اطلاعات مفید برای پناهندگان عازم کشور استرالیا(Australia )

مشاور حقوقی - وکیل درجه 2 حقوق بین الملل

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Re: اطلاعات مفید برای پناهندگان عازم کشور استرالیا(Australia

UNREAD_POSTتوسط soheil1993 » جمعه دي ماه 17, 1394 2:43 am

بعد از جند وقت از قبولی در یو ان به مصاحبه کشوری استرالیا رفتید ؟ آیا هنوز هم امکان رفتن به استرالیا هست ؟ شما از طریق بشردوستانه هستید؟
soheil1993
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه فروردين ماه 3, 1394 12:01 am
تشکر کرده: 98 بار
تشکر شده: 29 بار
امتياز: 585
اعتبار: 7

UNREAD_POSTتوسط shiva » جمعه دي ماه 18, 1394 11:55 am

سلام دوست عزیز میشه بپرسم کی رفتید برای مصاحبه با سفیر؟ و اینکه اگه مدیکال رفته باشید یعنی قبولتون کردن
shiva
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه خرداد ماه 29, 1393 11:18 am
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 5 بار
امتياز: 100
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط alikey » سه شنبه دي ماه 22, 1394 4:49 pm

کسی نیست یه خبری از پرواز ها یا ویزا بده؟ یعنی کسی منتظر ویزا و پروازش نیست؟
alikey
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه بهمن ماه 30, 1392 7:03 pm
تشکر کرده: 6 بار

UNREAD_POSTتوسط sovaltd » جمعه بهمن ماه 30, 1394 2:37 pm

با سلام خدمت دوستان و هموطنان عزیزم
من وحید مهدوی هستم تهیه کننده ،کارگردان و مستند ساز آزاد
من در کشور ترکیه هستم و در حال ساخت مستندی در خصوص زندگی پناهجویان ایرانی در این کشور و مشکلات و مصائب آنها با UN و این مستند قرار هست در meeting سالانه سران UNبه روی پرده برود و از طریق چند شبکه به پخش برسد .
از پناهجویان عزیزی که تمایل دارند در این پروژه با من همکاری کنند تا بتونیم صدامون رو به گوش جهانیان برسونیم دعوت می کنم با من تماس بگیرند.
در این پروژه به تعداد محدودی از دوستان تا 6 نفر نیازمندم 3 نفر آقا و 3 نفر خانم
خاطر نشان می شوم دوستانی که در این پروژه مشغول کار می شوند مزایای زیر تعلق می گیرد.
دستمزد خوب
هزینه های حمل و نقل
هزینه های خورد و خوراک
شماره تماس من 05374257215

sovaltd
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه بهمن ماه 30, 1394 1:15 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: -9

UNREAD_POSTتوسط alikey » دوشنبه اسفند ماه 24, 1394 7:47 pm

سلام دوستان ویزای ما رسید امیدوارم همه منتظرا بزوذی کارشون درست بشه و به کشور سوم برن
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود
alikey
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط dost » سه شنبه اسفند ماه 25, 1394 3:28 pm

alikey نوشته است:سلام دوستان ویزای ما رسید امیدوارم همه منتظرا بزوذی کارشون درست بشه و به کشور سوم برن
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود

مبــــــــــــــــــــــــــــــــارکـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه
براتون سفری خوبی رو آروز می کنیم ، میشه توضیح بدین که جقدر طول کشید ، فامیل داشتین داشتین در استرالیا  ، یا اعضای خانواده ؟
اگر یه کم توضیح بدین خیلی خوب میشه
dost
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه مهر ماه 17, 1393 12:29 pm
تشکر کرده: 39 بار
تشکر شده: 30 بار
امتياز: 600

UNREAD_POSTتوسط alikey » سه شنبه اسفند ماه 25, 1394 5:28 pm

dost نوشته است:
alikey نوشته است:سلام دوستان ویزای ما رسید امیدوارم همه منتظرا بزوذی کارشون درست بشه و به کشور سوم برن
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود

مبــــــــــــــــــــــــــــــــارکـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــه
براتون سفری خوبی رو آروز می کنیم ، میشه توضیح بدین که جقدر طول کشید ، فامیل داشتین داشتین در استرالیا  ، یا اعضای خانواده ؟
اگر یه کم توضیح بدین خیلی خوب میشه

مرسی دوست عزیز.
از زمانی که کشور دادن تا دادن فایل نامبر 5 ماه مدت انتظارمون برای مدیکال 13 ماه.  6 ماه و نیم هم بعد از مدیکال ویزا اومد و در کل 40 ماهه ترکیه هستیم. بله تا دلتون هم بخواد فامیل داریم استرالیا
عضويت  / ورود

