دیدند خبری نیست،در رفتند !

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Re: دیدند خبری نیست،در رفتند !

UNREAD_POSTتوسط stage » جمعه شهريور ماه 31, 1396 11:33 am

ترامپ در کنفرانس سازمان ملل گفت سیاستش کمک به اسکان پناهندگان در کشور های نزدیک کشور خودشان است
stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند ماه 10, 1395 5:33 pm
تشکر کرده: 90 بار
تشکر شده: 77 بار
امتياز: 1550
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » جمعه شهريور ماه 31, 1396 4:52 pm

توفان های هولناک اخیر تگزاس و فلوریدا را در هم کوبیده و میلیاردها دلار خرج روی دست دولت گذاشته است.
فقط همین را کم دارند که مشتی جهان سومی را وارد امریکا کنند و خرجشان کنند!
فعلا انتظار از امریکا خنده دار است.الان در امریکا توفان هزاران امریکایی را بی خانمان کرده فقط همین را کم دارند که پناهنده وارد کنند.
روز دوشنبه گویا ترامپ قرار است سهمیه پناهندگی سال مالی 2018 را اعلام کند.
50 هزار سهمیه یا خیلی کمترخواهد بود.
24 هزار پناهنده منتظر پروازند،یعنی 26 هزار پناهنده جدید خواهند گرفت.

Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 20, 1395 12:58 pm
تشکر کرده: 35 بار
تشکر شده: 29 بار
امتياز: 585

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » جمعه شهريور ماه 31, 1396 7:02 pm

خبرهای بدی به مشام میرسد:
کشورهایی که اطلاعات شهروندانشان را به امریکا نداده اند یا نمیدهند نمیتوانند ویزا بگیرند.این خبر هنوز با جزییات بیرون نیامده است .
در دستور اجرایی ترامپ نوشته گفته شده بود در این مهلت چهار ماهه و منع ورود شش کشور منع شده وقت دارند اطلاعات شهروندانشان را به امریکا بدهند وگرنه ویزا صادر نخواهد شد.
عراق اعلام همکاری کرد و از لیست خارج شد.
اینکه شامل پناهنده ها هم میشود یا نه هنوز مشخص نیست و ممکن است دوباره این روند نه ماهه توقف دستور و این چرخه بیهوده توقف و لجبازی و دادگاه و دیوان عالی دوباره تکرار شود .

Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » جمعه شهريور ماه 31, 1396 8:33 pm

پناهنده های عزیز،
گویا یک دوره دستور نویسی و توقف دستور توسط قاضی فدرال و چرخه فرسایشی دیگری در راه است.
دستور دیگری آماده شده و احتمالا روز یکشنبه امضا میشود که چندین کشور از ورود به امریکا منع میشوند چرا که با امریکا همکاری نمیکنند و تا زمانیکه همکاری نکنند و اطلاعات شهروندانشان را به امریکا ندهند،نمی توانند وارد امریکا شوند.
البته هنوز مشخص نیست آیا شامل حال پناهنده ها هم می شود یا نه اما بی گمان ایران در لیست سیاه است.

شما سطح دسترسی مورد نیاز برای مشاهده و دریافت فایل های پیوست این پست را ندارید.
Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط shahranusa2 » شنبه مهر ماه 1, 1396 11:15 am

