مشکل اثر انگشت

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » شنبه آبان ماه 10, 1393 7:32 am

هموطن گرامی
در حال حاضر بجز موارد خاص و استثنایی متقاضیان دریافت هر نوع ویزا از جمله ویزای نوع شینگن به هنگام تسلیم درخواست ویزا در سفارتخانه کشور اروپایی انگشت نگاری میشوند. همچنین چنانچه شخصی در حین ورود غیرقانونی به کشوری اروپایی که عضو پیمان دوبلین است دستگیر شود و درخواست پناهندگی ندهد انگشت نگاری شده و اثر انگشت او به مدت دو سال در بانک اطلاعاتی انگشت نگاری اروپا نگاهداری میشود. چنانچه قبلا درخواست پناهندگی در کشور عضو پیمان مذکور را داده باشد یا بعد از دستگیری در هنگام ورود غیرقانونی به یکی از کشورهای عضو پیمان مذکور چنین درخواستی را ارائه دهد این اثر انگشت به مدت ده سال در بانک اطلاعاتی مذکور نگهداری میشود.  البته اگر طی این مدت شخص مذکور به هر طریق ممکن شهروندی کشوری اروپایی عضو پیمان شینگن را بدست بیاورد رکورد اثر انگشتان او بلافاصله از بانک اطلاعاتی مذکور پاک میشود. کشورهای عضو پیمان مذکور اخیرا به دستگاههای پیشرفته ای مجهز شده اند که حتی میتواند اثر انگشت افرادی که بعد از انگشت نگاری و اخراج با استفاده از اسید انگشتان خود را میسوزانند تا رکورد اثر انگشت آنها قابل شناسایی نباشد را مورد شناسایی قرار دهد.
بر اساس قرارداد پیمان دوبلین چنانچه فردی با هر نوع ویزا وارد یک کشور اروپایی عضو پیمان مذکور شده و درخواست پناهندگی بدهد برای بررسی و تصمیم گیری در مورد درخواست پناهندگی متقاضی به کشور صادر کننده ویزا فرستاده خواهد شد. البته چنانچه کشور صادر کننده ویزا بنحو کاملا مشخص و سیستماتیک به دور از حداقل معیارهای لازم برای بررسی منصفانه به پرونده پناهندگی عمل کند ممکن است حتی در صورت صدور ویزا از یک کشور اروپایی در صورت ورود به کشور اروپایی دیگر با استفاده از همان ویزا به کشوری که سفارتخانه آن ویزای ورود به اروپا را برای متقاضی صادر کرده است بازگردانده نشود. در حال حاضر تنها مورد استثنای اینچنینی کشور یونان است که در برخی موارد مندرجات پیمان نامه دوبلین در مورد آن اجرا نمیشود زیرا مشخص شده است به دلایل مختلف از جمله رکود اقتصادی بی سابقه و عوامل دیگر از جمله کمبود کارکنان متخصص در زمینه های پناهندگی پناهجویان با برخورد درست و منصفانه ای در این کشور مواجه نیستند. اگر چه این به این معنی نیست که وضعیت رسیدگی به پرونده ها در مدت پناهجویی در سایر کشورهای اروپایی بسیار بهتر است ولی وضعیت رسیدگی به پرونده های پناهجویی و تعداد بسیار قلیل پناهجویانی که موفق شده اند از کشور یونان پناهندگی دریافت کنند بقدری برجسته است که سایر کشورهای اروپایی نتوانسته اند آن را مد نظر قرار ندهند.
ضمنا بنا بر قوانین جدید موجود اگر شخصی وارد یک کشور اروپایی عضو پیمان دوبلین شود و بتواند از زمان ورود به کشور مقصد حداقل به مدت هجده ماه تمام مخفی شود به گونه ای که دستگیر نشود و نشانی رسمی که مقامات اداره مهاجرت بخواهند از آن طریق با او مکاتبه کنند وجود نداشته باشد دیگر مواد مندرج در پیمان دوبلین در مورد او اجرا نمیشود. بنابراین اگر فرض کنیم شخصی برای نمونه از سفارتخانه اسپانیا در تهران ویزای شینگن بگیرد و بعد از ورود به اروپا خود را به کشور اروپایی دیگری برای نمونه کشور آلمان برساند و بتواند بعد از ورود به آلمان حداقل به مدت هجده ماه مخفی شود بعد از انقضای این مدت دیگر کشور اسپانیا برای رسیدگی به پرونده پناهندگی او حائز شرایط نیست و بررسی پرونده پناهندگی در کشور آلمان انجام خواهد شد. همچنین است اگر شخصی بدون داشتن ویزا و بصورت غیر قانونی خود را به یک کشور اروپایی عضو پیمان دوبلین رسانیده باشد ولی قبل از آن از کشور اروپایی امن دیگری عبور کرده باشد. در اینحالت نیز با فرض اقامت مخفیانه حداقل هجده ماهه در کشور مقصد نهایی برای بررسی پرونده پناهندگی به کشور اروپایی امن قبلی دیپورت نمیشود.
بدیهی است با این وجود همچنان این احتمال وجود دارد که مقامات اداره مهاجرت آلمان بعد از بررسی پرونده پناهجویی پناهندگی شخص را برسمیت بشناسند و به او اجازه اقامت در آلمان را بدهند یا یا با رد این درخواست پناهجو را به کشور مبدا ( برای نمونه ایران ) دیپورت کنند. توجه داشته باشید که قانع کردن اداره مهاجرت کشورهای اروپایی برای دریافت پناهندگی توسط پناهجویانی که با ویزای قانونی وارد کشور مقصد میشوند چندان ساده نیست زیرا معمولا نمی توانند ادعا کنند که در کشور مبدا مثلا ایران توسط نهادهای حکومتی تحت پیگرد قرار داشته اند زیرا در چنین حالاتی معمولا فرصتی برای طی مراحل قانونی دریافت ویزا و امکان خروج قانونی از کشور مبدا را نمی داشته اند. طبیعی است که البته نوع کیس پناهجویی گاهی از موارد به گونه ای است که ادعای پیگرد در کشور مبدا را در بر ندارد و بنابراین این امکان وجود دارد تا شخص پناهجو حتی با ورود قانونی به کشور اروپایی نیز بتواند نهایتا پناهندگی بگیرد.
باید توجه داشت که پناهجو برای برخورداری از تبصره ای که در بالا شرح آن داده شد نباید در مدت هجده ماهه یاد شده دستگیر شود یا رکورد نشانی داشته باشد همین مساله باعث خواهد شد تا پناهجو در مدت این هجده ماه امکان استفاده از تقریبا هیچ نوع از انواع خدمات شغلی یا رفاهی را در کشور مقصد نداشته باشد که این مساله حضور مخفیانه او را در کشور مقصد طاقت فرساتر خواهد کرد.
برای اطلاعات بیشتر و دقیق تر با سازمانهای دفاع از حقوق بشر یا نهادهای شناخته شده در کشور مقصد مورد نظرتان که به پناهجویان خدمات رایگان مشاوره حقوقی می دهند تماس بگیرید یا با آنها مکاتبه کنید.
پیروز باشید و یزدان نگهبان
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی
 
پست ها : 386
تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » شنبه آبان ماه 10, 1393 7:59 am

هموطن ارجمند
چنانچه شما از سفارتخانه هر کشور اروپایی عضو پیمان دوبلین ویزای قانونی دریافت کنید و با استفاده از آن به هر کشور اروپایی دیگری عضو پیمان دوبلین مسافرت کنید و درخواست پناهندگی بدهید به کشور صادر کننده ویزا دیپورت خواهید شد.
چنانچه از سفارتخانه یک کشور اروپایی ویزا دریافت کنید ولی برای ورود به اروپا از آن استفاده نکنید بلکه خود را بطریق غیرقانونی ( برای نمونه ورود از طریق قاچاق ) به هر کشور اروپایی برسانید دیگر مشمول قوانین پیمان نامه دوبلین نخواهید بود. ولی در این حالت مقامات کشور مقصد تلاش خود را خواهند کرد تا نشانه هایی برای اثبات این مساله بیابند که قبل از ورود به کشور نهایی در مسیر از کشور اروپایی دیگری از اعضای پیمان دوبلین گذر کرده اید. زیرا اگر در هنگام ورود غیرقانونی به یک کشور اروپایی عضو پیمان نامه دوبلین دستگیر شوید و با تحقیقات و ضمن مصاحبه های اولیه مشخص شود قبل از ورود به کشور اروپایی نهایی در مسیر ورود از کشور اروپایی دیگری از اعضای پیمان نامه دوبلین گذر کرده اید برای رسیدگی به پرونده پناهندگی به اولین کشور امن اروپایی عضو پیمان نامه دوبلین بازگردانیده خواهید شد که از آن گذر کرده اید و به این ترتیب مقامات اداره مهاجرت کشور اروپایی مقصد نهایی شما از زحمت رسیدگی به پرونده پناهندگی و صرف هزینه های جاری بعدی معاف خواهند شد.
پیروز باشید و یزدان نگهدار
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی
 
پست ها : 386
تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » شنبه آبان ماه 10, 1393 9:20 am

هموطن گرامی
چنانچه شخصی وارد یک کشور برای نمونه اسپانیا شود و درخواست پناهندگی دهد و درخواست پناهندگی او از سوی اداره مهاجرت کشور مقصد نهایتا رد شود ( در بسیاری از موارد به پناهجو اجازه داده میشود بعد از رد درخواست پناهندگی در مرحله اول برای بار دوم نیز درخواست تجدید نظر دهد. این درخواست دوم به درخواست تجدید نظر یا استیناف معروف است ) پلیس اداره مهاجرت از یک قاضی درخواست صدور حکم اخراج پناهجو به کشور مبدا را می کند. اگر این حکم صادر شود ( که معمولا هم بعد از طی مراحل قانونی انجام میشود ) از پناهجو درخواست میشود خاک کشور مقصد را ترک کند . چون در این موارد احتمال زیادی میرود که پناهجوی مورد نظر بسرعت پنهان شود و به کشور مبدا بازنگردد پلیس اداره مهاجرت کشور مقصد پناهجو را چند روز در بازداشتگاه نگه میدارد تا بتواند در زمان اخراج به او دسترسی داشته باشد. این عمل عموما قانونی است ولی نباید در این مدت با پناهجو بدرفتاری شود و مثلا مورد ضرب و و جرح قرار بگیرد یا اگر به هر دلیلی نیازهای فوری درمانی دارد مورد بی توجهی قرار گیرد. در برخی از موارد خاص ( برای نمونه بارداری پناهجویان زن ) این امکان وجود دارد که وکیل او از بازداشت او جلوگیری کند زیرا میتواند ادعا کند امکان دارد در بازداشتگاه به جنین صدمه وارد شود.
چون کشور مقصد باید پناهجو را به کشور مبدا دیپورت کند باید دلایل کافی در زمینه تابعیت او در اختیار داشته باشد. برای نمونه یک پناهجوی ایرانی را که از ایران وارد اروپا شده و درخواست پناهندگی داده است را نمیتوان بعد از رد درخواست پناهندگی به افغانستان بازگرداند. به همین دلیل در مواردی که دلایل کافی برای احراز تابعیت شخص پناهجو وجود ندارد برای نمونه زمانی که یک شخص با مدارک جعلی سفر وارد یک کشور اروپایی میشود و درخواست پناهندگی میدهد و هیچ مدرک شناسایی معتبر در اختیار ندارد از او خواسته میشود تا بطور داوطلبانه به سفارتخانه کشور متبوع خود ( برای نمونه ایران ) مراجعه کند و درخواست صدور مدارک سفر و گذرنامه بدهد. این کار باید داوطلبانه انجام شود یعنی پلیس اداره مهاجرت نمی تواند پناهجو را به زور به سفارتخانه کشوری که فکر می کند پناهجو احتمالا از اتباع کشور مورد بحث است ببرد. اگر پناهجو از انجام این کار خودداری کند پلیس اداره مهاجرت کشور مقصد با سفارتخانه کشوری که فکر می کند پناهجو از اتباع آن است مکاتبه و همکاری می کند تا با درخواست پیگیری معلوم شود که آیا پناهجو که اثر انگشتان او ثبت شده است ( توجه د اشته باشید که انگشت نگاری توسط مقامات اداره مهاجرت کشور مقصد الزامی است و براساس توجه به تمایل یا عدم تمایل پناهجو نیست یعنی حتما و حتی در صورت عدم تمایل او حتی به زور انجام خواهد شد ) حقیقتا از اتباع کشور مورد نظر ( برای نمونه ایران ) است یا خیر.
اگر پلیس اداره مهاجرت بتواند به این نتیجه برسد که شخص پناهجو که با مدارک جعلی سفر وارد کشور مقصد شده است برای نمونه ایرانی است و طی مکاتبات با سفارتخانه ایران این مساله تایید شود برای او مدرک سفر موقت صادر میشود و به کشورمبدا ( برای نمونه ایران ) دیپورت میشود.
دیپورت پناهجو نیز بر اساس میل و رضایت پناهجو نخواهد بود یعنی در ابتدا از پناهجو درخواست میشود اکنون که حکم به دیپورت او داده شده است بی دردسر خاک کشور مقصد را داوطلبانه ترک کند اما اگر او چنین نکرد پلیس اداره مهاجرت او را با استفاده از زور ( البته حتی الامکان به دور از خشونت ) به فرودگاه برده و با اسکورت یک یا دو مامور پلیس او را به فرودگاه کشور مبدا دیپورت خواهد کرد. اگر چنین شود یعنی کشور مقصد مجبور به صرف هزینه اضافی برای بازگردانیدن پناهجو به کشور متبوعش شود پناهجو مبالغ خرج شده را به دولت کشور مقصد بدهکار خواهد شد. این به این معنی است که چنانچه در آینده بخواهد سفری به کشورهای اتحادیه اروپا یا کشور مورد نظر داشته باشد احتمالا از او خواسته خواهد شد قبل از بررسی صدور ویزا بدهی خود را تسویه کند.
