کسب درامد برای یک پناهنده ساکن ترکیه

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

کسب درامد برای یک پناهنده ساکن ترکیه

UNREAD_POSTتوسط bahrami » چهارشنبه مرداد ماه 11, 1396 7:11 pm

سلام و عرض ادب خدمت همه پناهنده های عزیز من یک سوالی داشتم که در فروم پیدا نکردم گفتم اینجا بپرسم ممنون میشم اگر عزیزان ساکن ترکیه راهنمایی کنند سوالم اینه که اگر کسی غیر قانونی بیاد ترکیه . حالا این شخص سرمایه ای هم داره ولی خوب نمیخواد از جیب بخوره آیا راهی وجود داره که پناهنده با سرمایه ای که داره یک کاری چیزی که سود داشته باشه بدون دردسر هم باشه در مدت اقامتش در ترکیه انجام بده که حداقل یک کمک خرجی داشته باشه و سرمایش هدر ندره چون ممکنه به هردلیلی ترکیه جواب نگیره لااقل سرمایه زندگیش از بین نره یک پولی در حدود دویست یا سیصد هزار لیر با این پول میشه کاری کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید
bahrami
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
71.4%

تاريخ عضويت: پنج شنبه مرداد ماه 5, 1396 10:01 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 40
اعتبار: 0

Re: کسب درامد برای یک پناهنده ساکن ترکیه

UNREAD_POSTتوسط mahan2015 » چهارشنبه مرداد ماه 11, 1396 8:35 pm

دوست عزیز در صورتی که راهنمایی که مطمئن و سالم باشه و در ترکیه آشنا به زبان و محل  باشه امکان پذیره اونم با احتیاط کامل درغیر اینصورت متأسفأنه پولتون سوخت میشه..!
mahan2015
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن ماه 7, 1393 5:57 pm
تشکر کرده: 9 بار
تشکر شده: 28 بار
امتياز: 565

UNREAD_POSTتوسط shf1356 » چهارشنبه مرداد ماه 11, 1396 9:10 pm

bahrami نوشته است:سلام و عرض ادب خدمت همه پناهنده های عزیز من یک سوالی داشتم که در فروم پیدا نکردم گفتم اینجا بپرسم ممنون میشم اگر عزیزان ساکن ترکیه راهنمایی کنند سوالم اینه که اگر کسی غیر قانونی بیاد ترکیه . حالا این شخص سرمایه ای هم داره ولی خوب نمیخواد از جیب بخوره آیا راهی وجود داره که پناهنده با سرمایه ای که داره یک کاری چیزی که سود داشته باشه بدون دردسر هم باشه در مدت اقامتش در ترکیه انجام بده که حداقل یک کمک خرجی داشته باشه و سرمایش هدر ندره چون ممکنه به هردلیلی ترکیه جواب نگیره لااقل سرمایه زندگیش از بین نره یک پولی در حدود دویست یا سیصد هزار لیر با این پول میشه کاری کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزيز شما بهترين راهى كه داريد براى اينكه به اصل پولتون دست نزنيد و با پولتون ثابت بمونه اينه كه اونو بذاريد بانك و يا اوراق بهادار ماهانه بخريد و سودش را ماهانه بياريد اينور با اونومبلغ كه نوشتيد حدودا اگر اوراق بخريد ماهى چهار ميليون تومان داريد خوبى اوراق هم اينه كه محاسبه سود روزانه  است در بورس هر روزى بفروشيد فرداش پولش تو حساب خودتون است و در ضمن با اين مبلغ احتياج به كار كردن نخواهيد داشت و در ضمن ماهانه ميتونيد پس انداز هم كنيد ، من خودم دارم همين كار رو ميكنم و اصل پولم نه تنها كم نشده زياد هم شده ، توى هر كارگزارى اوراق بورسى هم ميتونين اين كار رو انجام بدين ،به نظر من اين بهترين كاره و پول و زندگيتون هم بر باد نميره ، اينجا دوست من باشگاه بدنسازى زدو چون ٥١ درصد به نام ترك بود پولشو خوردن ، يكى ديگر از بچه ها سوپر ماركت در آدانا باز كرده بود باز هم سرمايه اش پريد ، من فكر كنم اين راه خوبى باشه تا خودتون چى صلاح بدونين
shf1356
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه مرداد ماه 22, 1392 3:42 pm
تشکر کرده: 101 بار
تشکر شده: 56 بار
امتياز: 1130
اعتبار: 3

