هموطنی که در ایران هستی!

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Re:

UNREAD_POSTتوسط bahrami » پنج شنبه مرداد ماه 11, 1396 1:12 am

Datis31 نوشته است:مازیار
اگر پناهنده ساکن ترکیه باشی متوجه حرفهای من میشی.
اگر هم پناهنده ای و از ایران برات پول میاد و خانوادتم می بینی و خلاصه یه پات در انتالیاست و یه پات در دیسکوهای ترکیه و خلاصه داری عشق و حال می کنی و ترکیه برات جای حال و خوشیه و چهارتا نقد و مقاله و خبر و تحلیل از روزنامه ها و بنیادهای معروف نمی خونی پس هیچی،نمی دونی من اصلا از چی حرف زدم

میگم نمی دونم در چه وضعی هستی،فقط کلی حرف زدم نه اینکه طرفم شما باشی دوست عزیز
ممکنه شما ادم خیلی خوش بینی باشی و امیدوار
اما من بسیار واقع گرام و حقیقت را هم می نویسم انجوری که هست نه انجوری که من دوست دارم باشه
چیزایی که نوشتم حاصل سه سال اتلاف عمرم در ترکیه است که  البته منتظر این روزها بودم چون قبلا کسانی گفته بودند بهم...

ایا اینها که نوشتم واقعیت نیستند؟!
کلاهبرداری و سودجویی برخی از ایرانیا در ترکیه و فوضولی در زندگی شخصی شما،البته نه همه اما خیلیا
تنفر مردم ترکیه از پناهنده ها
حمالی با دستمزد پایین و ساعت کاری بالا
طولانی شدن روند پناهندگی
نگرفتن پناهنده ایرانی توسط اروپا از سال 2014
و بسته شدن کانادا از نیمه 2015
بسته شدن در امریکا روی پناهنده ها هرچند موقت اما استرس زا و کش دار و قاراشمیش
افزایش پنج برابری پناهجویان ایرانی و عدم افزایش سهمیه پناهنده پذیری کشورها
طولانی شدن و به جرات بگم دو و سه برابر شدن دوره پناهندگی

عدم کمک از سوی ان جی او های مدعی حقوق بشر
شرایط نه چندان مناسب فرهنگی و اجتماعی ترکیه برای گروهی از پناهجویان
چک امنیتی یک ساله امریکا
افزایش ردی یو ان و امریکا
و دهها موارد دیگر
بله مشکل از خیلی جاهاست نه فقط از افراد و انتظارات و سبک زندگیشون
من در دل ماجرا هستم و تجربه می کنم.

پیروز باشی.

دوست عزیز با این صحبت هایی که گفتی امیدی به اینده نیست .چون هر سال به تعدا پناهنده ها اضافه میشه و به قول شما فقط امریکا قبول میکنه که اونم با وجود این ترامپ که شدیدا علیه مهاجران هست تا سالها وضعیت همینطوره .. الان من میخوام شما به عنوان یک پناهنده با تجربه بگی که یک شخصی که مشکل داره ایران نمیتونه بمونه ترکیه هم وقت تلف کردنه راه دیگه ای هست؟ پیشنهادت چیه اخه نمیشه که شما فقط بگی نیا ولی خوب تا یکی مشکل نداشته باشه که به فکر اینطور مهاجرت نمی افته من شخصا جدای از مشکلم ایران رو به هیچ کجا با تمام محدودیت هاش و مشکلاتش با جایی عوض نمیکنم اما واقعا اگر بخوام ایران بمونم باید تا وقتی که این حکومت ننگین هست به زندگی مخفیانه رو بیارم . که خودش عذاب اوره ..
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

یک سوال هم داشتم ممنون میشم جواب بدی اصلا میشه اقامت ترکیه را گرفت؟ برای من اقامت امریکا یا اروپا مهم نیست من فقط میخوام ایران نباشم برم زندان همین .
bahrami
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
71.4%

تاريخ عضويت: پنج شنبه مرداد ماه 5, 1396 10:01 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 40
اعتبار: 0

Re: هموطنی که در ایران هستی!

UNREAD_POSTتوسط mehrave » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 8:14 am