با سلام خدمت عزیزان چند سالی هست که من هم مثل بقیه دوستان این خبرها و این خبر های این سایت را دنبال می کنم و لازم هست چند نکته را متذکر بشم اول اینکه عزیزانی که در ایران هستید یا تازه ثبت نام کردید چرا خبر های ای سی ام سی امریکا را دنبال می کنید و نگران هستین و غیر .... دوست من اول پیش مصاحبه برو بعد قبول بشو بعد اگه کشور دادن امریکا برو بعد ای سی ام سی یک رو برو بعد از هفت خان رستم نگران بشو دوست عزیز هر کاری نظم و مراحل خودشو داره دوستی امده هنوز مهر ثبت نامش خشک نشده سوال کرده اندازه چمدان که میتوانم ببرم به امریکا باید چه اندازه باشه یا دقیفا ای ام ام چند روز قبل از پرواز تماس میگیره و خیلی سوالات دیگه و با این مشکلات جدید پناهندگی که موقتی پیش امده نگران میشه دوست من این پروسه حدود چهار سال یا بیشتر زمان میبره و تا اون موقع خیلی از قوانین عوض میشه دوستی هشت ماهه ثبت نام کرده و داره الان برمیگرده علت برگشت بخاطر قوانین جدید امریکا اخه یکی نیست بگه اصلا این موضوع به پرونده شما ارتباطی نداره دوست عزیزم که در ترکیه هستی صبر کن و تحمل کنم تا پرونده مراحل خودشو طی کنه حدس و گمان دوستان تاثیر بر روند پرونده نداره بخاطر پرخوری زیاد هست یا منافع عزیزان گل قاچاقبر بعضی دوستان سازمان رو با اداره مهاجرت اشتباه میگیرند و این طور تصور میکنند که زیاد ماندن در ترکیه و سختی کشیدن ضامن رفتن به کشور سوم هست بزارید برای عزیزانم یک بار دیگه متذکر بشم سازمان ملل  از افرادی که بخاطر عقاید دینی سیاسی اجتماعی و غیره جانشان در خطر هست حمایت میکند پس لطف تصیمات یک شبه یا بخاطر تعریف دوستان از لاس و گاس با زندگی خودتان و خانواده بازی نکنید چه بسا بعضی افراد ضرر های مادی جانی و روحی و حتی جنسی به خودشان و خانواده وارد کردن و پس از مدتی با پشیمانی و سرخوردگی به ایران برگشتن پس قبل از هر تصمیمی تحقیق جامع و فکر کنید و تمام جوانب را ارزیابی کنید از اینکه زمان شما رو بخاطر خواندن این متن گرفتم معذرت می خواهم شاید بتواند این نوشته حداقل تصمیم اشتباه یک شخص را روشن کند و برای من کافی هست
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
امضا خداوندا به من بیاموز:
دوست بدارم کسانی را ، که دوستم ندارند
عشق بورزم به کسانی ، که عاشقم نیستند
محبت کنم به کسانی ، که محبتی در حقم نکردند
بگریم با کسانی ، که هرگز غمم را نخوردند
و بخندم با کسانی ، که هرگز شادیهایشان را با من قسمت نکردند
shahranusa2
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه آبان ماه 28, 1393 4:28 am
تشکر کرده: 31 بار
تشکر شده: 27 بار
امتياز: 540
اعتبار: 7

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » شنبه مهر ماه 1, 1396 2:20 pm

دوویجه وله فارسی:
دستور اجرایی مهاجرت ترامپ در راه است.
جزییات این دستور هنوز اعلام نشده است.
ترامپ میخواهد به هر قیمتی شده ورود شش کشور بویژه ایرانیان را به امریکا منع کند.
ترامپ میخواهد به ایرانیان بگوید ای ملت باستانی و با فرهنگ تا روزیکه زیر یوغ مشتی تروریست باشید و رای بدهید و تایید کنید این رژیم تروریستی را، نمی توانید به امریکا بیایید.

ایران در لیست سیاه در دستور جدید خواهد بود،شک نکنید.
همین چند روز پیش ترامپ در سازمان ملل رژیم تروریستی اسلامی را جنایتکار و یاغی خواند،شک نکنید در لیست سیاه رفتیم دوباره.

Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Shanderman » شنبه مهر ماه 1, 1396 10:00 pm

دوست عزیز داتیس مطمئن باشید دولت آمریکا کل ایرانی ها را در لیست سیاه قرار نخواهد فقط قوانین سخت گیرانه تری را اعمال خواهد کرد بصورتی که پناهندگان واقعی و کسانی که حالا و در آینده تحدید و خطری برای کشور آمریکا نداشته باشند .وارد کشور آمریکا شوند .قبول دارم که این تعداد بسیار کم خواهد بود اما به این صورت هم نیست که هیچ پناهنده ای را نگیرد ، باید صبر کنیم تا ماه های آینده ببینیم چه پیش خواهد آمد. در هر حال باید امیدوار بود شاید هم مجبور به ماندن در ترکیه شدیم اوضاع مان از این که بدتر نمی شود حالا هم به هر بدبختی است داریم زندگی می کنیم لااقل تکلیف مان معلوم می شود و سر در گم نیستیم و هر روز منتظر زنگ تلفن ، تلفن را خاموش می کنیم و پرتش می کنیم آن طرف فقط بعدازظهر روشن می کنیم تا دستورات و لیست خرید خانم را دریافت نماییم تا شبی خوش و بدون دعوا و غرغر در کنار  همسر و فرزندان داشته باشیم
Shanderman
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 30, 1396 12:10 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 13 بار
امتياز: 260

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » يکشنبه مهر ماه 2, 1396 6:02 am

Shanderman نوشته است:دوست عزیز داتیس مطمئن باشید دولت آمریکا کل ایرانی ها را در لیست سیاه قرار نخواهد فقط قوانین سخت گیرانه تری را اعمال خواهد کرد بصورتی که پناهندگان واقعی و کسانی که حالا و در آینده تحدید و خطری برای کشور آمریکا نداشته باشند .وارد کشور آمریکا شوند .قبول دارم که این تعداد بسیار کم خواهد بود اما به این صورت هم نیست که هیچ پناهنده ای را نگیرد ، باید صبر کنیم تا ماه های آینده ببینیم چه پیش خواهد آمد. در هر حال باید امیدوار بود شاید هم مجبور به ماندن در ترکیه شدیم اوضاع مان از این که بدتر نمی شود حالا هم به هر بدبختی است داریم زندگی می کنیم لااقل تکلیف مان معلوم می شود و سر در گم نیستیم و هر روز منتظر زنگ تلفن ، تلفن را خاموش می کنیم و پرتش می کنیم آن طرف فقط بعدازظهر روشن می کنیم تا دستورات و لیست خرید خانم را دریافت نماییم تا شبی خوش و بدون دعوا و غرغر در کنار  همسر و فرزندان داشته باشیم

فعلا که تر و خشک با هم میسوزند.دستور اجرایی اول که نوشته بود اقلیت های دینی را استثنا کرده بود و موارد فردی را هم با توجه به شرایطشان و نداشتن خطر برای امنیت امریکا استثنا کرده بود.اما هوچی گری رسانه ها و مدعیان حقوق بشر(حقوق مسلمانان) باعث شد در نسخه های بعدی همه را با یک چوب براند.آخرش هم کار به اینجا رسید که گرفتار شدیم رفت .
ما چوب ندانم کاری و عربده کشی و بالا رفتن از دیوار سفارت و اشغال آن،اتش زدن پرچم یک کشور و ملت که هویت آنهاست و شعار های مرگ بر این و آن مشتی بی تمدن و فرهنگ را میخوریم.
وگرنه کجا یک پناهنده ایرانی اقدام تروریستی انجام داده است؟
بحث طلبکاری نیست(پیشاپیش نوشتم چون میدانم الان یکی می آید و مینویسد طلبکار،ساکت شو )فقط هفت هزار پناهنده ایرانی  قبولی یو ان در ترکیه هستند که دست کم یک سوم اینها نیاز به جابجایی و اسکان دارند و این مدت هیچ کشوری حاضر نشد هر کدام چند صد پناهنده ایرانی را بگیرند،همان دولت هایی که نقض حقوق بشر در ایران را در بوق و کرنا میکنند،دست کم 500 پناهنده ایرانی را نگرفتند.
اینکه پناهنده کیست را در پست های بالا تعریغش را از سایت یو ان در ایران به زبان فارسی گذاشتم تا دیگر کسی نیاید به من یاد بدهد پناهنده چه کسی است!
وقتی لچک به سر یکی یکی برای معامله به ایران میروند،توقع داریم پناهنده های مخالف جمهوری اسلامی هم بگیرند؟!
Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط stage » يکشنبه مهر ماه 2, 1396 4:28 pm

