هزینه زندگی درترکیه

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

هزینه زندگی درترکیه

UNREAD_POSTتوسط citizenn » جمعه شهريور ماه 24, 1396 3:24 pm

سلام
دوستان درحال حاضرهزینه ماهانه زندگی درشهرهایی ماننداسکیشهیریادنیزلی یاازمیرچقدره.سطح زندگی روازمتوسط به پایین درنظربگیرید.درضمن چقدرامکانش هست بشه همخونه مناسب پیداکردجهت پایین آوردن هزینه اجاره خونه؟درااین صورت هزینه هاچقدرفرق میکنه؟
درضمن بهترین راه انتقال پول ازایران به ترکیه چی هست؟یعنی میخوام دربدووردپول بصورت نقدی همرام نباشه درضمن اگه پولمون رودریکی ازبانک های ترکیه بزاریم که البته مبلغ چندانی هم نیست حهت روزمباداآیابعداواسه گرفتن کمک هایی که به پناهجوهامیشه به مشکل برنمی خوریم یعنی هرجاادعایی بی پولی کردیم حسابمون روبه رخمون بکش؟!
چون من میخوام ازبدو ورودم به ترکیه کارکنم وپول فعلی که دارم هم بزارم واسه مسایل اورژانسی.
یه سوال دیگه آیامیشه کارهایی که زمانشون زیر8ساعت باشه پیداکرداینجورکارهادرامدشون چقدره وچه کارهایی هستن؟

باسپاس
citizenn
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
28.6%

تاريخ عضويت: جمعه شهريور ماه 24, 1396 2:54 pm
تشکر کرده: 3 بار
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: هزینه زندگی درترکیه

UNREAD_POSTتوسط Rimi » جمعه شهريور ماه 24, 1396 4:05 pm

سلام دوست عزيز
١. هزينه ماهيانه شامل اجاره خونه و آب و برق در بهترين حالتش كمتر از ٧٠٠ لير نيست
در خصوص همخونه نميتونم نظري بدم چون نه شما رو مي شناسم و نه همخونه احتماليتون كه ميتونيد با هم كنار بياين يا نه
٢. كسي با حساب شخصي شما كاري نداره و هر چقدر پول داشته باشين مي تونيد بزاريد توي بانك البته بدون سود سپرده
٣. اينجا سازماني وجود نداره كه به كسي كمك ماهيانه بكنه مگر در شرايط خيلي خيلي خاص كه مراحل پيچيده ايي داره و در ضمن مبلغش به قدري ناچيز كه ارزش فكر كردن بهش هم نداره
٤. كار زير ٨ ساعت هم نداريم دوست عزيز اگه باشه هم خيلي به ندرت با حقوق پايين و معمولاً واسه دانشجوهاست
در كل موفق باشيد اين مواردي رو كه من گفتم از تجربيات شخصي خودم هستش و جنبه كلي نداره

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Rimi تشکر کرده اند:
citizenn (شنبه شهريور ماه 24, 1396 1:13 am)
رتبه: 9.09%

Rimi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 3, 1396 3:25 pm
تشکر کرده: 13 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 140

UNREAD_POSTتوسط citizenn » شنبه شهريور ماه 25, 1396 5:36 pm

ضمن سپاس ازجناب Rimi
خب کسی دیگه نظری نداره؟!
درموردانتقال پول نظرتون چیه؟بهترین راه کدومه؟
درموردکارمعمولاکارهایی که پیدامیشه روبازمان ومیزان حقوقشون بگید؟لطفا
citizenn
یک بی پناه
یک بی پناه
28.6%