در موارد نادر ( برای نمونه اگر میزان نا شکیبایی و داد و فریاد پناهجویی که به زور دیپورت میشود  در هواپیما بگونه ای باشد که خلبان بیم داشته باشد امنیت پرواز به خطر بیافتد و اظهار کند نمی تواند پناهجو را در آن هواپیما به مقصد حمل کند) ممکن است بازگرداندن پناهجو بطور موقت منتفی شود.
همچنین برخی از سازمانهای حقوق بشری نیز در صورت اطلاع از زمان دیپورت پناهجو ممکن است با فراخوانی اعضا خود جلوی اتومبیل حامل پناهجو به مقصد فرودگاه را مسدود کنند . در چنین مواردی اگر تعداد معترضان قابل توجه باشد بنحوی که نیروهای در دسترس پلیس نتوانند تجمع کنندگان را متفرق و اتومبیل حامل پناهجو را حرکت دهند ممکن است دیپورت موقتا منتفی شود. در برخی موارد اداره مهاجرت برای جلوگیری از چنین رخدادی زمان دقیق دیپورت پناهجو را مخفی می کند.
در هر حال اداره مهاجرت کشور مقصد مجاز نیست اطلاعات کیس پناهندگی پناهجو ( چه کلیات و چه جزییات ) را در اختیار مقامات کشور متبوع وی ( برای نمونه ایران ) قرار دهد.
در مورد فرزندتان نیز با توجه به اینکه همسر و فرزندتان با استفاده از مدارک جعلی وارد کشور اسپانیا شده اند شک پلیس کشور مقصد طبیعی است.
در این مورد مکانیسم های قانونی مانند استعلام از سفارتخانه ایران وجود دارد که روشن کننده مساله خواهد بود. در موارد شک گسترده و احتمال بالای سوء استفاده نیز آزمایشات دی.ان.ای انجام خواهد شد که امروزه آزمایشات بسیار پرخرج و پیچیده ای نیست. بهر حال هزینه انجام چنین آزمایشاتی بر عهده شما نخواهد بود ولی ممکن است هزینه مربوطه را بعد از انجام به دولت اسپانیا بدهکار شوید به این معنی که اگر بعدها درخواست ویزا برای ورود به اروپا کردید از شما درخواست شود نخست بدهی مربوطه را پرداخت کنید.
مورد دیگر اینکه اگر چه بنا بر پیمان نامه دوبلین بررسی پرونده پناهندگی باید در اولین کشور اروپایی باشد که پناهجو به آن وارد شده است ولی در مواردی مانند تلاش برای الحاق اعضای خانواده ای که در کشورهای مختلف درخواست پناهندگی داده و نتیجه بررسی هنوز اعلام نشده است  ممکن است این مساله اجرا نشود. اگر پرونده همسر شما نتیجه قطعی منفی گرفته است بنابراین برای همسر شما ممکن نیست بر اساس زمینه های انسان دوستانه در مدت بررسی پرونده پناهندگی برای بررسی پرونده پناهندگی به نزد شما بیاید.
ضمنا اگر نتیجه بررسی تقاضای پناهندگی او منفی بوده باشد دیگر امکان ارائه درخواست پناهندگی در سایر کشورهای عضو پیمان دوبلین را با اظهار کیس مشابه نخواهد داشت. البته اگر ایشان حداقل به مدت نود روز از حوزه کشورهای عضو پیمان دوبلین خارج شود این امکان را خواهد داشت تا مجددا به یکی از کشورهای این حوزه مراجعه و درخواست پناهندگی بدهد.
چنانچه در بریتانیا اقامت دارید سازمانهای بساری به پناهجویان مشاوره رایگان میدهند . توصیه می شود در اولین فرصت با این سازمانها مشاوره و چاره جویی کنید. در صورت امکان این کار را همسر شما در اسپانیا نیز باید در اسرع وقت انجام دهد .
یکی از سازمانهایی که میتوان برای مشاوره در بریتانیا به شما معرفی کرد سازمان زیر است :
Refugeecouncil
تلفن در بریتانیا :
02073466700
نشانی وب سایت :
http://www.refugeecouncil.org.uk
توجه داشته باشید که این شماره دفتر مرکزی این سازمان است و از طریق تلفن به شما مشاوره داده نخواهد شد ولی پس از شنیدن مساله کلی شما به شما خواهند گفت که با کجا میتوانید تماس بگیرید تا با شرح مساله خود مشاوره حقوقی رایگان دریافت کنید.
پیروز باشید و یزدان نگهدار.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Hamvatan تشکر کرده اند:
noori_ir (پنج شنبه آبان ماه 15, 1393 12:52 pm)
رتبه: 9.09%
 