دوست عزیز  datis 31
من به شخصه از شما سپاسگزارم  به جهت اطلاع رسانی تون
اینها حقایقی هستند که متاسفانه خیلی ها چشمشون رو بستند و نمیخوان بدونند
به همین جهت دیگران را هم به گمراهی میاندازند.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم stage تشکر کرده اند:
Datis31 (يکشنبه مهر ماه 2, 1396 4:31 pm)
رتبه: 9.09%

stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند ماه 10, 1395 5:33 pm
تشکر کرده: 90 بار
تشکر شده: 77 بار
امتياز: 1550

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » يکشنبه مهر ماه 2, 1396 4:36 pm

بیایید شهامت داشته باشید اعتراف کنید و خبررسانی کنید تا دوستان و عزیزان و هموطنانتان پا در راه خورد کننده و تحقیر آمیز پناهندگی نگذارند.
الان خبردار شدم چند تن از خویشاوندان دور و بچه محل هایمان  از بریتانیا(انگلستان )  به ایران برگشته اند.اینها نزدیک به پنج سال پیش به بریتانیا رفته بودند.
یکی دیگر از آنها قرار است از آلمان برگردد بزودی،دو سال است رفته آلمان
یکی از آنها نیمه راه برگشته ایران،در راه انگلستان

فکر کردید فقط ایرانیهای ترکیه برمیگردند ایران؟
Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » يکشنبه مهر ماه 2, 1396 4:59 pm

کسانی که نوشتم از بریتانیا برگشتند ایران ، اقامت آنجا را داشتند و عضو درجه یک خانواده اشان شهروند بریتانیا است و سالها ساکن آنجا هستند.
حالا به یکی بریتانیا پیشنهاد میشود گویا دنیا را به پناهنده ها داده باشی! خبر ندارند که سالانه چند ده هزار  بریتانیایی به کانادا،استرالیا و نیوزلند مهاجرت میکنند!
Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » يکشنبه مهر ماه 2, 1396 5:48 pm

سخن آخر:
پناهندگی در ترکیه جز خواری و خفت چیزی نیست.بهترین سالهای زندگی اتان را بیهوده هدر میدهید.تن و وجودتان نابود میشود البته نه کسانی که آمدند مهاجرت کنند و نیازی به کار ندارند.
در کشور سوم خبری نیست جز کار و کار و کار بویژه در امریکا.
مگر اینکه بر زبان کشور سوم تسلط کامل داشته باشید و فن و هنر و تخصص داشته باشید تا به جایی برسید یا درس  بخوانید و موفق شوید.به خاطر نام های عربی اتان ممکن است استخدام نشوید.
ممکن است مورد نژاد ستیزی قرار بگیرید و احساس سرخوردگی کنید.
ممکن است زندگی اتان از هم بپاشد،بچه هایتان مورد تبعیض قرار بگیرند در مدرسه و محله و...
حقوق بشر دروغ است،دکان است برای پول دراوردن گلوبالیست های هزار چهره،اهرم فشار است بر دولت های مخالف خودشان.
من اگر میدانستم این بلا قرار است سرم بیاید همان ایران میماندم تا همانجا در کشور خودم بمیرم .
الان که همه چیزم را از دست داده ام،کارم،پولم،زندگی ام و اینجا سطح پایین ترین کارها را پس از سالها تحصیل انجام داده ام نمیتوانم برگردم،جایی برای زندگی ندارم و مجبورم همینجا بتدریج نابود شوم.
امریکا 20 ماه است پرونده ام را گرفته و جواب قطعی به من نمیدهد،ممکن است فردا بدهد،شاید هم چند ماه دیگر شایدم هرگز!
اما من این کشور را نمیخواستم و راهی جز پذیرفتن پیشنهاد یو ان نداشتم،کانادا درش را روی ایرانیان بست،اروپا بست،امریکا هم هر روز یک بهانه می آورد.
هموطن،بمیر در ایران،شرف دارد به گردن کج کردن پیش مشتی بمب ساز و جنگ  طلب و غارتگر برای پناهندگی.هموطن پناهندگی یعنی خفت،خواری،منت،بی کسی و در به دری و آوارگی .

