مشاوره وکیل

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

مشاوره وکیل

UNREAD_POSTتوسط bntt » يکشنبه فروردين ماه 9, 1393 2:00 am

با سلام
ایا کسی در مورد وکیل صالح در آنکارا  اطلاعاتی از سوابق و یا مورد اطمینان بودن ایشان اطلاعی دارد ؟    
می خواهم از ابتدا کیسم را با وکیل ببرم جلو آیا این روش صحیح می باشد و یا وکیل مورد اطمینان سراغ دارید.لطفا راهنمایی کنید. با تشکر
bntt
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
0%

تاريخ عضويت: يکشنبه فروردين ماه 9, 1393 1:46 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: مشاوره وکیل

UNREAD_POSTتوسط shahpoor » يکشنبه فروردين ماه 9, 1393 2:16 am

دوست هم وطن  وكيل
تاثيري در قبولي شما نخوتهند داشت اكر خودت بتوني درست  حرف بزني نيازي به وكيل نيست
نماد کاربر
shahpoor
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه ارديبهشت ماه 9, 1391 9:24 pm
تشکر کرده: 141 بار
تشکر شده: 76 بار
امتياز: 1534
اعتبار: 2

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » يکشنبه فروردين ماه 9, 1393 2:33 am

هموطن ارجمند
در حالت کلی وجود وکیل ( بشرط اینکه در امور مربوط به مهاجرت و پناهندگی باتجربه و آگاه باشد ) میتواند قبل ار ارائه جزییات کیس پناهندگی , به پناهجو در جهت رفع نقاط ضعف احتمالی کیس پناهندگی ارائه شده کمک کند ولی البته وجود او الزامی نیست. اغلب پناهجویان بدون داشتن وکیل و با استفاده از اطلاعات موثقی که از منابع معتبر بدست می آورند و با تکیه بر تجربیات افراد مورد اعتماد , از کیس پناهندگی خود دفاع می کنند و بسیاری از آنها نیز بدون استفاده از خدمات یک وکیل نتیجه مثبت اخذ می کنند. البته اگر قصد پیگیری تقاضای استیناف ( بررسی مجدد درخواست پناهندگی پس از یک بار نتیجه ردی ) را دارید توصیه میشود حتما" از خدمات یک وکیل استفاده کنید. برخی از نهادها امکان استفاده از خدمات وکلای آگاه به امور پناهندگی را بطور رایگان هم برای شما فراهم می آورند.
ضمنا" در حالت کلی استخدام وکیل در تسریع رسیدگی به پرونده های پناهجویی توسط مراجع ذیربط , بی تاثیر است.
پیروز باشید و یزدان نگهبان
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » يکشنبه فروردين ماه 9, 1393 2:39 am

کلیه پناهجویان و پناهندگان میتوانند در هر مرحله از بررسی پرونده و تصمیم گیری در مورد آن وکیل خود را نیز به همراه داشته باشند. لازم نیست که شخص وکیل فارغ التحصیل رشته حقوق یا دارای پروانه وکالت و باصطلاح وکیل ثبت شده باشد .بلکه ممکن است یکی از آشنایان پناهجو یا پناهنده باشد که او را مورد اعتماد و آگاه می دانند . البته این شخص باید دارای هویت اثبات شده باشد ( یعنی مدارک شناسایی معتبر و قابل قبول در اختیار داشته باشد ) , بتواند بصورت قانونی در کشور محل مصاحبه حضور داشته باشد ( یعنی مثلا" مقامات ترکیه حضور او را در ترکیه قانونی دانسته و با آن مخالفتی نداشته باشند ) , عاقل و بالغ باشد ( حداقل 18 سال تمام داشته باشد ) و ضمنا" از افراد زیر کیس یک کیس واحد با موکل نباشد ( برای نمونه ,دو همسر که دارای کیس پناهندگی مشترکی هستند, نمی توانند در جریان این مصاحبه ها وکالت یکدیگر را عهده دار شوند زیرا قرار است با هر دوی ایشان در مورد کیسی واحد مصاحبه شود).  البته همچنان که پیشتر نوشته ام معمولا" همراه داشتن وکیل در مصاحبه ها لازم نیست ( بخصوص پناهجویانی که توسط UNHCR بعنوان پناهنده شناخته شده اند ) . زیرا اگر این شخص  واقعا" آگاه و مورداعتماد نباشد ,ممکن است باعث دردسر اضافی و اصطلاحا" قوز بالا قوز شود. اگر هم بخواهید یک وکیل حرفه ای و آگاه به مسایل پناهندگی استخدام کنید ,باید چند هزار دلار برای کاری پرداخت کنید که خودتان با رعایت برخی نکات لازم ,قادر به انجام آن هستید. مگر آنکه واقعا" پول اضافی داشته باشید که اغلب چنین نیست ! بهرحال در صورت تمایل به همراه داشتن یک وکیل و استفاده از خدمات او در جریان مصاحبه ها و رسیدگی به پرونده مربوطه ,باید نام و مشخصات او را دقیقا" و بصورت کتبی در اولین فرصت قبل از انجام هر مصاحبه به مسوولین نهاد طرف مصاحبه اعلام کنید. نامه یا فکس ارسالی باید حاوی شماره کیس و مشخصات فردی سرکیس نیز باشد و توسط او امضا شده باشد. طی یک نامه کتبی یا فکس به نهاد طرف مصاحبه شخص وکیل نیز با درج مشخصات خود باید تاکید کند که مایل و برای او ممکن  است در جلسات مصاحبه , موکل خاصی را همراهی کند و نوشته را امضا کند. ضمنا" وکیل باید در این نامه مشخص کند که آیا در جریان مصاحبه ها به مترجم نیاز دارد یا خیر و اگر نیاز دارد به چه زبانی ( این مساله جدا از نیاز به مترجم برای شخص پناهجو یا پناهنده است ) . توجه داشته باشید که استخدام یا همراهی با یک وکیل در جریان بررسی پرونده پناهندگی به این معنا نیست که شخص پناهجو یا پناهنده میتواند به وکیل برای پاسخگویی به پرسشها در مصاحبه وکالت داده و شخصا" از شرکت در مصاحبه ها معاف باشد. همچنین , بدیهی است که چنانچه در هر زمان ,شخص پناهنده یا پناهجو به هر دلیل مایل باشد وکیل خود را عزل کرده یا تغییر دهد ,می تواند مساله را کتبا" به نهاد مربوطه اطلاع دهد. در این حالت به ذکر دلیل عزل یا تغییر وکیل نیازی نیست و با این کار وکالت وکیل در مورد کیس مذکور لغو میشود. در چنین حالتی مهم است که مدارکی که احتمالا" به وکیل قبلی داده اید از او بازپس بگیرید.
البته تاکید بر عدم نیاز به استفاده از خدمات یک وکیل , شامل پناهجویانی که مستقیما" به کشور پناهنده پذیر وارد شده و درخواست پناهندگی می دهند ,نمی شود. معمولا" در همه این کشورها امکان استفاده از خدمات رایگان وکلای امور پناهندگی , برای پناهجویان مهیاست. به تمامی این دسته از پناهجویان اکیدا" توصیه می شود از این خدمات رایگان استفاده کنند تا از بیشترین میزان ممکن برای برخورداری از حمایت و مشاوره حقوقی مناسب بهره مند باشند.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » يکشنبه فروردين ماه 9, 1393 2:47 am

هموطن گرامی
در ارتباط با استخدام وکیل و نیاز یا عدم نیاز به چنین کاری برای موفقیت کیس های پناهندگی مطالب قبلی برای مطالعه ارسال شده است. دو مطلب فوق نیز از نوشته های قبلی عینا copy&paste شده است .
توصیه میشود نخست کلمات کلیدی سوال مورد نظر خود را در قسمت جستجوی وب سایت تایپ کرده و سپس کلید Enter را فشار دهید. بعد به مطالعه نوشته های ارسالی قبلی بپردازید و چنانچه پاسخ سوال خود را نیافتید ( یا پاسخهای ارائه شده قبلی از نظر شما موثق یا کامل نبود ) آن را مطرح کنید.
در مورد سوال شما کلمات کلیدی برای جستجوی مطالب ارسالی قبلی مرتبط در وب سایت می توانست    مشاوره استخدام وکیل نیاز     باشد.
پیروز باشید و یزدان نگهدار.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

UNREAD_POSTتوسط shirinalaei » يکشنبه فروردين ماه 10, 1393 4:29 am

ممنون از هموطن عزیز به خاطر پاسخ ایشان
اما سوال دوست ما به نظر کامل پاسخ داده نشد و کلمه کلیدی ایشان آقایی به نام صالح بود که ادعای وکالت داشته اند
بنده در محافل زیادی با پناهندگان ارتباط داشته ام در خیلی از این گپ و گفت ها نام آقای صالح در آنکارا شنیده می شوند بسیاری او را خدای کیس سازی و به قول معروف رمز صد در صد قبولی و تعیین کشوری می پندارند عجیب این است که پناهندگان که خیری از انها هیچ گاه به کسی نرسیده و گاها پرونده بسته هم میباشند ادم را به کناری می کشند و می گویند بیا برو پیش صالح راحت قبولی میگیری اینم شمارش کشور برت نمی داره بهت کشور می دهند این کار انقدر تکرار می شود که انسان فکر می کنید قرار است از پولی که به اقای صالح می دهد این دوستان پناهنده نیز سهیم شوند
حال سوال چهار گزینه ای مطرح است
این آقای صالح کدام یک از موارد زیر است
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

1-این اقای صالح یک کلاهبردار است؟
2- یک کیس ساز است که با استفاده از تجارب کیس سازی می کند؟
3- یک وکیل حرفه ای و حقوقی است که ارتباطات مجاز یا غیر مجازی به داخل یو ان دارد
4- هیچ کدام
عضويت  / ورود

shirinalaei
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 8, 1392 4:22 am

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » يکشنبه فروردين ماه 10, 1393 8:00 am

هموطن گرامی
شکی نیست که برخی از افراد چه دارای پروانه وکالت باشند و چه نباشند مدعی امکان ساختن کیس های پناهندگی موفق بصورت رایگان یا در قبال دریافت پول برای پناهجویان هستند. اینکه کیس های ساختگی ارائه شده توسط ایشان تا چه حد منجر به دریافت نتیجه قبولی برای شخص مدعی پناهندگی باشد نیاز به داشتن آمارهای کاملا مشخص دارد که البته در اختیار ما نیست.
بدیهی است تعداد قابل ملاحظه ای از ایشان افرادی هستند که از کم اطلاعی مراجعان سوء استفاده می کنند. در یکی از تبلیغات شبکه های ماهواره ای خارج از ایران تبلیغ وکیلی را دیدم که با اطمینان می گفت بدون داشتن هیچگونه آشنایی با زبان انگلیسی از دانشگاههای معتبر ایالات متحده آمریکا پذیرش تحصیلی بگیرید ! البته ایشان در این تبلیغ اظهار نمی کرد که در نظر دارد متقاضیان را با اخذ نوعی دیگر از ویزا بغیر از ویزای تحصیلی و بصورت مشروط وارد ایالات متحده کند تا متقاضی در کلاسهای مربوطه شرکت کند و پس از اخذ نمره بالا در آزمون تافل برای ادامه تحصیل در دانشگاه پذیرفته شود! این درحالی است که دانشگاههای ایالات متحده در پذیرش دانشجویان کاملا مستقل و مختارند و اغلب به نمرات اخذ شده در دوران تحصیلات دبیرستانی نیز بسیار بها میدهند.
بهرحال من نام شخص مذکور را نشنیده ام ولی با وجود همه نابسامانی هایی که در رسیدگی به پرونده های پناهندگی در دفتر کمیساریا در ترکیه وجود دارد گمان نمی کنم یک نفر بتواند با دریافت پول و در مقابل سفارش اعطای قبولی یا اختصاص کشور پناهنده پذیر در این راه قدمی برای پناهجویان یا پناهندگان بردارد. ضمنا زمانی که فساد اداری در یک سازمان آنقدر گسترده باشد که نام یک شخص بعنوان کارچاق کن در همه جا شناخته شده باشد دیگر برای آن سازمان اعتبار و آبرویی باقی نخواهد ماند و لذا در چنین مواردی خود آن نهاد یا سازمان بین المللی به رفع این معضل حساس تر از همه مراجع ذیربط خواهد بود.
البته ارسال نامه در حمایت از ادعای پناهندگی پناهجوی مدعی از سوی گروهها یا افراد شناخته شده خوشنام که سابقه فعالیتهای طولانی مدت در زمینه دفاع از حقوق بشر داشته باشند ممکن است موثر واقع شود.
با همه این توضیحات چنانچه مطلع هستید شخص یا اشخاصی در قبال دریافت پول موفق به تطمیع یک یا چند تن از کارکنان دفتر کمیساریای پناهندگان در جهت تضییع حقوق دیگران شده اند موظف هستید این مساله را با ذکر دلایل و شواهد به دفتر امور بازرسی کمیساریای پناهندگان مستقر در ژنو بصورت کتبی ( از طریق ارسال فکس ) یا از طریق ارسال ایمیل گزارش دهید.
پیروز باشید و یزدان نگهدار.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

UNREAD_POSTتوسط ahmad4 » يکشنبه فروردين ماه 10, 1393 11:33 am

جناب هموطن مشاور فرهیخته و نوعدوست بسیار مفتخریم که مجددا می توانیم از رهنمودهای بقاعده جنابعالی برخوردار شویم. جایتان خالی بود.
نماد کاربر
ahmad4
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: يکشنبه تير ماه 30, 1392 10:56 pm
تشکر کرده: 65 بار
تشکر شده: 40 بار
امتياز: 800
اعتبار: 2

UNREAD_POSTتوسط sahil » جمعه ارديبهشت ماه 5, 1393 10:26 pm

سلام  من قبولی استرالیا دارم  ومنتظر مصاحبه با سفیرهستم .تصمیم  گرفتم ازدواج کنم  ونامزدم 4 ماهه استیناف خورده و مطمئنم قبولی میگیره و کشورشم آمریکا میشه چونکه برادر و عمه وکشیشمون در آمریکا ست و این باعث فاصله زیاد میشه .لطفا راهنمایی کنید چه راهی بهتره و زمان کمتری رو در ترکیه داره :1- من در مصاحبه با سفیر ایشان رو partnerمعرفی کنم ایا نیازی به مدارک هست ؟2- ازدواج بکنم با مدارک ازدواجی مصاحبه سفیر برم  و آیا پورسه پرونده ام طولانی تر میشه و چه مدت ؟ 3-آیا کافیه ایشان فقط با گفتن در مصاحبه مجدد که نامزدم کشور ش استرالیاست ومن رو هم به استرالیا بدهید ؟ با کما تشکر از همکاریتون برکت خداوند بر شما

عضويت  / ورود
                یک بی پناه

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود
                یک بی پناه

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود
                یک بی پناه
عضويت  / ورود

sahil
یک بی پناه
یک بی پناه
64.3%

تاريخ عضويت: چهارشنبه ارديبهشت ماه 3, 1393 2:13 pm

UNREAD_POSTتوسط binam154 » پنج شنبه تير ماه 18, 1394 9:42 am

مهاجر تنها شما اگر در مصاحبه یوان ردی گرفتی چرا دنبال وکیل می گردی؟ خوب با هلسینکی تماس بگیر تا برات استیناف بنویسند از پستهای هلسینکی و استیناف استفاده کن آنها را بخون تا تجربه کسب کنی . بی خودی دنبال وکیل نگرد فقط پولت را هدر خواهی داد . سازمان یوان فقط استیناف نوشته شده یا مشاوره شده از طریق هلسینکی را قبول داره .
binam154
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه اسفند ماه 5, 1391 10:42 am
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 7 بار
امتياز: 140