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی
 
پست ها : 386
تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » يکشنبه آبان ماه 10, 1393 1:04 am

هموطن گرامی
همه افرادی که با داشتن ویزای شینگن وارد مرزها یا فرودگاههای هر کشور اروپایی عضو شینگن شوند لزوما در فرودگاه کشور مقصد انگشت نگاری نمی شوند. اما اگر شما بتوانید به هر طریق ممکن بصورت قانونی بدون ثبت اثر انگشت در سفارتخانه ایتالیا وارد ایتالیا شوید ممکن است پلیس مستقر در فرودگاه به شما به هر دلیل مشکوک شود و از شما بخواهد انگشت نگاری شوید. در اینصورت همچنانکه خود اشاره داشته اید بعد از انگشت نگاری مشخص خواهد شد که دارنده واقعی ویزا در واقع شما نیستید و ضمن ثبت سوء پیشینه دیپورت خواهید شد.
همچنانکه نوشته شد این امر یعنی انگشت نگاری مجدد در فرودگاه اروپایی حتمی نیست و بستگی به میزان شک پلیس مستقر در فرودگاه به شما دارد.
پیروز باشید و یزدان نگهدار.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی
 
پست ها : 386
تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط noori_ir » چهارشنبه آبان ماه 14, 1393 6:02 pm

سلام و متشکرم از پاسخ های مسئولانه شما
من یه مشکلی دارم در مورد قانون دوبلین جدید. من یکسال قبل با ویزای قانونی و ارایه اثر انگشت وارد ایتالیا شدم.  و حالا پس از یکسال میخواهم در کشور دیگری درخواست پناهندگی بدهم. سوال اینه که اگر بدون ارایه پاسپورت اعلام کنم من در سال گذشته قبل از اتمام مدت ویزا به طور قانونی به ایران برگشتم و جدیدا بطور قاچاقی وارد این کشور شدم ( و بتوانم مدارکی نیز جهت اثبات ادعای خود ارایه دهم که در این مدت من در ایران بودم) مشکلی از بابت دوبلین پیدا نمی کنم؟
در هنگام خروج از شینگن آیا مهر خروج که در پاسپورت میزنند در سیستم دیگری برای کنترلهای بعدی در زمان پناهندگی ثبت میشود یا نه؟
با تشکر
noori_ir
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
0%
 
پست ها : 1
تاريخ عضويت: چهارشنبه آبان ماه 14, 1393 4:53 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط husain » شنبه آبان ماه 16, 1393 12:45 am

با عرض سلام و خسته نباشید
قانون دوبلین اثر انگشت یونان را بخشیده
ولی دوستانم که بصورت غیر قانونی از یونان طرف هنگری رفتن اثر انگشت گرفتن در هنگری
حالا میخوان خودشون را در المان معرفی کنن با وجود اینکه شصت هنگری هم دارن
ایا امکانش هست که از المان یا سویدن به هنگری دیپورت کنن؟ طبق قوانین دوبلین
امضا به خدا نگو مشکل دارم، به مشکلت بگو خدايي بزرگ دارم

بزرگي را گفتند زندگي خود را بر چه اساس استوار کردي؟
گفت: دانستم کار مرا کسي انجام نميدهد پس تلاش کردم.
دانستم دانستم رزق مرا ديگري نمي خورد پس آرام گرفتم .
دانستم خدا مرا مي بيند پس حيا کردم.
دانستم پايان کارم مرگ است پس محيا شدم.
نماد کاربر
husain
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
 
پست ها : 125
تاريخ عضويت: شنبه اسفند ماه 6, 1390 9:20 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » چهارشنبه آبان ماه 21, 1393 2:33 pm