UNREAD_POSTتوسط mehrave » شنبه شهريور ماه 25, 1396 8:31 pm

دوست گرامی
اگر موفق بشید کار و همخانه پیدا کنید و برید سر کار با یک حقوق پایه 1400 لیر میتونید خودتون را اداره کنید
اگر اشپز یا کبابزن خوب هستید.جوشکار یا اهنگر ماهر..بنا سرامیک کار و برقکارماهر و امور مربوط به ساختمان...کارگر بالارو..و غیره راحتتر کار پیدا میکنید در غیر اینصورت بسیار سخت
ولی شهرهاییکه الان باز هستند و پناهنده قبول میکنند عمدتا شهرهای با اقتصاد بسیار ضعیف هستند که شما باید از ایران پول بیاری و اونجا خرج کنی و شانس کار کمه
تازه شهرهاییکه داخلش کار هست هم دوبرابر یک ترک ازتون کار میکشن و بسیار کمتر از یک کارگر ترک به شما حقوق میدن
البته خیلی خوش شانس باید باشید که حقوقتان را بصورت صد لیر دویست لیر و قسطی به شما ندهند
چیزهایی هم که احیانا از دوستانتان در داخل ترکیه میشنوید نیمی اش را به حساب دروغ و مبالغه بگذارید
چون ایشان معمولا دلشان میخواهد شمارا ترغیب به امدن کنند تا ببینند که یکی دیگر هم مثل خودشان بدبخت وجود دارد و کمتر احساس سرخوردگی کنند
انتقال پول هم اگر از طریق دوست یا اشنایی در ترکیه انجام بدهید بهتر است..
وگرنه اگر گیر دلالان محترم ایرانی بیفتید هم روی قیمت لیر و هم روی حواله و هم روی درصد پورسانت پوستی درست و حسابی از شما خواهند کند که از حدود 500 لیر شما شصت هفتاد لیر میخورند
ضمنا فرض را بر این بذار که به ترکیه "مهاجرت" موقت کرده اید و هرلحظه ممکن است دیپورت شوید به ایران برگردید..نه اینکه فکر کنی که امریکا یا جاهای دیگه خواهی رفت چون این پروسه نفسهای اخرش را در این چند ماه کشید
چون حدود نیمی کسانیکه سه یا چهار و پنج سال پیش در شرایط شما بودن الان همچنان میهمان ترکیه هستند و با قرص اعصاب و چیزهای دیگر به زندگی ادامه میدن..ورودیهای جدید که خدا به دادشان برسه
کمک و غیره را هم کلا فراموش کن..بخصوص که مجرد هستی..اونوقتاها که اوضاع خوب بود به مجردها کمک نمیکردند..الان که جیب شمارا نزنند شانس اووردی
اجاره خونه برای یک مجرد کم توقع بین 400 تا 500 در یک شهر ضعیف نه ازمیر و اسکیشهیر و غیره
اب و برق و گار و اینترنت و غیره حدود متوسط 200
کرایه راه وخوراک و پوشاک و غیره هم برای یک مجرد حداقل  300 تا 400
برای زمانبندی هم حداقل هشت سال حساب کن تا دوره ترامپ و جنگهای خاورمیانه تموم بشه..شوخی نمیکنم
اتفاقا الان زمان خوبی برای امدن شماست
چون بسیاری از ایرانیهای ورودی 2016 و 2017 به علت تعطیل شدن اسکان مجدد در حال برگشتن و انصراف دادن هستن..شما سریع بیا جای اونهارو پر کن
موفق باشی

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم mehrave تشکر کرده اند:
citizenn (چهارشنبه مهر ماه 26, 1396 1:54 pm)

mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 27, 1396 12:00 am
تشکر کرده: 33 بار
تشکر شده: 38 بار
امتياز: 770
اعتبار: 29

