مرگ مشکوک یکی از پناهجویان ایرانی و کشف جسد وی توسط پلیس ترکیه پس از 10 روز

  • بازدید: 3057
  • تاریخ: سه شنبه، 1 دي ماه، 1388
  • موضوع:

جسد یکی از پناهجویان ایرانی مقیم کشور ترکیه که به طرز مشکوکی فوتسایت پناهجویان ایرانی در ترکیه کرده، با گذشت 10 روز از مرگ وی، در منزل مسکونی اش کشف شد.نامبرده، قاسمعلی رادپور 45 ساله، مقیم شهر آفیون کاراهیسار کشور ترکیه، و بعنوان پناهجو در این شهر اقامت داشت.پلیس شهر آفیون علت مرگ را برق گرفتگی اعلام کرده و مدعی استفاده این پناهنده از برق قاچاق شده، اما اعلام نهایی علت مرگ را به پس از انجام آزمایشات پزشکی موکول کرد.متاسفانه، مسئولین امور پناهندگان کشور ترکیه کمترین توجهی به وضعیت پناهجویان و بویژه پناهجویان ایرانی ساکن این کشور نداشته و هر از گاهی قوانین سختگیرانه تری را در قبال اقامت ایشان در این کشور، از جمله وصول مبالغ سنگینی با عنوان پول خاک و ... وضع می کنند.

اخذ این مبالغ سنگین در حالی صورت می گیرد که دولت ترکیه با وضع پاره ای از قوانین، امکان اشتغال پناهجویان خارجی را تقریبا غیرممکن ساخته و کمک های دولتی به ایشان نیز تقریبا تاثیر مثبتی در وضعیت زندگی این افراد ندارد و این پناهجویان برای تامین هزینه های زندگی خود ناچار به انجام کارهای سیاه و غیرقانونی با ساعات کار بیشتر و یک سوم درآمد معمول هستند.

اکثر پناهجویان ایرانی مقیم این کشور، این سختگیری های دولت ترکیه را ناشی از قراردادهای بیشمار امنیتی این کشور با دولت ایران برای فشار به پناهجویان ایرانی ساکن این کشور می دانند.

این در حالی است که کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل نیز عکس العملی در قبال اینگونه برخوردهای دولت ترکیه از خود نشان نداده و با بی تفاوتی از کنار این مسایل عبور می کند.

 

منبع

 


کلمات کلیدی: قاسمعلی رادپور
ارسال شده در مورخه : سه شنبه، 1 دي ماه، 1388 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 اعتصاب غذا و دستگیری دو پناهجو  [ سه شنبه، 20 اسفند ماه، 1387 ] 1964 مشاهده
 پلیس امنیتی ترکیه:چهل پناهنده را کشتیم و چال کردیم  [ سه شنبه، 28 ارديبهشت ماه، 1389 ] 3774 مشاهده
 نشست با دفتر کمیساریای عالی  [ شنبه، 1 فروردين ماه، 1388 ] 5715 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
ایمیل (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .