بزرگواران لطفا راهنماییم کنید

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

بزرگواران لطفا راهنماییم کنید

UNREAD_POSTتوسط saeednm » سه شنبه مهر ماه 18, 1396 3:04 am

درود دوستان
۱۷ سالمه و توی شیراز خیاطی میکنم و به سختی کار میکنم که تا عید پولام رو جمع کنم و بعد از عید به صورت قاچاقی راهیه ترکیه بشم

سوال اولم در مورد کیس هست :
من کیسی ندارم برای ارائه دادن (لطفا نگید اگه کیسی نداری پس مشکلی نداری تو ایران و بمون مملکت خودت) لطفا راهنماییم کنید که میتونم چگونه کیسی ارائه بدم لازم نیست‌ جزئیات رو بگید فقط یه چیزی که ابهاماتم رو رفع کنه کافیه

سوال دومم در مورد سنم هست :
اون تایمی که اگه خدا بخواد میام ترکیه ۱۸ سالم هست ، میتونم سنم رو پایینتر جا بزنم ؟
اگر اره بهتر هست یا نه ؟ و اینکه با توجه به سن پایینم امکانش هست پروندم زودتر جریان بیفته و در صورت قبولی زودتر وارد کشور ثالث بشم ؟؟

سوال سومم در مورد کار هست :
با توجه به اینکه اینجا خیاطی میکنم و نیمه ماهر هستم امکان یافتن کار در ترکیه رو دارم ؟؟

سوال چهارمم در مورد مدت زمان طول کشیدن پرونده هست :

حداقل چقدر و حداکثر چقدر طول میکشه وارد کشور ثالث بشم در صورت قبولی

و در نهایت به عنوان برادر کوچیک ترتون از شما تقاضا دارم راهنماییم کنید که چگونه کیسی ارائه بدم برام بهتره و چیکار هایی میتونم انجام بدم(لطفا نگید منصرف شم از رفتن به ترکیه) عاجزانه از شما بزرگواران تقاضای راهنمایی دارم

دعا میکنم همتون توی همه ی مراحل زندگی به خصوص کار های پناهندگی با کمترین سختی موفق باشید.
saeednm
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
7.1%

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 3, 1396 4:54 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: بزرگواران لطفا راهنماییم کنید