UNREAD_POSTتوسط shiiivaaa » سه شنبه تير ماه 23, 1394 11:50 am

کسی  در مورد وکیل صالح اطلاعاتی داره ؟ پرونده من استیناف خورده میخوام باهاش کارامو درست کنم لطفا بهم کمک کنین ممنون میشم
shiiivaaa
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: جمعه تير ماه 19, 1394 10:27 am

UNREAD_POSTتوسط amin0098 » سه شنبه تير ماه 23, 1394 12:04 pm

shiiivaaa نوشته است:کسی  در مورد وکیل صالح اطلاعاتی داره ؟ پرونده من استیناف خورده میخوام باهاش کارامو درست کنم لطفا بهم کمک کنین ممنون میشم

دوست عزیز سلام   اسیناف هم میشه گفت جز از این پروسه است که متاسفانه شامل گروهی از پناهجو هاست فقط زمان برای شما طولانی میشود اگر از راه درست بروی باز زودتر به نتیجه میرسی شما فقط از هلسینگی میتوانی زودتر به قبولی دست پیدا کنی     موفق وپیروز باشید
امضا خداوندا در تو پناه جسته ام  :   در عدل خویش مرا  خلاصی ده
amin0098
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: يکشنبه شهريور ماه 16, 1393 3:14 pm
تشکر کرده: 49 بار
تشکر شده: 14 بار
امتياز: 285
اعتبار: 8

UNREAD_POSTتوسط sarah » سه شنبه تير ماه 23, 1394 12:55 pm

دوستان کسی وکیل بولچین و می شناسه؟ چند وقته قبولی میده؟
sarah
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه بهمن ماه 30, 1393 9:21 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 15 بار
امتياز: 300

UNREAD_POSTتوسط 121aref » جمعه تير ماه 26, 1394 6:48 pm

چندسوال برام پیش اومده لطفا اگر دوستان اطلاعات موثقی در موردشون داره راهنمایی کنه

1-اگر من بخوام طی همین هفته خودم و خانوادم  به  unمعرفی  کنیم  باید به   کجا مراجعه کنم،، آسام یا اداره مهاجرت؟
2-آیا فقط باید به شهر آنکارا مراجعه کنم یادر شهرهای دیگر  هم  این امکان وجود دارد؟
3- اگر در شهرهای دیگر  امکان معرفی کردن وجود داشته باشد آیا بعد از مصاحبه پلیس درهمان شهر نگه میدارند یا اینکه به "شهرهای باز" دیگر منتقل میشویم؟
4-من ممنوع الخروج  هستم و باید غیرقانونی برم،حالا میتونم مدتی(1هفته) در یکی از شهرها بمانم تا خانواده ام از طریق قانونی به من ملحق بشن یا درجا باید خودم رو معرفی کنم؟؟
5-در صورت ورود غیرقانونی من و ورود قانونی همسر وفرزندم ،ایرادی به پرونده ما از طریق un وارد هست؟؟
6-در بعضی از مباحث این انجمن خواندم هنگام مراجعه  به un باید آدرس و  شماره تلفن به آن سازمان ارائه دهیم،سوال اینه وقتی  هنوز شهری  برای سکونت  به ما    معرفی  نکردند چطور  باید آدرس بدهیم؟؟
7-برای خرید  خط تلفن آیا مدرکی از ما میخواهند؟اگر بله چه مدرکی؟

از  توجه همه دوستان عزیز که محبت میکنند و پاسخ میدهند پیشاپیش ممنون  وسپاسگزارم aref12100@gmail.com
در کل 1 بار ویرایش شده. اخرین ویرایش توسط 121aref در جمعه تير ماه 26, 1394 6:49 pm .
121aref
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: جمعه تير ماه 26, 1394 6:31 pm
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 20

UNREAD_POSTتوسط marya » جمعه تير ماه 26, 1394 7:32 pm

١
آخرين ويرايش توسط marya on چهارشنبه آبان ماه 26, 1395 8:31 am, ويرايش شده در 2.
marya
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه فروردين ماه 11, 1393 8:27 pm
تشکر کرده: 12 بار
تشکر شده: 39 بار
امتياز: 790

بعدي

بازگشت به مشکلات پناهجویان

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 2 مهمان