دوست گرامیbahrami
با خرید ملک میتونی در ترکیه اقامت یکساله قابل تمدید بگیری
از ایران هم راههای رسیدن به خدا برای کسیکه بخاد بپره اروپا با هواپیما زیاده
اینجا هم هر روز شاهدنرمش قهرمانانه و بازگشت با دستهای از پا درازتر پناهندگان ایرانی به خاک وطن هستیم و کارمند اداره مهاجرت به من گفت که هفته گذشته 12 خانواده ایرانی برگشتن ایران و این روند بازگشت ادامه داره..البته تاوانش از لحاظ مالی بسیار زیاده و تاوان این انصرافها برای بقیه پناهجوهای ایرانی ماندگار در ترکیه بسیار سنگینتر
الان یوان و اداره مهاجرت ترکیه و کشورهای پناهنده پذیر کلیه پناهجویان ایرانی را به چشم پناهنده قلابی و فیک و اقتصادی نگاه میکنن
ترکها هم کلیه پناهجوهارو به چشم سوریه ای نگاه میکنن و بخصوص در شهرهای کوچک  دقیقا جلوی چشمان خودتان با سر تکان دادن و ناراحتی میگویند که اح اح ترکیه پر شده از افغانی ایرانی سوریه ای عراقی
اگر تحت هر شرایطی مجبوری که از ایران بری میتونی تحقیقات کنی در مورد یوان در پاکستان یا اندونزی یا مالزی اذربایجان تاجیکستان کردستان عراق و عیره
یوان ترکیه فاتحه اش خونده است
صمنا بسیاری از دوستان از طریق اژانسهای تو ایران راههای رسیدن بخدا را پیدا کردن و پریدن و الان اروپا و حتی کانادا شهروندن و سر زندگیشون هستن
چیزیکه به ذهن من میرسه اینه و من اگر بیل زن بودم باغچه خودمونو بیل میزدم نه اینکه 4 سال عمرمو اینجا بی سرانجام و علاف با اینده نامعلوم و خبرهای بد و این اوضاع ترکیه تلف کنم
ما اینجا مثل داستان اونهایی هستیم که با قایق روی اب اقیانوس سرگردان هستند و داریم به افغانیهای فراموش شده داخل ایران تبدیل میشیم
با این تفاوت که یک افغانی میتواند سالها بدون مدرک در ایران زندگی کند و حسابی پس انداز کند و بعضا به ماهی چند میلیون قانع نیستند و زبانشان هم دراز است و معمولا پول اب و برق و گاز هم نمیدهند و مشکل زبان هم ندارند ولی در ترکیه با کیملیک و مدارک کامل هم زندگی بسیار سخت است و اینها "رو" به کسی نمیدهند که بیاید در کشورشان دهها هزار دلار پس انداز کند و اوستاکار هم بشود و تر تر بچه پس بیاندازد و بعدش برود در اینترنت به ایرانیها فحش ناموسی بدهد و ترکها در ازای یک کیملیک دوزاری که به شما میدهند هزاران مدل پول و امتیاز از جامعه بین الملل میگیرند
اینجا جاهایی کاملا شبیه طویله را به خارجیها اجاره میدهند ماهی سیصد تا چهارصد لیر و جدیدا هم نیمی از صاحبخانه ها خانه به یابانجی نمیدهند به این دلیل که افغانیها و سوریه ایها پس از تخلیه خونه قبضهارو پرداخت نکردن و زدن به چاک..یا اینکه دایما از همسایه ها گدایی کردن .یا اینکه ده تاده تا بچه دارن..حداقل تو شهر ما اینجوری بوده
اینجا باید یه چیزی روی حقوقت بزاری و تقدیم ترکها کنی و تحقیر هم بشوی..
سوالی داشتی در خدمتیم
mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 27, 1396 12:00 am
تشکر کرده: 33 بار
تشکر شده: 40 بار
امتياز: 810
اعتبار: 29

Re: Re:

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 8:52 am

bahrami نوشته است:
Datis31 نوشته است:مازیار
اگر پناهنده ساکن ترکیه باشی متوجه حرفهای من میشی.
اگر هم پناهنده ای و از ایران برات پول میاد و خانوادتم می بینی و خلاصه یه پات در انتالیاست و یه پات در دیسکوهای ترکیه و خلاصه داری عشق و حال می کنی و ترکیه برات جای حال و خوشیه و چهارتا نقد و مقاله و خبر و تحلیل از روزنامه ها و بنیادهای معروف نمی خونی پس هیچی،نمی دونی من اصلا از چی حرف زدم

میگم نمی دونم در چه وضعی هستی،فقط کلی حرف زدم نه اینکه طرفم شما باشی دوست عزیز
ممکنه شما ادم خیلی خوش بینی باشی و امیدوار
اما من بسیار واقع گرام و حقیقت را هم می نویسم انجوری که هست نه انجوری که من دوست دارم باشه
چیزایی که نوشتم حاصل سه سال اتلاف عمرم در ترکیه است که  البته منتظر این روزها بودم چون قبلا کسانی گفته بودند بهم...

ایا اینها که نوشتم واقعیت نیستند؟!
کلاهبرداری و سودجویی برخی از ایرانیا در ترکیه و فوضولی در زندگی شخصی شما،البته نه همه اما خیلیا
تنفر مردم ترکیه از پناهنده ها
حمالی با دستمزد پایین و ساعت کاری بالا
طولانی شدن روند پناهندگی
نگرفتن پناهنده ایرانی توسط اروپا از سال 2014
و بسته شدن کانادا از نیمه 2015
بسته شدن در امریکا روی پناهنده ها هرچند موقت اما استرس زا و کش دار و قاراشمیش
افزایش پنج برابری پناهجویان ایرانی و عدم افزایش سهمیه پناهنده پذیری کشورها
طولانی شدن و به جرات بگم دو و سه برابر شدن دوره پناهندگی

عدم کمک از سوی ان جی او های مدعی حقوق بشر
شرایط نه چندان مناسب فرهنگی و اجتماعی ترکیه برای گروهی از پناهجویان
چک امنیتی یک ساله امریکا
افزایش ردی یو ان و امریکا
و دهها موارد دیگر
بله مشکل از خیلی جاهاست نه فقط از افراد و انتظارات و سبک زندگیشون
من در دل ماجرا هستم و تجربه می کنم.