عضويت  / ورود

alikey
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط amir0711sh » جمعه ارديبهشت ماه 2, 1395 12:46 am

سلام
من برای ویزای بشر دوستانه استرالیا اقدام کردم مصاحبه سفیر رفتم همون موقع مدیکالم انجام دادم بعد از گذشت حدود 1ماه از سفارت به من تماس گرفتن و برگه قبولی un خواستم و من برای انها فکس کردم .خواستم بدونم من ور چه مرحله هستم و کی چه موقع خبر قطعی به من میدم و چرا برگه قبولی از من خواستن.ایا قبولی از سفارت گرفتم یا نه .ممنون میشم راهنمایی کنیدد
amir0711sh
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
7.1%

تاريخ عضويت: جمعه ارديبهشت ماه 2, 1395 12:30 am

UNREAD_POSTتوسط amir0711sh » جمعه ارديبهشت ماه 2, 1395 12:57 am

سلام جناب هموطن
من ویزای بشر دوستانه اقدام کردم .مصاحبه سفیر شدم مدیکال انجام دادم .حدود 1ماه بعد مدیکال به من تماس گرفته شد برگه قبولی unخواستم براشون فکس کردم .خواستم بدونم من در چه مرحله ای هستم چرا برگ قبولی unخواستن و کی جواب قطعی میدن .مرسی
amir0711sh
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: جمعه ارديبهشت ماه 2, 1395 12:30 am

UNREAD_POSTتوسط manimohajer » جمعه ارديبهشت ماه 2, 1395 12:58 am

دوست عزیز میشه بگی چند ماه منتظر سفیر بودی ؟
manimohajer
یک بی پناه
یک بی پناه
21.4%

تاريخ عضويت: يکشنبه دي ماه 14, 1393 5:26 am
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 20

UNREAD_POSTتوسط parasto » سه شنبه تير ماه 29, 1395 4:54 pm

salam dostan mamnon misham mano rahnamaie konid man hodod 20 mah ast ke keshvar austurila be man dadan va mah 8 2015 be man form dadan va man por kardam ferestadam va dar mah 1 2016 un formhay manro be defarat ferestad vali alan 7 mah bishtar hast ke migzare sefarat hanoz mano mosahebe nakarde mishe rahnamaie konid mano mikham bedonam che modat zaman tol mikeshe ta mano baray mosahebe sedam konan mamnon misham
parasto
کاربر فعال
کاربر فعال
66.7%

تاريخ عضويت: يکشنبه تير ماه 27, 1395 1:27 pm

UNREAD_POSTتوسط diyana » سه شنبه تير ماه 29, 1395 10:00 pm

Hamvatan نوشته است:هموطن گرامی

در پاسخ به پرسشهای شما :

1. چنانچه هیچ شخص یا سازمان واجد شرایطی نیابید که بتواند به عنوان اسپانسر به ضمیمه تقاضای پناهندگی شما از نوع موسوم به بشردوستانه به اداره مهاجرت استرالیا معرفی شود فرستادن فرم تکمیل شده 841 بیمورد است و درخواست مربوطه قطعا پذیرفته نمی شود. در این حالت این مساله که قبلا در دفاتر کمیساریا درخواست پناهندگی شما ثبت شده است یا خیر و اینکه آیا این تقاضا با پاسخ مثبت مواجه شده است یا خیر بی تاثیر است.
البته ویزای بشردوستانه در تعاریف اداره امور شهروندی و مهاجرت استرالیا تعریف گسترده ای است و شامل " زنان در معرض خطر " و نظایر اینها نیز می شود ولی تصور من این است که منظور شما نوعی است که اغلب پناهجویان یا پناهندگانی که نتوانسته اند از طریق پروسه جایگزینی و بعد از دریافت قبولی از کمیساریا توسط آن کشور پذیرفته شوند برای عزیمت به استرالیا از آن شیوه استفاده می کنند. بنابراین شما باید یک اسپانسر ساکن استرالیا بیابید.
این اسپانسر میتواند یک شخص حقیقی یا یک سازمان ( شخص حقوقی ) باشد . در حالت نخست چنین شخصی باید یا تابعیت استرالیا را داشته باشد ( اگر تابعیت ری بجز استرالیا مثلا تابعیت ایرانی را نیز داشته باشد اشکالی بوجود نمی آید ) یا دارای اقامت دائم استرالیا باشد. شهروندان نیوزیلندی نیز تحت شرایط خاص میتوانند اسپانسر شوند. چنانچه اسپانسر شما یک سازمان است باید مقر اصلی فعالیتهای کاری آن در استرالیا باشد.
در هر دو حالت اسپانسر باید تعهد کند که پس از ورود شما به استرالیا مسکن مناسب موقت را تا زمانی که مسکن دائمی بیابید در اختیار شما قرار دهد و تمام حمایتهای لازم برای وفق یافتن شما با جامعه جدید را بر عهده گیرد. از جمله شما را برای امور مربوط به دریافت کارت های بهداشتی و درمانی و نیز عملیات بانکی گشایش حساب و نیز ثبت نام در کلاسهای زبان انگلیسی و نظایر این همراهی و یاری کند. بر خلاف تصور عمومی اسپانسر برای اسپانسر شیپ فردی که درخواست ویزای بشر دوستانه دارد هیچ تعهد مالی نمی دهد. شخصی که با ویزای بشر دوستانه از نوعی که مورد سوال شماست وارد استرالیا میشود مانند تمامی تازه واردینی که بعنوان مقیم دائم وارد استرالیا میشوند مجاز است از کمک هزینه مالی دولتی استرالیا که از طریق مراکز موسوم به centrelink در اختیار افراد بیکار قرار داده میشود تا زمانی که کار مناسبی بیابد و درآمد داشته باشد برخوردار باشد. البته دولت استرالیا در مورد این نوع خاص از ویزا هزینه بلیط سفر به استرالیا را تقبل نمی کند.

2. همچنانکه گفته شد چنانچه نمی توانید اسپانسر حقیقی برای اسپانسرشیپ خود معرفی کنید لازم است یک سازمان ( شخصیت حقوقی ) بیابید که با توجه به شرایط و نوع کیس شما اسپانسرشیپ شما را بر عهده بگیرد . برای نمونه در استرالیا برخی سازمانها اسپانسرشیپ افرادی با کیس های همجنس گرایی را عهده دار میشوند . برخی دیگر نیز اسپانسر شیپ کیس های مذهبی خاص را عهده دار میشوند. برخی نیز بدون توجه به نوع کیس متقاضی دریافت ویزای بشر دوستانه تقاضای او را بررسی و در صورت حائز شرایط بودن اسپانسر شیپ او را عهده دار میشوند. در پاسخ به این سوال احتمالی شما که با توجه به شرایط و نوع خاص کیس شما چه سازمانی ممکن است اسپانسر شیپ شما را عهده دار شود باید اینترنت را جستجو کنید یا از آشنایان خود که ساکن استرالیا هستند بخواهید با مراجعه به مراکز اطلاعات در این مورد تحقیق کرده و شما را در جریان قرار دهند. طبیعی است که چون شما برای دریافت این نوع ویزا باید اسپانسر معرفی کنید باید اسپانسر مربوطه ( اعم از حقیقی یا حقوقی ) را قبل از ارائه درخواست خود یافته باشید.
چنانچه اسپانسر مناسب را یافتید او یا نماینده او در استرالیا به دفاتر اداره مهاجرت استرالیا مراجعه می کند و فرمهای شماره 841 و 681 را دریافت می کند. فرم 841 را برای تکمیل برای شما می فرستد و فرم 681 را نیز خودش تکمیل می کند. سپس شما فرم 841 را که تکمیل کرده اید برای او می فرستید تا همراه با فرم تکمیل شده 681 مربوط به قبول اسپانسر شیپ شما که خودش پر کرده است برای بررسی تحویل اداره مهاجرت استرالیا دهد. اداره مهاجرت استرالیا بعد از دریافت فرمهای تکمیل شده انها را بررسی و در صورت کامل بودن برای درخواست شما شماره پرونده ای صادر میشود که هم به شما و هم به اسپانسرتان برای پیگیریهای بعدی اعلام میشود. بعد از آن نیز باید منتظر اعلام نتیجه بمانید که معمولا کمتر از دوازده ماه طول می کشد و البته قبل از آن ممکن است از شما خواسته شود به نمایندگی استرالیا در خارج از کشور مراجعه و توسط افسر اداره مهاجرت استرالیا مصاحبه شوید. طبیعی است که فرمهای پر شده لزوما نباید بصورت پست کاغذی ارسال شود بلکه میتوانید بعد از پر کردن فرم مربوطه آن را اسکن کنید و از طریق ایمیل برای اسپانسر خود بفرستید.

3. شما می توانید درخواست ویزا از هر نوع از مقامات استرالیایی را با خدمات مشاوره ای یک وکیل پشتیبانی کنید. استفاده از خدمات وکیل الزامی نیست ولی چنانچه تمکن مالی دارید چنین استفاده ای احتمالا باعث میشود که کیس ارائه شده شما برای دریافت ویزای از نوع بشردوستانه با اشکالات کمتری تهیه شود. برای استفاده از خدمات یک وکیل لازم نیست او حتما عضو MARA باشد . اما اگر وکیلی که می خواهید از خدمات او استفاده کنید ساکن استرالیاست حتما باید عضو MARA باشد یعنی AGENT ثبت شده توسط اداره مهاجرت استرالیا باشد. توجه داشته باشید که هر AGENT ( وکیل امور مهاجرتی ) لزوما یک LAWYER ( وکیل امور حقوقی ) هم  نیست. یعنی ممکن است یک LAWYER هم باشد یا نباشد. دستمزدی که وکلای MARA بابت انجام کار از شما تقاضا می کنند بستگی به نوع کیس شما و میزان پیچیدگی آن دارد. برخی از آنها فقط دستمزد بسیار کمی طلب می کنند. میتوانید متوسط هزینه دستمزد یک AGENT را با توجه به نوع کیس خود در تماس با MARA بپرسید.
اگر وکیل شما ساکن استرالیا نیست ( مثلا ساکن ترکیه است ) می تواند بدون عضویت در MARA وکیل شما در پرونده درخواست ویزای بشردوستانه شما باشد. وکلایی که خارج از استرالیا هستند و عضویتی در MARA ندارند ولی از نظر MARA مورد تایید باشند یک شماره شناسه دارند که به کمک آن شناخته میشوند. این شماره شناسه فقط برای تایید ایشان توسط MARA صادر شده است و نشاندهنده عضویت ایشان در MARA نیست.
وکیل شما همچنین میتواند شخصی از خویشاوندان نزدیک یا اسپانسر شما یا یک مقام پارلمانی یا از کارکنان نمایندگی های سیاسی استرالیا در خارج از آن کشور باشد. طبیعی است در چنین حالتی لازم نیست چنین شخصی عضو MARA باشد ولی البته عاقلانه است که برای احقاق حقوق شما فردی آگاه در زمینه های مهاجرتی باشد . دراین حالت او که EXEMPT PERSON نامیده می شود از دریافت هر نوع دستمزد از شما بابت انجام خدمات حقوقی مربوطه برای دریافت ویزای بشردوستانه منع شده است و چنانچه او وجهی از این بابت از شما دریافت کند مطابق قوانین استرالیا مجرم است و در صورت سکونت در استرالیا یا سفر به استرالیا بدون توجه به تابعیت او , دستگیر و حداکثر به ده سال زندان محکوم میشود.

پیروز باشید و یزدان نگهدار.

بببخشید اون اسپانسر حتما باید سیتزنی داشته باشه یا خیر ?ممنون میشم

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم diyana تشکر کرده اند:
baaraan (سه شنبه مرداد ماه 4, 1395 1:45 am)
رتبه: 9.09%

diyana
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه خرداد ماه 3, 1395 12:11 am
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 12 بار
امتياز: 245

UNREAD_POSTتوسط nioosh88 » شنبه آبان ماه 1, 1395 10:28 pm

با سلام دوستان میخواستم بپرسم که نامه RRF چیست؟ فرم استرالیا برای ما فرستاده شده و به همراه این فرم برگه ای از یوان هست. در یکی از سوالات فرم ( سوال 33)
(attach a full copy of your UNHCR resettlement registration form (RRF
منظور کدام برگه است ؟
آیا فرم 681 رو باید همزمان فرستاد ، با توجه به اینکه اسپانسر در استرالیاست.آیا میشود خودمان پر کنیم یا اینکه از استرالیا اسکن کنند و ما در اینجا پرینت بگیریم؟
با تشکر
nioosh88
کاربر فعال
کاربر فعال
0%

تاريخ عضويت: دوشنبه آذر ماه 4, 1392 7:20 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 40

UNREAD_POSTتوسط parasto » پنج شنبه آبان ماه 13, 1395 2:36 pm

salam dostan aya kasi hast ke 3mah pish medikal shode bashe mikhastam bedonam badaz medikal aya bargie meyad polic chon man hichiz daryaft nakardam va etela nadaram ke key va chejori bayad az parvazam etela peyda konam mamnon misham dostani ke in marhalaro gozarondan rahnamaiem konan
parasto
کاربر فعال
کاربر فعال
66.7%

تاريخ عضويت: يکشنبه تير ماه 27, 1395 1:27 pm

UNREAD_POSTتوسط sootedelan2000 » دوشنبه دي ماه 20, 1395 3:34 am

سلام.ضمن عرض خسته نباشید. من درخواست ویزای بشردوستانه 202 را داده ام و برادرم شهروند استرالیاشت، الان برایم ایمیل زده تا فرم 80 را به سفارت استرالیا در تهران بفرستم و منتظر تماس باشم برای مصاحبه، میخواستم بدانم که ازاین مرحله به بعداین پروسه چقدر طول میکشد و شانس قبولی  ما تقریبا چقدر هست؟ با تشکر
sootedelan2000
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: دوشنبه دي ماه 19, 1395 2:53 am

قبليبعدي

• مباحث مشابه