از حرف تا عمل سازمان ملل!!!!!

  • بازدید: 17380
  • تاریخ: شنبه، 15 فروردين ماه، 1388
  • موضوع:
کميساريای عالی امور پناهندگان که مرکز آن در شهر ژنو است و در ايران نيز دفاتر متعددی در شهرهای مختلف ايران برای کمک به پناهنده گان عراقی، افغان و ساير کشورها دارد با انتشار گزارش سالانه خود در ۱۰ فروردین ماه (۳۰ ماه مارس) وضعيت حقوق بشر در ايران را در سال گذشته، پريشان کننده توصيف کرده است.کميساريای عالی امور پناهنده گان سازمان ملل متحد سالانه در مورد کشورهایی که توليد کننده بيشترين پناهنده در جهان هستند گزارشی در رابطه با وضعيت حقوق بشر در اين کشورها تهيه می کند. ايرانيان مانند سالهای گذشته در ليست بالاترين پناه جويان از کشورهای مختلف جهان در سال ۲۰۰۸ قرار گرفته اند.


حال بنده می خواهم به عنوان یک بی پناه وکسی که کمیساریای سازمان ملل از بنده به عنوان  همان اشخاصی صحبت به میان آورده و جمع خانواده من در آمار سازمان ملل می باشد این را بدانم که آیا کمیساریای سازمان ملل در برابر بنده و امثال بنده که در کشور ترکیه و سایر کشورها پراکنده و آواره شده ایم و خانواده هایمان در بدترین شرایط روحی بسر می برند از نظر بررسی پروندهایمان نیز در رتبه اول که حق خودمان است قرار داریم یا نه؟
این سوال را اگر در بیان نامه ها و گزارشهای سازمان ملل و رسانه ها ببینیم و بشویم هرگز به جواب درست نخواهیم رسید واین حقیقتها در پشت پرده باقی خواهند ماند .
سالیانه هزاران خانواده  ایرانی به گفته آمار سازمان ملل آواره می شوند و با بدترین شرایط در سراسر دنیا با معضل پناهندگی دست وپنجه نرم می کنند وچه بسا اتفاق می افتد که این افراد دچار نارحتی های درونی و روانی سختی می شوند که آثارش تا ابد در درون آنها خواهد ماند. واقعا چه کسی جوابگوست به این مسائل ؟
آیا ما جرمی مرتکب شده ایم که باید اینگونه گرفتار شویم وقتی خود قانونهای سازمان مللی در نوشته ها و نشستهایش به حقوق ما احترام می گذارند و به دفاع از ما گزارشهاو بیاننامه ها صادر می کنند چرا باید در اولین مرحله ورودمان و رسیدگی به پروندهایمان به بزرگترین مشکلات برخورد کنیم که بنده در زیر به عده ای از مشکلات خواهم پرداخت.

1-بعد از اولین ملاقات باسازمان ملل در درب آن سازمان باید وقتی به ما داده شود که حداقل آن دو ماه و حداکثر4 ماه می باشد آنهم فقط جهت دیدار و ثبت نام

2- بعد از اتمام وقت قبلی ومراجعت برای ثبت  نام  دوباره تاریخ و وقت دیگری داده می شود وحشتناک به مدت 9 ماه الی 13 ماه

3- کلا تا مرحله اینکه بتوانیم برای بیان دردهایمان و مشکلاتمان بعد از سپری کردن مدتی 1 سال تا 1سال ونیم تحت سخترین شرایط روحی و روانی و اقتصادی و مهمتر از همه چیز آگاه نبودن به مسائل حقوقی و آشنا نبودن به حقوق خود در یک مصاحبه شدید و طولانی مورد آزمایش قرار خواهیم گرفت و گاها با نوعی برخوردها از طرف وکلاو حتی مترجمان بدین صورت که با خندیدن یا مورد تمصخر قرار دادن اشخاص به عنوان تست روانشناسی بدون اینکه کوچکترین اطلاعاتی در مورد روحیات و مشکلات فردی شخص مصاحبه شونده داشته باشند  در پرونده اشخاص اختلال ایجاد می کنند و باعث بهم ریختن تمام وجود آن افراد خواهند شد بطوریکه کاملا این عمل کرد آنها بر خلاف قوانین کنوا نسیون ژنو ومفاد 1951 سازمان ملل می باشد ،آیا واقعا سران و مسئولین بالا دست سازمان ملل از این مشکلات ما خبر دارند یا نه ؟
اگر خبر دارند که واقعا باید بگویم برای خودمان متاسفم،
واگر خبر ندارند چرا و به چه دلیل؟

 اما مسئله مهمتر اینکه در عین حال از کشورهای مختلف آسیایی مثل عراق و سومالی وافغانستان و .... مثل ما افرادی آواره می شوند و خود را به کمیساریای پناهندگان سازمان ملل در ترکیه می رسانند ولی بدون اینکه لحظه ای در انتظار بمانند مستقیما به آنها برگه قبولی داده شده و بعد از مدت کوتاهی از 2 ماه تا 8 ماه از طریق یکی از سفارتهای کانادا و امریکا
به کشورهای ثالث فرستاده می شود و رسیدگی به پرونده آنها تا مرحله خروج از کشور ترکیه فقط نصف آن زمانی طول می کشد که به ما ایرانیها وقت ملاقات می دهند وسوال اینجاست که آیا این برابری است و ایا این گزارشها و این همه داد و فریاد با این نوع رسیدگی همخوانی دارد ؟
اگر به بررسی مسائل بپردازم و بیشتر بخواهم مشکلات را بازگو نمایم وقت زیادی را تقاضا می نماید به همین دلیل از کلیه خوانندگان این مطالب تقاضادارم که هر کدام به نوعی برای گفته هایشان  برای اثباط حقایق به صورت نظریه  دردهایشان را بیان نمایند تا بتوانیم با هماهنگی همدیگر به همنوعان کمک کنیم و بتوانیم حقمان را بگیریم.
 
این را نیز اضافه کنم که این نوشته ها فقط در جهت احقاق حقوق ابتدایی همه ایرانیهای سرگردان و به اجبار رانده از خاک خود  نوشته  شده است و هیچ هدف دهی شخصی یا جهت دهی در سوی توهین یا مورد مواخذه قرار گرفته شدن  سازمان یا شخص بخصوصی نیست و چکیده ای از حقایق بی پناهان ایرانیست که سالیان در پشت کنکور پناهندگی بسر ببریم و ندانیم که آینده امان رو به کدام سو میرود ؟

تنها هدف ما برابری و یکسانی و اجرای عدالت است.

با کمال تشکر یک بی پناه
       


کلمات کلیدی:
ارسال شده در مورخه : شنبه، 15 فروردين ماه، 1388 توسط admin  پرینت
کاربرانی که به این خبر امتیاز داده اند.(قرمز رأی منفی و آبی رأی مثبت):

مرتبط باموضوع :

 دست نوشته ای از یک پناهجو در وان  [ جمعه، 12 تير ماه، 1388 ] 3512 مشاهده
 رويای ايرانی پشت دروازه اروپا  [ يكشنبه، 5 اسفند ماه، 1386 ] 2677 مشاهده
 نامه سرگشاده ای که به سازمان ملل آنکارا فرستاده شد  [ دوشنبه، 22 آذر ماه، 1389 ] 3628 مشاهده
 اعلامیه جهانی حقوق بشر  [ پنجشنبه، 23 خرداد ماه، 1387 ] 2030 مشاهده
 
نام شما: [ کاربر جدید ]

نام (ضروری): 
ایمیل (ضروری): 
نظر:


:) ;) |) :- :( :0 :# *) ^) +)) :} |(( @: (:) :? :**
کد امنیتی
کد امنیتی

  [ بازگشت ]

بازدیدکنندگان غیر عضو حق ارسال نظر و پیشنهاد در مورد مطالب این سایت ندارند .
برای استفاده از سرویسهای مخصوص کاربران عضو فرم عضویت را تکمیل نمائید .