اطلاعات مفید برای پناهندگان عازم کشور استرالیا(Australia )

مشاور حقوقی - وکیل درجه 2 حقوق بین الملل

مديران انجمن: vahidam, mani, Hamvatan, Emanoel, bipanah_avare

Re: اطلاعات مفید برای پناهندگان عازم کشور استرالیا(Australia

UNREAD_POSTتوسط hamid3124 » پنج شنبه آذر ماه 30, 1391 9:32 am

سلام جناب هموطن... اول باید یه تشکر بزرگ ازتون داشته باشم بابت اینهمه حوصله و وقتی که برای مشکلات دوستان میگذارید و بعد من هم سوال دارم.

من نظامی هستم و به شدت دنبال شرایطی هستم که بتونم از طریق پناهندگی ایران رو به مقصد استرالیا ترک کنم. مدارک تخصصی خوبی هم در زمینه آی تی و شبکه دارم که همگی بین المللی هست. سوالم رو از اینجا شروع می کنم.
1- چه راههایی وجود داره که می تونم برای پناهندگی اقدام کنم. می دونید که خروج برای نظامی ها ممنوعه و در صورت اطلاع .......
آیا کسی هست که بتونه در این زمینه به من مشاوره ای بده یا کمکی کنه.
2- آیا این امکان هست که از همینجا امور مربوط به پناهندگی رو آغاز کنم و دیگه درگیر خروج قاچاقی و جزیره و .... نشم.

ممنونم از وقتی که برای من میگذاری
hamid3124
یک بی پناه
یک بی پناه
میزان پیشرفت تا رتبه بعدی:
0%

تاريخ عضويت: پنج شنبه آذر ماه 30, 1391 9:18 am
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
امتياز: 0
اعتبار: 0

UNREAD_POSTتوسط Hamvatan » پنج شنبه آذر ماه 30, 1391 6:33 pm

هموطن ارجمند
در مستطیل بالای صفحه اصلی سایت در مجاورت عبارت جستجو در سایت عبارت " فرار از خدمت در نهادهای نظامی و ارائه کیس پناهندگی " را تایپ کنید و برروی نتیجه حاصل از جستجو کلیک کنید تا باز شود. مطلب مفصلی را در مورد مسایل مرتیط با کیس پناهندگی نظامیان خواهید دید که آن را قبلا" برای تالار گفتمان این وب-سایت ارسال داشته ام . امیدوارم مطالعه آن رفع کننده ابهامات در این زمینه برای شما باشد.
شما نمی توانید در ایران تقاضای پناهندگی دهید. چنانچه خود را در مخاطره و مشمول تعاریف پناهندگی میدانید با توجه به کاریر نظامی تان باید بطور غیرقانونی از ایران خارج شده و درخواست پناهندگی دهید. ارائه این درخواست می تواند از طریق ثبت نام در دفاتر UNHCR در خارج از ایران ( مثلا" در ترکیه ) و یا با عزیمت مستقیم شما از طریق قاچاق به کشور پناهنده پذیر ( مثلا" یکی از کشورهای اروپایی ) انجام شود. بهرحال توجه داشته باشید که پناهندگی پروسه بسیار دشواری است و نیاز به قابلیت تحمل شرایط به مدت طولانی و شکیبایی بسیار دارد و نتیجه بررسی کیس پناهندگی نیز لزوما" مطلوب نخواهد بود.
چنانچه خود را به خارج از ایران برسانید میتوانید از کمک مشاوره ای برخی از سازمانهای غیردولتی حمایت از پناهجویان برخوردار شوید. بدلیل محدودیت امکانات در بسیاری از کشورها این کمک حقوقی ( دسترسی به وکبل رایگان ) فقط پس از رد درخواست پناهندگی در بار اول و قبل از استیناف ( بررسی مجدد برای بار دوم ) قابل حصول است. این سازمانها به شما در مسیر کیس سازی کمک نمی کنند ولی به شما یاری می کنند تا اگر ادعا می کنید کیس پناهندگی دارید دفاعیه بهتری از ادعای خود داشته باشید.
ضمنا" وجود مدارک دال بر دانش شما در زمینه فن آوری اطلاعات و نظایر این برای قبول کیس پناهندگی شما موثر نیست ولی اگر کیس پناهندگی شما پذیرفته شود احتمالا" می تواند در آینده مزایای محدودی در پروسه جایابی برای اسکان شما در کشورهای پناهنده پذیر را باعث شود.
پیروز باشید و یزدان نگهدار.
نماد کاربر
Hamvatan
وکیل حقوقی
وکیل حقوقی

تاريخ عضويت: يکشنبه اسفند ماه 1, 1389 11:30 pm
تشکر شده: 41 بار
امتياز: 165

ورود به استرالیا با ویزای دانشجویی سپس درخواست پناهدگی

UNREAD_POSTتوسط nasims » پنج شنبه دي ماه 20, 1391 12:00 am

با سلام

خواهرم(متاهل) میخواهد پس از گرفتن پذیرش تحصیلی و ویزای دانشجویی به استرالیا بیاید وپس از گذراندن 1ترم درخواست پناهندگی کند. قبل از دادن درخواست پناهندگی من نیز قصد دارم به آنجا بروم. لطفن در صورت امکان به سوالاتم پاسخ دهید:
1_ مشاور مهاجرتی در استرالیا به ما گفته پس از گذراندن 1ترم میتواند بگوید خواهرم دچار افسردگی ِ دوری از خانواده شده و نیازمند دیدار خانواده اش است سپس من به همراه مادرم به استرالیا برویم پس از مدتی مادر برگردد و من بمانم سپس هر 3درخواست پناهندگی کنیم آیا چنین چیزی امکان پذیر است؟
2_پس از درخواست پناهندگی با توجه به اینکه خواهرم مشغول به تحصیل است آیا او و همسرش یا فقط من را یا هر3مان را به کمپ میفرستند؟ اگر بلی آیا من را از آنها جدا خواهند کرد؟تکلیف ادامه تحصیلش چه میشود؟
3_آیا پس از ورود و اسکان خواهرم به او و همسرش اجازه کار میدهند؟
4_پس از دادن درخواست پناهندگی آیا مبلغی در ماه به آنها تعلق خواهد گرفت؟ با توجه به اینکه برای درخواست ویزای دانشجویی باید مدارکی ارایه کرد که نشاندهنده تمکن مالی باشد.
*در ضمن من 38 ساله(خانم)
  خواهرم31ساله و همسرش 35ساله.
بسیار ممنونتونم اگر پاسخ دهید
nasims
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: چهارشنبه دي ماه 20, 1391 11:35 pm

UNREAD_POSTتوسط panahandeh1983 » پنج شنبه دي ماه 20, 1391 1:12 am

هموطن محترم
شخصی که معمولا به این نوع سوالات جواب های مفصل و کاملی میداد آقای هموطن بود که ظاهرا در آخرین روز از سال 2012 خداحافظی کرد و نوشت که حداقل تا مدتی برای پاسخگویی فعالیتی ندارد. اما تا جایی که من اطلاع دارم :

1. من نمیدونم کدوم وکیل امور مهاجرتی در استرالیا این مطلب را به شما گفته. امیدوارم حداقل جزو وکلای رجیستر شده mara باشه چون افراد بی اطلاع یا کلاهبردار هم در این حوزه فعال هستند. تا جایی که من میدونم کارکنان سفارت استرالیا در موقع بررسی تقاضای ویزا همیشه به این احتمال که نکنه به کسی که ویزا میدن قصد پناهندگی داره شدیدا دقت می کنند و به افرادی که در این زمینه مشکوک ارزیابی بشند ویزا داده نمیشه. در یک مورد مشابه به دو همسر که تقاضای دریافت ویزا داشتند فقط به یک نفرشان ویزا دادند تا نکنه اگر هر دو بروند برنگردند. بسیار بعیده که به مادر شما و خودتان ویزا بدهند و از اون بعید تر اینه که به هر دو نفر تون همزمان ویزا بدهند.
اگر خواهر شما دپرس شده میتونه یک ترم مرخصی بگیره و به ایران برگرده یا ایشان و شما قرار بگذارید همزمان به مالزی مسافرت کنید و چند روزی در آنجا همدیگر را ببینید. بنظر من که افسردگی خواهرتان نمی تونه دلیل برای دادن ویزا به شما یا مادرتان باشه.
2. در استرالیا به محض دادن درخواست پناهندگی ویزای دانشجویی خواهرتان باطل می شه و همسر ایشان هم با هر ویزایی به اونجا رفته باشه اگر تقاضای پناهندگی بدهد باید برای سکونت به کمپ بروند. اگر شما هم تا آن زمان موفق به ورود به استرالیا شده باشید و تقاضای پناهندگی بدید شما هم باید همراه آنها به کمپ بروید. خواهر شما و همسرشان قطعا در یک کمپ سکونت داده میشند ولی سکونت شما یا مادرتان در کنار آنها بستگی به ظرفیت خالی در کمپی داره که اونها ساکن میشند. بهر حال احتمال اینکه همگی شما در یک کمپ ساکن بشید بسیار زیاده.
3. خواهر شما با داشتن ویزای دانشجویی مجازه بیست ساعت در هفته کار کنه و در آمد داشته باشه نه بیشتر. البته در فصل تعطیلات دانشگاه هم کار کردن برای دانشجو ها مجازه. ولی به محض درخواست پناهندگی ویزای دانشجوییش باطل میشه و در هر مرحله ای از تحصیل که باشه باید موقتا از تحصیل کناره گیری کنه و به کمپ بره تا کیس پناهندگی او بررسی بشه. در اینصورت دیگه حق کار کردن نداره. اگر نتیجه بررسی مثبت باشه میتونه به تحصیلاتش در استرالیا از همون مقطعی که قطع شده ادامه بده. اگر نتیجه منفی باشه به ایران دیپورت میشه.
4. کمک هزینه ای که دولت استرالیا به پناهجویان میده فقط شامل پناهجویانی میشه که تمکن مالی نداشته باشند. اگر قبلا با مدارکی نشان دادید که دارای تمکن مالی یا پس انداز مالی هستید مشمول دریافت این کمک هزینه ها نمی شوید.
panahandeh1983
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: پنج شنبه دي ماه 7, 1391 5:32 pm

UNREAD_POSTتوسط nasims » پنج شنبه دي ماه 21, 1391 12:55 pm

خیلی خیلی ممنونم که وقت میذارید و پاسخ میدید.
ما خیلی گیج شدیم هر ** یه چیزی میگه. در حال حاضر خواهرم داره برای ایلتس آماده میشه . که تا قبل ازعید امتحان بده. واقعن موندیم باید به کی اعتماد کنیم و از چه راهی اقدام کنیم.
به نظر شما برا اساس دیده ها و تجربیاتتون بهترین راه مهاجرت به استرالیا برای 2تا دختر که پول خیلی زیادی هم برای سرمایه گذاری و این حرفا ندارن چیه؟
nasims
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: چهارشنبه دي ماه 20, 1391 11:35 pm

UNREAD_POSTتوسط panahandeh1983 » پنج شنبه دي ماه 21, 1391 3:57 pm

هموطن محترم اگر نظر من را میخواهید بنظر من چنانچه شرایط دریافت ویزای تحصیلی از استرالیا را دارید بهترین کار برای زمینه سازی برای مهاجرت به استرالیا پیگیری همین راهکار است. البته اعطای ویزای تحصیلی به خواهر شما یا خودتان دلیلی نیست که بعدها با اقامت دائم شما در استرالیا موافقت بشه چون همونطور که احتمالا می دونید ویزای دانشجویی از انواع ویزای اقامت موقته و بعد تاریخ انقضا باطل میشه. اما دولت استرالیا که مثل خیلی از کشورهای پیشرفته دیگه دنبال شکار افراد تحصیلکرده و کارآمده به این مساله توجه خواهد داشت که بعد از پایان تحصیلات خواهر شما تقاضای اقامت دائم او را با نظر مثبت بررسی کنه. البته مشروط بر اینکه ایشان در مدت اقامت در استرالیا مرتکب عمل خلاف قانون بطور جدی  نشده باشه و کارنامه تحصیلی او هم حتی الامکان درخشان باشه ( یعنی مثلا در انجام تحقیقات معتبر با گروههای دانشگاهی و اساتید مشارکت داشته باشه و با حداقل نمره قبولی فارغ التحصیل نشه ) . در اینصورت طی شرایطی مدت اقامت او و همسرش یا شما در استرالیا میتونه جزو چهار سالی محسوب بشه که برای کسب تابعیت استرالیایی لازمه که البته جزییات مربوطه را می تونید با مکاتبه با اداره مهاجرت استرالیا یا همون DIAC جویا بشید.
ارائه تقاضای پناهندگی حق همه افراد است ولی بنظرمن اگر کیس پناهندگی محکمی ندارید اصلا ریسک رفتن به استرالیا صرفا برای دریافت پناهندگی را نکنید. دولت و مردم استرالیا از هجوم پناهجوها به کشورشون به تنگ آمده اند. چندی قبل دولت استرالیا مکلف به پیگیری یک مصوبه مجلس استرالیا شد که بر اساس اون بر ظرفیت سالیانه پذیرش پناهندگان جایگزین در استرالیا از طریق معرفی کمیساریای پناهندگان سازمان ملل چهل درصد اضافه میشه و در مقابل شرایط برای اعطای قبولی به پناهجوهایی که مستقیما به استرالیا بیان و درخواست پناهندگی بدن بسیار سخت تر شده.
چند وقت قبل یک سری از دانشجوهای ایرانی که با ویزای تحصیلی در سوئد مشغول تحصیل بودند بعد از اعتراضات سه سال قبل نسبت به انتخابات ریاست جمهوری در ایران فکر کردن شرایط برای استفاده از فرصت مناسبه. پس درخواست پناهندگی دادند به این امید که از مزایای پناهندگی و از جمله حق اقامت دائم در سوئد برخوردار بشوند . پس از بررسی درخواست پناهندگی اونها بسیاری از تقاضاها بیمورد تشخیص داده شد و این دانشجویان که دیگر حق ادامه تحصیل در سوئد را هم نداشتند به ایران دیپورت شدند. درحالیکه اگر به تحصیلات دانشگاهی خود در سوئد با موفقیت ادامه میدادند و موفق به یافتن شغل مناسبی در سوئد میشدند خیلی احتمال داشت که با تقاضای اقامت دائم آنها در سوئد موافقت بشه یا حتی موفق به اخذ حق اقامت دائم در سوئد از راههای دیگه مثلا ازدواج با یک شهروند سوئدی بشوند. البته تصمیم گیرنده خود شما هستید.
panahandeh1983
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط dariush392 » جمعه دي ماه 22, 1391 11:41 am

سلام
یک نفر به ما گفته بدون مدارک(فقط با پاسپورک و دو قطعه عکس) 45 روز ویزایی توریستی استرالیا میگیره، آیا به این روش کسی ویزا گرفته است و اگر گرفته لطفا راهنمایی نماید.
dariush392
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: چهارشنبه دي ماه 13, 1391 9:28 pm

UNREAD_POSTتوسط panahandeh1983 » شنبه دي ماه 23, 1391 12:21 pm

هر که این مطلب را به شما گفته به احتمال قوی یا کلاهبردار است یا قصد شوخی داشته . مسوولین کنسولی سفارت استرالیا برای صدور ویزای توریستی از شما مدارک بسیاری طلب می کنند تا مطمئن بشوند بعد از ورود به استرالیا به ایران باز خواهید گشت و آنجا ماندگار نمیشوید ! از آنجا که تجربه نشان میدهد احتمال عدم بازگشت افرادی که از کشورهای جهان سوم ( مثلا ایران ) وارد استرالیا میشوند بسیار زیاد است ( مثلا از طریق ارائه درخواست پناهندگی یا زندگی مخفی و کار سیاه ) برای صدور ویزا برای متقاضیان دریافت آن سخت گیری های بسیار بیشتری نیز میشود. متقاضیان ویزا باید نشان دهند که علاقه ها و وابستگی های آنها در داخل ایران بقدری قوی است که مانع از ماندن آنها در استرالیا بعد از انقضای ویزا خواهد شد. بنابراین از شما آخرین فیش های حقوقی یا مدارک موید درآمد ماهیانه شما در ایران , گردش مالی حساب بانکی تان , اسناد ملکی در ایران یا نظایر اینها طلب خواهد شد. همچنین به وضع تاهل و خانوادگی شما در ایران نیز توجه میشود تا معلوم شود تا چه حد در تشویق شما برای بازگشت به ایران موثر است. البته برخی از آژانس های مسافرتی با مدارک کمتری این کار را انجام میدهند ولی چون زمانی که یکی از مشتریانشان توسط آنها با ویزای توریستی به خارج از کشور بروند و بازنگردند انها باید جریمه قابل ملاحظه ای پرداخت کنند از مشتری خود قبل از سفر ضمانت مالی می گیرند تا اگر بعد از انقضای ویزا بازنگشت از محل آن جریمه مورد نظر را پرداخت کنند. البته مشتریانی که از مشتریان دائمی قبلی یک آژانس مسافرتی باشند و سابقه سفرهای متعدد به کشورهای پیشرفته و بازگشت بعد از آن به ایران را داشته باشند ممکن است در این مورد مستثنی باشند و بدون ضمانت مالی هم آژانس برای آنها ویزا بگیرد ولی این مساله فقط در موارد نادر اتفاق می افتد.
panahandeh1983
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

UNREAD_POSTتوسط vafa » يکشنبه بهمن ماه 29, 1391 12:18 pm

من یک پناهنده مذهبی (مسیحی ) هستم (خانم ) و به همراه اعضاء خانوادم اینجا زندگی می کنم و کشور استرالیا پرونده ی من و خانوادم رو پذیرفته و مدیکال هم شدیم و منتظر ویزا هستیم ،از طرفی در یک تصمیم ازدواج هستم ،اون شخصی که می خوام باهاش ازدواج کنم فقط تاریخ پیش مصاحبه گرفته برای یک ماه دیگه ،می خواستم من رو راهنمایی کنید که اگر اینجا ازدواج کنم می تونم بمونم و به همراه خانواده نرم؟ آیا مشکلی برای روند پرواز خانوادم پیش میاد یا نه؟ آیا می تونم زمانی که میرم استرالیا در یه زمان کوتاه برگردم ترکیه و پیش همسرم بمونم؟ چه مدت می تونم ترکیه بمونم بعد برگردم استرالیا تا کارای اون هم درست بشه ؟ آیا میتونم اون شخص رو به پرونده ی خودم اضافه کنم در این مرحله ای که هستم؟ در مصاحبه با سفیر ازم سوال شد که ازدواج کردم من به سفیر جواب دادم که الان در یک رابطه عاطفی هستم ولی ازدواج نکردم و به من گفتن چون ازدواج نکردی اون شخص نمی تونه شامل مصاحبه ی تو بشه، الان ذهن من پر از سواله، ازتون می خوام که راهنمایی کنید منو متشکرم.
vafa
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: چهارشنبه بهمن ماه 25, 1391 2:06 pm

UNREAD_POSTتوسط Tiimsar » پنج شنبه اسفند ماه 10, 1391 6:33 pm

من الان ١ساله كه با ويزاى دانشجويي وارد استراليا شدم ،بنا به دلايلى ميخوام تقاضاى پناهندگى بدم ولى تا جايي كه ميدونم و ديدم كسانى كه قانونى وارد شدن در زمان بررسى پرونده به كمپ فرستاده نميشن .سوالم اينه كه أيا شما مطمئن هستيد كه بعد از درخواست من رو به كمپ ميفرستن يا اينكه به اختيار خودم ميتونم جايي كه هستم بمونم ؟ ممنون ميشم پاسخ بديد
Tiimsar
یک بی پناه
یک بی پناه
0%

تاريخ عضويت: پنج شنبه اسفند ماه 10, 1391 6:20 pm

UNREAD_POSTتوسط nimakhan » شنبه اسفند ماه 11, 1391 12:53 am

خیلی مفید بود مرسی
nimakhan
کاربر فعال
کاربر فعال
66.7%

تاريخ عضويت: جمعه اسفند ماه 11, 1391 8:19 pm

UNREAD_POSTتوسط shahpoor » شنبه اسفند ماه 11, 1391 1:20 am

nimakhan نوشته است:خیلی مفید بود مرسی

شما اگه بخواهید مهاجرت کنید میتوانید از این راه  و روش استفاده کنید هم کم خرج وبی خطر وتضمینی  ولی از راه پناهندگی اذیت میشی کاکو
نماد کاربر
shahpoor
کاربر خیلی فعال
کاربر خیلی فعال

تاريخ عضويت: شنبه ارديبهشت ماه 9, 1391 9:24 pm
تشکر کرده: 141 بار
تشکر شده: 76 بار
امتياز: 1534
اعتبار: 2

UNREAD_POSTتوسط sami123 » سه شنبه اسفند ماه 29, 1391 11:28 am

salam doostan .sıite İOM vase australia update shod

6132--------6155 baz shod
sami123
کاربر فعال
کاربر فعال
13.3%

تاريخ عضويت: پنج شنبه دي ماه 15, 1390 1:56 pm

UNREAD_POSTتوسط sami123 » شنبه فروردين ماه 3, 1392 2:35 pm

khodaro shokr ma ham tarikh parvaz gereftim.omidvaram kare hameye hamvatanam hal beshe
sami123
کاربر فعال
کاربر فعال
13.3%

تاريخ عضويت: پنج شنبه دي ماه 15, 1390 1:56 pm

UNREAD_POSTتوسط avesta » شنبه فروردين ماه 3, 1392 7:57 pm

تبریک میگم به شما آقای سامی
میشه بفرمایید از وقتی که ویزا رو گرفتین تا IOM بهتون پرواز بده چقدر طول کشید؟
و یک سوال دیگه تاریخ پرواز چند روز دیگه هست؟
سپاسگذارم
avesta
یک بی پناه
یک بی پناه
7.1%

تاريخ عضويت: سه شنبه دي ماه 12, 1391 8:01 pm

قبليبعدي