UNREAD_POSTتوسط shf1356 » چهارشنبه مرداد ماه 11, 1396 9:13 pm

در ضمن انتقال پول ماهانه هم اگر با يكى از صرافى هاى اينجا كار كنيد و كارهاتون رو همه را اينترنتى انجام دهيد كار راحت و شدنى است تعدادشون هم كه زياد است خدا رو شكر
shf1356
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه مرداد ماه 22, 1392 3:42 pm
تشکر کرده: 101 بار
تشکر شده: 56 بار
امتياز: 1130
اعتبار: 3

UNREAD_POSTتوسط stage » چهارشنبه مرداد ماه 11, 1396 10:14 pm

shf1356 نوشته است:در ضمن انتقال پول ماهانه هم اگر با يكى از صرافى هاى اينجا كار كنيد و كارهاتون رو همه را اينترنتى انجام دهيد كار راحت و شدنى است تعدادشون هم كه زياد است خدا رو شكر

یه سوال دارم .... چرا اینجا همه برای انتقال پول از ایران به ترکیه راه صرافی رو پیشنهاد میکنند ؟ در حالی که میشه راحت یه حساب بانکی اینجا باز کرد و از ایران پول رو بفرستند تو حساب مون ..... واقعا چرا خیلی ها حساب بانکی باز نمیکنند ....برام سواله
stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند ماه 10, 1395 5:33 pm
تشکر کرده: 80 بار
تشکر شده: 66 بار
امتياز: 1325

UNREAD_POSTتوسط bahrami » پنج شنبه مرداد ماه 11, 1396 12:15 am

shf1356 نوشته است:
bahrami نوشته است:سلام و عرض ادب خدمت همه پناهنده های عزیز من یک سوالی داشتم که در فروم پیدا نکردم گفتم اینجا بپرسم ممنون میشم اگر عزیزان ساکن ترکیه راهنمایی کنند سوالم اینه که اگر کسی غیر قانونی بیاد ترکیه . حالا این شخص سرمایه ای هم داره ولی خوب نمیخواد از جیب بخوره آیا راهی وجود داره که پناهنده با سرمایه ای که داره یک کاری چیزی که سود داشته باشه بدون دردسر هم باشه در مدت اقامتش در ترکیه انجام بده که حداقل یک کمک خرجی داشته باشه و سرمایش هدر ندره چون ممکنه به هردلیلی ترکیه جواب نگیره لااقل سرمایه زندگیش از بین نره یک پولی در حدود دویست یا سیصد هزار لیر با این پول میشه کاری کرد؟ ممنون میشم راهنمایی کنید

دوست عزيز شما بهترين راهى كه داريد براى اينكه به اصل پولتون دست نزنيد و با پولتون ثابت بمونه اينه كه اونو بذاريد بانك و يا اوراق بهادار ماهانه بخريد و سودش را ماهانه بياريد اينور با اونومبلغ كه نوشتيد حدودا اگر اوراق بخريد ماهى چهار ميليون تومان داريد خوبى اوراق هم اينه كه محاسبه سود روزانه  است در بورس هر روزى بفروشيد فرداش پولش تو حساب خودتون است و در ضمن با اين مبلغ احتياج به كار كردن نخواهيد داشت و در ضمن ماهانه ميتونيد پس انداز هم كنيد ، من خودم دارم همين كار رو ميكنم و اصل پولم نه تنها كم نشده زياد هم شده ، توى هر كارگزارى اوراق بورسى هم ميتونين اين كار رو انجام بدين ،به نظر من اين بهترين كاره و پول و زندگيتون هم بر باد نميره ، اينجا دوست من باشگاه بدنسازى زدو چون ٥١ درصد به نام ترك بود پولشو خوردن ، يكى ديگر از بچه ها سوپر ماركت در آدانا باز كرده بود باز هم سرمايه اش پريد ، من فكر كنم اين راه خوبى باشه تا خودتون چى صلاح بدونين

ممنون از شما دوست عزیز. متاسفانه من چون در ایران با مشکلاتی رو برو شدم نمیتونم مثل یک شهروند عادی برم حساب باز کنم یا فعالیتی در بورس داشته باشم ممکنه حسابم را مسدود کنن.. برای همین دنبال راهی هستم که در مدت اقامتم در ترکیه اگر بشه این مقدار پولی که نقد دارم خرج نشه
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

bahrami
یک بی پناه
یک بی پناه
71.4%

UNREAD_POSTتوسط bahrami » پنج شنبه مرداد ماه 11, 1396 12:18 am

mahan2015 نوشته است:دوست عزیز در صورتی که راهنمایی که مطمئن و سالم باشه و در ترکیه آشنا به زبان و محل  باشه امکان پذیره اونم با احتیاط کامل درغیر اینصورت متأسفأنه پولتون سوخت میشه..!

متاسفانه اونجا ادم مطمنی نمیشناسم . به هر حال ممنون از راهنمایتون
bahrami
یک بی پناه
یک بی پناه
71.4%

UNREAD_POSTتوسط H_R » پنج شنبه مرداد ماه 11, 1396 1:16 am

bahrami نوشته است:
mahan2015 نوشته است:دوست عزیز در صورتی که راهنمایی که مطمئن و سالم باشه و در ترکیه آشنا به زبان و محل  باشه امکان پذیره اونم با احتیاط کامل درغیر اینصورت متأسفأنه پولتون سوخت میشه..!

در ترکیه بیشترین سودِ سپرده گذاری رو آک بانک میده حدوداً یازده درصد و اگه شما در ترکیه حسابِ بانکی باز کنید و شما سیصد هزار لیر اینجا در این بانک سپرده گذاری کنید بدون هیچ سختی یا فکری هر ماه حدوداً ۲۳۰۰ لیر سود بانکی بگیرید حتی میتونید حساب ارزی باز کنید که البته سودش کمتر از سود لیر هست من دو ماه پیش در انواع بانکهایی که در ترکیه هستند طبق اطلاعاتی که از شعبه ها گرفتم بالاترین سود رو AK BANK میده و هر صد هزار لیر رو هر ماه ۷۸۰ لیر سودِ سپرده گذاری میده، موفق باشید
نماد کاربر
H_R
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Happy
تاريخ عضويت: شنبه بهمن ماه 30, 1395 5:41 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 6 بار
امتياز: 120
اعتبار: -2

UNREAD_POSTتوسط bahrami » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 7:55 pm

H_R نوشته است:
bahrami نوشته است:

در ترکیه بیشترین سودِ سپرده گذاری رو آک بانک میده حدوداً یازده درصد و اگه شما در ترکیه حسابِ بانکی باز کنید و شما سیصد هزار لیر اینجا در این بانک سپرده گذاری کنید بدون هیچ سختی یا فکری هر ماه حدوداً ۲۳۰۰ لیر سود بانکی بگیرید حتی میتونید حساب ارزی باز کنید که البته سودش کمتر از سود لیر هست من دو ماه پیش در انواع بانکهایی که در ترکیه هستند طبق اطلاعاتی که از شعبه ها گرفتم بالاترین سود رو AK BANK میده و هر صد هزار لیر رو هر ماه ۷۸۰ لیر سودِ سپرده گذاری میده، موفق باشید

سلام ممنون دوست عزیز
این بانک با مدرک کیملیک میشه حساب باز کرد؟
bahrami
یک بی پناه
یک بی پناه
71.4%

UNREAD_POSTتوسط stage » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 9:55 pm

H_R نوشته است:
bahrami نوشته است:

من شنیدم مالیات به پول توی بانک های ترکیه تعلق میگیره. ... درسته ؟؟
stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط stage » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 11:35 pm

دوستان اگه میدونید جواب بدید
آیا پول تو حساب بانکی مالیات بهش تعلق میگیرد؟
آیا داشتن حساب بانکی و واریز پول از ایران به این حساب مسئله ایجاد میکند ؟
stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط H_R » جمعه مرداد ماه 12, 1396 1:07 am

bahrami نوشته است:
H_R نوشته است:
bahrami نوشته است:

