قانون و پروسه کشوری آمریکا

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

قانون و پروسه کشوری آمریکا

UNREAD_POSTتوسط Sagan » پنج شنبه خرداد ماه 31, 1396 1:23 am

سلام دوستان
سیستم جدیدی رو برنامه ریزی کردند که٬ مث اینکه کمی مشکلتر پیچیده تر و زمان برتر خواهد بود.
اسمهای مراحل ای سی ام سی یک و دو به تاریخ پیوست و مراحل دیگه ای شبیه اونا ویا لااقل تحت اسمهای دیگه ای پروسه ی قبول پناهنده از سر گرفته خواهد شد.
اول ثبت نام
۲ چک امنتی
۳ مصاحبه با سفیران DHS  
۴ چک هویتی
۵ مدیکال و کالچر
۶ معرفی به İOM و غیره
۷ پرواز

لطفا نظراتتون رو و شنیده ها و خونده هاتون رو اینجا به اشتراک بگذارید.

این هم یک ویدئوییه از یوتوب که این مراحل و توضیح میده.
https://youtu.be/Xl-SyAnpc7s
آخرين ويرايش توسط Sagan on شنبه تير ماه 10, 1396 8:14 pm, ويرايش شده در 2.
امضا =================
خدا و الله رو کُشتم٬ نگندیده دفنش کردم٬ بره گورشو گم کنه.
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

حالت من: Cool
تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 2, 1393 5:26 pm
تشکر کرده: 53 بار
تشکر شده: 152 بار
امتياز: 3055
اعتبار: -6