UNREAD_POSTتوسط Gaspadin » سه شنبه مهر ماه 18, 1396 4:13 am

دوست من، من هرگز علاقه ای به قضاوت کردن دیگران یا صحبت کردن درباره زندگی شخصی و تصمیمات شخصی دیگران ندارم. و با توجه به اینکه چند بار در متن تون قید کردید که نگید بمون و نیا و غیره، من تنها چند مساله کوچیک رو برای شما توضیح میدم.
پناهنده یا پناهجو طبق تعریف بین المللی به کسی میگند که جانش در نقطه ای در خطر باشه و مجبور باشه برای فرار از اون مکان به جای دیگه ای بره و درخواست کمک کنه. سالانه میلیون ها انسان در همه جای جهان دچار جنگ و قحطی و تبعیض های مختلف می شند به نحوی که برای نجات جونشون مجبورن کوچ کنند و پناهنده بشند. در این میان عده ای هم که مشکلی ندارند (حداقل از نظر جانی و امنیتی) همراه این تعداد انسان بیچاره و نیازمند میشن و از این مساله برای مهاجرت به کشورهای دیگه سو استفاده می کنند. این قضیه اونقدر گسترده شده که در واقع در حال حاضر تنها بخش اندکی از پناهنده های جهان واقعا جانشان در خطر است و بقیه همگی مهاجران اقتصادی هستند که به دلیل اینکه نتونستند یا نخواستند در سرزمین خودشون تلاش کنند و زندگی شون رو بسازند و حتی اگر می خوان مهاجرت کنند از راه مهاجرت ( و نه پناهندگی ) این کار رو انجام بدن وارد پروسه پناهندگی شدند و حق مسلم سایر انسان هایی که واقعا به کمک نیاز دارند رو ضایع کردند. حالا شما ممکنه بگید این مساله چه ارتباطی به شما داشت که این ها رو من گفتم. و اینکه همونطور که خودم گفتم میلیون ها نفر این کار رو کردند حالا یک نفر دیگه هم روش. چی از دنیا کم میشه؟ برای همین یک مثال ساده واستون می زنم. یک شخصی رو در نظر بگیرید که یک بشکه آب داره و مردم دارن یکی یکی میان و لیوان لیوان آب اون انسان رو غارت می کنند. هرکسی میاد و این کار رو می کنه. و شما با خودتون میگید بذار منم برم یک لیوان آب بردارم. حالا من برندارم یکی دیگه بر میداره. بالاخره این که قراره همه آب هاش و ببرن. درسته شما برندارید یکی دیگه بر میداره اما این مساله هیچ ارتباطی با اصل کار شما که دزدی هست نداره و شما در هر صورت (در این مثال عرض می کنم) یک دزد هستید. چون به چیزی که حق شما نبوده دست درازی کردید. و اینکه میلیون ها انسان دیگه هم این کار رو کردند هیچ تفاوتی ایجاد نمی کنه. و اگر تمام مردم یک شهر شروع به دزدی یا قتل بکنن ما نمی تونیم بگیم قتل یا دزدی کار بدی نیست. بلکه کار بسیار بد و ناپسندی است که متاسفانه شیوع پیدا کرده.
این مثال در رابطه با دروغ هم صدق می کنه. دروغ و دزدی دقیقا به یک اندازه ناپسند و بد هستند. و تفاوتی نداره این دروغ رو آدم به همسرش بگه یا به پدرش یا بقال محل یا مامور مصاحبه سازمان ملل. چون دروغ در نهایت منجر به اعتمادی افراد جامعه نسبت به همدیگه میشه.
من همونطور که درخواست کردید به شما نمیگم بیاید یا نیاید فقط واستون توضیح دادم که پناهندگی یعنی چه! حق چه کسانی است. و چه کسانی با ورود به این عرصه شروع به دزدی و ضایع کردن حق دیگران می کنند و به سازمان ملل دروغ میگن و باعث بی اعتمادی این سازمان به همه پناهنده ها میشن.

در مورد سوال های دیگه شما هم باید بهتون بگم با توجه به روند کنونی شما حداقل باید 4 سال رو در ترکیه بگذرونید و حداکثر هم نداره. و ممکنه مجبور بشید تا اخر عمرتون همونجا بمونید. بله. حق با شما است. پروسه بسیار طولانی است. و دلیل طولانی بودن این روند هم  میدونید چی هست دوست عزیز؟ اینکه متاسفانه تعداد زیادی آدم که پناهندگی حق اون ها نبوده و مشکلی در سرزمین شون نداشتند با دروغ و دزدی و دست درازی به حق دیگران خودشون رو پناهنده معرفی کردند و هم برای خودشون و هم سایر پناهنده های دیگه که جانشون در خطر هست مشکل درست کردند به شکلی که همه پناهنده امروز شبیه حیوان نجیبی در گل مانده اند و نه راه پس دارند و نه راه پیش. فقط چون تعدادی ادم دوست نداشتند توی کشور خودشون تلاش کنند و زندگی کنند یا حداقل از راه صحیح مهاجرت کنند و طبق سنت دیرینه در سرزمین ما و سرزمین های اطراف بهترین راه موفقیت رو سو استفاده از حق دیگران دیدند.

و در نهایت به عنوان برادر امیدوارم راهنمایی کوچک من کمی این پروسه رو برای شما شرح داده باشه و در تصمیم گیری تون کمکی به شما کرده باشه.
با احترام فراوان به شما من هم دعا می کنم شما در همه مراحل زندگی با کمترین سختی موفق باشید.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Gaspadin تشکر کرده اند: 4
Mahtaberoshan (سه شنبه مهر ماه 18, 1396 3:17 pm), sarinagool (سه شنبه مهر ماه 18, 1396 10:26 am), shaghayegh14 (سه شنبه مهر ماه 18, 1396 11:49 pm), stage (سه شنبه مهر ماه 18, 1396 9:54 am)
رتبه: 36.36%

نماد کاربر
Gaspadin
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: يکشنبه آذر ماه 14, 1395 8:54 am
تشکر کرده: 48 بار
تشکر شده: 39 بار
امتياز: 785
اعتبار: 3