دیگر حالم از پناهندگی بهم میخورد و نمیخواهم یک جمله دیگر بنویسم.در این تاپیک حرفم را زدم تا بماند،داوری در این مورد را به آینده واگذار میکنم.
گذر زمان نشان میدهد من چه گفتم و نوشتم و اخطار داردم و شما را از گام گذاشتن در این راه کثیف پناهندگی برحذر داشتم.روی سخن من با آنهایی است که هنوز از ایران خارج نشده اند وگرنه ماها که زندگی امان بر باد رفت.
روز و شب همگی خوش

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Datis31 تشکر کرده اند: 2
Mahtaberoshan (يکشنبه مهر ماه 2, 1396 9:11 pm), mehrave (يکشنبه مهر ماه 2, 1396 10:02 pm)
رتبه: 18.18%

Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Shanderman » يکشنبه مهر ماه 2, 1396 8:51 pm

یکی از دوستان من در انگلیس زندگی میکنه می گفت پناهنده هایی اینجا هستند که هنوز بعد از ده سال نتوانسته اند اقامت انگلیس را بگیرند و هنوز جواب قبولی بهشون نداده اند ،دولت انگلیس میگه ما خودمان آنقدر آدم بد بخت و کارتن خواب داریم که بهشون کمک کنیم تا چه برسه به پناهندگان ،قبلا برای حفظ آبرو و پرستیژ بشر دوستانه هر سال تعدادی پناهنده می گرفتند وقتی دیدند آمریکا نمی گیره آنها هم گفتند با گرفتن تعدادی غرب جنگ زده دین خودمان را به بشریت ادا کرده ایم و دیگر هم مهاجر و پناهنده ای را نمی گیریم چرا آمریکا نگیره ما بگیریم . اگر ایران و روسیه هم دست از سر مردم بدبخت سوریه بردارند و جنگ تمام شود به بهانه های مختلف غرب ها را هم از کشورشان اخراج می کنند.انگلیس همین حالا در صدد خروج مهاجرین هم دین خودشان از اروپای شرقی هست چه برسد مسلمانان غرب و یا ایرانی
Shanderman
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 30, 1396 12:10 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 13 بار
امتياز: 260

UNREAD_POSTتوسط samann » دوشنبه مهر ماه 3, 1396 6:16 pm

اگه ده سال هم در ترکیه بمونیم بهتر از برگشتن به ایرانه.شما در حال حاضر وضعیت کار و درآمد در ایران رو نمیدونید.آمار خودکشی در ایران رو نمیدونید.اگه به ایران برگردید حتی اون کاری که در ترکیه می کنید هم گیرتون نمیاد بععععله الان دیگه در ایران افغانی هم به ندرت پیدا میکنید چون حتی کار ساخت وساز هم نیست. کافیه یه سرچ توی گوگل بزنید ودر مورد اعتصابات کارگرانی که 9 ماهه حقوق نگرفتن و برخورد نیروهای امنیتی با اونها بیشتر بدونید. بعضیها در ترکیه چنان انرژی منفی ساطع میکنن که انگار قبلا در ژاپن زندگی میکردن.
در ایران هیچ خبری نیست و کسانی هم که در راه پناهندگی پا میگذارند بین مرگ و ترکیه یکی رو انتخاب میکنند.
کاری نکنید که هموطنان بجای اومدن به ترکیه در ایران خودکشی کنند.
samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 8, 1392 12:51 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 21 بار
امتياز: 420