Re: سیستم جدید کشوری آمریکا

UNREAD_POSTتوسط ercanparsi » پنج شنبه خرداد ماه 31, 1396 2:33 am

هموطنان عزیز و ارجمند
با سلام
همانطور که قبلا هم اشاره کردم هدف از تعلیق ۱۲۰ روزه برنامه بازاسکان پناهندگان در ایالات متحده ، کاملا واضح  و از قبل برنامه ریزی شده انجام گرفت  که آن هم باز بینی و تدوین قوانین جدید پروسه پذیرش پناهندگان معرفی شده برای اسکان مجدد در آمریکا بود . خوشبختانه بعد از این انتظار طولانی این قوانین اکنون تدوین شده اند و در وبسایت دپارتمان ایالتی ایالات متحده که در پایان عرایض بنده لینک آن را مشاهده میکنید قابل مشاهده است . هنوز زمان کوتاهی به پایان تعلیق ۱۲۰ روزه باقی است و مسلما بعد از پایان این دوره روند پذیرش پناهندگان باز از سر گرفته می‌شود اما بدیهی است که اینبار بر طبق معیار ها و قوانین جدید . قبل از اینکه به قوانین جدید بپردازیم لازم به ذکر است که برخی از پناهجویان متاسفانه بنا به دلایلی ، همیشه با ارسال کامنت هایی با بار منفی و نا امید کننده (که اگر خوش بین باشیم و عقایدشان را به پای عدم آگاهی کافیشان بگذاریم) همیشه سعی در القای این یأس و ناامیدی هستند که آهای همه پناهنده های عالم بدانید و آگاه باشید که دیگر ترکیه پایان کار شماست و  آی سی ام سی دیگر قصد ندارد به فعالیت خود ادامه بدهد و از این دسته سخنانی که میدانم کم نشنیده اید . گاهی عدم توانایی این عزیزان در درک و ترجمه متون انگلیسی سبب میشود تا بعضا ترجمه هایی کاملا وارونه و غلط از مقالات خبرگزاری های انگلیسی زبان را به خورد پناهندگان در وبسایت ها و یا گروه های تلگرام بدهند که خود باعث تشویش اذهان پناهجویان میشود . لذا خواهشمند است اگر قدرت کافی در درک کلمات انگلیسی ندارید و از گوگل ترانسلیت برای درک مطالب استفاده میکنید لطفا مطالب ترجمه شده توسط ترانسلیتور ها را برای خودتان نگه داشته و در جایی دیگر عنوان نکنید که کسی به سواد شما حضرات هم شک نکند!!
اما اصل مطلب :
بر طبق منبع وبسایت رسمی دپارتمان ایالتی ایالات متحده آمریکا از این پس هر فرد پناهنده که برای اسکان مجدد توسط UNHCR به ارگان های باز اسکان در ایالات متحده معرفی میشود باید از ۶ مرحله زیر عبور کند . (روند کلی به صورت اینفوگراف در لینک پیوست این مطلب موجود است )
مرحله اول:
ثبت‌نام و جمع آوری اطلاعات
پناهندگانی که پرونده آنها برای باز اسکان توسط UNHCR به آمریکا ارجاع داده میشوند در این مرحله ثبت نام میشوند و اطلاعات اولیه و بیوگرافی آنها جمع آوری شده و به سازمانی به نام Resettlement Support Center (RSC) فرستاده میشود. آر اس سی پرونده را بررسی کرده و بعد از دریافت اطلاعت کافی در خصوص کیس پناهنده پرونده را برای Worldwide Refugee Admission Processing System که به اختصار WRAPS گفته میشود ارسال میکند . این سیستم بعد از بررسی منابع و اطلاعات کیس پرونده را برای استعلام به سازمان های امنیتی ایالات متحده آمریکا ارسال میدارد .
مرحله دوم :
آغاز چک های امنیتی
همانطور که ملاحظه میفرماید چک های امنیتی که قبلا بعد از ICMC2 صورت می‌گرفت ، در قوانین جدید اینبار در ابتدای کار و به شکل سخت گیرانه تری انجام خواهد گرفت.
سازمان امنیت ملی آمریکا ، سازمان ملی مقابله با تروریسم، اف بی آی (FBI) ، دپارتمان امنیت میهن که به اختصار DHS نامیده میشود ، سازمان دفاع ملی و دپارتمان ایالتی همه و همه دست به دست هم خواهند داد تا سوابق پناهنده را بر مبنای اطلاعات اولیه دریافتی از سوی RSC مورد بررسی قرار دهند . این بررسی ها شامل روابط پناهنده در سال های گذشته ، سفر هایی که در گذشته انجام داده ، اطلاعات شخصی و غیره می‌باشد .
در اینفوگراف ذکر گردیده که سوابق پناهدگان اینبار بیش از هر متقاضی ورود به آمریکا و به صورت موشکافانه مورد بررسی قرار خواهد گرفت.
مرحله سوم :
مصاحبه DHS
این مصاحبه که تقریبا همان icmc2  سابق میباشد اندکی تغییرات داشته که در ذیل به سمع و نظر شما گرامیان میرسد :
در صورتی که چک های امنیتی را با موفقیت پشت سر بگذارید تمام سوابق و بررسی ها از سوی آژانس های مختلف امنیتی که در مرحله دوم ذکر کردیم برای DHS ارسال میشود. افسران دوره دیده جدید این سازمان با شما وقت مصاحبه تنظیم میکنند و در مصاحبه اطلاعات شما را جمع آوری و بررسی میکنند . تمام مصاحبه های قبلی شما در دسترس DHS قرار دارد و تمامی اطلاعات با سیستم WRAPS هماهنگ میشود . در صورتی که DHS  کوچکترین تناقص و اشکالی در پرونده شما ببیند پروسه بلادرنگ متوقف گردیده و پرونده وارد چک های امنیتی پیشرفته خواهد شد . اما در صورت موفقیت و قبولی در مصاحبه DHS اطلاعات و نتایج مصاحبه از طریق سیستم WRAPS قابل پیگیری خواهد بود .
مرحله چهارم:
چک های امنیتی بیولوژیک
در این مرحله پناهنده انگشت نگاری خواهد شد و اطلاعات انگشت نگاری برای سازمان های زیر ارسال شده و در دیتابیس آنها خواهد ماند :
۱: دیتابیس بیولوژیک FBI
۲:دیتابیس DHS که شامل درخواست های مهاجرت و ویزا های قبلی متقاضی و مسافرت های قبلی پناهنده میشود
۳:دیتابیس وزارت دفاع ایالات متحده آمریکا که شامل تمام انگشت نگاری های میشود که متقاضی قبلا بنا به هر علتی در هرجای دنیا انجام داده است .
نتایج تحقیقات انگشت نگاری برای  DHS ارسال میشود و درصورت کشف هرگونه سابقه جرم از سوابق انگشت نگاری، پرونده بلافاصله بسته خواهد شد. توجه داشته باشید حتی اگر جواب قبولی DHS را داشته باشید ولی نتایج انگشت نگاری منفی باشد پرونده شما مختومه اعلام شده و به  UNHCR باز پس فرستاده خواهد شد .
در صورتیکه با موفقیت از این مرحله عبور کردید وارد مرحله بعدی می‌شوید.
مرحله پنجم :
مدیکال و کلاس های آشنایی با فرهنگ
این مرحله تغیرات به خصوصی نداشته حداقل من چیزی ندیدم در متن که قابل ذکر باشد.
مرحله ششم:
واگذاری پرونده به بخش بازاسکان داخلی. تعیین لوکیشن و سفر
در این مرحله پرونده از DHS به سازمان های همکار برای تعیین تاریخ پرواز ارجاع داده میشود که در ترکیه IOM   اینکار را بر عهده دارد .
مرحله هفتم :
رسیدن به ایالات متحده
بقیه مراحل در آمریکا ادامه پیدا میکنند و شامل استقبال در فرودگاه و اسکان مجدد توسط آژانس های همکار است که همه اطلاع دارید .
در آخر ذکر گردیده که ایالات متحده در پایان سال کاری 2016 به 84.995 پناهنده از سراسر جهان خوشآمد گفته است.
اگر سخن به درازا کشید عذرخواهی مرا بپذیرید اما سعی بر این بود که بدون هیچ تغییری آنچه که در وبسایت رسمی درج گردیده را ترجمه و در اختیار شما عزیزان قرار دهم .امید آنکه مورد استفاده شما عزیزان قرار گیرد و ایمان دارم که خداوند زنده همیشه پشتیبان و محافظ شما خواهد بود و اوست که پناه بی پناهان است .
در پایان لینک مراحل باز اسکان از وبسایت رسمی دپارتمان ایالتی ایالات متحده آمریکا به زبان انگلیسی تقدیم حضورتان میگردد:

https://www.state.gov/j/prm/ra/admissions/
امضا انتظارِ پارسايان به شادى مى انجامد، اما اميدِ شريران بر باد مى رود.
پس تنها سه چیز است که باقی می ماند :
ایمان
امید
محبت

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم ercanparsi تشکر کرده اند: 2
baaraan (پنج شنبه تير ماه 1, 1396 10:02 pm), stage (پنج شنبه تير ماه 1, 1396 7:44 pm)
رتبه: 18.18%

ercanparsi
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه مهر ماه 26, 1394 1:32 am
تشکر کرده: 29 بار
تشکر شده: 83 بار
امتياز: 1675
اعتبار: 4

UNREAD_POSTتوسط Sagan » پنج شنبه تير ماه 1, 1396 12:52 pm

ممنون از ترجمه.
امیدوارم به زودی اهامون تماس بگیرند.
امضا =================
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Sagan » پنج شنبه تير ماه 1, 1396 12:55 pm

عکسهای مربوطه:
شما سطح دسترسی مورد نیاز برای مشاهده و دریافت فایل های پیوست این پست را ندارید.
امضا =================
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Sagan » پنج شنبه تير ماه 1, 1396 12:56 pm

1
امضا =================
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Sagan » پنج شنبه تير ماه 1, 1396 12:57 pm

2
امضا =================
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

3
امضا =================
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

4
امضا =================
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Sagan » پنج شنبه تير ماه 1, 1396 12:58 pm

5
امضا =================
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Sagan » پنج شنبه تير ماه 1, 1396 12:58 pm

6
امضا =================
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط Sagan » پنج شنبه تير ماه 1, 1396 12:59 pm

7
امضا =================
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط sinaansarifard » پنج شنبه تير ماه 1, 1396 3:25 pm

Sagan نوشته است:سلام دوستان
سیستم جدیدی رو برنامه ریزی کردند که٬ مث اینکه کمی مشکلتر پیچیده تر و زمان برتر خواهد بود.
اسمهای مراحل ای سی ام سی یک و دو به تاریخ پیوست و مراحل دیگه ای شبیه اونا ویا لااقل تحت اسمهای دیگه ای پروسه ی قبول پناهنده از سر گرفته خواهد شد.
اول ثبت نام
۲ چک امنتی
۳ مصاحبه با سفیران DHS  
۴ چک هویتی
۵ مدیکال و کالچر
۶ معرفی به İOM و غیره
۷ پرواز

ساگان عزیز و دوستان محترم چند تا چیز هستش که حس کردم باید باهاتون در میون بزارم .... اول اینکه این اقایی که لینک youtube گزاشتید ازشون رو من از نزدیک میشناسم زمانی که تو ترکیه بودند و ایشون اطلاعات خوبی دارند و اینجا به خیلی از دوستان که به مشکل بر میخوردند کمک کردند البته با گرفتن پول که اونش به من ربطی نداره چون اجباری نبوده و هز ** که داده با اراده ی خودشون بوده امااااااااااااا

این لینکی که از department of state امریکا گزاشتید سالهاست که اونجاست و هیچ تغیری نکرده !!!!!! مراحل امنیتی واسه پناهنده ها همیشه به محض جمع اوری اثر انگشت شروع میشده !!!!