پیروز باشی.

دوست عزیز با این صحبت هایی که گفتی امیدی به اینده نیست .چون هر سال به تعدا پناهنده ها اضافه میشه و به قول شما فقط امریکا قبول میکنه که اونم با وجود این ترامپ که شدیدا علیه مهاجران هست تا سالها وضعیت همینطوره .. الان من میخوام شما به عنوان یک پناهنده با تجربه بگی که یک شخصی که مشکل داره ایران نمیتونه بمونه ترکیه هم وقت تلف کردنه راه دیگه ای هست؟ پیشنهادت چیه اخه نمیشه که شما فقط بگی نیا ولی خوب تا یکی مشکل نداشته باشه که به فکر اینطور مهاجرت نمی افته من شخصا جدای از مشکلم ایران رو به هیچ کجا با تمام محدودیت هاش و مشکلاتش با جایی عوض نمیکنم اما واقعا اگر بخوام ایران بمونم باید تا وقتی که این حکومت ننگین هست به زندگی مخفیانه رو بیارم . که خودش عذاب اوره ..
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

یک سوال هم داشتم ممنون میشم جواب بدی اصلا میشه اقامت ترکیه را گرفت؟ برای من اقامت امریکا یا اروپا مهم نیست من فقط میخوام ایران نباشم برم زندان همین .

شما اگر دارای تحصیلات و مدرک زبان و سابقه کار هستید می تونید برای استرالیا و کانادا اقدام کنید از روش تخصص که بسیار هم سخت است مگر اینکه رزومه کاری و تخصصی قوی ای داشته باشی و نمره ایلتس بالا داشته باشی.
اگر با یک شهروند ترکیه ازدواج کنی اقامت دایم و شهروندی ترکیه را پس از چند سال می گیرید.
اگر امکانش هست برای پذیرش دانشجویی اقدام کنید برای کانادا،استرالیا و نیوزلند که پس از تحصیلات بتونید بمونید و اقامت دایم و سپس شهروندی بگیرید.

اگر پولشو دارید از روش سرمایه گذاری ارزان اقدام کنید برای برخی کشورها از جمله بلغارستان،گرجستان،لاتویا و...یا اگر پولشو دارید برای کانادا،سوئد و...
اگر ورزشکارید یا هنرمند از روش خود کارفرمایی برای اروپا و کانادا و...می توانید اقدام کنید و اقامت دایم و سپس شهروندی بگیرید.

اگر یک پیشنهاد کاری داشته باشید از یک کارفرما از اروپا و کانادا و نیوزلند و استرالیا می توانید از روش اقامت کاری اقامت دایم و سپس شهروندی این کشورها را بگیرید.

اگر هم قصد پناهندگی دارید و مشکل شما جدیه و دلایل پناهندگی شما قویست خودت را به سوئد،هلند،انگلستان یا کانادا برسان
به شرطی که دلایل پناهندگی شما مستند و قوی باشه که مقامات این کشورها سریع قانع شوند.
گزینه اخر ترکیه است که وضع اسفناکی دارد و من به شما این گزینه را پیشنهاد نمی کنم مگر اینکه جانت و امنیتت در خطر فوری باشد و مجبور باشی کشور را ترک کنی.

شاد و پیروز باشید.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم Datis31 تشکر کرده اند:
mehrave (جمعه مرداد ماه 13, 1396 10:58 pm)
رتبه: 9.09%

Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه مرداد ماه 20, 1395 12:58 pm
تشکر کرده: 36 بار
تشکر شده: 27 بار
امتياز: 545

UNREAD_POSTتوسط ha4896 » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 12:10 pm

سلام
من کسانی را میشناسم که الان در کانادا یا امریکا هستند و چند سالی در ترکیه به قول شما خیلی سختی کشیده اند و به اکثر مواردی که شما گفته اید هم برخورده اند و با آنها زندگی کرده اند
اما نقل قول آنها را صادقانه میگویم :
به ما در ترکیه خیلی سخت گذشت اما الان که به مقصد رسیده ایم متوجه شدیم که واقعا ارزش انهمه سختی را داشته و خدا را شکر میکنیم

شاید این جمله معروف را شنیده باشی که انسان به امید زنده است
دوران سختی را میگذرانیم ولی چیزی که میتواند ما را زنده نگه دارد امید است پس به شما پیشنهاد میکنم امید و آرزوهایتان را از دست ندید و در راه رسدن به آنها تلاش کنید و بدانید حتما موفق میشود
امید وارم همیشه موفق باشید

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم ha4896 تشکر کرده اند:

ha4896
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 10:13 am
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 20

UNREAD_POSTتوسط mehrave » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 12:53 pm

کاربر عزیزha4689..

اون دوستان شما که الان در کانادا و امریکا هستند و به شما این حرفهارو زدن کاملا درست گفتن

فقط فرق مساله اینه که اونها اومدن اینجا و شیش هفت ماهه رفتن پیشمصاحبه و پنج شش ماه بعدش رفتن مصاحبه اصلی و دوسه ماه بعدش قبول شدن و یک دوهفته بعدش مصاحبه کشوری حظوری یا تلفنی شدن و به ایشان گفتن امریکا یا استرالیا یا کانادا کدومشو دوست دارین و اونهاهم یکیشو انتخاب کردن

و اگر کانادا میگرفتن شش هفت ماه بعدش رفته بودن و اگر امریکا میگرفتن هفت هشت ماه بعدش امریکا بودن

اینجا هم که بودن بیمه داشتن و از هزار تا سوراخ بهشون کمک سوسیال و شهرداری و موسسات دیگه میشد..

نه مثل الان که اکثر پیشمصاحبه ها دوساله شده و مصاحبه ها و پاسخش هم یکساله
و کشوری شده دوساله اونم اسم کشور را نمینویسه چون اصولا کشوری در کار نیست !
اینم اوضاع کشورهاست که  اصلا ایرانی نمیگیرن و هیچ کشوری وجود نداره و امریکا هم هر روز قر و قمیش میاد و سیاهبازی راه انداخته
هر روز هم پدیده هایی مثل بخش حقوقی و بخش دروغی و بخش توبوقی درست میشه برای ریزش و حذف پناهندگان

اصولا این تاپیک برای دوستان داخل ایران هست تا مثل ما در باتلاق ترکیه فرو نروند و به امید سراب راهی بیابان نشوند

نه جای امیدواری دادن واهی و نقش پیامبران و منجیان را بازی کردن برای یک جوان ایرانی که مردد است که کارش و خانواده اش را ول کند و از ایران بیرون بزند و پیش دخترخاله و دخترعمه یا بچه محلهایش در دنیزلی یا اکسارای و غیره بیاید و بشود حمال ترکها
امیدواری و در باغ سبز نشان دادن و سفیدنمایی و امیدواری الکی دادن برای این قشر کار نیک حساب نمیشود..یک خیانت بزرگ است

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم mehrave تشکر کرده اند: 2
Datis31 (پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 1:29 pm), varand (پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 7:50 pm)
رتبه: 18.18%

mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط ercanparsi » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 4:29 pm

درود بر دوستانى كه در ايران هستند . باور كنىد حرف هايى كه بچه هاى اينجا ميزنند همه از روى دلسوزى هستش وگرنه شما با آمدنتون قرار نيست جاى اين عزيزان را تنگ كنيد . شرايط به كلى دگرگون شده . سازمان ملل ديگه واسه ايرانى ها تره هم خورد نميكه علتش هم خود ايرانى هاهستند . به قول معروف از ماست كه بر ماست. اگر اين دوستان ايرانى اينقدر از حق پناهندگى سو استفاده نكرده بودند. اگر عزيزانى كه قبلا تشريف آوردند و رفتند كمتر دروغ ميگفتند . اگر خانوادگى به تركيه تشريف نمى آوردند . اگر در تركيه كمتر دنبال خلاف و كارهاى غير قانونى مى بودند . اگر وقتى به كشور سوم مى رسيدند چند ماه بعدش با پاس ايرانى تشريف نمى بردند ايران . اگر بعد از يك سال كه از درخواست پناهندگيشون گذشته بود هواى سفر به ديار را نمى كردند . اگر تو شهرهايى كه اداره آسام براشون در نظر گرفته بود زندگى مى كردند و قولنامه جعلى تحويل  اداره مهاجرت تركيه نمى دادند . اگر امضا هاشون را به موقع مى زدند . اگر بدون برگه مرخصى تور دور تركيه نمى رفتند و هزار تا اگر ديگه كه دوستانى كه اينجا تشريف دارند اگر سفره دلشون را باز كنند اين اگر ها تمامى نداره . بله اگر اين كار ها صورت نمى گرفت نگاه يو ان و سازمان هاى همكار نسبت به ايرانى ها اينقدر تعيير نمى كرد . هيچ شخصى جلوى شما را نگرفته تشريف بياريد و شرايط را از نزديك لمس كنيد فقط وقتى گرفتار منجلاب تركيه شديد حرف هاى رو كه تو اين تاپيك زده شد به ياد خواهيد آورد . الان ٣. سال پيش نيست . تشريف ببريد سايت help.unhcr.org  را مطالعه بفرماييد . در قسمت خدمات به غير سورى ها ملاحظه ميكنيد كه يو ان نوشته از اين به بعد اين سازمان موظف نيست با همه مصاحبه تعيين پناهندگى انجام بده و فقط از كيس هاى خاص و به شدت در معرض خطر مصاحبه انجام خواهد گرفت و بقيه بايد توسط اداره مهاجرت تركيه مصاحبه بشوند و در صورت قبولى تا زمانى كه دوست دارند ميتوانند در تركيه بمانند . يعنى حتى مصاحبه اصلى كه قبلا به صورت نرمال و خود كار بعد از پيش مصاحبه براى همه پناهجويان انجام ميشد هم الان فقط براى موارد خاص انجام خواهد گرفت . اين يعنى اينكه اين دوستانى كه الان در تركيه هستند شايد آخرين گروهى باشند كه اگر شانس بياورند راهى كشور سوم بشند و بقيه بايد سالهاى نا معلوم اينجا بدون هويت زندگى كنند . اين حرف ها را من از خودم در نياوردم همانطور كه عرض كردم تشريف ببريد سايت خود يو ان ملاحظه كنيد .
نكته بعدى اينكه فريب اين گروه تلگرامى كارگروه حقوق بشر و سايت يونيكا متعلق به بهروز بازرگان را نخوريد .
كار گروه حقوق بشر يك گروه هستش كه تنها هدفش فروش كيس به شما عزيزان هست و اين را بدونيد كه هيچ مسيحى واقعى اقدام به كيس فروشى و تشويق مردم به دروغ گفتن نميكنه . اين افراد همگى يك مشت شياد كلاه بردار هستند كه سودشون در اينه كه شما را به تركيه دعوت كنند و يك كيس به قول خودشون مطابق با قوانين حقوق بشر به شما بفروشند و براشون مهم نيست آينده شما چه خواهد شد . اينها مسيحى نيستند يك مسيحى كيس نويس نيست .
بهروز بازرگان حتى سواد درست حسابى براى تايپ كردن نداره ، ايشون بعد از ٥ سال كه در تركيه سر ملت كلاه گذاشت و خودش استينافى بود و بعد قبولى گرفت و رفت آمريكا . اگر ايشان از حقوق بشر اطلاعى داشت خودش استيناف نمى خورد.
امضا انتظارِ پارسايان به شادى مى انجامد، اما اميدِ شريران بر باد مى رود.
پس تنها سه چیز است که باقی می ماند :
ایمان
امید
محبت