UNREAD_POSTتوسط citizenn » چهارشنبه مهر ماه 26, 1396 3:26 pm

ضمن تشکرازدوستانی که تااینجاراهنمایی کردن،بایدبگم که من همچین بی اطلاع هم نیستم ازاوضاع اونجاولی خب موقعیی که چندسال توایران به هردری زده باشی وموفق نشده باشی وصرفابخاطرتبعیض های که شامل حال شماشده ازخیلی ازچیزامحروم شده باشی راهی به جزترک وطن نداری!من اتفاقا همین جابخاطرهزارویک جورناراحتی دچاربیماری شدم وکارم به قرص خوردن افتاد.اگه عقل توکله ام بودوبجای اصراربرزندگی تواین کشورهمون چندسال پیش پناهنده شده بودم الان به این سیاست های جدیدبرنخورده بودم وتوکشوردیگه داشتم زندگی میکردم
بنظرمن دوستان بجای حرص خوردن ازدست هم وطنای خودشون بهتره هیچی نگن تاهرکی خواست بیاد.نه این که اصلا هیچی نگن،فقط حرفشون روتویه جمله خلاصه کنن چون هرکی عقل توکله اش باشه بی گداربه آب نمیزنه! اینوبه این خاطرمیگم چون دارم میبینم که یه سری دوستان درسته یجورایی دارن راهنمایی میکنن ولی اگه سلسه ی کامنت هاشون روپیگیری کنی قشنگ مشخصه ناراحت هستن ودارن حرص میخورن بهرحال پناهندگی اسمش روشه اینکه کسی قوانین پناهندگی رونخونده باشه یاتوقعی بیش ازاین قوانین داشته باشه دیگه تقصیرخودشه وگرنه هیچ جای قوانین حتی الزامی به دادن کشورسوم هم نشده!یعنی اگه کسی به کشورسوم رسیددرواقع چیزی فراترازاون چیزی که مستحقش بوده بهش دادن!یکی ازدلایلی که من چندسال پیش اقدام نکردم وحتی دنبال اطلاعاتش هم نرفتم همین چندسال الافی توی ترکیه بودشماحساب کن من فقط تاهمین قضیه الافی روشنیدم بیخیالش شدم حتی نرفتم درموردترکیه پرس وجوکنم.میخوام بگم که اینقدرعقلم میرسیدکه رواین قضیه حساب بازنکنم حالااینکه یه سری ازهم وطنان بادونستن این موضوع اقدام به پناهندگی کردن به این معنیه که مقصرخودشونن!الان هم دیگه واسه من راهی نمونده وگرنه این کاررونمیکردم.بهرحال چندسال گذشت وتلاش ماهم بجایی نرسیدوحتی برنگشتیم سرخونه اول بلکه چندتاخونه قبل ترازخونه ی اول!این به این معنیه که اینایی که میان میگن هرکسی توکشورخودش بجایی نرسیدجای دیگه هم نمیرسه هم اشتباه میگن.هرچیزی بایدبااصول ومنطق بررسی بشه ونهایتاتصمیم گیری بشه ونبایدقیداین حرف های کلی بود.بزاریدیه مثال ساده بزنم مثلا اگه اقای محمدخردادیان باداشتن دوویژگی خاص وغیرمقبول ماایرانی هایعنی رقاص بودن وهمجنسگرابودن توایران میموندوبه تلاشش ادامه میدادالان احتمالایه 30.40 سالی بودکه توقبرستون داشت فعالیت میکردوپله های ترقی روتوگوربالامیرفت خب این میشه نهایت تلاش کسی که بخوادتومملکت خودش بجایی برسه!من یکی بخاطرتجربه هایی که توایران داشتم اگه چندسال هم توترکیه بمونم ونهایتش هم برگردم به ایران اصلاناراحت نمیشم چون می دونستم که توایران هم واسه من یکی خبری نیست مثلاالان 5سال قبل من چی شده که بخواد5سال بعدش چی بشه؟!کسی که واقعاپناهنده باشه وتوایران جایی نداشته باشه ترکیه خیلی هم واسش خوبه!بعضی هاهنوزبقدرکافی سختی نکشیدن تاقدرترکیه روبدونن!کسی که میادمیگه توترکیه بهش توهین میشه پولش خورده میشه اذیت میشه وبخاطرایناناراحته پس معلومه این اتفاق هاتوایران واسش نیفتاده!پس ایشون پناهنده نیست وبهتره بگرده به ایران!ولی واسه منی که بدترازایناسرم دراومده پس ترکیه خیلی جای بهتریه!درضمن روی صحبتم فقط بایک نفرنیست بلکه باهرکسیه که ناراحته وداره حرص میخوره!امیدوارم برداشت کنایه امیزازحرفام نشه چون حرفای من کاملاشفافه وفقط خواستم کمکی کرده باشم جهت آگاهی دادن به کسانی که شایدبصورت ناخودآگاه توقعاتشون فراترازقوانین پناهندگیه!
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط citizenn در چهارشنبه مهر ماه 26, 1396 5:55 pm .
citizenn
یک بی پناه
یک بی پناه
28.6%

UNREAD_POSTتوسط citizenn » چهارشنبه مهر ماه 26, 1396 5:45 pm

خب برم سرمطلب اصلی که میخواستم بگم
دوستان من قصدداشتم چندماه قبل که هواگرم بودبیام ترکیه،بنابه دلایل مختلفی که خودتون میتونیدحدس بزنید!بهرحال واسه یه تازه واردکه همه چیزروازاول میخوادیادبگیره وهمه ی این هامنوط به داشتن ارتباط هرچه بیشتربامردم هست مسلما فصل گرم بهتره حتی اگه به مشکلی هم بربخوره ومثلاجانداشته باشه میتونه توهوای آزادبخوابه تازه من توفکرپریدن ازترکیه هم بودم که این هم توسرمانمیشه انجام دادخلاصه سرماهزارتامشکل داره!اون موقع هرچی تلاش کردم موقعیت فراهم نشدکه بیام ولی الان شده.حالانمی دونم که الان یعنی تا15روزآینده زمان مناسبی هست واسه اومدن یانه؟درسته هنوززمستون نیومده ولی واسه منی که توگرمابزرگ شدم دمای فعلی شهرهای ترکیه حکم چله ی زمستون داره حالاچندمدت آینده سردترهم میشه!دقت کنیدکه جایی که من الان هستم حدود15الی20درجه گرمترازشهرهای ترکیه هست!میخواستم بدونم نظرشماچیه؟میترسم الان بیام اونجاوبعلت همین مشکلاتی که گفتم زیادخونه نشین باشم ودچاربی پولی وگرفتاری های دیگه بشم ازاون ورهم دوست ندارم تافصل بعدی صبرکنم چون کلی زمان ازدست میدم البته بیشترتردیدهام بخاطرمریض بودن وضعف جسمانیه وگرنه شخصااینقدرحساس نیستم.بدبختی من که یکی دوتانیست.ازقدیم گفتن هرچی سنگه مال پای لنگه...باسپاس ازهمگی
citizenn
یک بی پناه
یک بی پناه
28.6%

UNREAD_POSTتوسط samann » جمعه مهر ماه 28, 1396 9:32 am

شما باید در یو ان یکی از شهرهای جنوبی و گرمسیر ترکیه رو انتخاب کنید البته اگه باز باشن.اگه با پاسپورت میاین که تا 3 ماه میتونید صبر کنید که یکی از شهرهای جنوبی باز بشن و بعد درخواست بدی اگرهم بدون پاسپورت میاین که باید به یکی از همین شهرها بری و بعد درخواست انتقال بدی که ممکنه موافقت نشه.اینم لیست شهرهایی که فعلا بازهستن
  http://uupload.ir/files/1yfn_index.jpg
این ماله 1 ماهه پیشه. قبل از رفتن به یو ان حتما و حتما از کسانی که تازه ثبت نام کردن اطلاعات شهرهای باز رو بپرسیدچون مدام تغییر میکنه.

برای انتقال پول هم یکی از ساده ترین روشها استفاده از بانکهای الکترونیکه.دو تا بانکی که من حدود ده ساله دارم ازشون استفاده میکنم و برای مبالغ زیر ده هزار دلار کاملا معتبر هستند یکی وبمانی webmoney که در روسیه ست و یکی هم پرفکت مانی perfectmoney که در هنگ کنگه و با ایرانی ها هم هیچ مشکلی ندارن.البته من برای خرید و فروش در بازارهای جهانی از اینها استفاده میکنم ولی برای اننتقال پول هم گزینه بسیار مناسبی هستند.در ایران میتونید دلار رو به قیمت حواله از طریق اکسچنجر ها به این بانکها انتقال بدین و در ترکیه پولتون رو از صرافی ها و یا بانکها و یا سایتهای اکسپنجر در ترکیه معادل لیر رو تحویل بگیرید برای اطلاعات بیشتر در گوگل سرچ کنید اطلاعات کامل وجود داره. در مورد اکسچنجرها دقت زیادی کنید چون کلاهبردار هم زیاده.البته در ترکیه صرافهایی هستن که کارت عابر بانک ایران رو هم قبول میکنن وکارت میکشن معادلش بهتون لیر میدن.و توصیه میکنم از ایران دلار بیارید ترکیه چنج کنید به صرفه تره.
لیر نیارید مگه اون اندازه ای که برای چند روزتون لازم دارید.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم samann تشکر کرده اند:
citizenn (شنبه آبان ماه 5, 1396 1:38 am)

samann
یک بی پناه
یک بی پناه
35.7%

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 8, 1392 12:51 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 20

• مباحث مشابه