UNREAD_POSTتوسط saeednm » چهارشنبه مهر ماه 19, 1396 3:01 am

Gaspadin نوشته است:دوست من، من هرگز علاقه ای به قضاوت کردن دیگران یا صحبت کردن درباره زندگی شخصی و تصمیمات شخصی دیگران ندارم. و با توجه به اینکه چند بار در متن تون قید کردید که نگید بمون و نیا و غیره، من تنها چند مساله کوچیک رو برای شما توضیح میدم.
پناهنده یا پناهجو طبق تعریف بین المللی به کسی میگند که جانش در نقطه ای در خطر باشه و مجبور باشه برای فرار از اون مکان به جای دیگه ای بره و درخواست کمک کنه. سالانه میلیون ها انسان در همه جای جهان دچار جنگ و قحطی و تبعیض های مختلف می شند به نحوی که برای نجات جونشون مجبورن کوچ کنند و پناهنده بشند. در این میان عده ای هم که مشکلی ندارند (حداقل از نظر جانی و امنیتی) همراه این تعداد انسان بیچاره و نیازمند میشن و از این مساله برای مهاجرت به کشورهای دیگه سو استفاده می کنند. این قضیه اونقدر گسترده شده که در واقع در حال حاضر تنها بخش اندکی از پناهنده های جهان واقعا جانشان در خطر است و بقیه همگی مهاجران اقتصادی هستند که به دلیل اینکه نتونستند یا نخواستند در سرزمین خودشون تلاش کنند و زندگی شون رو بسازند و حتی اگر می خوان مهاجرت کنند از راه مهاجرت ( و نه پناهندگی ) این کار رو انجام بدن وارد پروسه پناهندگی شدند و حق مسلم سایر انسان هایی که واقعا به کمک نیاز دارند رو ضایع کردند. حالا شما ممکنه بگید این مساله چه ارتباطی به شما داشت که این ها رو من گفتم. و اینکه همونطور که خودم گفتم میلیون ها نفر این کار رو کردند حالا یک نفر دیگه هم روش. چی از دنیا کم میشه؟ برای همین یک مثال ساده واستون می زنم. یک شخصی رو در نظر بگیرید که یک بشکه آب داره و مردم دارن یکی یکی میان و لیوان لیوان آب اون انسان رو غارت می کنند. هرکسی میاد و این کار رو می کنه. و شما با خودتون میگید بذار منم برم یک لیوان آب بردارم. حالا من برندارم یکی دیگه بر میداره. بالاخره این که قراره همه آب هاش و ببرن. درسته شما برندارید یکی دیگه بر میداره اما این مساله هیچ ارتباطی با اصل کار شما که دزدی هست نداره و شما در هر صورت (در این مثال عرض می کنم) یک دزد هستید. چون به چیزی که حق شما نبوده دست درازی کردید. و اینکه میلیون ها انسان دیگه هم این کار رو کردند هیچ تفاوتی ایجاد نمی کنه. و اگر تمام مردم یک شهر شروع به دزدی یا قتل بکنن ما نمی تونیم بگیم قتل یا دزدی کار بدی نیست. بلکه کار بسیار بد و ناپسندی است که متاسفانه شیوع پیدا کرده.
این مثال در رابطه با دروغ هم صدق می کنه. دروغ و دزدی دقیقا به یک اندازه ناپسند و بد هستند. و تفاوتی نداره این دروغ رو آدم به همسرش بگه یا به پدرش یا بقال محل یا مامور مصاحبه سازمان ملل. چون دروغ در نهایت منجر به اعتمادی افراد جامعه نسبت به همدیگه میشه.
من همونطور که درخواست کردید به شما نمیگم بیاید یا نیاید فقط واستون توضیح دادم که پناهندگی یعنی چه! حق چه کسانی است. و چه کسانی با ورود به این عرصه شروع به دزدی و ضایع کردن حق دیگران می کنند و به سازمان ملل دروغ میگن و باعث بی اعتمادی این سازمان به همه پناهنده ها میشن.