هموطن گرامی
چنانچه شخصی قبلا با ویزای معتبر وارد یکی از کشورهای عضو پیمان نامه دوبلین شده باشد و سپس حوزه کشورهای عضو پیمان دوبلین را حداقل برای مدت سه ماه متوالی ترک کند و دوباره به هر صورت از جمله ورود غیرقانونی به یکی از کشورهای این حوزه وارد شود البته حق ارائه درخواست پناهندگی را خواهد داشت ( صرفنظر از اینکه نتیجه بررسی این درخواست در آینده مثبت یا منفی باشد ) .
برای من مشخص نشد که شما در نظر دارید چه نوع مدارک و شواهد قانع کننده ای دال بر حضور خود در ایران ارائه دهید در حالیکه طی آن مدت اساسا ساکن ایتالیا بوده اید ( البته نیازی هم نیست که شما راهکار خود را مطرح کنید ). بهرحال مهمترین و معتبرترین مدرک از دید مقامات اداره مهاجرت کشورهای عضو پیمان نامه دوبلین دال بر اینکه شخصی که دارنده ویزای از نوع شینگن بوده است از حوزه شینگن خارج شده است مهر خروج بر داخل گذرنامه اوست زیرا در حال حاضر ورود یا خروج شخص دارای ویزای شینگن از این حوزه در سیستم اطلاعاتی شینگن ثبت نمی شود.
اگر شما طی مدت یک ساله مذکور از ایتالیا خارج نشده باشید و فرض شود که بتوانید بدون دستگیری توسط پلیس کشورهای اروپایی خود را به کشور دیگری از اعضای پیمان دوبلین ( برای نمونه سوئد ) برسانید و ادعا کنید که قبلا با داشتن ویزای قانونی شینگن وارد ایتالیا شده و سپس بطور قانونی به ایران بازگشته و مجددا بدلیل مخاطرات متوجه خود این بار از طریق غیر قانونی وارد سوئد شده اید و درخواست پناهندگی داده اید مقامات اداره مهاجرت سوئد که مکررا با موارد مشابه مواجه بوده اند نسبت به صداقت گفتار شما البته ظنین خواهند شد. توجه داشته باشید که حتی با فرض اینکه شما ورود قبلی قانونی خود به ایتالیا را پنهان کرده باشید با توجه به دسترسی به سیستم صدور ویزای شینگن مقامات سوئد آگاه خواهند بود که شما یک سال قبل و با داشتن ویزا وارد ایتالیا شده اید بنابراین مهمترین تمرکز شک ایشان بر این خواهد بود که شما طی این مدت از حوزه کشورهای عضو پیمان دوبلین خارج نشده اید و البته در این مورد بررسی اقامت شما در ایتالیا اولین الویت مورد بررسی خواهد بود.
در صورت عدم دسترسی به گذرنامه شما و مشاهده مهر خروج از حوزه کشورهای عضو پیمان دوبلین فقط مدارک مثبته غیر قابل تردید میتواند جایگزین مشاهده مهر خروج از حوزه کشورهای دوبلین و بازگشت شما به ایران باشد. برای نمونه ارائه فیلمی ویدئویی با اصالت غیر قابل تردید از شما در حالیکه در یک همایش معتبر شرکت داشته اید و در تاریخ مشخصی که مدعی هستید در آن تاریخ در ایران ساکن بوده اید از شما گرفته شده است ( طبیعی است که اصالت هویت شما نیز فقط بر مبنای تشابه ظاهری شما قضاوت نخواهد شد بلکه دلایل موجهی که شرکت شما را در آن همایش منطقی می سازد نیز مورد توجه قرار خواهد گرفت ).همه اینها به این دلیل است که پذیرش بررسی پرونده پناهجویی شما بار مالی و انسانی اضافی را بر دوش دولت سوئد باقی خواهد گذاشت لذا اداره مهاجرت سوئد تلاش خواهد کرد در صورت امکان از بررسی پرونده پناهجویی شما سر باز زند.
بنا بر قوانین جدید پیمان نامه دوبلین سه که در سالجاری میلادی اجرایی شده است اگر شما توانسته باشید قبل از انقضای مدت اعتبار ویزای شینگن خود ( که معمولا نوع نود روزه آن در ایران صادر می شود ) مستقیما و بطور قانونی خود را به سوئد رسانده باشید و سپس حداقل شش ماه از تاریخ انقضای ویزای شینگن شما بگذرد و طی این مدت همچنان در سوئد ساکن بوده باشید ( طبیعی است که چون مدت اعتبار ویزای شینگن شما منقضی شده است سکونت شما در سوئد بطور غیر قانونی خواهد بود ) پس از ارائه درخواست پناهندگی دولت سوئد مسوول رسیدگی و بررسی درخواست پناهندگی شما خواهد بود. همچنین اگر شما بطور قانونی اقامت موقت در ایتالیا را برای مدتی مشخص داشته اید و از زمان انقضای آن اقامت موقت حداقل دو سال ( بیست و چهار ماه تمام )  گذشته باشد و در کشوری دیگر از اعضای پیمان دوبلین ( برای نمونه سوئد ) تقاضای پناهندگی دهید آن کشور (سوئد) مسوول بررسی و رسیدگی به پرونده پناهجویی شما خواهد بود.
در حالت دیگر که ظاهرا مورد نظر شماست یعنی در مورد پناهجویی که خود را بصورت غیرقانونی ( برای نمونه بعد از تاریخ انقضای ویزا یا از طریق قاچاق ) خود به یک کشور حوزه پیمان نامه دوبلین ( برای نمونه سوئد ) رسانیده است ولی کشور سوئد بتواند اثبات کند که او قبل از ورود غیرقانونی به کشور سوئد حداقل به مدت پنج ماه متوالی در یک کشور دیگر این حوزه (برای نمونه ایتالیا ) ساکن بوده است در این صورت پناهجو برای بررسی پرونده پناهجویی به ایتالیا عودت داده میشود.
برای کسب اطلاعات بیشتر و دقیق تر در کشور محل سکونت خود (ایتالیا ) با مراکز مشاوره معتبر غیر دولتی که به پناهجویان مشاوره رایگان میدهند مشاوره کنید.
پیروز باشید و یزدان نگهبان
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی
 