UNREAD_POSTتوسط samann » دوشنبه مهر ماه 3, 1396 6:53 pm

Shanderman نوشته است:یکی از دوستان من در انگلیس زندگی میکنه می گفت پناهنده هایی اینجا هستند که هنوز بعد از ده سال نتوانسته اند اقامت انگلیس را بگیرند و هنوز جواب قبولی بهشون نداده اند ،دولت انگلیس میگه ما خودمان آنقدر آدم بد بخت و کارتن خواب داریم که بهشون کمک کنیم تا چه برسه به پناهندگان ،قبلا برای حفظ آبرو و پرستیژ بشر دوستانه هر سال تعدادی پناهنده می گرفتند وقتی دیدند آمریکا نمی گیره آنها هم گفتند با گرفتن تعدادی غرب جنگ زده دین خودمان را به بشریت ادا کرده ایم و دیگر هم مهاجر و پناهنده ای را نمی گیریم چرا آمریکا نگیره ما بگیریم . اگر ایران و روسیه هم دست از سر مردم بدبخت سوریه بردارند و جنگ تمام شود به بهانه های مختلف غرب ها را هم از کشورشان اخراج می کنند.انگلیس همین حالا در صدد خروج مهاجرین هم دین خودشان از اروپای شرقی هست چه برسد مسلمانان غرب و یا ایرانی

رسیدگی به درخواست پناهندگی در انگلستان بین 9 تا 15 ماه زمان میبره و درصورت طولانی تر شدن به پناهجو اجازه کار داده میشود.و دراین مدت پناهجو در انگلستان کاملا آزاد خواهد بود مگر اینکه از سوی پلیس یک تهدید امنیتی به حساب بیاد و اونهم قابل اعتراضه.
اون کسانی که ده ساله اقامت نگرفتند چون کیس قابل قبولی طبق قوانین سازمان ملل نداشتند و در نهایت به اونها اقامت بشر دوستانه داده میشه چون امکان دیپورت پناهجویان ایرانی در حال حاضر  میسر نیست چون ارتباط دیپلماتیک بین دو کشور وجود نداره.حتی  پناهجو  میتونه با استفاده از روشهای دیگه اقامت بگیره مثل ازدواج با یک شخص مقیم انگلستان که بعد از 3 سال اقامت بگیره و یا در صورت اشتغال با پرداخت حق بیمه بعد از 6 سال بهش اقامت داده میشه.
به پناهجویان هفته ای 50 پوندبه ازای هر نفر برای خرید مایحتاج به حساب کارتشون واریز میشه واین مبلغ تا آخر هفته باید حتما خرج بشه و مبلغی هم کمک مالی بصورت کوپن دریافت میکنند و یک سوییت هم به اونها داده میشه معمولا در اطراف شهر منچستر. و پناهجو طبق قوانین این حق رو داره بابت ایاب و ذهاب هم درخواست هزینه کنه.
در انگلستان کارتن خواب وجود نداره چون  به افراد بی خانمان بصورت رایگان یه آپارتمان  داده میشه حالا با هر نژادی. و در صورتی که شخص تابعیت انگلیس رو داشته باشه که ماهیانه حق بیمه بیکاری هم بهش داده میشه.شاید منظورتون از کارتن خواب همون پناهجویان اخراجین و یا افرادی که  در انگلستان مشغول خرید وفروش مواد مخدر هستند که در لیست دستگیری پلیسن.
در حال حاضر اقامت در انگلستان به پناهجویان سخت داده میشه ولی راه موندن در اونجا هم وجود داره.

شما چه هدفی از ناامید کردن پناهجویان دارید؟؟
samann
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه فروردين ماه 8, 1392 12:51 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 21 بار
امتياز: 420

قبليبعدي

• مباحث مشابه
    پاسخ ها
    بازديدها