در مورد سوال های دیگه شما هم باید بهتون بگم با توجه به روند کنونی شما حداقل باید 4 سال رو در ترکیه بگذرونید و حداکثر هم نداره. و ممکنه مجبور بشید تا اخر عمرتون همونجا بمونید. بله. حق با شما است. پروسه بسیار طولانی است. و دلیل طولانی بودن این روند هم  میدونید چی هست دوست عزیز؟ اینکه متاسفانه تعداد زیادی آدم که پناهندگی حق اون ها نبوده و مشکلی در سرزمین شون نداشتند با دروغ و دزدی و دست درازی به حق دیگران خودشون رو پناهنده معرفی کردند و هم برای خودشون و هم سایر پناهنده های دیگه که جانشون در خطر هست مشکل درست کردند به شکلی که همه پناهنده امروز شبیه حیوان نجیبی در گل مانده اند و نه راه پس دارند و نه راه پیش. فقط چون تعدادی ادم دوست نداشتند توی کشور خودشون تلاش کنند و زندگی کنند یا حداقل از راه صحیح مهاجرت کنند و طبق سنت دیرینه در سرزمین ما و سرزمین های اطراف بهترین راه موفقیت رو سو استفاده از حق دیگران دیدند.

و در نهایت به عنوان برادر امیدوارم راهنمایی کوچک من کمی این پروسه رو برای شما شرح داده باشه و در تصمیم گیری تون کمکی به شما کرده باشه.
با احترام فراوان به شما من هم دعا می کنم شما در همه مراحل زندگی با کمترین سختی موفق باشید.

از جوابی که دادید سپاسگذارم اما‌ طوری که خواستم من رو راهنمایی نکردید من بحثم این نبود که پناهنده یعنی چه و قبلا دربارش خوندم و اطلاع دارم که پناهنده یعنی چه شما درست فرمودید تمام چیزایی که گفتید ، درسته جونم در خطر نیست اما شاید شما ندونید از دست دادن عزیزاتون چقدر سخته من برادر و خواهرم رو از دست دادم به خاطر هیچی ، حالا وارد قضیه نمیشم ، اره جونم در خطر نیست اما میخوام برم چون اینجا مشکلات زیادی دارم که احساس میکنم با رفتن از این کشور حل میشه ، تنها دلیل اینکه نمیتونم مهاجرت کنم و میخوام از طریق ترکیه برم اول اینکه مشکل سربازیم هست و اشتغال به تحصیل ندارم ، دوم این که توان مال مهاجرت رو ندارم (((وگرنه هیچوقت راه پناهندگی و ترکیه رو انتخاب نمیکردم که هم خودم اذیت نشم هم حق اونایی که واقعا جونشون در خطره ضایع نشه)))

بازم از شما سپاسگذارم بابت نکاتی که فرمودید ولی منم یه نفرم که فقط احتیاج به یه خورده راهنمایی شما دوستان عزیز داره اگر میشه سوالای من رو یه بار دیگه بخونید اگه چیز دیگه ای به ذهنتون رسید مخصوصا راجع به کیس ، که چه کار میتونم کنم ، من رو از راهنماییتون دریغ نکنید
saeednm
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 3, 1396 4:54 pm

دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید

UNREAD_POSTتوسط bastaamnezami » چهارشنبه مهر ماه 19, 1396 1:07 pm

با سلام خدمت دوستان عزیز که پناهجو هستن و امیدوارم زودتر مشکلاتشون حل بشه. تقاضا دارم که منو در مورد یه سری ابهامات راهنمایی کنید.اول اینکه من خودم دارم از مرز زمینی میام و خانوادم چون مشکلی ندارن هوایی  میان ولی چون بچه کوچک و یه نوزاد داریم من تصمیم گرفتم زودتر خودمو برسونم ترکیه و زن و بچه هام بعد از دوماه بیان تابتونن یه سری مطالبات مال رو نقد کنن و هم اینکه من بتونم یه مکانی اجاره کنم تا اونها سرگردون نباشن و فشار کمتری متحمل بشن و در ضمن شرایط من طوری هست که توی ایران سرگردونم و آواره و نمیتونم صبر کنم تامشکل مالی حل بشه و برنامه ریزی کنم همزمان با خانواده برسم لذا از دوستان تقاضا دارم راهنمای کنن که بدونم اونجا به مشکل نمیخورم چون خانوادم همراهم نیست و شاید تا چهارماه هم طول بکشه تا بخوان به من برسن
bastaamnezami
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: يکشنبه مهر ماه 16, 1396 4:56 pm

Re: دوستان عزیز لطفا راهنمایی کنید

UNREAD_POSTتوسط stage » چهارشنبه مهر ماه 19, 1396 7:13 pm

bastaamnezami نوشته است:با سلام خدمت دوستان عزیز که پناهجو هستن و امیدوارم زودتر مشکلاتشون حل بشه. تقاضا دارم که منو در مورد یه سری ابهامات راهنمایی کنید.اول اینکه من خودم دارم از مرز زمینی میام و خانوادم چون مشکلی ندارن هوایی  میان ولی چون بچه کوچک و یه نوزاد داریم من تصمیم گرفتم زودتر خودمو برسونم ترکیه و زن و بچه هام بعد از دوماه بیان تابتونن یه سری مطالبات مال رو نقد کنن و هم اینکه من بتونم یه مکانی اجاره کنم تا اونها سرگردون نباشن و فشار کمتری متحمل بشن و در ضمن شرایط من طوری هست که توی ایران سرگردونم و آواره و نمیتونم صبر کنم تامشکل مالی حل بشه و برنامه ریزی کنم همزمان با خانواده برسم لذا از دوستان تقاضا دارم راهنمای کنن که بدونم اونجا به مشکل نمیخورم چون خانوادم همراهم نیست و شاید تا چهارماه هم طول بکشه تا بخوان به من برسن

اگر بتونید ثابت کنید که مشکل خطر جانی تون فقط متوجه شماست و زن و بچه تون درگیر این مسئله نیستند مشکلی پیش نمیاد ..... برای یو ان خیلی سوال مهمیه که چرا زن و بچه تون همراه شما نیومدند
من شنیدم زمان آمدن خانواده شما نباید بیشتر از دو سه ماه فاصله داشته باشد
کسی رو میشناسم که همسرش بعد از چهار ماه اومد و هیچ مشکلی پیش نیومده ولی اون دلیل کاملا قانع کننده ایی برای این مسئله داشت ..... دلایلی مثل خانه و ماشین فروختن اصلا قابل قبول نیست
stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند ماه 10, 1395 5:33 pm
تشکر کرده: 80 بار
تشکر شده: 66 بار
امتياز: 1325

UNREAD_POSTتوسط mehrave » چهارشنبه مهر ماه 19, 1396 9:42 pm

saeednm نوشته است:درود دوستان
۱۷ سالمه و توی شیراز خیاطی میکنم و به سختی کار میکنم که تا عید پولام رو جمع کنم و بعد از عید به صورت قاچاقی راهیه ترکیه بشم

من کیسی ندارم برای ارائه دادن (لطفا نگید اگه کیسی نداری پس مشکلی نداری تو ایران و بمون مملکت خودت) لطفا راهنماییم کنید که میتونم چگونه کیسی ارائه بدم لازم نیست‌ جزئیات رو بگید فقط یه چیزی که ابهاماتم رو رفع کنه کافیه

اون تایمی که اگه خدا بخواد میام ترکیه ۱۸ سالم هست ، میتونم سنم رو پایینتر جا بزنم ؟
اگر اره بهتر هست یا نه ؟ و اینکه با توجه به سن پایینم امکانش هست پروندم زودتر جریان بیفته و در صورت قبولی زودتر وارد کشور ثالث بشم ؟؟

با توجه به اینکه اینجا خیاطی میکنم و نیمه ماهر هستم امکان یافتن کار در ترکیه رو دارم ؟؟

و در نهایت به عنوان برادر کوچیک ترتون از شما تقاضا دارم راهنماییم کنید که چگونه کیسی ارائه بدم برام بهتره و چیکار هایی میتونم انجام بدم(لطفا نگید منصرف شم از رفتن به ترکیه) عاجزانه از شما بزرگواران تقاضای راهنمایی دارم

دعا میکنم همتون توی همه ی مراحل زندگی به خصوص کار های پناهندگی با کمترین سختی موفق باشید.