پست ها : 386
تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » چهارشنبه آبان ماه 21, 1393 2:57 pm

هموطن ارجمند
کشور مجارستان از کشورهای امضا کننده پیمان دوبلین است بنابراین دوستان شما که بعد از ورود به مجارستان اثر انگشت ایشان ثبت شده است بعد از حرکت بسوی هر کشور عضو دیگر این پیمان نامه ( از جمله سوئد یا آلمان ) و ارائه درخواست پناهندگی برای بررسی درخواست پناهندگی به مجارستان بازگردانیده خواهند شد.
البته موارد استثنا نیز ممکن است. از جمله اگر ایشان بعد از ورود به سوئد یا آلمان بتوانند بدون دستگیری توسط پلیس و ثبت رسمی آدرس خود حداقل هجده ماه متوالی ( بدون ترک خاک سوئد یا آلمان ) بطور مخفیانه در خاک این کشورها زندگی کنند و سپس درخواست پناهندگی دهند. یا دارای همسر یا فرزند زیر هجده سال مجرد باشند که در آلمان یا سوئد دارای اقامت قانونی باشند و یا بررسی کیس پناهندگی آنها در کشور مقصد در حال اجرا باشد. اگر ایشان خواهر یا برادر یک شخص زیر هجده سال مجرد در کشور مقصد با شرایط فوق الذکر باشند نیز مصداق خواهند بود مشروط بر آنکه حضور آنها در کنار برادر یا خواهر زیر سن قانونی شان برای او مضر تشخیص داده نشود.. در چنین مواردی بررسی کیس پناهندگی در سوئد یا آلمان انجام خواهد شد و به مجارستان دیپورت نخواهند شد.
همچنین اگر متقاضی پناهندگی که پس از ثبت اثر انگشت به آلمان یا سوئد رفته است دارای نوعی بیماری باشد که درمان پیشرفته ای نیاز داشته باشد که دسترسی به روشهای آن در سوئد یا آلمان بنحو مشخصی بهتر از مجارستان باشد کشور مقصد ( سوئد یا آلمان ) ممکن است بطور داوطلبانه و بخاطر مسائل انسان دوستانه متقاضی پناهندگی را به مجارستان عودت ندهند.
ضمنا بر اساس آخرین گزارشات کشور بلغارستان نیز به رده کشورهایی پیوسته است که کمیساریای امور پناهندگان سازمان ملل به کشورهای اروپایی توصیه کرده است پناهجویان دارای اثر انگشت در این کشور را برای بررسی کیس پناهندگی به آنجا عودت ندهند زیرا بنا بر شواهد این کمیساریا بررسی پرونده پناهندگی در این کشور نیز همچون یونان غیر منصفانه و بدون توجه به حداقل استانداردهای لازم صورت می گیرد.
پیروز باشید و یزدان نگهدار.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی
 
پست ها : 386
تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط danob1 » پنج شنبه آبان ماه 21, 1393 1:23 am

سلام جناب هموطن

براتون پیام خصوصی ای گذاشتم لطفا چک کنید.
danob1
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
35.7%
 
پست ها : 6
تاريخ عضويت: شنبه بهمن ماه 5, 1392 1:25 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط husain » پنج شنبه آبان ماه 28, 1393 2:00 am

با عرض سلام و خسته نباشی خدمت تمام دوستان از جمله اقای هموطن
این دوست مان دو برادر هستن که یکیش زیر سن هست و خودش 25 سال سن دارد  فعلا در فنلاند رفته و اثر انگشتی هم که در مجارستان داره توسط مرز بانان یا پلیس مرزی گرفته شده زمانی که داشتن بصورت غیر قانونی از مرز رد میشدن
حالا امکان دیپورت کردنش هست به مجارستان طبق قوانین دوبلین؟
پیشاپیش جهان سپاس از باسخگویی شما دوست عزیز
امضا به خدا نگو مشکل دارم، به مشکلت بگو خدايي بزرگ دارم

بزرگي را گفتند زندگي خود را بر چه اساس استوار کردي؟
گفت: دانستم کار مرا کسي انجام نميدهد پس تلاش کردم.
دانستم دانستم رزق مرا ديگري نمي خورد پس آرام گرفتم .
دانستم خدا مرا مي بيند پس حيا کردم.
دانستم پايان کارم مرگ است پس محيا شدم.
نماد کاربر
husain
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال
 
پست ها : 125
تاريخ عضويت: شنبه اسفند ماه 6, 1390 9:20 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » جمعه آبان ماه 30, 1393 6:38 am

هموطن گرامی
بجز تحت شرایطی که در پاسخهای قبلی تشریح شد در صورت شناسایی یا دستگیری توسط پلیس یا مقامات اداره مهاجرت فنلاند دوست شما و برادر ایشان برای رسیدگی به وضعیت پرونده پناهندگی به مجارستان عودت داده خواهند شد.
چنانچه از میان دو برادر پرونده درخواست پناهندگی برادر زیر سن قانونی توسط کشور فنلاند برای بررسی پذیرفته شده بود و برادر بزرگتر ایشان که بیش از سن قانونی دارد بعد از انگشت نگاری در مجارستان مایل بود به برادر خود در فنلاند بپیوندد این امکان وجود داشت تا با ارائه درخواست رسمی و در صورتیکه تشخیص داده می شد حضور وی در کنار برادر کوچکتر خود میتواند از نظر روحی یا ... برای برادر زیر سن قانونی مفید باشد به برادر کوچکتر در فنلاند ملحق شود. اما شرایط توصیف شده در مورد دوستان شما صادق نیست زیرا ظاهرا ایشان همزمان در مجارستان شناسایی و انگشت نگاری شده و سپس به فنلاند رفته اند و لذا بررسی پرونده پناهندگی برادر کوچک هم در فنلاند پذیرفته نشده است.
توجه داشته باشید که مجارستان در زمره کشورهایی که به سهل انگاری در رعایت حقوق پناهندگان شناخته شده اند قرار ندارد بنابراین عودت پناهجویانی که در این کشور انگشت نگاری شده اند به آنجا بر اساس پیمان دوبلین و بلامانع انجام میشود.
پیروز باشید و یزدان نگهبان.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی
 
پست ها : 386
تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط karzani86 » جمعه بهمن ماه 17, 1393 2:57 pm

با عرض سلام و خستە نباشید خدمت تمام دوستان عزیز.
با اجازتون من یە سوالی دارم
من از كردستان عراق مزاحم میشوم میخواھم ویزای شنگن ایتالیا بگیرم اما قبل از ھر اقدامی میخواھم بدونم ایا راە حلی وجود دارە كە من بتونم كاری كنم اثر انگشت واقعیم معلوم نشە؟روشھای زیادی بھم پیشنھاد شدە مثلا استفادە از ودگا و سوزاندن انگشتا یا كرم وازلین .....اما چون ریسكش بالاست خیلی میترسم بعد از اینە بە اروپا رفتم اثر انگشتم مشخص بشە چون من میخوام بە كشور مقصد بگم ایرنیم و صحبتی از عراقی بودنم نكم .
سپاس گذارم اگە كسی لطف كنە منو راھنماھی كنە
ھمیشە سرفراز باشید دوستان.
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود


برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود


karzani86
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
7.1%
 
پست ها : 2
تاريخ عضويت: پنج شنبه دي ماه 18, 1393 11:22 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط pedarshahrokh » جمعه فروردين ماه 21, 1394 6:09 am

salam va arze adab agha man chan mahe pish az ghanooni be italiya raftam bad raftam faranse az faranse mano ba kamiyoon resoondan be biritaniya alan taklife man chiye vaghean nemidoonam chikar konam komakam kon khaheshan
pedarshahrokh
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
14.3%
 
پست ها : 3
تاريخ عضويت: جمعه فروردين ماه 21, 1394 6:03 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط pedarshahrokh » جمعه فروردين ماه 21, 1394 6:10 am

salam va arze adab agha man chan mahe pish  ghanooni be italiya raftam bad raftam faranse az faranse mano ba kamiyoon resoondan be biritaniya alan taklife man chiye vaghean nemidoonam chikar konam komakam kon khaheshan
pedarshahrokh
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
14.3%
 
پست ها : 3
تاريخ عضويت: جمعه فروردين ماه 21, 1394 6:03 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: مشکل اثر انگشت

UNREAD_POSTتوسط pedarshahrokh » جمعه فروردين ماه 21, 1394 6:42 am

salam va arze adab agha man chan mahe pish ghanooni be italiya raftam bad raftam faranse az faranse mano ba kamiyoon resoondan be biritaniya alan taklife man chiye vaghean nemidoonam chikar konam komakam kon khaheshan
pedarshahrokh
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
14.3%
 
پست ها : 3
تاريخ عضويت: جمعه فروردين ماه 21, 1394 6:03 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

قبليبعدي

بازگشت به مشکلات پناهجویان

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان