اطلاعات مفید برای پناهندگان عازم کشور استرالیا(Australia )

مشاور حقوقی - وکیل درجه 2 حقوق بین الملل

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Re: اطلاعات مفید برای پناهندگان عازم کشور استرالیا(Australia

UNREAD_POSTتوسط taboo » پنج شنبه ارديبهشت ماه 26, 1392 4:02 pm

helia1990 نوشته است:
helia1990 نوشته است:با سلام
من چند تا سوال داشتم....
1- برای انتخاب شهر هر شهری که بخواهیم رو میتونیم انخاب کنیم؟ و پشنهاد شما چه شهرهایی است؟
2- میزان welcome و کمک هزینه ماهیانه چقدر هست؟
3- آیا خانه دولتی به همه تعلق میگیره؟
ممنون از لطف دوستان

کسی جواب این سوالهای من و نمیدونه.....
ممنوم میشم اگه کسی جواب بده...

۱- اگر اسپانسر داشته باشید به همون شهری که اسپانسر معرفی شده توسط شما سکونت داره میفرستنتون و اگر از اون شهر رضایت نداشته باشید تا ۳ ماه میتونید با پیگیری‌های لازم شهرتون رو عوض کنید. اگر قصد ادامه تحصیل دارید شهرهایی مثل آدلاید و پرث بهتر هستند. شهرهای بزرگ مثل سیدنی و ملبورن از نظر هزینه‌ی زندگی پر خرج هستن
۲- ولکام ۸۰۰ دلار هست و کمک هزینه هم ماهیانه تقریبا ۱۰۰۰ دلار
۳- بله، حداقل تا ۶ ماه خانه‌ی دولتی به هر شخصی تعلق میگیره
taboo
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
78.6%

تاريخ عضويت: جمعه دي ماه 22, 1391 1:18 pm
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط mellika » يکشنبه ارديبهشت ماه 29, 1392 8:59 am

سلام
من میخوام با ویزای توریستی به استرالیا برم و درخواست پناهندگی بدم با خواهر و برادر و مادرم هر سه ما بالا 18 سال هستیم و مادرم 55 ساله
کیس تغییر دین رو هم میخوایم بدیم
میخواستم بدونم چی باید بگم تا دلیل خروج قانونی مون رو توجیه کنم و قانعشون کنم که در خطر بودیم اما تونستم قانونی و با ویزای توریستی خارج شیم ؟
ضمنا شما در استرالیا هم وکیل دارید؟
این وکیل میتتونه بجای ما در دادگاه صحبت کنه و از ما دفاع کنه؟
آِیا برای اثبات در خطر بودن حکم دادگاه هم لازمه یا همینکه اثبات کنیم تغییر دین دادیم کافیه؟
اگر میتونید جواب رو در آدرس میلم بفرستید من تازه عضو شدم و خوب بلد نیستم با سایت کار کنم
mellika
یک بی پناه
یک بی پناه
42.9%

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 29, 1392 8:27 am

UNREAD_POSTتوسط mellika » يکشنبه ارديبهشت ماه 29, 1392 9:05 am

سلام
من میخوام با ویزای توریستی به استرالیا برم و درخواست پناهندگی بدم با خواهر و برادر و مادرم هر سه ما بالا 18 سال هستیم و مادرم 55 ساله
کیس تغییر دین رو هم میخوایم بدیم
میخواستم بدونم چی باید بگم تا دلیل خروج قانونی مون رو توجیه کنم و قانعشون کنم که در خطر بودیم اما تونستم قانونی و با ویزای توریستی خارج شیم ؟
ضمنا شما در استرالیا هم وکیل دارید؟
این وکیل میتتونه بجای ما در دادگاه صحبت کنه و از ما دفاع کنه؟
آِیا برای اثبات در خطر بودن حکم دادگاه هم لازمه یا همینکه اثبات کنیم تغییر دین دادیم کافیه؟
اگر میتونید جواب رو در آدرس میلم بفرستید من تازه عضو شدم و خوب بلد نیستم با سایت کار کنم
mellika
یک بی پناه
یک بی پناه
42.9%

تاريخ عضويت: يکشنبه ارديبهشت ماه 29, 1392 8:27 am

UNREAD_POSTتوسط ryansd » شنبه خرداد ماه 18, 1392 11:40 pm

با سلام خدمت هموطن ( وكيل حقوقي )
سوالي داشتم
من همجنسگرايي هستم 26 ساله ساكن تهران و دانشجوي فوق ليسانس دانشگاه تهران
پي رو اون مطلبي كه گفتين ميشه از سفارت استراليا در تهران براي پناهندگي اقدام كرد مي خاستم بپرسم در زماني كم تر از يك سال ميشه به نتيجه رسيد؟
كدام راه سريع تره اينكه من از اينجا اقدام كنم يا قانوني برم اونجا بعد اقدام كنم؟
اطلاعي در مورد نيو زلاند و قوانينش داريد؟
اگه امكانش هست ميشه با ميل در ارتباط باشيم؟
raph_robust@yahoo.com
ryansd
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: شنبه خرداد ماه 18, 1392 11:09 pm

UNREAD_POSTتوسط miladnz » چهارشنبه تير ماه 12, 1392 11:07 pm

سلام خسته نباشيد
من پناهنده در کشور ترکيه هستم حدودا يک ماه پيش براي سفارت و مديکال منو خواستن و رفتم اونجا به من گفتن شما بايد يه سري برگه و شماره فايلتونو با خودتون مياوردين که من نداشتم
ولي اونجا به من برگه هارو دادن و من فرداي اون روز به سفارت دادم و دم در سفارت از من گرفتن و ديگه فرصت ندادن ازشون شماره فايل و اينکه چطور ميتونم دونبال کنم مراحل بعديشو بپرسم
همچنين ميخواستم بدونم چه مدت معمولا بعد ازمديکال تاريخ پرواز ميدن
          ممنون ميشم اگر کمکم کنيد
                                                  با تشکر
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
miladnz
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: چهارشنبه تير ماه 12, 1392 11:00 pm

UNREAD_POSTتوسط sina123 » پنج شنبه تير ماه 27, 1392 3:47 pm

salam dostan aziz kasani ke mosahebe sefarat raftan mitonan began mosahebeha chejori hast va az chi bishtar soal mikonan?mamnon misham
sina123
یک بی پناه
یک بی پناه
85.7%

تاريخ عضويت: شنبه فروردين ماه 10, 1392 7:36 pm

UNREAD_POSTتوسط Fomira » سه شنبه شهريور ماه 12, 1392 5:01 pm

دوستان کسی میدونه سفیر استرالیا چه زمانی به ترکیه میاد؟ سالی چندبار؟
نماد کاربر
Fomira
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: دوشنبه شهريور ماه 3, 1392 12:56 am

UNREAD_POSTتوسط sina123 » سه شنبه شهريور ماه 12, 1392 8:05 pm

hafte dige miyad vali sefarat kar mikone ya na nemidonam
sina123
یک بی پناه
یک بی پناه
85.7%

تاريخ عضويت: شنبه فروردين ماه 10, 1392 7:36 pm

UNREAD_POSTتوسط maryammoghaddas » يکشنبه آبان ماه 12, 1392 5:19 pm

سلام،من به همراه خانوادهام مدت ٣سال است كه در كشور اندونزيا هستم از بدو ورود به اينجا تقاضاي پناهندگي كردم در سازمان un متاسفانه طي اين سه سال دو مرتبه رد شدم و پرونده من در سازمان بسته شد ،،نكته قابل ذكر اينكه بنده طي مصاحبه اي در شش ماه پيش با يك خبر نگار امريكايي انتقادهاي بسيار تند نسبت به دين اسلام و حكومت جمهوري. اسلامي. كردم كه در چندين سايت با نام وعكس واقعي من متتشر شد ،و عواقب خطر ناكي را براي من به دنبال داشته ،چرا كه اين كشور پر جمعييت ترين كشور مسلمان در جهان است،سوال من اين است كه ايا ميتوانم از طبقه 203 استراليا از طريق سفارت استراليا استفاده كنم
maryammoghaddas
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: يکشنبه آبان ماه 12, 1392 4:51 pm

UNREAD_POSTتوسط emanoeil » چهارشنبه دي ماه 24, 1392 2:16 am

سلام دوستان .کسی هست اطلاع داشته باشه بعد ازمدیکل استرالیا چه مدت زمان طول میکشه تا پروواز کجا باید پیگیری کنم ؟من ۴ اکتبر رفتم  مدیکال ولی هنوز خبری نیست
emanoeil
کاربر فعال
کاربر فعال
93.3%

تاريخ عضويت: دوشنبه اسفند ماه 22, 1390 5:11 pm

UNREAD_POSTتوسط farshadabbasi » يکشنبه فروردين ماه 24, 1393 7:05 pm

با سلام به.Hamvatan عزیز  اگر به سوالاتم پاسخ بدهید ممنون میشوم.
1 :   اگر پناهجویی در ترکیه مصاحبه نشده و قبولی پناهندگی توسط unhcr را نگرفته باشد و فقط برگه های عکس دار ثبت نام کمیساریا هنگام پیش مصاحبه را داشته باشدو همچنین نداشتن پیشنهادکننده ای  در استرالیا،میتواند فرم 842 را  تکمیل و ارسال کند؟ در صورتی که امکانش باشد به کدام آدرس؟ از طریق ایمیل و فاکس... یا ارسال فرمها و مدارک از طریق پست؟

2 - در صورت مثبت بودن جواب سوال بالا آیا بهتر نیست ابتدا فرم و مدارک به یک  Approved Proposing Organisation )APO) ارسال و تماس گرفته شود،یعنی درخواست ویزا از اداره مهاجرت و شهروندی با پیشنهاد و حمایت یک APO باشد؟ و آیا یک APOمیتواند و صلاحیت آنرا دارد که بعد از بررسی درخواست proposer  باشد؟

3-  اساسا وکلای MARA ...For Profit.commercial/Not for Profit migration agents  میتوانند وکالت کسانی را که در بیرون از استرالیا هستند و  تقاضای ویزای  ساب کلاس XB  را دارند قبول کنند؟ وکلای مورد تایید مارا در استانبول چطور؟ میتوانند در چهارچوب ویزاهای XB کاری انجام دهند؟وتفاوت این وکلا در داخل و خارج استرالیا در چیست؟ تشکر
برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود
farshadabbasi
یک بی پناه
یک بی پناه
50%

تاريخ عضويت: شنبه مرداد ماه 5, 1392 12:44 pm

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » سه شنبه فروردين ماه 26, 1393 6:36 am

هموطن گرامی

در پاسخ به پرسشهای شما :

1. چنانچه هیچ شخص یا سازمان واجد شرایطی نیابید که بتواند به عنوان اسپانسر به ضمیمه تقاضای پناهندگی شما از نوع موسوم به بشردوستانه به اداره مهاجرت استرالیا معرفی شود فرستادن فرم تکمیل شده 841 بیمورد است و درخواست مربوطه قطعا پذیرفته نمی شود. در این حالت این مساله که قبلا در دفاتر کمیساریا درخواست پناهندگی شما ثبت شده است یا خیر و اینکه آیا این تقاضا با پاسخ مثبت مواجه شده است یا خیر بی تاثیر است.
البته ویزای بشردوستانه در تعاریف اداره امور شهروندی و مهاجرت استرالیا تعریف گسترده ای است و شامل " زنان در معرض خطر " و نظایر اینها نیز می شود ولی تصور من این است که منظور شما نوعی است که اغلب پناهجویان یا پناهندگانی که نتوانسته اند از طریق پروسه جایگزینی و بعد از دریافت قبولی از کمیساریا توسط آن کشور پذیرفته شوند برای عزیمت به استرالیا از آن شیوه استفاده می کنند. بنابراین شما باید یک اسپانسر ساکن استرالیا بیابید.
این اسپانسر میتواند یک شخص حقیقی یا یک سازمان ( شخص حقوقی ) باشد . در حالت نخست چنین شخصی باید یا تابعیت استرالیا را داشته باشد ( اگر تابعیت کشور دیگری بجز استرالیا مثلا تابعیت ایرانی را نیز داشته باشد اشکالی بوجود نمی آید ) یا دارای اقامت دائم استرالیا باشد. شهروندان نیوزیلندی نیز تحت شرایط خاص میتوانند اسپانسر شوند. چنانچه اسپانسر شما یک سازمان است باید مقر اصلی فعالیتهای کاری آن در استرالیا باشد.
در هر دو حالت اسپانسر باید تعهد کند که پس از ورود شما به استرالیا مسکن مناسب موقت را تا زمانی که مسکن دائمی بیابید در اختیار شما قرار دهد و تمام حمایتهای لازم برای وفق یافتن شما با جامعه جدید را بر عهده گیرد. از جمله شما را برای امور مربوط به دریافت کارت های بهداشتی و درمانی و نیز عملیات بانکی گشایش حساب و نیز ثبت نام در کلاسهای زبان انگلیسی و نظایر این همراهی و یاری کند. بر خلاف تصور عمومی اسپانسر برای اسپانسر شیپ فردی که درخواست ویزای بشر دوستانه دارد هیچ تعهد مالی نمی دهد. شخصی که با ویزای بشر دوستانه از نوعی که مورد سوال شماست وارد استرالیا میشود مانند تمامی تازه واردینی که بعنوان مقیم دائم وارد استرالیا میشوند مجاز است از کمک هزینه مالی دولتی استرالیا که از طریق مراکز موسوم به centrelink در اختیار افراد بیکار قرار داده میشود تا زمانی که کار مناسبی بیابد و درآمد داشته باشد برخوردار باشد. البته دولت استرالیا در مورد این نوع خاص از ویزا هزینه بلیط سفر به استرالیا را تقبل نمی کند.

2. همچنانکه گفته شد چنانچه نمی توانید اسپانسر حقیقی برای اسپانسرشیپ خود معرفی کنید لازم است یک سازمان ( شخصیت حقوقی ) بیابید که با توجه به شرایط و نوع کیس شما اسپانسرشیپ شما را بر عهده بگیرد . برای نمونه در استرالیا برخی سازمانها اسپانسرشیپ افرادی با کیس های همجنس گرایی را عهده دار میشوند . برخی دیگر نیز اسپانسر شیپ کیس های مذهبی خاص را عهده دار میشوند. برخی نیز بدون توجه به نوع کیس متقاضی دریافت ویزای بشر دوستانه تقاضای او را بررسی و در صورت حائز شرایط بودن اسپانسر شیپ او را عهده دار میشوند. در پاسخ به این سوال احتمالی شما که با توجه به شرایط و نوع خاص کیس شما چه سازمانی ممکن است اسپانسر شیپ شما را عهده دار شود باید اینترنت را جستجو کنید یا از آشنایان خود که ساکن استرالیا هستند بخواهید با مراجعه به مراکز اطلاعات در این مورد تحقیق کرده و شما را در جریان قرار دهند. طبیعی است که چون شما برای دریافت این نوع ویزا باید اسپانسر معرفی کنید باید اسپانسر مربوطه ( اعم از حقیقی یا حقوقی ) را قبل از ارائه درخواست خود یافته باشید.
چنانچه اسپانسر مناسب را یافتید او یا نماینده او در استرالیا به دفاتر اداره مهاجرت استرالیا مراجعه می کند و فرمهای شماره 841 و 681 را دریافت می کند. فرم 841 را برای تکمیل برای شما می فرستد و فرم 681 را نیز خودش تکمیل می کند. سپس شما فرم 841 را که تکمیل کرده اید برای او می فرستید تا همراه با فرم تکمیل شده 681 مربوط به قبول اسپانسر شیپ شما که خودش پر کرده است برای بررسی تحویل اداره مهاجرت استرالیا دهد. اداره مهاجرت استرالیا بعد از دریافت فرمهای تکمیل شده انها را بررسی و در صورت کامل بودن برای درخواست شما شماره پرونده ای صادر میشود که هم به شما و هم به اسپانسرتان برای پیگیریهای بعدی اعلام میشود. بعد از آن نیز باید منتظر اعلام نتیجه بمانید که معمولا کمتر از دوازده ماه طول می کشد و البته قبل از آن ممکن است از شما خواسته شود به نمایندگی استرالیا در خارج از کشور مراجعه و توسط افسر اداره مهاجرت استرالیا مصاحبه شوید. طبیعی است که فرمهای پر شده لزوما نباید بصورت پست کاغذی ارسال شود بلکه میتوانید بعد از پر کردن فرم مربوطه آن را اسکن کنید و از طریق ایمیل برای اسپانسر خود بفرستید.

3. شما می توانید درخواست ویزا از هر نوع از مقامات استرالیایی را با خدمات مشاوره ای یک وکیل پشتیبانی کنید. استفاده از خدمات وکیل الزامی نیست ولی چنانچه تمکن مالی دارید چنین استفاده ای احتمالا باعث میشود که کیس ارائه شده شما برای دریافت ویزای از نوع بشردوستانه با اشکالات کمتری تهیه شود. برای استفاده از خدمات یک وکیل لازم نیست او حتما عضو MARA باشد . اما اگر وکیلی که می خواهید از خدمات او استفاده کنید ساکن استرالیاست حتما باید عضو MARA باشد یعنی AGENT ثبت شده توسط اداره مهاجرت استرالیا باشد. توجه داشته باشید که هر AGENT ( وکیل امور مهاجرتی ) لزوما یک LAWYER ( وکیل امور حقوقی ) هم  نیست. یعنی ممکن است یک LAWYER هم باشد یا نباشد. دستمزدی که وکلای MARA بابت انجام کار از شما تقاضا می کنند بستگی به نوع کیس شما و میزان پیچیدگی آن دارد. برخی از آنها فقط دستمزد بسیار کمی طلب می کنند. میتوانید متوسط هزینه دستمزد یک AGENT را با توجه به نوع کیس خود در تماس با MARA بپرسید.
اگر وکیل شما ساکن استرالیا نیست ( مثلا ساکن ترکیه است ) می تواند بدون عضویت در MARA وکیل شما در پرونده درخواست ویزای بشردوستانه شما باشد. وکلایی که خارج از استرالیا هستند و عضویتی در MARA ندارند ولی از نظر MARA مورد تایید باشند یک شماره شناسه دارند که به کمک آن شناخته میشوند. این شماره شناسه فقط برای تایید ایشان توسط MARA صادر شده است و نشاندهنده عضویت ایشان در MARA نیست.
وکیل شما همچنین میتواند شخصی از خویشاوندان نزدیک یا اسپانسر شما یا یک مقام پارلمانی یا از کارکنان نمایندگی های سیاسی استرالیا در خارج از آن کشور باشد. طبیعی است در چنین حالتی لازم نیست چنین شخصی عضو MARA باشد ولی البته عاقلانه است که برای احقاق حقوق شما فردی آگاه در زمینه های مهاجرتی باشد . دراین حالت او که EXEMPT PERSON نامیده می شود از دریافت هر نوع دستمزد از شما بابت انجام خدمات حقوقی مربوطه برای دریافت ویزای بشردوستانه منع شده است و چنانچه او وجهی از این بابت از شما دریافت کند مطابق قوانین استرالیا مجرم است و در صورت سکونت در استرالیا یا سفر به استرالیا بدون توجه به تابعیت او , دستگیر و حداکثر به ده سال زندان محکوم میشود.

پیروز باشید و یزدان نگهدار.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165

UNREAD_POSTتوسط nioosh88 » شنبه شهريور ماه 8, 1393 9:29 pm

سلام  و تشکر از شما هموطن عزیز. سوال من اینه که از پروپوزر چه چیزهایی میخوان؟منظورم اینه آیا ازش میخوان افرادی که میخواد بیاره رو ساپورت مالی هم یکنه؟من در حال پر کردن فرمها هستم . در فرم 681 از پروپوزر پرسیدن آیا افراد قراره با شما زندگی کنند؟
آیا خود استرالیا مکانی رو برای افراد اماده نمیکنه؟
همچنین سوال 39 که پرسیده آیا قادر هستید افراد را برای دسترسی به عوامل زیر کمک کنید؟
پروپوزر ما قادر به تامین مالی ما نیست.در فرم ها اینطور سوالات را چگونه پاسخ باید داد؟
nioosh88
یک بی پناه
یک بی پناه
92.9%

تاريخ عضويت: دوشنبه آذر ماه 4, 1392 7:20 pm
تشکر کرده: 2 بار

UNREAD_POSTتوسط farzin1966 » سه شنبه آبان ماه 13, 1393 5:33 pm

با سلام خدمت دوستان زحمتکش،

من حدود 5 سال پیش از طریق پناهندگی به امریکا عزیمت کردم ولی متاسفانه از آنجائیکه اسپانسر کننده ام مرا کاملا رها کرده بود و سازمان اسکان مجدد هم بخاطر اینکه اسپانسر کننده ام متعهد شده بود  و همه چیز را امضا کرده بود، هیچگونه مسئولیتی را بعهده نمیگرفتند و حتی مرا در شرایط بد جسمی به بیمارستان هم نمیبردند و همچنین در پیدا کردن خانه و یا دادن وسایل ضروری خانه امتناع میورزیدند. بهرحال پس از یک ماه در شرایط بد روحی و جسمی، مجبور به ترک امریکا شدم و به ترکیه بازگشتم. سازمان ملل با اینکه تمامی مدارک مربوط به علت ترک امریکا را دارند و همه چیز به آنها ثابت شده ولی پس از گذشت 5 سال هنوز به من کشوری نداده اند و بد رفتاری میکتتد.
من کاملا نا امید شده ام و دیگر نمیدانم چه باید بکنم و از آنجا که دختری تنها هستم، شرایط برایم بسیار دشوار شده است.
بهرحال سازمان ملل به من میگوید آنها مسئول دادن کشوری به من نیستند و بهتر است خودم شخصا اقدام کنم. برای همین تصمیم گرفته ام از طریق ویزای بشردوستانه اقدام کنم. قبولی سازمان ملل و همچنین اسپانسر کننده در استرالیا را دارم. آیا میتوانم خودم به سفارت استرالیا مراجعه کنم و یا باید فرم 842 را نزد اسپانسر کننده ام در استرالیا بفرستم تا ضمیمه فرم 681 کند و به آدرس مشخص شده بفرستد؟
آیا میتوانید وکیلی معرفی کنید تا مرا از این مخمصه نجات دهد؟ هر چه به سازمان ملل مراجعه میکنم هیچ نتیجه ای دریافت نمیکنم.
خواهش میکنم مرا راهنمائی بفرمائید که چه باید بکنم.

با تشکر فراوان
farzin1966
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: جمعه آبان ماه 9, 1393 7:10 am

UNREAD_POSTتوسط y00shij » چهارشنبه دي ماه 16, 1394 3:40 pm

با عرض سلام و خسته نبخشیدن از سفارت استرالیا مصاحبه شدم.سوالی از من پرسیده شد که تا حالا با اسلحه کار کردید؟در جواب :بله در دوره دبیرستان برای پاس کردن درس آمادگی دفاعی...با توجه به وضعیت تروریستی در دنیا نکته منفی در کیسم بوجود می آید یا خیر.تاثیری در قبول شدن ازطرف سفارت دارد؟ لطفا کمک کنید فکرم را مشغول کرده.
y00shij
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: چهارشنبه دي ماه 16, 1394 3:15 pm

قبليبعدي

• مباحث مشابه