اگه خونده باشید من خبرای روز رو گاه گاه میزارم ولی الان هر جا میگردم هیچ خبری که به ما مربوط شه هیچ جا نیسن .... نمیگم که این اقا بهروز بازرگان که ویدیو رو گزاشتن نیت بدی دارند خییییییییییییییییر ولی اطلاعاتاشون خیلی مواقع ناقص و اشتیاه اهستش .... قصد نداشتم حتی چیزی بنویسم اینجا ولی وقتی فکرشو میکنم که شایعه داره پخش میشه دوست دارم که تصحیحش کنم .

امیدوارم مشکل هممون حل شه و کارا دوباره راه بیفنه که میوفته در اینده ی نزدیک که البته اونم بستگی به دیوان عالی امریکا رو داره که خبر گزاری ها میگن بزودی حکم میدن که ایا دستورمحاجرتي ترامپ رو به صورت اورژانسي اجرايي كنن يا نه .... يعني خبر چند روز پيش اقاي بازرگان هم كه تو كاانال تلگرامشون گفتند اره همه چي تموم شده و اينا هم اشتتباه هستش .... 9th circuit court of appealsو4th circuit court of appealدادگاه هاي فدرال امريكا هستند كه زير مجموعه ي ديوان عالي امريكا هستند ... 4th circuit court of appeal حدود ١ ماه پيش و 9th circuit court of appeals همين هفته گذشته واسه بار دوم جلوي دستور ترامپ رو گرفتند ولي دولت به ديوان عالي درخواست بازنگري كرد و هنوز چيزي تموم نشده ... با وجود ٥ قاضي از ٩ قاضي ديوان عالي كه همگي جناه راستي هستند و ريپابليكن يعني هم حزب پرزيدنت ترامپ

مفسران سياسي امريكا هيچ كدوم پيش بيني راجب اينكه ديوان عالي چي كار ميكنه نكردن  ولي همگي ميگن كه چون دستور ترامپ در زمينه  ي امنيت ملي هستش  ديوان عالي به احتمال زياد دخالت ميكنه حتي با وجود ٢ راي مخالف دادگاه هاي فدرال  

در كيس هاي معمولي ديوان عالي به راي دادگاه هاي فدرال رجوع ميكنه اما نه در اين مورد لا اقل از ديد چهره هاي سياسي امريكا كه من به صورت خيلي تزديك دنبال ميكنم

الان همه چيز در دست ديوان عالي هستش و هنوز چيزي تموم نشده

خلاصا كه نميدونم چرا ولي اينطوري شده كه مردم نظر شخصي خودشون رو به عنوان خبر به خورد ملت ميدن !!!!!!!

روند کار دیوان عالی یکم طولانی هست توضیحش و دونستنشم زیاد مهم نیست ولی قول میدم که خبرای جدید رو به گوشتون برسونم ....فعلا 2 چیز :
1.دستور مها جرتی هنوز زندست و منتظر رای دیوان عالی هستش
2.این لینکی که از department of state امریکا گزاشتید سالهاست که اونجاست و هیچ تغیری نکرده من سالهاست که دارم میخونمش !!!!!! مراحل امنیتی واسه پناهنده ها همیشه به محض جمع اوری اثر انگشت شروع میشده !!!!

اگه لینک خبری دارید از رسانه های امریکایی خوشحال میشم ببیبنم .......

به امید روزهای خوب
sinaansarifard
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه بهمن ماه 21, 1393 1:00 am
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 16 بار
امتياز: 320
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط sara22 » پنج شنبه تير ماه 1, 1396 4:52 pm

sinaansarifard نوشته است:
اول ثبت نام
۲ چک امنتی
۳ مصاحبه با سفیران DHS  
۴ چک هویتی
۵ مدیکال و کالچر
۶ معرفی به İOM و غیره
۷ پرواز

ساگان عزیز و دوستان محترم چند تا چیز هستش که حس کردم باید باهاتون در میون بزارم .... اول اینکه این اقایی که لینک youtube گزاشتید ازشون رو من از نزدیک میشناسم زمانی که تو ترکیه بودند و ایشون اطلاعات خوبی دارند و اینجا به خیلی از دوستان که به مشکل بر میخوردند کمک کردند البته با گرفتن پول که اونش به من ربطی نداره چون اجباری نبوده و هز ** که داده با اراده ی خودشون بوده امااااااااااااا

این لینکی که از department of state امریکا گزاشتید سالهاست که اونجاست و هیچ تغیری نکرده !!!!!! مراحل امنیتی واسه پناهنده ها همیشه به محض جمع اوری اثر انگشت شروع میشده !!!!

