خطر دیپورت محمد تنگستانی به ایران

  • بازدید: 3608
  • تاریخ: دوشنبه، 27 ارديبهشت ماه، 1389
  • موضوع:

دولت ترکیه اعلام کرده است که روز دوشنبه "محمد تنگستانی" روزنامه نگار و شاعر توسط پلیس ترکیه به ایران دیپورت میشود. هنوز اطلاعات دقیقی از وضعیت پرونده ایشان در دسترس نیست اما با توجه به فعالیت های سیاسی او در ایران، فعالین حقوق بشر از این خبر ابراز نگرانی کرده اند. ایشان هماکنون در بازداشتگاه اینترپل در ترکیه بسر می برد.یکی از نوشته های محمد تنگستانی را که در وبلاگ شخصی اش چاپ شده، می توانید در ادامه مطلب  بخوانید:آزادی را صدا نخواهم کرد ،چرا که آن را از دنیا طلب دارم

من یه جنوبی ام ،و امروز یکم ماه می سال ۲۰۱۰ میلادی ، چقدر خوب میشد که تا ۲۲ خرداد ماه هر روز ۲۲ خرداد ۱۳۸۹ باشه و همین جور تا سالیان دراز ۲۲ خرداد هینجوری ادامه داشته باشه ، از وقتی که تمام پرنده هامو رها کردم و از خودم به شکلی نا مرئی فرارا کردم بشتر اوقات دلم عجیب برای دریا ،آب و مابقی مخلفاتش تنگ میشه ،واسه همین بود که امروز رفتم کنار اسکله ای که منو یه جورایی بعد از هزارن ساعت با گذشتن از تمام موجها و احتمالا طوفان ها و دریا زدگی ها ی حتمی ،یه جورایی شاید برسونه به شهر خودم.

یه قلاب ماهی گیری دستم گرفته بودم ، یه کاغذ ،یه صندلی برای نشستن ، یه کلا و عینک آفتابیم که هر زور درست درهمین ساعت رو چشم قرارش میدم. ،روی اون تیکه کاغذ نوشتم من یه صیاد خبیس ام با یه صندلی ،یه کلا و یه عینک که هر زو در همن ساعت رو چشمم قرارش میدم ،و در ادامه ذکر کردم لطفا به دام من نیوفتید موجودات بی ارزش ،چرا که نه من حاضرم شما رو بخورم و نه میلی دارم که بیخودی جون بی ارشتون رو وارد زندگیم کنم . خواهش میکنم از این قلاب دور بشید. .پاینش هم امضا کردم و نوشتم یه ماهی گیر خشن و بیرحم . حدود ۱۰ ساعتی نشستم و وقت برگشتن کلی غذا داشتم برای گربه ای که لذت دیدین خوابهای خوشم رو ازم گرفته،امید وارم که تا ۲۲ خرداد ماه ۱۳۸۹ به اندازه کافی غذا خورده باشه و عمرش به سر اومده باشه که بتونم برای نونا تولدی جانانه بگیرم .


یه ماهی گیر خشن و بیرحم


محمد تنگستانی


۱/ می /انکارا

منبعکلمات کلیدی: محمد تنگستانی
ارسال شده در مورخه : دوشنبه، 27 ارديبهشت ماه، 1389 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 حمایت از حق پناهندگی یک پناهجو  [ جمعه، 14 فروردين ماه، 1388 ] 2620 مشاهده
 اعلام انصراف از پناهندگی با داشتن قبولی  [ دوشنبه، 18 خرداد ماه، 1388 ] 8370 مشاهده
 اعتصاب غذا و دستگیری دو پناهجو  [ سه شنبه، 20 اسفند ماه، 1387 ] 2110 مشاهده
 اقدام به خودکشی یک پناهجو دیگر  [ يكشنبه، 6 ارديبهشت ماه، 1388 ] 3304 مشاهده
 First Gathering of Iranian Refugees in Turkey  [ شنبه، 27 آذر ماه، 1389 ] 1960 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
ایمیل (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .