بهترین شهر برای دوران پناهندگی در ترکیه از همه نظر

مطرح کردن مشکلات

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

بهترین شهر برای دوران پناهندگی در ترکیه از همه نظر

UNREAD_POSTتوسط nadin » چهارشنبه آبان ماه 15, 1392 8:56 pm

با سلام
بهترین شهر برای پناهندگی در ترکیه از نظر کار و زندگی وجمعیت ایرانی ها و امنیت کدام شهر است؟
برای کمک به ایرانی های تازه ورود.

با تشکر فراوان....
nadin
کاربر فعال
کاربر فعال
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
46.7%

تاريخ عضويت: چهارشنبه ارديبهشت ماه 11, 1392 4:24 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

Re: بهترین شهر برای دوران پناهندگی در ترکیه از همه نظر

UNREAD_POSTتوسط javadwd » يکشنبه آبان ماه 19, 1392 9:16 pm

دوستان از کجا میه فهمید که کدوم شهر باز هست و کدوم شهر بسته؟
آیا از دفاتر آسام میشه پرسید؟
نماد کاربر
javadwd
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 3, 1391 11:46 am
مدالها: 1
منتظر پرواز (1)
تشکر کرده: 60 بار
تشکر شده: 150 بار
امتياز: 3015
اعتبار: 21

UNREAD_POSTتوسط maha1356 » يکشنبه آبان ماه 19, 1392 10:34 pm

نادین عزیز در جواب سوالتان باید گفت : اکثر شهر ها تقریباً مشابه به هم هستند اما شهر اسکی شهر هم بزرگتره و هم از امکانات بهتری برخورداره همینطور کار هم بهتر میتونید پیدا کنید. اگر درشهرهایی مثل ازمیر یا اسکی شهیر بندازن بد نیست به نظر من. به لحاظ خدمات به ایرانیان یا... چندان فرقی نمیکنه قانون تقریباً به یک شکل اعمال می شه اینجا ترکیه است و اینها دستشون به دستان من وشماست برای حتی یک لیر که چنگ بزنن البته یک اصطلاح بود فقط ولیکن این واقعیته. کمکهایی که اکثر شهرها به پناهندگان میکنند خیلی ناچیز است ابته نه به لحاظ مالی. برخی شهرها سوسیال مبالغی هم کمک میکنند تا سقف 50 یا 100 لیر. ولیکن همه شهرها تا جایی که اطلاع دارم تنها یکبار کمک میکنند به مبلغ 170 لیر و فقط همان یکبار است. کمکهای دیگری از شهرداری میتوانید بگیرید از جمله پاکتهای گیدا یا همان خورد خوراک است اقلامی مثل ماکارانی / حبوبات / رب /شکر / زیتون و... است و همینطور اگر شما منزلتون احتیاج به کمور یا زغال داشته باشد در این مورد هم کمکتان میکند. ناگفته نماند برخی از شهرها شهرداری اون شهر در خصوص تهیه بلیط اتوبوسهای برون شهری به شما کمک میکنند باید به زابیتا zabita  در شهرداری مراجعه کنید که خودشون شما را تا ترمینال می برند و سوار اتوبوس میکنند برای مقصد به شهری که میخواهید بروید ولی پول نقدی به شما نمی دهند البته شاید تمامی شهرها این کار را نکنند اما شهر اسکس شهیر /بولو تا جایی که اطلاع دارم اینکار را میکند. در شهر آنکارا سوسیال قدیم کمک میکرد تا سقف 50 لیر ماهانه و تا چند ماه پیش هم اطلاع دارم تا سقف 100 لیر ماهانه کمکها داده می شد ولی اکنون اطلاع دقیقی ندارم که ایا هنوز این کمکها از طرف سوسیال است یا خیر. اگر دفتر چه اقامت شهر آنکارا را داشته باشید میتونید از والیگی شهر آنکارا هم کمک بگیرید شاید هر سه یا چهار ماه به شما تا سقف 300 لیر کمک کنند ولیکن مهم این است که ضمن اینکه آنکارا پناهنده نمی پذیرد و برایمدت کوتاهی است حداقل 6ماه و اینکه دفتر چه اقامت به شما نمیدهند. البته من چندی پیش از دوستانی شنیدم در آنکارا مونده اند به همین شکل برای 6 ماه ولی دفترچه اقامت هم بهشون داده اند.
جای دیگری هست در شهر آنکارا که اطلاع دارم به نام kimseyukmu این محل هم به شما کمک میکند البته فقط خوراک مثل شهرداری ولی کمتر از شهرداری است. همینطور این محل در عید قربان به پناهجویان گوشت هم می دهد.
اما در خصوص سوال دوست عزیزمون جواد: معمولا اسام چیزی نمیگه بهتره خودتون شهری رو انتخاب کنید و تاکیدتون روی اون شهر باشه و به احتمال قوی پلیس هم موافقت خواهد کرد. من شهری رو خودم انتخاب کردم و همون شهر انداختند. البته اگر به شهری رفتید و نخواستید توی اون شهر بمونید میتونید شهر تون رو تا ظرف یک ماه عوض کنید. به شما میکن نمیشه و امکان نداره امکانش هست شما فقط باید اسرار زیاد داشته باشید برای تغییر شهرتون و مراحل اداری رو طی کنید. دوستی چندین ماه پیش به شهری فرستاده شد بعد از گذشت 6 ماه وی حود را به پلیس اون شهر معرفی کرد و نمی خواست توی اون شهر باشه اما از اونجا که 6 ماه هم گذشته بود با تمامی پی گیریهایی که من براشون کردم و کاربه جایی کشید که با رییس پلیس اصلی در اداره امنیت صحبت کردم و با انتقال ایشون موافقت شد . البته من خیلی دوندگی کردم براشون و چون به ایشون توهین شد من هم موضوع رو با رییس پلیس یا همون مدیر کل اداره امنیت در آنکارا در خیابان دیکمن صحبت شد و حتی اون پلیسی که توهین کرده بود هم مورد بازخواست قرار گرفت و کار ایشون هم انجام شد .اما چون این راهی رو که برای اون دوست رفتم متوجه شدم تا ظرف یکماه شما میتوانید شهر رو عوض کنید . فقط پی گیری و تاکید وفشار شما مهمه . خیلی چیزها میگن شما گوش نکنید قانون رو براتون میارن که طبق قانون بدین شکله ولی شما گوشتون بدهکار این حرفا نباشه و پافشاری کنید اگر البته خواستید شهر تون رو عوض کنید. اگر هم بگید کسی رو دارید تو اون شهر بهتر به خواسته شما توجه میکنند اما به شرطی که قبل از یک ماه بشه نه بیشتر اگرنه به درد اون دوست من دچار می شید که شاید اگر پی گیری من نمیبود تحت هیچ عنوان قبول نمیکردن. باید سیستم رو بشناسید رده ها رو بدونید مراجع و قوانین و... همه چیز شدنیه.
maha1356
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: يکشنبه شهريور ماه 31, 1392 3:41 pm
تشکر شده: 1 دفعه
امتياز: 20

UNREAD_POSTتوسط javadwd » دوشنبه آبان ماه 19, 1392 12:42 am

تشکر ماها
نماد کاربر
javadwd
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه تير ماه 3, 1391 11:46 am
مدالها: 1
منتظر پرواز (1)
تشکر کرده: 60 بار
تشکر شده: 150 بار
امتياز: 3015
اعتبار: 21

UNREAD_POSTتوسط Fomira » جمعه آذر ماه 1, 1392 11:36 am

بهترین رو نمیدونم ولی ما آکسارای هستیم خیلی شهر جالبی نیست.
کوچیکه، کار توش کمه، شهر خیلی سنتیه و خونه ها همه بزرگ و گرم کردنش تو زمستون مصیبته. ما دوستای ترک زیادی پیدا کردیم مردمش خونگرمن ولی خب شهر خیلی کوچیکه آدم کسل میشه.
نماد کاربر
Fomira
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه شهريور ماه 3, 1392 12:56 am

UNREAD_POSTتوسط moonnight » دوشنبه آذر ماه 4, 1392 11:34 am

دوست گرامی ماها منم سوالم همینه که کدوم شهر برای ایرانی تازه وارد خوبه از همه لحاظ ؟؟؟؟؟؟؟ میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم ازتون یا هر دوست گرامی دیگه ای که اطلاعات داره مرسی
moonnight
یک بی پناه
یک بی پناه
21.4%

تاريخ عضويت: جمعه مرداد ماه 25, 1392 11:42 am
تشکر کرده: 3 بار

UNREAD_POSTتوسط maha1356 » دوشنبه آذر ماه 4, 1392 1:35 pm

moonnight نوشته است:دوست گرامی ماها منم سوالم همینه که کدوم شهر برای ایرانی تازه وارد خوبه از همه لحاظ ؟؟؟؟؟؟؟ میشه لطفا راهنمایی کنید ممنون میشم ازتون یا هر دوست گرامی دیگه ای که اطلاعات داره مرسی

moonnight: دوست عزیزدر واقع اکثر شهرها عین هم هستند با کمی تفاوت. اما اگر نظر من رو بخواهید و این نظر شخصی منه . شهر اسکی شهیر eskisehir از شهرهای دیگری که سازمان ملل می فرستد بهتر است . هم از نظر تقریباً نزدیک بودن به انکارا که 3 ساعت فاصله دارد ودسترسی بهتری به انکارا می توان داشت وهم اینکه از آنکارا تا ساعت 3/30 شب حرکت اتوبوس داره .البته تمام شرکتها خیر فقط شرکت مترو تا این ساعت حرکت دارن. و اینکه شهر نسبتاً بزرگی هست و کار هم می شه بهتر پیدا کرد. بزرگی منظور این نیست که به اندازه انکارا باشه خیر. شهر صنعتی است و تا جایی که شنیدم بهتر هم کمک میکنن به پناهجویان. معمولا شهرهای بزرگ خوب به طبع خدمات بهتری میده. ولیکن در خصوص پناهندگان معمولا چندان تفاوتی نمیکنه. البته شهر آنکارا سوسیال ماهانه 100 لیر تا چند ماه پیش به هر نفر می داد با کارت کیملیک وبرگه یو ان. الان اطلاعی ندارم این کمکها قطع شده یا خیر ولی فکر نمیکنم قطع شده باشه. اگر مسیرتون به آنکارا خورد ضرری نداره به سوسیال آنکارا مراجعه کنید خرجش 2 لیره . این نکته رو بهتون بگم اگر به شما آدرس والیگی دادن و گفتن به اینجا برید در کیزلای بگید من اینجا رفتم و فرستادنم اینجا اگر باز هم تفره رفتند با مدیر یا اوزمان اونجا صحبت کنید و بگید مشکل دارید و بگید که به والیگی کیزلای رفتم اونا فرستادن اینجا اگر با مدیر نتونستید صحبت کنید با ( اوزمان) در همان طبقه صحبت کنید و دستور میدن که 100 لیر بدن به شما سوسیال آنکارا دفترچه اقامت نمی خواد فقط کپی کارت کیملیک و کپی برگه یوان. امیدوارم که قانونش تا الان تغییر نکرده باشه.  ویا اگر دفتر چه اقامت آنکارا را بگیرید به والیگی شهردر کیزلای مراجعه کنید ظاهرا هر چند ماه 300 لیر کمک میکنند اما متاسفانه این دفترچه رو اداره امنیت آنکارا نمیده مگر در این شهر قبول کرده باشن و زندگی کنید. این مبلغ 300 لیری که میگم چون یکی ازدوستان مراجعه کرد و گفتند اگر دفتر چه اقامت آنکارا را داشتید بهتون می دادیم برای شهر دیگه رو قبول نمی کنن. شهر دیگری هم هست به نام ازمیر نمیدونم اونجا قبول میکنن یا خیر اما شنیدم الان می پذیره فکر میکنم اونجا هم شهر بدی نباشه هم بزرگه و هم توریستیه اونجا هم می شه کار بهتر پیدا کرد. دربازه ازمیر بیشتر خودتون تحقیق کنید. شهر بیلجیک رو ترجیحا انتخاب نکنید شهری کوهستانیست و اتوبوس برای آنکارا به خوبی نداره باید برید اسکی شهیر و از اونجا مجدد سوار اتوبوس بشید ضمن اینکه هزینه س این شهر با اسکی شهیر هیچ فرقی نداره قیمت اجاره ها در شهر بیلجیک خانه های خوب وتمیز از 400 لیر به بالا شروع می شه و خونه های کموری از 200-250 تا 300 لیر هست که فاجعه است این خونه ها خیلی بد مسیره به انکارا و از آنکارا هم اتوبوس هم داره که باید به اسکی شهیر برید بعد بیلجیک. شهر اسکی شهیر هم هزینه اتوبوس تا انکارا بهتره هم رفت وآمد وشهر دانشجوییه. شما در آنجا هم با همون 400 یا 500 لیر میتونید خونه کرایه کنید مثل شهرهای کوچک . از نظر گرونی وارزانی مارکتها در کل ترکیه یک قیمت دارن مگر سوپر مارکت معمولی و کوچک باشند که قیمتها کمی گرونتر می شه که این در همه جای ترکیه به همین شکله. ببینید چندان تفاوتی شهرها با هم ندارن شما در هر شهری می توانید خانه ای با قیمت ارزان پیدا کنید و حتی با قیمت بالا. من الان در شهر آنکارا آپارتمانهایی بسیار شیک و مدرن سراغ دارم دو خواب 200 لیر تا 250 لیر فقط از شهر خارج هست از این شهرکهای جدید سازه . اتوبوس هم به خوبی داره و رفت وامد می شه وتا مرکز شهر آنکار50 دقیقه تا یک ساعت راهه اگر کسی کاری نداشته باشه توی شهر زیاد خیلی مناسبه . در واقع این ساختمانها برج هستند برجهای نوساز 13 طبقه . فقط به دلیل اینکه هنوز مردم خونه هاشون رو تحویل نگرفتند کمی ارزونه البته در طی این 3-4 ماه قیمتها داره سریعا می ره بالا تا 300 و400 لیر هم داره می رسه .اما هنوز با قیمتهای 200 لیر هم میشه پیدا کرد که اگر دو نفر باشید یا سه نفر خیلی مرقوم به صرفه هست وو مهمتر از همه اینکه بسیار تمیز وشیکه و خونه هم همیشه گرمه.  یا خونه هایی در همین شهر انکارا باز هست 100 لیر که فاجعه است که احتمالا این نوع خونه ها رو در حاشیه و یا محله ها دیده اید . در اسکی شهیر هم به همین شکله می شه هر نوع خونه ای پیدا کرد.
موفق باشید.

کاربرانی که برای این پست از شما کاربر محترم maha1356 تشکر کرده اند:
samiram (پنج شنبه آذر ماه 20, 1393 11:44 am)
رتبه: 9.09%

maha1356
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط maha1356 » دوشنبه آذر ماه 4, 1392 1:45 pm

javadwd نوشته است:تشکر ماها

خواهش میکنم دوست . کاری نکردم.
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
maha1356
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط moonnight » جمعه آذر ماه 8, 1392 10:23 am

دوست عزیزو گرامی ماها خیلی ممنونم از اطلاغات جامع و کاملی که بهم دادید خیلی ازت تشکر میکنم و واقعا ممنونم یه سوال ازت داشتم شما الان تو ترکیه زندگی میکنید ؟؟ و در مورد شهر اگه کسی رو هم تو اون شهر نداشته باشیم باز هم میتونیم تقاضا بدیم برای اون شهر ؟؟؟  واقعا ازت تشکر میکنم برای راهنمایی های خوبت
moonnight
یک بی پناه
یک بی پناه
21.4%

تاريخ عضويت: جمعه مرداد ماه 25, 1392 11:42 am
تشکر کرده: 3 بار

UNREAD_POSTتوسط niloofar16 » جمعه آذر ماه 8, 1392 1:01 pm

ma alan 18 mahe ke sakene shahre adana hastim behtarin shahr baraye zendegi ham bozorg ham pishrafte nesbat be shahraye digeye turkiye va ham mardomane khobo khongarmi dare az hame mohemtar az lahaze karo daramad ham aliye va inke zemestonaye kheili khobi dare chon in shahr aslan ta behal barf be khodesh nadide :)
niloofar16
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: چهارشنبه آذر ماه 5, 1392 1:24 am

UNREAD_POSTتوسط maha1356 » جمعه آذر ماه 8, 1392 1:35 pm

moonnight نوشته است:دوست عزیزو گرامی ماها خیلی ممنونم از اطلاغات جامع و کاملی که بهم دادید خیلی ازت تشکر میکنم و واقعا ممنونم یه سوال ازت داشتم شما الان تو ترکیه زندگی میکنید ؟؟ و در مورد شهر اگه کسی رو هم تو اون شهر نداشته باشیم باز هم میتونیم تقاضا بدیم برای اون شهر ؟؟؟  واقعا ازت تشکر میکنم برای راهنمایی های خوبت

moonnight:  خواهش میکنم دوست گرامی کاری نکردم وظیفه انسانی و هم میهنی ست. بله من هنوز در ترکیه هستم . در مورد اینکه درهر شهری که انتخاب می کنید کسی رو داشته باشید یا خیر مشکلی نیست.  بله باز هم می تونید تقاضا بدید و تاکید کنید به پلیس که من می خواهم فلان شهر بروم فقط اصرار داشته باشید و کمی هم مهربانانه تر با پلیس برخورد کنید اونام سعی میکنن با شما برخورد خوبی  کنن. ضمنا با خانم نیلو فر که در خصوص شهر ادانا نوشتن هم موافقم شهر بزرگیه  وخوبه و ضمنا قبلا برف اومده اونجا خانم نیلو فر فرمودند این شهر به خودش برف ندیده میتونیداز خبرها متوجه شوید که برف تا به حال اومده یاخیر؟ و دوستانی من اونجا داشتم که برف دیده اند . اما با تغییر اب و هوا در این چند ساله شاید کمتر برف بیاد . اما در کل جدا از بحث برف شهر بزرگیه و خوبه به انتالیا هم نزدیکه تقزیباً با خانم نیلو فر موافقم. خودتون هم کمی راجع به شهرها بیشتر می تونید تحقیق کنید . در کل جنوب ترکیه گرم تره و هزینه سوخت هم پایین تر میاد.
maha1356
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط mohammad_reza1392 » سه شنبه آذر ماه 11, 1392 12:59 am

ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﺟﺪﻳﺪ ﻭﺭﻭﺩ ﺑﻪ ﺗﺮﻛﻴﻪ ﻟﻂﻔﺎ ﺩﺭ اﻧﺘﺨﺎﺏ ﺷﻬﺮ ﻣﺤﻞ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﺩﻭﺭاﻥ ﭘﻨﺎﻫﻨﺪﻩ ﮔﻲ ﺩﻗﺖ ﻧﻤﺎﻳﺪ اﺯ ﻫﻤﻪ ﻟﺤﺎﻅ ﭼﻚ ﻛﻨﻴﺪ ﻣﻮﻓﻖ ﺑﺎﺷﻴﺪ ﺷﻤﺎ ﺩﻭﺳﺘﺎﻥ ﻫﻤﻮﻃﻦ
mohammad_reza1392
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه آذر ماه 11, 1392 7:19 pm
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 2 بار
امتياز: 40

UNREAD_POSTتوسط elnazomidvar » چهارشنبه فروردين ماه 27, 1393 9:09 pm

سلام دوستان سوال دارم من  یکسال و دوماه یکی از شهرهای ترکیه زندگی میکردم میخواهم شهرم عوض کنم چیکار باید بکنم؟ چه مراحلی را باید طی کنم؟
کدام شهرها برای پناهجویان بازه؟ اسامی شهرها نام ببرید ممنون
elnazomidvar
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن ماه 1, 1392 11:02 pm

UNREAD_POSTتوسط elnazomidvar » سه شنبه ارديبهشت ماه 1, 1393 2:55 am

??????? دوستان کجایی؟ کسی نیست جواب بده
elnazomidvar
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: سه شنبه بهمن ماه 1, 1392 11:02 pm

UNREAD_POSTتوسط bkstar007 » سه شنبه ارديبهشت ماه 2, 1393 2:21 pm

دوست عزیز همینطور که نمی گذارند شهرتان را عوض کنید!
یکی از این دلایل رو داشته باشید میتونید از شهرتان بروید به شهر دیگر:
1- در دانشگاه شهری دیگر قبول شوید و درس بخوانید.
2-صاحب کار قانونی پیدا کرده باشید و میخواهید بروید کار رسمی کنید.
3- مریضی خاصی خدای ناکرده داشته باشید که در شهرتان محلی برای درمان وجود نداشته باشد.
4-در شهری دیگر فامیل نزدیک داشته باشید و به این واسطه بخواهید در آن شهر زندگی کنید.

این ها دلایلی هستند که در صورت قانع کرده پلیس براحتی میتوانید به شهر دیگر منتقل شوید.

در غیر این صورت اگر برای شما مهم نیست، میتوانید بی خیال از شهر خود خارج شوید،بدون اینکه به پلیس بگویید!! اما عواقب این کار:

1- جریمه سنگین بین 150 تا 1500 لیر برای هر نفر( بستگی به این دارد که چه مدت امضا نکرده باشید، مثلا اگر بعد از دو سال برگردید شهرتان همون بین 1000 تا 1500 لیر میگیرند.)
2- اذیت کردن و ندادن اجازه خروج از کشور.

دقت کنید عده کثیری از ایرانیان که در شهرهایی مثل کایسری و نیده و نوشهیر هستند، به همین شیوه بدون اینکه به پلیس گفته باشند، به آن شهر کوچ کرده اند. این کار اکیداً توصـــــــیه نمیشود.

bkstar007
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: جمعه بهمن ماه 7, 1390 8:12 pm
تشکر کرده: 2 بار
تشکر شده: 4 بار
امتياز: 82

بعدي

بازگشت به مشکلات پناهجویان

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 5 مهمان