سلام

1-هیچ کیسی به جز کیس تغییر جنسیت و دوجنسیتی (که واقعا پناهنده محسوب میشوند و نیاز به اثباتش نیست) الان کیس مورد اولویت یوان نیست..یعنی باید بصورت مادرزادی و فیزیکی اختلال جنسی داشته باشی نه اینکه مدعی بشی گی هستی  یا لزبین هستی
مسیحیت و اتئیست و اجتماعی و غیره دیگه نخ نما شده .یوان دیگه برای کسانی کار میکنه که نیاز به اثبات کیس نداشته باشند

2-سن شما هیچ تاثیری در پروندت نداره..فکر نکن با یک سازمان حقوق بشری طرف هستی..اینجا بیای قبل ازینکه 21 سالت بشه موفق نخواهی شد ساختمان یوان را زیارت کنی چون وقتهای دوساله سه ساله میدن

3-بله امکان کار پیدا کردن داری اگر ترکی یاد بگیری و حساسیتی نسبت به شنیدن دری وری و تحقیر و خورده شدن پولت نداشته باشی و بتونی روزی 12 ساعت کار کنی..ولی فکر نکن با پول حقوقت اینجا خیالت راحته..ممکنه بعضا تا دوماه حقوقتو بهت ندن و اونوقته که باید از حساب دخیره ارزی استفاده کنی

4-حداقل و حداکثر و انتقال به کشور سوم هم تموم شد..اگر بیکاری و کشور زیبای ترکیه را دوستداری و نیاز به تجربه های طلایی داری بیا اینجا زندگی کن ..چون الان اداره مهاجرت براحتی داره دیپورت میکنه و یوان در هنگام ثبت نام برگه و تاریخ بهت نمیده..و قولی هم برای مصاحبه بهت نمیده..به هوای امریکا و کانادا و استرالیا رفتن نیای ها..چون الان بسیاری از هموطنانت از 2013 به بعد هنوز اینجا میهمان هستند و هیچ کشوری ایرانی قبول نمیکنه

5-در مورد دعا هم زحمت بکش یه دعا هم برای ما بکن چون از اوایل 2014 تا الان اینجاییم و با قرص ارامبخش و مکافات و پول دستی گرفتن از این و اون خودمونو اداره میکنیم.

موفق باشی

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم mehrave تشکر کرده اند:
Mahtaberoshan (چهارشنبه مهر ماه 19, 1396 11:50 pm)
رتبه: 9.09%

mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 27, 1396 12:00 am
تشکر کرده: 33 بار
تشکر شده: 40 بار
امتياز: 810
اعتبار: 29

UNREAD_POSTتوسط Mahtaberoshan » پنج شنبه مهر ماه 19, 1396 12:08 am

دقیقا با تک تک حرفاتون موافقم مهراوه
الان دیگه کسی که میاد باید ترکیه رو مقصد خودش بدونه و کشور ثانی و ابدیش همینجا خواهد بود. ثالثی دیگه در کار نیست. تمام شد و رفت و در کنارش عمر و جوونی و امید آینده ما هم تباه شد و رفت. دست روی دست گذاشتیم و داریم فقط نگاه میکنیم که چه اشتباهی در زندگی مرتکب شدیم که این سزامون بود. چهار ساله ترکیه گرفتار شدیم و این کشورها یکی یکی بازیمون دادن. الانم که امریکایی که دیگه هرجا بسته بود، با روی باز میپذیرفت تک و توک داره کار تعویقی ها رو راه میندازه یا پرواز میده و امثال ما گیر کردگان پشت آی سی ام سی دو داریم متقاعد میشیم که انگار دیگه اگه پشت گوشمونو دیدیم، از سرگیری مصاحبه ها رو هم میبینیم.
شما هم پسر خوب ایران بمون. به خدا خبری نیست. فکر نکن که ما داریم زرنگی میکنیم و نمیخوایم تو بیای. اتفاقا بد نیست که ملت بیان و کماکان یو ان و این کشورها هم بدونن متقاضی بازم هست. ما فقط داریم حقیقت تلخ زندگیمونو اینجا بازگو میکنیم. که فکرشم نمیکردیم اینجوری نابود بشیم تو این ترکیه. اگه هم بازم اصرار داری که بیای، خودتو برای زندگی داعمی توی ترکیه اونم در بهترین حالت که اگه دیپورتت نکنن به ایران، آماده کن. اونم با تحقیر و روزی دوازده ساعت کار تو تکستیل اگه تازه شهری بیفتی که کار نساجی باشه و روزانه چهل لیر. تازه اگه پولتو نخورن و بدتر از ترکها، ایرانی های اینجا نچاپنت.

