزانه 50 تا 100 لیر بستگی به نوع کار و موقت یا دایمی بودن اون داره.باتوجه به سخت شدن روند پناهندگی بعد از ثبت نام در شهر مربوطه حدود 6 تا 9 ماه طول میکشه که بهتون کیملیک بدن و این یک مشکل بزرگه بخصوص اگه قاچاقی اومده باشید چون بدون کیملیک هیچ هویتی ندارید.

متاسفانه عده ای از هموطنان با کاسه گدایی از کشور خارج میشن و فکر میکنن کشورهای مرفه به اونها بدهکار هستن و وظیفه دارن کمک کنند.اینها آبروی ایرانیها رو در هرجا که باشن میبرن بعد از انتقال به کشور سوم هم از کمبود امکانات در اونجا می نالند و اینکه چرا فرش قرمز در جلوی پاهاشون پهن نشده و چرا حقوق موقتی که براشون در نظر گرفته شده کمه و چرا خونه موقتی که به اونها داده شده خارج از شهره و ناله اونها تمومی نداره چون گدا صفت هستند. یاد نگرفتن روی پای خودشون بایستند فقط یه کاسه گدایی دراز میکنند اینها آبروی ایران رو میبرند.

دقیقا همه ایرانیها هم مثل تو فکر میکنن که جز اون یک درصد پناهنده واقعی هستن ..
اتفاقا من فکر کنم شما تو هپروتی که تا حالا کلمه" پناهنده اقتصادی "به گوشت نخورده
اگر ایرانیها پناهنده واقعی بودن سازمان بیشتر از 4 درصد سهمیه اسکان مجدد بهشون اختصاص میداد
لازم نیست سازمان بیاد کامنتهای اینجارو بخونه جناب کمپانی عقل..
دوتا سوال از اداره امنیت شهرها میکنه و میفهمه ایرانیها در چه وضعی هستن و اصلا کلمه پناهنده بهشون اطلاق میشه یا نه
سازمان هم کاملا تشخیص میده وقتی از هر ده پناهنده ایرانی نه تاشون مسیحی و مال یک دوتا شهر مشخص هستن  قطعا عیسی مسیح کارو زندگیشو کنار نگذاشته اونجا لنگر ننداخته که اینارو نجات بده  
بابا سوپر پناهنده
پناهنده قطعی
یک درصد
روشنفکر
وکیل مدافع پناهندگان واقعی !
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 27, 1396 12:00 am
تشکر کرده: 41 بار
تشکر شده: 62 بار
امتياز: 1270