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم ercanparsi تشکر کرده اند: 2
Datis31 (جمعه مرداد ماه 13, 1396 8:05 am), mehrave (پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 5:35 pm)

ercanparsi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 26, 1394 1:32 am
تشکر کرده: 29 بار
تشکر شده: 83 بار
امتياز: 1675
اعتبار: 4

UNREAD_POSTتوسط stage » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 6:36 pm

ha4896 نوشته است:سلام
من کسانی را میشناسم که الان در کانادا یا امریکا هستند و چند سالی در ترکیه به قول شما خیلی سختی کشیده اند و به اکثر مواردی که شما گفته اید هم برخورده اند و با آنها زندگی کرده اند
اما نقل قول آنها را صادقانه میگویم :
به ما در ترکیه خیلی سخت گذشت اما الان که به مقصد رسیده ایم متوجه شدیم که واقعا ارزش انهمه سختی را داشته و خدا را شکر میکنیم

شاید این جمله معروف را شنیده باشی که انسان به امید زنده است
دوران سختی را میگذرانیم ولی چیزی که میتواند ما را زنده نگه دارد امید است پس به شما پیشنهاد میکنم امید و آرزوهایتان را از دست ندید و در راه رسدن به آنها تلاش کنید و بدانید حتما موفق میشود
امید وارم همیشه موفق باشید

اون دوره تموم شد دوست من .... دو سال پیش که من اومدم ترکیه همه میگفتن موقت اینجایی. .. نهایت دو سال و نیم اینجا هستی و از همین الان بار سفر ببند ولی الان همه میدونند که مثل زندانی اسیر شدیم .... عین واقعیت رو داریم میگیم. .... ما که تو زمان امیدوار ی اومدیم دیگه بریدیم وای به حال شما که با این همه نا امیدی و درهای بسته داری میایی. ..... چرا مردم حرفهامون رو باور نمیکنند. ....

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم stage تشکر کرده اند:

stage
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه اسفند ماه 10, 1395 5:33 pm
تشکر کرده: 80 بار
تشکر شده: 67 بار
امتياز: 1345

UNREAD_POSTتوسط varand » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 8:09 pm

.
آخرين ويرايش توسط varand on شنبه آبان ماه 13, 1396 11:32 am, ويرايش شده در 2.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم varand تشکر کرده اند: 2
Datis31 (جمعه مرداد ماه 13, 1396 8:37 am), mehrave (جمعه مرداد ماه 13, 1396 10:57 pm)

varand
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه ارديبهشت ماه 20, 1396 8:12 pm
تشکر کرده: 69 بار
تشکر شده: 20 بار
امتياز: 400
اعتبار: -5

UNREAD_POSTتوسط bahrami » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 8:22 pm

ممنون مهراوه جان .با این حساب دور یو ان رو باید خط کشید
وقتی شما 4 ساله اونجا هستید هنوز تکلیفتون روشن نیست...من از چاله نمیخوام بی افتم تو چاه .
الان من باید چکار کنم چطوری خودمو میتونم به یک کشور درست حسابی برسونم ؟ من فوقش بتونم قاچاقی تا ترکیه بیام بعدش چی آیا راه مطمنی هست چون شنیدم راهای زمینی به سمت اروپا بسته شده و .. راهنمایی کنید لطفا

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم bahrami تشکر کرده اند:
mehrave (جمعه مرداد ماه 13, 1396 10:57 pm)

bahrami
یک بی پناه
یک بی پناه
71.4%

UNREAD_POSTتوسط bahrami » پنج شنبه مرداد ماه 12, 1396 8:29 pm

عضويت  / ورود

شما اگر دارای تحصیلات و مدرک زبان و سابقه کار هستید می تونید برای استرالیا و کانادا اقدام کنید از روش تخصص که بسیار هم سخت است مگر اینکه رزومه کاری و تخصصی قوی ای داشته باشی و نمره ایلتس بالا داشته باشی.
اگر با یک شهروند ترکیه ازدواج کنی اقامت دایم و شهروندی ترکیه را پس از چند سال می گیرید.
اگر امکانش هست برای پذیرش دانشجویی اقدام کنید برای کانادا،استرالیا و نیوزلند که پس از تحصیلات بتونید بمونید و اقامت دایم و سپس شهروندی بگیرید.

اگر پولشو دارید از روش سرمایه گذاری ارزان اقدام کنید برای برخی کشورها از جمله بلغارستان،گرجستان،لاتویا و...یا اگر پولشو دارید برای کانادا،سوئد و...
اگر ورزشکارید یا هنرمند از روش خود کارفرمایی برای اروپا و کانادا و...می توانید اقدام کنید و اقامت دایم و سپس شهروندی بگیرید.

اگر یک پیشنهاد کاری داشته باشید از یک کارفرما از اروپا و کانادا و نیوزلند و استرالیا می توانید از روش اقامت کاری اقامت دایم و سپس شهروندی این کشورها را بگیرید.

اگر هم قصد پناهندگی دارید و مشکل شما جدیه و دلایل پناهندگی شما قویست خودت را به سوئد،هلند،انگلستان یا کانادا برسان
به شرطی که دلایل پناهندگی شما مستند و قوی باشه که مقامات این کشورها سریع قانع شوند.
گزینه اخر ترکیه است که وضع اسفناکی دارد و من به شما این گزینه را پیشنهاد نمی کنم مگر اینکه جانت و امنیتت در خطر فوری باشد و مجبور باشی کشور را ترک کنی.

شاد و پیروز باشید.

خوب جناب من مشکلم جدیه که به فکر رفتن افتادم...  
من نمیخوام بیام اونجا فقط اتلاف وقت  و هزینه باشه میخوام نتیجه ای بگیرم .
اینکه میگید خودمو به یک کشور  برسونم راهش چیه ؟ کسی میشناسید مطمن باشه بتونه بفرسته؟  البته من از مسیر قانونی نمیتونم برم

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم bahrami تشکر کرده اند:

bahrami
یک بی پناه
یک بی پناه
71.4%

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » جمعه مرداد ماه 13, 1396 8:20 am