ولی سر این قضیه که کیس نداری و میخوای پناهنده بشی هم ازت گله ای نیست. که گله ای هست از اون سازمان لعنتی یوانه که با این همه ادعا، نمیتونه تشخیص بده که کی پناهنده هست و کی نیست، هرچی واقعی تر باشی، در نظر این سازمان دروغگوتری. از دست هیچ ** دیگه گله ای نیست.. دیگه حال و حوصله گله نیست.
موفق باشی جوان!
Mahtaberoshan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه تير ماه 31, 1395 11:57 pm
تشکر کرده: 41 بار
تشکر شده: 33 بار
امتياز: 665
اعتبار: 3

UNREAD_POSTتوسط stage » پنج شنبه مهر ماه 20, 1396 11:11 am

mehrave نوشته است:
saeednm نوشته است:درود دوستان

سلام

1-هیچ کیسی به جز کیس تغییر جنسیت و دوجنسیتی (که واقعا پناهنده محسوب میشوند و نیاز به اثباتش نیست) الان کیس مورد اولویت یوان نیست..یعنی باید بصورت مادرزادی و فیزیکی اختلال جنسی داشته باشی نه اینکه مدعی بشی گی هستی  یا لزبین هستی
مسیحیت و اتئیست و اجتماعی و غیره دیگه نخ نما شده .یوان دیگه برای کسانی کار میکنه که نیاز به اثبات کیس نداشته باشند

2-سن شما هیچ تاثیری در پروندت نداره..فکر نکن با یک سازمان حقوق بشری طرف هستی..اینجا بیای قبل ازینکه 21 سالت بشه موفق نخواهی شد ساختمان یوان را زیارت کنی چون وقتهای دوساله سه ساله میدن

3-بله امکان کار پیدا کردن داری اگر ترکی یاد بگیری و حساسیتی نسبت به شنیدن دری وری و تحقیر و خورده شدن پولت نداشته باشی و بتونی روزی 12 ساعت کار کنی..ولی فکر نکن با پول حقوقت اینجا خیالت راحته..ممکنه بعضا تا دوماه حقوقتو بهت ندن و اونوقته که باید از حساب دخیره ارزی استفاده کنی

4-حداقل و حداکثر و انتقال به کشور سوم هم تموم شد..اگر بیکاری و کشور زیبای ترکیه را دوستداری و نیاز به تجربه های طلایی داری بیا اینجا زندگی کن ..چون الان اداره مهاجرت براحتی داره دیپورت میکنه و یوان در هنگام ثبت نام برگه و تاریخ بهت نمیده..و قولی هم برای مصاحبه بهت نمیده..به هوای امریکا و کانادا و استرالیا رفتن نیای ها..چون الان بسیاری از هموطنانت از 2013 به بعد هنوز اینجا میهمان هستند و هیچ کشوری ایرانی قبول نمیکنه

5-در مورد دعا هم زحمت بکش یه دعا هم برای ما بکن چون از اوایل 2014 تا الان اینجاییم و با قرص ارامبخش و مکافات و پول دستی گرفتن از این و اون خودمونو اداره میکنیم.

موفق باشی[/quot

بنده با فرمایشات دوست عزیز mehrave کاملا موافقم. .... فکر نکنید به خاطر تنگ شدن جای خودمون میگیم پسر گل .... تصور اینکه بیایی اینجا و بیش از ده سال عمر و جوونی ات اینجا تلف بشه بی نتیجه
آزارم میده و دلم برای کسانی که این اشتباه رو کردند میسوزه
کسی تا به حال تو این سایت از من دروغ نشنیده و این واقعیت اینجاست. ..... به نظر من برای شما که تحصیلات عالی ندارید بهترین کار اینه که یه رشته ی فنی رو انتخاب کنی و دوره های فنی حرفه‌ای اش رو بگذرونی زبان انگلیسی ات رو قوی کنی و بعد تو تقاضای نیروی کار کشور کانادا ثبت نام کنید. ...حتما با یک وکیل مشورت کن
stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند ماه 10, 1395 5:33 pm
تشکر کرده: 80 بار
تشکر شده: 66 بار
امتياز: 1325

بازگشت به مشکلات پناهجویان

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 12 مهمان