اگه خونده باشید من خبرای روز رو گاه گاه میزارم ولی الان هر جا میگردم هیچ خبری که به ما مربوط شه هیچ جا نیسن .... نمیگم که این اقا بهروز بازرگان که ویدیو رو گزاشتن نیت بدی دارند خییییییییییییییییر ولی اطلاعاتاشون خیلی مواقع ناقص و اشتیاه اهستش .... قصد نداشتم حتی چیزی بنویسم اینجا ولی وقتی فکرشو میکنم که شایعه داره پخش میشه دوست دارم که تصحیحش کنم .

امیدوارم مشکل هممون حل شه و کارا دوباره راه بیفنه که میوفته در اینده ی نزدیک که البته اونم بستگی به دیوان عالی امریکا رو داره که خبر گزاری ها میگن بزودی حکم میدن که ایا دستورمحاجرتي ترامپ رو به صورت اورژانسي اجرايي كنن يا نه .... يعني خبر چند روز پيش اقاي بازرگان هم كه تو كاانال تلگرامشون گفتند اره همه چي تموم شده و اينا هم اشتتباه هستش .... 9th circuit court of appealsو4th circuit court of appealدادگاه هاي فدرال امريكا هستند كه زير مجموعه ي ديوان عالي امريكا هستند ... 4th circuit court of appeal حدود ١ ماه پيش و 9th circuit court of appeals همين هفته گذشته واسه بار دوم جلوي دستور ترامپ رو گرفتند ولي دولت به ديوان عالي درخواست بازنگري كرد و هنوز چيزي تموم نشده ... با وجود ٥ قاضي از ٩ قاضي ديوان عالي كه همگي جناه راستي هستند و ريپابليكن يعني هم حزب پرزيدنت ترامپ

مفسران سياسي امريكا هيچ كدوم پيش بيني راجب اينكه ديوان عالي چي كار ميكنه نكردن  ولي همگي ميگن كه چون دستور ترامپ در زمينه  ي امنيت ملي هستش  ديوان عالي به احتمال زياد دخالت ميكنه حتي با وجود ٢ راي مخالف دادگاه هاي فدرال  

در كيس هاي معمولي ديوان عالي به راي دادگاه هاي فدرال رجوع ميكنه اما نه در اين مورد لا اقل از ديد چهره هاي سياسي امريكا كه من به صورت خيلي تزديك دنبال ميكنم

خلاصا كه نميدونم چرا ولي اينطوري شده كه مردم نظر شخصي خودشون رو به عنوان خبر به خورد ملت ميدن !!!!!!!

روند کار دیوان عالی یکم طولانی هست توضیحش و دونستنشم زیاد مهم نیست ولی قول میدم که خبرای جدید رو به گوشتون برسونم ....فعلا 2 چیز :
2.این لینکی که از department of state امریکا گزاشتید سالهاست که اونجاست و هیچ تغیری نکرده من سالهاست که دارم میخونمش !!!!!! مراحل امنیتی واسه پناهنده ها همیشه به محض جمع اوری اثر انگشت شروع میشده !!!!

به امید روزهای خوب

مرسی بابت اطلاعات به جا و مفیدتون دوست عزیز
sara22
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه ارديبهشت ماه 7, 1396 3:06 pm
تشکر کرده: 34 بار
تشکر شده: 18 بار
امتياز: 360
اعتبار: 4

UNREAD_POSTتوسط pm1 » پنج شنبه تير ماه 1, 1396 11:18 pm

برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود
عضويت  / ورود

هر کسی یه چیزی می گه من که قاطی کردم .. بالاخره چی می شه ...

pm1
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه مرداد ماه 1, 1394 12:27 am
تشکر کرده: 19 بار
تشکر شده: 11 بار
امتياز: 225
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط Sagan » پنج شنبه تير ماه 1, 1396 11:53 pm

sinaansarifard نوشته است:
اول ثبت نام
۲ چک امنتی
۳ مصاحبه با سفیران DHS  
۴ چک هویتی
۵ مدیکال و کالچر
۶ معرفی به İOM و غیره
۷ پرواز

به امید روزهای خوب

یعنی این سایت رسمی که اینارو درج کرده خیلی وقته و سالهاست که اونجاست که اینارو نوشته؟
تاریخ هم که نداره
اما به نظر نمیاد مال خیلی وقت پیش باشه.
امضا =================
نماد کاربر
Sagan
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

بعدي

• مباحث مشابه