[quote="ercanparsi"]درود بر دوستانى كه در ايران هستند . باور كنىد حرف هايى كه بچه هاى اينجا ميزنند همه از روى دلسوزى هستش وگرنه شما با آمدنتون قرار نيست جاى اين عزيزان را تنگ كنيد . شرايط به كلى دگرگون شده . سازمان ملل ديگه واسه ايرانى ها تره هم خورد نميكه علتش هم خود ايرانى هاهستند . به قول معروف از ماست كه بر ماست. اگر اين دوستان ايرانى اينقدر از حق پناهندگى سو استفاده نكرده بودند. اگر عزيزانى كه قبلا تشريف آوردند و رفتند كمتر دروغ ميگفتند . اگر خانوادگى به تركيه تشريف نمى آوردند . اگر در تركيه كمتر دنبال خلاف و كارهاى غير قانونى مى بودند . اگر وقتى به كشور سوم مى رسيدند چند ماه بعدش با پاس ايرانى تشريف نمى بردند ايران . اگر بعد از يك سال كه از درخواست پناهندگيشون گذشته بود هواى سفر به ديار را نمى كردند . اگر تو شهرهايى كه اداره آسام براشون در نظر گرفته بود زندگى مى كردند و قولنامه جعلى تحويل  اداره مهاجرت تركيه نمى دادند . اگر امضا هاشون را به موقع مى زدند . اگر بدون برگه مرخصى تور دور تركيه نمى رفتند و هزار تا اگر ديگه كه دوستانى كه اينجا تشريف دارند اگر سفره دلشون را باز كنند اين اگر ها تمامى نداره . بله اگر اين كار ها صورت نمى گرفت نگاه يو ان و سازمان هاى همكار نسبت به ايرانى ها اينقدر تعيير نمى كرد . هيچ شخصى جلوى شما را نگرفته تشريف بياريد و شرايط را از نزديك لمس كنيد فقط وقتى گرفتار منجلاب تركيه شديد حرف هاى رو كه تو اين تاپيك زده شد به ياد خواهيد آورد . الان ٣. سال پيش نيست . تشريف ببريد سايت help.unhcr.org  را مطالعه بفرماييد . در قسمت خدمات به غير سورى ها ملاحظه ميكنيد كه يو ان نوشته از اين به بعد اين سازمان موظف نيست با همه مصاحبه تعيين پناهندگى انجام بده و فقط از كيس هاى خاص و به شدت در معرض خطر مصاحبه انجام خواهد گرفت و بقيه بايد توسط اداره مهاجرت تركيه مصاحبه بشوند و در صورت قبولى تا زمانى كه دوست دارند ميتوانند در تركيه بمانند . يعنى حتى مصاحبه اصلى كه قبلا به صورت نرمال و خود كار بعد از پيش مصاحبه براى همه پناهجويان انجام ميشد هم الان فقط براى موارد خاص انجام خواهد گرفت . اين يعنى اينكه اين دوستانى كه الان در تركيه هستند شايد آخرين گروهى باشند كه اگر شانس بياورند راهى كشور سوم بشند و بقيه بايد سالهاى نا معلوم اينجا بدون هويت زندگى كنند . اين حرف ها را من از خودم در نياوردم همانطور كه عرض كردم تشريف ببريد سايت خود يو ان ملاحظه كنيد .
نكته بعدى اينكه فريب اين گروه تلگرامى كارگروه حقوق بشر و سايت يونيكا متعلق به بهروز بازرگان را نخوريد .
كار گروه حقوق بشر يك گروه هستش كه تنها هدفش فروش كيس به شما عزيزان هست و اين را بدونيد كه هيچ مسيحى واقعى اقدام به كيس فروشى و تشويق مردم به دروغ گفتن نميكنه . اين افراد همگى يك مشت شياد كلاه بردار هستند كه سودشون در اينه كه شما را به تركيه دعوت كنند و يك كيس به قول خودشون مطابق با قوانين حقوق بشر به شما بفروشند و براشون مهم نيست آينده شما چه خواهد شد . اينها مسيحى نيستند يك مسيحى كيس نويس نيست .
بهروز بازرگان حتى سواد درست حسابى براى تايپ كردن نداره ، ايشون بعد از ٥ سال كه در تركيه سر ملت كلاه گذاشت و خودش استينافى بود و بعد قبولى گرفت و رفت آمريكا . اگر ايشان از حقوق بشر اطلاعى داشت خودش استيناف نمى خورد.

لینک کار گروه حقوق بشری!!! و  کانالشون را برای یو ان و ای سی ام سی بفرستید تا بدونند چجوری برخی سودجوها دارند به مردم اموزش می دن کیس ارایه کنند.این بهروز بازرگان باید در امریکا سو بشه و تحت پیگرد قرار بگیره چون وکیل و مشاور رسمی مهاجرت نیست و داره به مردم فن و فوت یاد میده که با دروغ و کلک پناهندکی بگیرند.یکی نیست این بازرگان را تحویل امنیت ملی و پلیس امریکا بده؟!
یا باید خودم که رفتم امریکا پاشو بکشم به دادگاه و کاری کنم که از امریکا اخراجش کنند؟!!!
شایعه و دروغها و اطلاعات تحریف شده شون هم قابل پیگرد است.

این کانالها و گروهها را با لینک به یو ان و ای سی ام سی معرفی کنید تا بدونند دقیقا چه خبر است ...
همینها مردم را تحریک می کنند تا برای پناهدگی اقدام کنند و زندگیشون را خراب میکنند و جای پناهده های واقعی را میگیرند و همگی سالها علاف می شوند.
مگر چقدر سهمیه هست سالانه که این همه پناهجو یورش میارند ترکیه؟=
در سایت جدید یو ان هم نوشته ثبت نام در یو ان دلیل بر مصاحبه پناهندگی نیست و چه برسد انتقال به کشور سوم!!!!
/Help.unhcr.org/turkey/fa/resettlement
سایت جدید یو ان به نام کمک را بخونید تا بدونید چه خبره.
آخرين ويرايش توسط Datis31 on جمعه مرداد ماه 13, 1396 9:10 pm, ويرايش شده در 2.

Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » جمعه مرداد ماه 13, 1396 6:26 pm

این هم توضیحات سایت جدید یو ان
شما سطح دسترسی مورد نیاز برای مشاهده و دریافت فایل های پیوست این پست را ندارید.

Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط mehrave » جمعه مرداد ماه 13, 1396 11:38 pm

سپاسگذارم از ercanparsi 'گرامی
سپاسگذارم از datis گرامی
امیدوارم دوستانی که در ایران هستند با دقت بیشتری کامنتهای (رنجنامه های) دوستان را بخوانند و دقت بیشتری در انتخاب راه زندگیشان داشته باشند..

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم mehrave تشکر کرده اند: 3
Datis31 (شنبه مرداد ماه 14, 1396 7:16 am), ercanparsi (شنبه مرداد ماه 14, 1396 9:40 am), varand (شنبه مرداد ماه 14, 1396 10:30 am)
رتبه: 27.27%

mehrave
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط ercanparsi » شنبه مرداد ماه 14, 1396 9:46 am

mehrave نوشته است:سپاسگذارم از ercanparsi 'گرامی
سپاسگذارم از datis گرامی
امیدوارم دوستانی که در ایران هستند با دقت بیشتری کامنتهای (رنجنامه های) دوستان را بخوانند و دقت بیشتری در انتخاب راه زندگیشان داشته باشند..

خواهش ميكنم. شما لطف داريد. اين مسئوليت همه ماست كه هموطنان را آگاه كنيم از روند كارى جديد يو ان كه با چشم باز تصميم بگيرند و گرفتار منجلاب تركيه نشند.
امضا انتظارِ پارسايان به شادى مى انجامد، اما اميدِ شريران بر باد مى رود.
پس تنها سه چیز است که باقی می ماند :
ایمان
امید
محبت

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم ercanparsi تشکر کرده اند:
varand (شنبه مرداد ماه 14, 1396 10:30 am)

ercanparsi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 26, 1394 1:32 am
تشکر کرده: 29 بار
تشکر شده: 83 بار
امتياز: 1675
اعتبار: 4

UNREAD_POSTتوسط Datis31 » شنبه مرداد ماه 14, 1396 11:16 am

mehrave نوشته است:سپاسگذارم از ercanparsi 'گرامی
سپاسگذارم از datis گرامی

خواهش می کنم،من از شما سپاسگزارم که دلسوزی کردید و واقعیت را نوشتید حالا هرکسی خودش می دونه و زندگیش و تصمیمی که می گیرد و پیامدهایش و مسئولیتش هم برعهده خودش است.
همانگونه که می بینید برخی ها به من و شما که روشنگری می کنیم و واقعیت را می نویسیم می گویند خدای نا امیدی !
فکرش هم نمی کردند مصاحبه کشوری که روزگاری دو هفته پس از قبولی انجام می گرفت الان به یک تا سه سال رسیده باشد!
فکرش را نمی کردند ترامپی بیایید و رویاهای امریکایی اشان که توهم و سرابی بیش نبوده را به کابوس تبدیل کند!
حالا باید در ترکیه موها به رنگ دندانها دربیایند و با کوله باری از بیماری های روانی و فرسودگی و بی هدفی انهم شاید پا به سرزمین رویاهایشان بگذارند که انجا هم فرش قرمز پهن نشده و تازه اغاز سختی ها و گرفتاریهاست که انسان با اراده اهنین و اب دیده و سختی کشیده می تواند از پسش بربیاید.
گذشت دوره پناهندگی برای ایرانیان.
تخصص مردم ما گند زدن به هر چیزیست .
انقدر یورش اوردند ترکیه و کیس های ابکی دادند که یو ان هم دست مردم را دیگر خواند.
تو گویی بیشتر ایرانیان گی و لزبین و ترنس و مسیحی شده هستند!
اینکه چطور شد سر پنج سال و در دوره روحانی عزیزشان که میلیونی به او رای دادند یهو یادشان افتاد ای داد ما حقوق بشر نداریم که جای پرسش است!
سر پنج سال پناهجوهای ایرانی در ترکیه پنج برابر شده اند!!!!!
دوستان از وان خبر می دهند که صف امضای پلیس به کیلومتر رسیده !!!!!
مگر دنیا ابله است و کشورها نمی دانند چگونه در صف های رای تقلا می کردید و به جمهوری اسلامی رای می دادید؟!!!
پس پناهندگی تان برای چیست؟
انهم ایرانیان پناهنده در اروپا و امریکا در صف های رای!
تر و خشک با هم می سوزند،و امروز فیک و واقعی و ...همه با هم می سوزند چرا که از ماست که بر ماست.

در ترکیه باید گردن کج کنید تا مردم ترکیه با منت و نصف حقوق اجازه بدهند برایشان حمالی کنید و تحقیرتان هم می کنند!
تازه اگر اصلا به شما کار بدهند!

مردن در ایران بهتر از پناهندگی در ترکیه ست.
اینجا کسی به داد شما نمی رسد و در دست یو ان چیزی نیست،
شلوغ شده،کارمند یو ان کمه،کشورها پناهنده نمی گیرند یا بسیار کم و برخی پناهنده ها با ویژگی های خاص منطبق بر خواسته های کشورها.

ما می نویسیم تا اینجا بماند و وجدانمان راحت باشد که نوشتیم و هشدار دادیم که ای هم میهن ،بدان پا در چه راهی می گذاری.
Datis31
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

قبليبعدي

بازگشت به مشکلات پناهجویان

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 7 مهمان