سلام ممنون دوست عزیز
این بانک با مدرک کیملیک میشه حساب باز کرد؟

با سلام
از اونجایی که این بانک یکی از سختگیرترین بانکهای ترکیه ست حتما باید کیملیک به علاوه ی پاسپورت همراهتون باشه در غیر اینصورت نمیتونید حساب باز کنید AK BANK بانک قوی و ایمنی هست که در زمینه های مختلف سرمایه گذاریهای کلانی کرده از جمله فروشگاههای زنجیره ایه MIGROS که تمام دوستان پناهنده این فروشگاهها رو میشناسن این فروشگاهها یکی از با کیفیت ترین فروشگاههای زنجیره ای در سراسر ترکیه ست، این بانک خصوصی هست اما کاملا مطمئن و در کنار ZIRAAT BANK که دولتی هست این دو بانک از معتبرترین بانکهای ترکیه ست و در جواب دوستمون Stege بگم: این دو بانک که در اینجا ذکر شد کمترین مالیات رو میگیره که مبلغش اصلا به چشم نمیخوره منتهی AKBANK سود سپرده گذاریش از همه ی بانکهای ترکی حتی از ZIRAAT BANK بیشتره، موفق باشید
نماد کاربر
H_R
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط H_R » جمعه مرداد ماه 12, 1396 1:13 am

stage نوشته است:دوستان اگه میدونید جواب بدید

جواب سوال اولتون رو در پست قبلی دادم و در جواب سوال دومم بگم، هیچ مشکلی بوجود نمیاد و من بارها از اروپا و امریکا به حسابم پول ریخته شده و بدون مشکل پولم رو دریافت کردم، موفق باشید
نماد کاربر
H_R
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط afathi » جمعه مرداد ماه 13, 1396 9:29 am

من توی بانک های زراعت و ایش حساب دارم تابحال مالیاتی یا همچین چیزی از من کم نشده...!!!
حتی یکی از دوستان من که بیشتر از یک سال بود از حساب بانکیش توی ایش بانک استفاده نکرده بود هیچ مشکلی براش پیش نیومد و هیج مالیاتی ازش کم نشد وقتی مجدد از حسابش استفاده کرد....!!!

برای باز کردن حساب هم شعب مختلف سلیقه ای عمل میکنند بعصی ها پاسپورت میخوان بعصی ها میگن برای ایرانی ها باز نمیکنیم و بعضی ها هم فقط کیملیک و اطلاعات نفوس + فیش آب و برق که به نام خودتون باشه.

به راحتی میتونید قبوض آب + برق + گاز را به حسابی که باز کردید معرفی کنید و ماهیانه مبلغ آن از حساب شما کسر بشه بدون اینکه نیاز باشه برای پرداخت آن به جایی مراجعه کنید.

ضمنا برای دریافت کریدیت کارت هم طبق معمول سلیقه ای عمل میشه حتی پرسنل بانک هم یکی برای پناهندها بدون برگه درآمد ماهیانه باز میکنند بعصی ها هم میگن نمیشه باید برگه درآمد ماهیانه داشته باسید از جایی گه کار میکنید.

این تجربه های من در خصوص باز کردن حساب بانکی در ترکیه بود که امید.ارم مفید بوده باشه
afathi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه فروردين ماه 9, 1393 7:47 pm
تشکر کرده: 4 بار
تشکر شده: 11 بار
امتياز: 220

UNREAD_POSTتوسط stage » جمعه مرداد ماه 13, 1396 1:56 pm

H_R نوشته است:
stage نوشته است:دوستان اگه میدونید جواب بدید

جواب سوال اولتون رو در پست قبلی دادم و در جواب سوال دومم بگم، هیچ مشکلی بوجود نمیاد و من بارها از اروپا و امریکا به حسابم پول ریخته شده و بدون مشکل پولم رو دریافت کردم، موفق باشید

دوست عزیز منظورم دیدگاه یوان در مورد کسانی است که هر ماه پول به حساب شون واریز میشه آیا مثل دوستان که معتقدند کسانی که پول دارند نمیشه بهشون پناهنده گفت یوان هم همین دید رو یا شبیه به این دیدگاه منفی داره ؟؟؟؟
یه توضیحی برای دوستانی که یه همچین دیدگاهی دارند بدم که به نظر خود من این مسئله نه تنها پوان منفی برای پناهنده نداره بلکه یه جور ایی مثبت هم هست ... اینکه ما سالها تو ایران جون کندیم و پول پس انداز کردیم هیچ ربطی به بالاجبار فرار از ایران نداره .....
stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

بعدي

بازگشت به مشکلات پناهجویان

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 8 مهمان